طراحی معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع تفریحی ورزشی المپیک بابل

طراحی معماری و معماری داخلی مجتمع تفریحی ورزشی المپیک بابل در سال ۱۳۹۵ توسط گروه معماری آریان به انجام رسید و اجرای آن از همان سال آغاز گردید ، با توجه به وسعت و پیچیدگی کار هم اکنون این پروژه در حال اجرا است و گمان میرود که تا اواسط سال ۱۳۹۷ اجرای معماری و نمای ساختمان ، معماری داخلی و دکوراسیون داخلی این پروژه عظیم به پایان برسد. لازم به ذکر است که طراحی این مجموعه مربوط به فاز 1 پروژه است. و در فاز 2 این مجموعه کاربری های دیگری همچون ویلایی، اقامتی، گردشگری و تجاری احداث خواهد شد.

فرم معماری و هندسه طرح مذکور به شکل کاملا روان و جریان حرکت سیال طراحی شده است، در واقع هندسه و کانسبت اصلی این طراحی معماری از تحرک در ورزش ، خصوصا از ورزشهای آبی که بیانگر موج آب است گرفته شده و این کانسبت محتوای ورزش را با معماری بنا پیوند داده است، به بیان ساده‌تر هندسه و فرم معماری غالب بنا را در برگرفته است و از کلیات تا جزئیات این پروژه به کار رفته است ، به شکلی که این هماهنگی و پیوستگی را میتوان در جای جای این بنا ، از نمای ساختمان تا معماری داخلی و دکوراسیون داخلی آن مشاهده کرد.

شایان ذکر است که بنای اصلی ساختمان تا مرحله اسکلت به طور معمول و عامیانه اجرا شده بود و پس از این مرحله ، کار با تمامی محدودیتها و موانع به گروه ما واگذار شد، از جمله این محدودیتها و موانع میتوان به سوله چسبیده به بنا و اسکلت کاملا تخت و ساده اشاره کرد ، که با توجه به درخواست کارفرما برای ایجاد تحولی بزرگ در معماری ساختمان و ادغام آن با سوله کناری با در نظر داشتن وضع موجود با موانع و مشکلات زیادی مواجه شدیم.

در نهایت بهترین طراحی ممکن را با در نظر داشتن شرایط موجود و نوع کاربری آن به انجام رساندیم، و بر آن هستیم که در سطح ملی یکی از برترین مجتمع های تفریحی ورزشی را در زمینه معماری به انجام برسانیم.

طراحی معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع تفریحی ورزشی المپیک بابل

  • سال ساخت: 1395
  • کاربری:مجمتع ورزشی تفریحی
  • کارفرما:آقای مهندس آقاپور
  • آرشیتکت: مهندس آریان