تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
بازسازی و نوسازی دکوراسیون محل کار

بازسازی و نوسازی دکوراسیون محل کار

بازسازی محل کار
بازسازی محل کار

بازسازی محل کار | نوسازی محل کار | دکوراسیون داخلی

بازسازی محل کار فرآیندی است که در آن دکوراسیون قبلی به شکلی احیا می شود که ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده باشد. در این مطلب، نوسازی محل کار را بررسی کردیم. با استفاده از نکاتی که در این مطلب گفته ایم،خواهید توانست بازسازی خانه تان را نیز بابرنامه تر و اصولی تر انجام دهید.

 

مقدمه مطلب

بازسازی محل کار
بازسازی محل کار

 

جالب است بدانید که بازسازی خانه و محل کار، یکی از اساسی ترین بخش‌ های مورد نیاز افرادی است که تمایل به ایجاد تغییر و تحولات گسترده و یا کوچکی در دکوراسیون خانه یا محل کارشان و یا به طور کلی فضای زندگی اطراف خود را دارند. می دانیم که اغلب سازه های مختلف اعم از سازه های مسکونی، ساختمان های اداری و تجاری و مجتمع های اداری، اغلب در ابتدای فعالیت خود، فاقد بسیاری از فضاهای لازم برای کاربران آن محیط است. به همین علت است که کسانی که به یک محیط و فضای جدید نقل مکان می‌ کنند، به مشاوره یک کارشناس جهت آماده کردن فضا نیازمند هستند. در این مطلب از معماریان مگ، بررسی خواهیم کرد در بازسازی محل کار و خانه چه نکاتی می بایستی در نظر گرفته شود.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی
اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی

 

همانطور که می دانید، طراحی دکوراسیون داخلی منازل یکی از جذاب ترین و چالش برانگیزترین اموری است که افراد برای زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر خانه شان انجام می دهند. چیدمان دکوراسیون داخلی یک خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چراکه محیط زندگی هرچقدر که اصولی تر و جذاب تر باشد، شور و اشتیاق زندگی در آن بیشتر به جریان افتاده و اعضای خانواده از با یکدیگر بودن لذت بیشتری خواهند برد.

امروزه، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی محیط های مختلف به یک دانش محبوب و همه گیر مبدل شده است. در همین راستا افراد زیادی برای طراحی دکوراسیون خانه شما به تحصیل در این علم می پردازند. صاحبان محیط های مختل برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و اصولی، بایستی از متخصصان این کار که طراحان دکوراسیون هستند کمک بگیرند. از چینش آجرهای دیوار و اندازه گیری فضاهای داخلی محیط تا بکارگیری طرح‌ و رنگ‌ های روی دیوار یکی از مواردی است که بایستی به‌ صورت کاملا اصولی انتخاب شده تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

جهت بازسازی محل کار و خانه از چه جایی بایستی شروع کنیم؟

فرآیند نوسازی محل کار
فرآیند نوسازی محل کار

 

کسانی که تابحال کار بازسازی و نوسازی محل کار و خانه را انجام داده اند و یا از فرآیند آن مطلع هستند، می دانند که سر و کله زدن با پروژه طراحی داخلی منزل یا محل کار و همچنین نوساز و بازسازی و انتخاب بهترین طرح و سبک برای دکوراسیون داخلی، می تواند به یکی از دشوار ترین و پیچیده ترین کارهای ممکن برای بسیاری از افراد تبدیل شده و وقت و هزینه زیادی از آن ها بگیرد. بیشتر افرادی که تا کنون پروژه بازسازی را انجام نداده اند و از مراحل آن باخبر نیستند، نمی دانند باید از کجا شروع کنند.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که در این گروه قرار می گیرند، توصیه هایی که در این مقاله گفته ایم می تواند تا حدود زیادی دید شما را نسبت به این موضوع عوض کرده و الهام بخش ایده هایی جالب و مناسب برای شما در طول فرآیند بازسازی و نوسازی باشد.

 

بازسازی منزل و محل کار

بازسازی منزل و محل کار
بازسازی منزل و محل کار

 

بازسازی و نوسازی محل کار و خانه، فرآیندی است که در آن صاحبان محل کار، تمایل به تغییر دکوراسیون منزل یا محل کار و یا اطراف خود را دارند.
اغلب ساختمان ها در کشور ما، متاسفانه به دلایل مختلف که برخی به سازندگان و برخی به استفاده کنندگان از این ساختمان ها مربوط می شود، طول عمر نسبتا کوتاه تری را نسبت به سازه های ساخته شده در سایر کشورها و همینطور استانداردهای بین المملی دارد. به همین دلیل، بازسازی یک امر بسیار رایج و متداول در کشور ایران است که بسیاری از صاحبان فضاهای اداری و مسکونی، مجبور به استفاده از آن هستند. بصورت کلی، بازسازی یک سازه مسکونی، اداری و تجاری به دو قسمت تقسیم می شوند.

در حالت اول، قسمت های اصلی ساختمان مثل ستون ها، سقف و دیوار ها که باعث استحکام ساختمان هستند مورد بازسازی و مرمت قرار می گیرند. این حالت، در ساختمان هایی که سالیان زیادی از زمان ساخت آن ها گذشته است، امری اساسی است که قبل از همه چیز باید انجام شود. انجام این کار به دست معماران و مهندسین ساخت و ساز انجام می شود.

حالت دومی که در بازسازی محل کار و نوسازی هر فضای دیگری وجود دارد، بازسازی و نوسازی قسمت های داخلی و قابل رویت ساختمان می باشد. این بخش ها شامل نمای خارجی و دکوراسیون داخلی است و اگر به خوبی انجام شود، بازدیدکنندگان ارتباط بهتری با فضای شما برقرار خواهند کرد. این نوع بازسازی معمولا برای زیبای و نوسازی ساختمان و یا تجهیزات داخل آن انجام می گردد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

قبل از بازسازی محل کار یا خانه، بودجه تان را در نظر بگیرید

درنظر گرفتن بودجه مالی
درنظر گرفتن بودجه مالی

 

قبل از انجام هرکاری، یکی از مهم ترین بخش ها بودجه ای است که برای انجام آن کار در نظر می گیریم. به جرئت می توان گفت تمام فرآیند بازسازی و نوسازی و به طور کلی هرکاری که قصد انجام آن را داریم، حول بودجه ای است که برای آن کار در نظر گرفته ایم. بازسازی دکوراسیون داخلی و نوسازی محل کار نیز یکی از کارهایی است که قبل از انجام آن باید بودجه اش به صورت کامل در نظر گرفته شود. هنگامی که شما بودجه مالی تان را مشخص می کنید، از اینکه قرار است چه اتفاقاتی در حین بازسازی روی دهد مطلع خواهید بود. شما بایستی سعی کنید در تمام مراحل کار پایبند به بودجه ای باشید که قبل از انجام کار تعیین کرده اید.

در این صورت با هزینه ای پیش بینی شده به نتیجه ای مطلوب خواهید رسید. اگر هزینه های پیش رویتان را به درستی پیش بینی نکنید، ممکن است با مشکلات اقتصادی در حین کار روبرو شده و کارها آن طور که فکرش را می کردید پیش نرود. هدف از بازسازی یک ساختمان، دادن شخصیت دوباره به آن سازه است. بنابراین شخصیت بخشیدن به طراحی داخلی خانه یا محل کارتان را به هیچ وجه فراموش نکنید. حتی اگر برای انجام پروژه نوسازی محل کار یا خانه تان یک طراح داخلی شخصی هم استخدام کرده اید، ابتدا مطمئن شوید که طراح شما ایده هایتان را به درستی و به صورت کامل مد نظر داشته و کار را طبق سلایق شما پیش می برد.

 

چند نکته کلیدی در مورد بازسازی منزل

نکات کلیدی در مورد بازسازی منزل
نکات کلیدی در مورد بازسازی منزل

 

نکات کلیدی زیادی در هنگام بازسازی محل کار و منزل وجود دارد که در این قسمت به برخی از این نکات اشاره کرده ایم. بنابراین، قبل از شروع و تصمیم گیری جهت بازسازی و نوسازی محل کار، بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

در نظرگرفتن تمامی شرایط

در وهله اول، باید در نظر داشته باشید که بازسازی و نوسازی یک محیط، برای ایجاد فضایی جذاب و کاربردی است که بر اساس نیازهای شما شکل گرفته است. با توجه به اینکه بازسازی مجدد هزینه نسبتا زیادی را برای صاحبان خانه یا محل کار به همراه دارد، بنابراین می بایست تمامی شرایط را در نظر گرفته تا در اواسط کار دچار مشکل نشوید. این نکات، شامل هزینه ها، انتخاب طراح باتجربه و کاربلد، مشخص نمودن پلان های بازسازی و مواردی از این دست است.

برنامه ریزی مشخص

قبل از شروع فرآیند بازسازی و نوسازی محل کار، برای دکوراسیون داخلی ایده آل خود برنامه معین و مشخص داشته باشید تا مجری پروژه و طراح شما با توجه به نیازهای آتی شما فضای مناسبی را به شما پیشنهاد داده و طبق آن پروژه طراحی داخلی را تکمیل نماید.

تاسیسات بکاررفته در سازه

وقتی حرف از بازسازی و نوسازی محل کار یا خانه می زنیم، منظور بازسازی تمام قسمت هایی است که در ساختمان وجود دارد. یکی از این بخش ها، تاسیسات ساختمان است. سازه های قدیمی، معمولا دارای تاسیسات قدیمی و اغلب از کار افتاده ای است که نیاز به نوسازی و سرویس مجدد دارند. از این رو، حتما لوله های شوفاژ و یا آب را قبل از شروع بررسی و چک نمایید. همانطور که گفتیم، احتمال خرابی و پوسیدگی در لوله های شوفاژ بسیار بالا است و اگر بعد از اتمام پروژه بازسازی، این لوله ها دچار ترکیدگی شده و به تاسیسات شما آسیب وارد نماید، هزینه بازسازی شما به هدر خواهد رفت و می بایست از ابتدا دوباره شروع به بازسازی و نوسازی نمایید.

سیستم های گرمایشی و سرمایشی

امروزه سیستم های مختلفی در سازه ها پیاده سازی می شوند که هدف آن ها راحتی بیشتر ساکنین است. یکی از این سیستم ها، سیستم های گرمایشی و سرمایشی است که در بازسازی و نوسازی محل کار و خانه مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، همزمان با شروع فرآیند بازسازی به شناسایی تکنولوژی های مربوط به سیستم گرمایش و سرمایش بپردازید. سیستم های گرمایشی مدرن مثل گرمایش مدرن مثل گرمایش از کف، بایستی قبل از شروع بازسازی فضای داخلی شما اجرا شوند.

عایق کاری محیط کار یا منزل

عایق کاری، قدم دیگری است که در پروژه بازسازی اهمیت دارد. سعی کنید تا جایی که ممکن است، به عایق سازی منزل و یا محیط کار خود در حین فرآیند نوسازی و بازسازی توجه نمایید. عایق سازی خانه یا محل کار شما می تواند شامل: بکارگیری پنجره های دوجداره، عایق کردن دیوارها و کف، عایق کردن درب و پنجره ها و غیره می باشد.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا