معماریان مگ
گران ترین رستوران های دنیا

لوکس ترین و گرانترین رستوران های دنیا را بشناسید و امتحان کنید!

گرانترین رستوران های دنیا به دنیای دیگری تعلق دارند؟! آیا به غذاخوردن زیر آب علاقه مند هستید؟ آیا از دیدن مناظر از زوایای خاص لذت می برید؟ رستوران های لوکس و خاصی که تجربه غذا خوردن در یک محیط متفاوت و خاص را به شما می دهند. در اینجا می خواهیم به معرفی چند نمونه از گرانترین رستوران های دنیا بپردازیم.

رستوران سولو پردوئه، آمبریا، ایتالیا از گران ترین رستوران های دنیا

مشتری دیگری در سولوپردوئه مزاحم شما نخواهد بود. این رستوران کوچکترین رستوران دنیاست که تنها یک میز با دو صندلی دارد. قیمت هر غذا حدودا ۴۲۶ دلار برای هر نفر است. ساختمان این رستوران با معماری قرن نوزدهم از طریق یک راه روشن شده به شمع قابل دسترسی است.

در تابستان زیر سایه درختان تاک از میهمانان پذیرایی می شود. در زمستان غذای خوشمزه، محلی و فصلی ایتالیا در انتظار شماست. هیچ فردی در اطراف شما به چشم نمی خورد. تنها یک زنگ نقره ای برای خبر کردن پیشخدمت کافی است.

رستوران سولو پردوئه، آمبریا، ایتالیا

رستوران سولو پردوئه، آمبریا، ایتالیا

رستوران ایتها، مالدیو یکی از گرانترین رستوران های دنیا

یکی دیگر از گرانترین رستوران های دنیا که در زیر اقیانوس غذا را برای مشتریان خود سرو می کند. در عمق پنج متری زیر سطح دریا مشتریان از طریق راه پله ای ماریچی به رستوران که ۱۴ صندلی دارد راه می یابند. هزینه ساخت آن حدود پنج میلیون دلار است؛ فضای داخلی یک تونل باور نکردنی میان دریا است که از همه طرف توسط آبی دریا، دسته های ماهی، مرجان و کوسه ها احاطه شده است. منوی غذا از ۳۰۰ دلار شروع می شود.

رستوران ایتها، مالدیو

رستوران ایتها از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران ایتها تجربه صرف غذا در زیر اقیانوس با منظره انواع ماهی هایی که در کنار شما شنا می کنند، برای تان ایجاد می‌کند. این رستوران که در زیر آب‌های جزیره رانگالی در مالدیو و اقیانوس هند واقع شده، اولین و معروفترین و هم چنین یکی از گران ترین رستوران های دنیا در زیر آب است.

این رستوران در مجموعه «کُنراد» مالدیو که اقامتگاهی در زیر دریا است، قرار دارد. خوردن غذاهای اصیل مالدیوی در زیر دریا با نمایی ۱۸۰ درجه از ماهیان اقیانوس در بالای سر از رستوران ایتها یک جاذبه گردشگری برای مسافران مالدیو ساخته است.

رستوران ایتها از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران آلن دوکازه در پلازا آتن، پاریس

آلن دو کازه یکی از لوکس ترین و گرانترین رستوران های دنیا است؛ در این مکان یک لوستر عظیم قرار دارد که ۱۰۰۰۰ کریستال آن تلالویی همچون قطرات باران ایجاد می کنند.این رستوران درپاریس گل سرسبد سرآشپز، آلن دوکازه است که به اندازه کافی ستاره برای پر کردن آسمان آن در اختیار دارد.غذاهای کلاسیک این رستوران شامل لانگوستین (نوعی خرچنگ) پوشیده شده با خاویار و فیله گوشت کبوتر می باشد.

رستوران آلن دوکازه در پلازا آتن، پاریس

رستوران آلن دوکازه در پلازا آتن، پاریس

رستوران ژول ورن، پاریس از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران ژول ورن در طبقه دوم برج ایفل در پاریس قرار گرفته است. می توانید تصور کنید که بدون شک چشم انداز این رستوران چه اندازه چشم گیر است. سراشپز مشهور، آلن دوکاس به همراه پاتریک جوین (طراح) تغییرات قابل توجهی در ال ۲۰۰۷ در رستوران ایجاد کردند.

تغییر رنگ آمیزی رستوران و نور پردازی از جمله این اقدامات است. د این رستوران غذاهای کلاسیک فرانسوی ارائه می شود.قبل از رفتن به رستوران ژول ورن حتما باید میز خود را رزرو کنید، با این حال بخاطر محدود بودن جا شاید ماه ها در لیست انتظار قرار بگیرید.

رستوران ژول ورن، پاریس

زمانی که در این رستوران غذا صرف می کنید، منظره ای رویایی از پاریس را می توانید ببیند. پیشخدمت ها همواره تلاش می کنند که چشم انداز خوبی برای مشتریان خود فراهم کنند. این رستوران در تمام طول هفته برای وعده های شام و ناهار باز است. قیمت غذا از ۸۰۰ یورو شروع می شود. رستوران ژول ورن در سال ۱۹۸۳ به افتخار نویسنده مشهور فرانسه، ژول ورن در ارتفاع ۱۲۵ متر بالاتر از شهر پاریس ساخته شد.

رستوران ژول ورن، پاریس

رستوران اسکچ (کتابخانه و اتاق سخنرانی)، لندن

یکی از گرانترین رستوران های دنیا در مجموعه اسکچ قرار دارد. اسکچ یک مجموعه رستوران فانتزی، سورئال در لندن است که هرچند وقت یکبار دکوراسیون داخلی آن به طور کامل تغییر می کند. سیستم طراحی این رستوران کاملا متفاوت است؛ به عنوان مثال، سر هیزم، حتی یک لیوان یا یک بشقاب شبیه به هم نیست؛ اما هارمونی خاصی با یکدیگر دارند. قیمت غذای آن می تواند تا ۱۵۰۰ پوند برسد.

رستوران اسکچ لندن از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران اسکچ لندن از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران ایل تئاتر، ماکائو، چین

دکور رستوران این تئاتر پوشیده از پرده های مجلل، چوب حکاکی شده و لوستر های حباب دار است و منوی ایتالیای جنوبی آن نیز به همان اندازه مجلل و باشکوه است.در این رستوران پخت غذا در آشپزخانه ای باز قابل مشاهده است.

از این جهت نام رستوران نیز تئاتر است اما جنبه تئاتری دیگری نیز وجود دارد که به راستی آن را غریب و غیر معمول می سازد. فضای اتاق همچون یک تالار کنفرانس است که پنجره های تمام قد به دریاچه ای تماشایی باز می شود که هر ۱۵ دقیقه یک بار آتش بازی های نورانی و رنگارنگ در فضا به چشم می خورد.

رستوران ایل تئاتر از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران ایل تئاتر از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران ایل تئاتر از گرانترین رستوران های دنیا

رستوران‌های زنجیره ای دینر این د اسکای (dinner in the sky)

‏‏‏‏ همانطور که از نامش پیداست شما با انتخاب این رستوران غذایتان را در حالیکه معلق در آسمان هستید می خورید. ایده غذاخوردن ‏در آسمان برای اولین بار ده سال پیش در کشورهای بلژیک و آلمان ارائه شد و همینطور این ایده به شهرهای دیگر نیز منتقل شد ‏و در ژانویه سال ۲۰۱۷ به دبی رسید.

رستوران‌های زنجیره ای دینر این د اسکای (dinner in the sky)

شاید بتوان این را یکی از جدیدترین تجربیاتی که می توانید در دبی داشته باشید دانست. ‏یک جرثقیل شما را که در یک اتاقک فضای باز و دور میز نشسته اید تا ۴۵-۵۰ متر بالا می برد و غذای تان در آسمان سرو می ‏شود.‏

این رستوران ها که جزو گرانترین رستوران های دنیا هستند، در دبی، پاریس و بروکسل فعالیت می‌کنند و روی سطحی بنا شده اند که از یک جرثقیل غول‌پیکر آویزان هستند. این رستوران کوچک اما عجیب در ارتفاع پایی از زمین قرار دارد و بسیار گران است. رستوران «شام در آسمان» تنها ۲۲ صندلی دارد.

رستوران‌های زنجیره ای دینر این د اسکای (dinner in the sky)

رستوران‌های زنجیره ای دینر این د اسکای (dinner in the sky)

رستوران فورتتزا مدیچیا، ایتالیا

این رستوران در یک زندان ۵۰۰ ساله در ولترای ایتالیا واقع شده است. عجیب بودن رستوران فورتتزا در این است که این زندان هنوز هم زندان است! آن هم نه یک زندان معمولی که زندانی برای جرائم سنگین. کارکنان این رستوران مجرمان زندان هستند و ایده این رستوران اشتغال برای مجرمان است. تجربه غذا خوردن در میان مجرمان واقعی و زندان واقعی توجه بسیاری از ماجراجویان را به سوی این رستوران جلب کرده است.

رستوران فورتتزا مدیچیا، ایتالیا

رستوران ‌های زنجیره ای «دان لِ نوا»

این مجموعه رستوران که اصالتا فرانسوی است و غیر از پاریس در بارسلونا، سنت‌پترزبورگ، لندن و نایروبی نیز شعبه دارد یک ویژگی عجیب دارد. نام این رستوران «در تاریکی» است و تجربه غذا خوردن در تاریکی مطلق و با چشم بسته را برای مشتریان خود فراهم می‌کند.

پیام این رستوران این است که نابینایان نباید فراموش شوند. منوی این رستوران سورپرایزی است و تنها با رنگی که شما انتخاب می‌کنید سلیقه غذایی شما را تشخیص می‌دهد و طبق آن برایتان غذا می‌آورد. البته رستوران‌های این چنینی دیگر نیز در دنیا وجود دارند؛ رستوران «بلینده کوه» در زوریخ سوییس، رستوران اونزیشت بار در برلین آلمان و نوآ در مونترئال کانادا نیز همین ویژگی سرو غذا در تاریکی را دارند.

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر