معماریان مگ

بررسی دکوراسیون چوبی و ویژگی های آن

دکوراسیون چوبی
دکوراسیون چوبی

دکوراسیون چوبی | بررسی چوب در دکوراسیون داخلی و عملکردهای آن | چوب در طراحی داخلی

دکوراسیون چوبی و نقشی که متریال چوب در دکوراسیون داخلی ایفا می کند، می تواند خیلی گسترده تر از آن چیزی باشد که شما فکر می کنید. در این مطلب همراه ما باشید.

 

مقدمه ای بر دکوراسیون چوبی

چوب، یکی از عناصر طبیعی است که می تواند به عنوان نماینده طبیعت، حس و حال فضاهای طبیعی را در خانه شما ایجاد نماید. این عنصر، دارای آرامش ذاتی است؛ به گونه ای که استفاده از آن در دکوراسیون داخلی، آرامش محسوس را به شما هدیه خواهد کرد. بسیاری از افراد، چوب را بهترین متریال در خانه دانسته و از گرما و دل نشینی آن استقبال می کنند. علاوه بر گرما و راحتی خاصی که چوب دارد، ویژگی های پرشمار دیگری نیز هست که چوب از آن ها بهره می برد.

مقدمه ای بر دکوراسیون چوبی
مقدمه ای بر دکوراسیون چوبی

 

این ماده تاثیر زیادی را بر روی سلامتی، شادی، هماهنگی و رسیدن به موفقیت در افراد می گذارد؛ به همین دلیل در اصول فنگ شویی، چوب یکی از بهترین متریال هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب از معماریان، به بررسی چوب در طراحی داخلی و دکوراسیون چوبی پرداخته ایم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با فواید عناصر چوبی دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

 

اصول فنگ شویی چیست و شامل چه مواردی است؟

حال که در مورد فنگ شویی و اصول آن صحبت کردیم، شایان ذکر است به بررسی آن بپردازیم. جالب است بدانید، فنگ شویی یکی از قدیمی ترین اصول و قوانینی است که راجع به فضای زندگی و دکوراسیون داخلی وجود دارد. در فنگ شویی، مواردی وجود دارد که رعایت آن ها ضروری است. مثل:

– در نظر گرفتن بهترین ترکیب رنگ ها که با همدیگر تناقض نداشته باشند.

– دوری از بی نظمی و ترتیب ملموس و محسوس در تمام فضا

– استفاده صحیح و مناسب از خطوط و جهت ها در دکوراسیون

و ده ها مورد دیگر

عناصر پنج گانه در فنگ شویی عبارتند از: آب، باد، آتش، فلز و خاک که ترکیب این عناصر با هم می تواند انرژی و آرامش را در فضای شما جاری کند.  اگر مایلید اطلاعات بیشتری راجع به فنگ شویی کسب کنید، حتما از این مطلب دیدن فرمایید: آموزش گام به گام اصول فنگ شویی در خانه

 

ایده های دکوراسیون چوبی

ایده ها و مدل های بسیار گوناگون و متنوعی برای دکوراسیون وجود دارد. دکوراسیون چوبی یکی از این مدل هاست که طرفداران زیادی را در ایران و سراسر دنیا دارد. چوب بیانگر عواطف مختلفی از انسان هاست. در همین مورد می توان به خلاقیت، ادراک، صمیمیت، استحکام، صبر و موارد دیگر می توان اشاره نمود. هنگامی که حرف از دکوراسیون چوبی زده می شود، منظور دکوراسیونی نیست که تمام آن از چوب تشکیل شده باشد. بلکه حتما باید تعادل و هماهنگی درستی در استفاده از چوب در فضا وجود داشته باشد.

استفاده کم از این عنصر، وجود مواردی که گفته شد را به حداقل می رساند و این اصلا خبر خوشایندی نیست. استفاده بیش از حد چوب نیز به دکوراسیون داخلی شما صدمه خواهد زد. به گونه ای که احساس عدم تعادل، توازن و گرما را در فضای داخلی ایجاد می کند؛ در نتیجه دکوراسیون داخلی شما با حالتی نامساعد روبرو خواهد شد که تمام جذابیت آن را از بین می برد. حد وسط، بهترین کاری است که باید در ذهن خود حک کنید. همچنین بکارگیری گیاهان، فلزات و موارد دیگر در دکوراسیون چوبی و در کنار چوب، به تاثیرگذاری هرچه بیشتر چوب در طراحی داخلی کمک می کند.

تحلیل و بررسی دکوراسیون چوبی
تحلیل و بررسی دکوراسیون چوبی

 

 

فواید استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی

اینکه می گوییم چوب یکی از بهترین متریال ها در دکوراسیون است، بدون دلیل نیست. ویژگی های زیادی وجود دارد که چوب را به عنصری ایده آل در دکوراسیون تبدیل می کند. در این قسمت به معرفی برخی از این موارد پرداخته ایم.

  1. چوب یک عایق بسیار خوب و فوق العاده برای حرارت و برودت است. از این جهت برای خانه هایی که در مکان های سردسیری وجود دارد یک نعمت بزرگ محسوب می شود.
  2. چوب نسبت به سایر متریال های مورد استفاده در خانه، از قابلیت ارتجاعی بیشتری برخوردار است و ضربه را بهتر دفع می کند.
  3. قابلیت رنگ پذیری بهتری دارد.
  4. چوب، نسبت به سایر مواد و مصالح مورد استفاده در دکوراسیون داخلی از قیمت پایین تری برخوردار بوده و برای کسانی که قصد دارند هزینه کمی را صرف طراحی داخلی خانه شان کنند بسیار مناسب می باشد. همچنین متریال در دسترس تری است و سهولت اجرای آن بیشتر از موارد دیگر است.
  5. دکوراسیون چوبی دکوراسیونی سازگار با محیط زیست است؛ چراکه چوب قابلیت بازگشت دوباره به طبیعت و بازیافت را دارد.

این موارد در کنار ده ها مورد دیگر، از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند از چوب در طراحی داخلی استفاده نمایید.

فواید استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی
فواید استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی

چوب در دکوراسیون
چوب در دکوراسیون

 

استفاده از کف پوش چوبی در دکوراسیون

کف پوش های چوبی، یکی از عناصر بسیار جذاب و کاربردی برای پوشش کف محیط شما هستند. این عناصر علاوه بر پوشش زیبا و جلوه منحصر به فرد از ویژگی های کاربردی زیادی نیز برخوردار هستند. از کف پوش های چوبی در راهروها ، هال، ورودی و اتاق های بزرگ می توان استفاده نمود. در بسیاری از خانه ها، صاحبان خانه از کف پوش های چوبی به جای فرش و قالیچه ها بهره می برند. یکی از مزایایی که کف پوش های چوبی دارند، رنگ بندی متنوع آن هاست.

شما می توانید با استفاده از کف پوش هایی در رنگ های مختلف، بخش های گوناگون فضای داخلی تان را از یکدیگر جداسازی نمایید. چوب در طراحی داخلی، یکی از منطبق شونده ترین متریال ها به شمار می رود؛ حتما می پرسید یعنی چه؟ منطبق شونده بدین معنی است که این عنصر با هر دکوراسیون و با هر رنگ و طرحی قابلیت هماهنگ شدن را دارد. همین ویژگی چوب در طراحی داخلی باعث استفاده زیاد طراحان دکوراسیون از این متریال شده است. به طور کلی، چوب در تمام قسمت ها از سقف و کف گرفته تا اکسسوری می تواند نقش مهم و تاثیرگذاری را در فضای داخلی خانه شما ایفا کند. اگر به دنبال چیزی هستید که در کنار زیبایی و جذابیت، دارای مقاومت و ماندگاری خوبی باشد، ما به شما استفاده از چوب را پیشنهاد می کنیم.

استفاده از کف پوش چوبی در دکوراسیون
استفاده از کف پوش چوبی در دکوراسیون

 

 

درب و کابینت های چوبی

درب و کابینت های داخلی خانه، بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید در طراحی داخلی خانه نقش ایفا می کند. درب خانه، عنصری است که هر روز از آن بارها استفاده می کنیم و زیبایی و راحت بودن آن باید موردتوجه قرار بگیرد. درب و کابینت های دکوراسیون باید از متریالی ساخته شوند که علاوه بر زیبایی، استحکام و مقاومت بالایی نیز داشته باشد. از این رو، چوب بهترین پیشنهادی است که طراحان دکوراسیون داخلی نیز آن را قبول می کنند. یک درب چوبی بسیار مستحکم تر از درب هایی با جنس دیگر است. همچنین کابینت های چوبی آشپزخانه نیز بسیار بهتر و مقاوم تر از کابینت های فلزی هستند.

کابینت های چوبی محبوب ترین کابینت های موجود در بازار هستند که طرفداران بسیاری دارند. وقتی حرف از کابینت چوبی می زنیم، ده ها نوع چوب مختلف با ویژگی های متفاوت وسط می آید. چوب راش، گردو و غیره از جمله این چوب ها هستند. هر کدام از این چوب ها ویژگی های خاص خود را داشته و مناسب بکارگیری در خانه هایی با شرایط مختلف هستند. چوب های مختلفی که در بازار وجود دارد، بافت های مختلفی دارند و از این رو ممکن است از دوام کم یا زیادی برخوردار باشند. هنگامی که قصد خرید درب و کابینت های چوبی را دارید، سعی کنید تمام ویژگی های محصول را از فروشنده موردنظرتان جویا شوید.

درب و کابینت های چوبی
درب و کابینت های چوبی

 

ملزومات چوبی در فروشگاه اینترنتی معماریان

در فروشگاه معماریان، شما عزیزان می توانید از طرح های مختلف صندلی مناسب استفاده در بخش های مختلف خانه دیدن نمایید. در این قسمت، سه محصول پرفروش و محبوب را برای شما عزیزان آورده ایم.

 

پرنده چوبی تزئینی و دکوری کد TD200

یک دکوری شیک و فوق العاده زیبا

خرید مجسمه کد SM219

صندلی مدرن پلاستیکی با پایه های چوبی کد SM205

صندلی مدرن خانگی با قیمت مناسب

خرید صندلی کد SM205

میز ناهارخوری مدرن کد DT205

یک محصول شیک، سبک و جذاب

خرید میز کد DT205

furniture-table-dt205-01

ورود به فروشگاه معماریان

 

کمی از فروشگاه آنلاین معماریان بدانید

فروشگاه معماریان

فروشگاه دکوراسيون داخلي معماريان يکي از مراکز معتبر و به روز در زمينه فروش محصولات دکوراسيون داخلي و اقلام دکوري مي باشد. در فروشگاه معماريان، شما با تنوع بسياري زيادي از محصولات مختلف همانند مبلمان خانگي و اداري، ملزومات روشنايي، انواع گلدان و گياهان تزئيني، ظروف تزئيني و کاربردي دکوراسيون، تنديس و مجسمه هاي مختلف و صدها محصول ديگر روبرو هستید. سفارش و فرآیند خرید تمام محصولات در فروشگاه معماریان به صورت کاملا آنلاين و اینترنتی است. شما مي توانيد با مطالعه و بررسي توضيحات، اطلاعات فني و مقالاتي که راجع به محصولات در وبلاگ معماريان قرار دارد، کالا موردنياز خود را ثبت کرده و آن را درب منزل خود تحويل بگيريد. براي مشاوره تلفني و سفارش، از شماره تلفن هاي موجود در سايت استفاده نماييد و با اپراتورهای شرکت معماریان در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر