اجرا و طراحی داخلی ساختمان با فرمهای منحنی در پروژه ساختمانی دوبلکس در سیرجان

امروزه طراحی داخلی بر پایه علم روانشناسی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است و طراح معمار موظف است تا با شناخت کامل از روحیات ، علایق و خواسته های مالک ساختمان بیشترین هماهنگی را در زبان طراحی خود و ارتباط آن با مالک ساختمان ایجاد کند ، از این رو با بهره گیری از عناوین یاد شده در طراحی معماری و طراحی داخلی ، بیشترین نزدیکی و هماهنگی را در تمامی پروژه های ساختمانی در غالب سبک معماری ، فرم ، متریال و .... با روحیات و سلایق هر فرد ایجاد کرده ایم .

طراحی داخلی این خانه که به صورت دوبلکس می‌باشد در سال ۱۳۹۶ توسط گروه معماری آریان به انجام رسید و هم اکنون این پروژه در حال اجرا می‌باشد که به زودی تصاویر مربوط به اجرا و پایان کار در این صفحه درج خواهد شد.

طراحی معماری و طراحی داخلی ساختمان مذکور بنا به درخواست و سلیقه کارفرما به گونه ای انجام شده است تا با حفظ سادگی فرمهای منحنی و پیوسته در تمامی نقاط ساختمان قابل مشاهده باشند ، گویی که هیچ یک از اشکال و فرمها خط شروع و پایانی ندارند ، به همین جهت فرد ناظر در ساختمان احجام و فرمها را از هر زاویه به شیوه ای متفاوت نظاره میکند و این عدم تقارن موجب آن میشود که پویایی و نشاط در فضا حاکم شود و حس خستگی و تکرار پس از چند سال به شدت کاهش یابد .

در پروسه طراحی داخلی و اجرای ساختمان ، حجم و فرم به تنهایی کامل کننده کار محسوب نمی‌شود و فاکتورهای زیادی ( متریال ، رنگ ، نورپردازی ، مبلمان ، اساسیه و .....) هستند که با درست و بجا استفاده کردن هر یک میتوان به نتیجه مطلوب و رضایت بخش دست یافت.

در طراحی داخلی و اجرای ساختمان مذکور ، سعی کرده ایم در ابتدا ایده ای خلاقانه و متمایز با طرحهای قبلیمان ارائه دهیم و با آگاهی کامل از سلایق و روحیات کارفرما ، به شیوه ای مطلوب تمامی فاکتورهای اساسی را با فرمهای داخلی ساختمان به صورت هماهنگ و هارمونیک ، در کنار یکدیگر قرار داده ایم ، تا در نهایت بیشترین میزان هماهنگی بین پوسته داخلی ساختمان ، طیف رنگی ، فضا ‌و انسان حاصل شود.

اجرا و طراحی داخلی ساختمان با فرمهای منحنی در پروژه ساختمانی دوبلکس در سیرجان

  • سال ساخت: ۱۳۹۶-۱۳۹۷
  • کاربری:ساختمان مسکونی
  • کارفرماآقای دکتر عباسپور
  • آرشیتکت: مهندس آریان