معماریان مگ
دکوراسیون سفید در خانه- چگونگی استفاده مناسب از رنگ سفید در دکوراسیون

چگونگی استفاده صحیح از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

برخی افراد رنگ سفید را رنگی بی روح و نشاط می دانند. آنها بر این باورند که رنگ سفید در دکوراسیون هیچگونه شادابی ندارد. در صورتی که رنگ سفید امکان پدیدار شدن المان های تزئینی را می دهد. به عبارت دیگر، کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون داخلی و استفاده از آن در مبلمان خانه، این آزادی عمل را به شما می دهد که بتوانید رنگ دلخواه خود را در کنارش بکار ببرید.

دکوراسیون سفید در خانه- رنگ سفید در دکوراسیون و سبک مدرن
اتاق پذیرایی مدرن سفید

 

رنگ سفید در دکوراسیون | چگونه دکوراسیون خانه خود را با رنگ سفید زیباتر کنیم؟ 

رنگ های خنثی به شما اجازه می دهند که از آنها به عنوان پس زمینه استفاده کنید. بدین ترتیب، همانند بوم نقاشی می توانید هر طرح و نقشی را روی این پس زمینه ها پیاده کنید و یکی از ویژگی های سبک مدرن را به خانه تان بیافزایید. اگر میخواهید رنگ سفید را در دکوراسیون خود به درستی بکار ببرید، پیشنهاد می شود به راهنمایی ذکر شده در این مطلب توجه کنید. مطمئن باشید، با رعایت این نکات خودتان نیز تعجب کنید که چگونه راحت به یک دکوراسیون سفید در خانه تان دست می یابید.

تاثیرات روانشناسی رنگ سفید

دکوراسیون سفید در خانه- دکوراسیون رنگ سفید و اثرات روانشناسی آن
اتاق نشیمن سفید

سفید یکی از رنگهایی است که بسیاری از صاحبان خانه در دکوراسیون منزل از آن دوری می کنند. زیرا یک اتاق کاملا سفید با احساس آرامش میتواند برای بعضی افراد خسته کننده باشد. اما اگر در بیرون از خانه مشغله های زیادی دارید و یا به دنبال فضای آزاد و آرام هستید، سفید رنگ مناسبی برای خانه شماست. علاوه بر آن، در مورد خواص روانشناختی رنگ سفید میتوان گفت، این رنگ به تنهایی حس خالی و تهی بودن را منتقل می کند و گاها میتواند حس ترس را ایجاد کند.

اما اگر رنگ سفید را با رنگ های شاد و گرم ترکیب کنید، میتواند حس خوبی ایجاد کند. این رنگ خنثی که نشانه ی خلوص و پاکیزگی است، همیشه با خودش نوید پاکی و لطافت را دارد و به طور کلی رنگ مرتبی است. همچنین این رنگ خنثی می تواند اعتماد به نفس را تحریک کند.

 

۱- با یک اتاق سفید به عنوان یک پس زمینه شروع کنید.

دکوراسیون سفید در خانه- استفاده مناسب از رنگ سفید در دکوراسیون به عنوان پس زمینه
دکوراسیون سفید خانه ی کوچک

به جای اینکه از کاربرد رنگ سفید بترسید، به رنگ سفید به عنوان یک شروع تازه برای انجام هر کاری که می خواهید نگاه کنید. اتاق های سفید یک راه عالی برای نشان دادن علایق و خلاقیت شما است. همانطور که گفته شد، سفید یک بوم زیبا برای استفاده به عنوان یک پس زمینه برای طرح های زرق و برق دار است. به جای فرو ریختن تمام اتاق خود در یک رنگ، سعی کنید سفید را برای ایجاد تعادل و کنتراست در دکوراسیون بکار گیرید.

۲- استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون سفید در خانه- چگونگی استفاده مناسب از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه
کابینت سفید در آشپزخانه

زیبایی سفید، طیف وسیع آن است. رنگ سفید ساده، سفید مرمری، سفید گچی و سفید صدفی از طیف های رنگ سفید پر کاربرد در دکوراسیون هستند. شما می توانید رنگ سفید را به سلیقه خود مات یا براق و یا ترکیبی از این دو انتخاب کنید. بهتر است نوع براق آن را، برای لوازم و وسایلی مانند کابینت ها و کمد ها انتخاب کنید. سفید فوق العاده خنک و خالص یا سفید گچی بهتر است که به همراه کابینت آشپزخانه های سنتی و کلاسیک بکار رود.

دکوراسیون سفید در خانه- چگونگی استفاده مناسب از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه
رنگ سفید در آشپزخانه مدرن

رنگ سفید مرمر نیز در آشپزخانه های کوچک برای لوازم دکوراتیو و یا جزییات فضای داخلی، مثل کانتر آشپزخانه ها مناسب است. اگر می خواهید رنگ سفید را در دیوارها یا سقف دکوراسیون منزل خود بکار ببرید، توصیه می شود از رنگ سفید مات به جای نوع براق یا مرمری آن استفاده کنید. بسیاری از صاحب خانه ها در آشپزخانه سفید را دوست دارند زیرا احساس تمیز و کلاسیک می کنند. بسیاری از تولید کنندگان دستگاه های آشپزخانه هم اکنون لوازم سفید را نیز ارائه می دهند.

 

۳- ترکیب رنگ سفید و فلزات مورد علاقه شما در دکوراسیون

دکوراسیون سفید در خانه- استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون با لوازم تزیینی
ترکیب لوازم تزیینی متالیک با رنگ سفید

آیا شما آخرین روند را در ترکیب رنگ های بی نظیر سفید، سیاه و سفید، خاکستری و قهوه ای را با رنگ های فلزی کلاسیک متوجه شده اید؟ فولاد، برنج، مس و طلا سفید و فولاد ضد زنگ همواره در دکوراسیون داخلی منزل جای دارند. امروزه نیزاین اشیا و متریال ها با نگاه گرم و جذاب توجه ویژه ای را به خود جلب می کنند.

شما می توانید سفید را با لوازم فولادی ضد زنگ در آشپزخانه و یا با وسایل روشنایی برنج در اتاق نشیمن خود را ترکیب کنید. بازتاب فلزات بر روی این رنگ بسیار جلب توجه خواهند کرد. با در نظر گرفتن اینکه، سفید رنگی کامل برای جلب توجه نبوده ، اجازه می دهد این رنگ های براق درخشش خاص خودش را داشته باشد.

۴- از اثاثه یا لوازم دکوراتیو رنگ سفید در فضاهای مناسب استفاده کنید.

دکوراسیون سفید در خانه- رنگ سفید در اثاثه دکوراسیون
مبلمان و وسایل سفید در دکوراسیون

شما ممکن است فکر کنید تمیز نگه داشتن اثاثه یا لوازم داخلی سفید سخت تر است و یا بیشتر خاک را نشان می دهد. در حالی که این ممکن است درست باشد، شما باید مطابقت نوع اتاق و نوع پارچه ای که از آن استفاده می کنید را در نظر بگیرید. در اتاق های نشیمن و خانوادگی پیشنهاد می کنیم از چرم مصنوعی ذر مبلمان استفاده کنید. در اتاق هایی با حیوانات خانگی و بچه های فعال بهتر است از رنگ سفید استفاده نکنید به جای آن از لوازم دکوراتیو کوچک سفید استفاده کنید.

 

۵- یک قطعه اثر هنری را در میان سفید قرار دهید.

دکوراسیون سفید در خانه- نمایان ساختن آثار هنری با استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون
اتاق خواب سفید

یکی از بزرگترین مزیت های کار با رنگ سفید در دکوراسیون این است که توانایی نمایش شخصیت و سبک را بدون نیاز به رقابت با رنگ دیوار، مبلمان و دکور دارد. اگر شما عاشق آثار هنری، قطعات مجسمه ای و یا هر عنصری که جلب توجه می کند، هستید میتوانید آن را در یک دیوار سفید اتاق خود نصب کنید. دیوار بالای یک شومینه سفید و یا تخت سفید خود نیز بهترین گزینه ها برای نصب آثار هنری رنگی هستند. بدین صورت، چشمان شما به راحتی و بدون نیاز به تلاش اجزا را در فضا تشخیص می دهد.

۶- بهترین سایه سفید برای دکوراسیون خود را انتخاب کنید.

دکوراسیون سفید در خانه- چگونگی استفاده از تناژهای متنوع رنگ سفید در دکوراسیون
سفید استخوانی در دکوراسیون

با توجه به اینکه صدها سایه رنگ سفید وجود دارد، انتخاب بهترین سایه رنگ سفید در دکوراسیون کمک می کند تا فضا جلوه ای دو چندان داشته باشد. همانطور که اشاره شد رنگ سفید طیف گسترده ای از بژ گرفته تا استوخوانی و شیری و … دارد. برای مثال، رنگ سفید عاجی با تناژ خیلی کم رنگ از صورتی برای مبلمان و ترکیب با طرح های گلدار مناسب است. برای دیوار ها مناسب ترین رنگ از میان نسخه های رنگ سفیید تناژی از رنگ زرد کم رنگ است. توجه کنید که در حالی که رنگ سفید یاسی برای اتاق خواب بسیار مناسب است و رنگ فیلی ملایم یا همان خاکستری بسیار روشن به دلیل سردی برای اینفضاها مناسب نیست.

 

۷- استفاده از یک لایه سفید براق برای یک اتاق گرمتر

دکوراسیون سفید در خانه- کاربرد رنگ سفید همراه رنگ های گرم در دکوراسیون
رنگ های گرم و سفید در پذیرایی

اگر اتاق شما فاقد شخصیت یا گرما باشد، سایه های سفید قهوه ای، سفید گرم ، خاکستری گرم، و غیره در نظر بگیرید. از الگوها، بافت ها و مواد مختلف در رنگ های سفید متالیک برای ایجاد یک اتاق که دارای عمق و علاقه است، استفاده کنید. این رنگ های براق به ویژه در اتاق خواب به خوبی عمل می کند. منسوجات، تخت تاشو، پرده و ملافه می توانند همگی در سایه های متنوعی با رنگ های تن سفید هماهنگ به کار روند.

۸- امکان طراحی محیط های مختلف با  استفاده  از رنگ سفید در دکوراسیون

دکوراسیون سفید در خانه- امکان تغییر آسان در دکوراسیون در یک اتاق سفید
طرح های بهاری و سفید در دکوراسیون

فضاهای با رنگ شاخص سفید را می توانید در طول سال به طرق مختلف تزئین کنید. این که آیا شما دوست دارید در پاییز از رنگ های زرق و برق دار مثل قرمز، زرد و یا در بهار از رنگ های روشن و پاستل، استفاده کنید، یک پس زمینه سفید این امکان را به شما می دهد. تعویض تابلوها، کوسن ها، پرده ها و … همه چیز لازم برای ایجاد تغییر در یک خانه با دکور سفید است. در تابستان، یک کانسپت سفید، کاملا سرد و طراوت است و ممکن است به رنگ های فصلی نیاز نداشته باشد.

 

۹- با افزودن رنگ ویژگی های حمام سفید را برجسته کنید.

دکوراسیون سفید در خانه- رنگ سفید در دکوراسیون حمام
دکوراسیون حمام سفید

حمام و سرویس های بهداشتی اکثرا به رنگ سفید طراحی می شوند. شما میتوانید با افزودن یک رنگ شاد به این فضاها در دکوراسیون آنها تنوع ایجاد کنید. به طور مثال، یک رنگ چشم نواز در میان دیوارهای داخلی سفید در حمام این فضا را از حالت معمول خارج کند. یک وان حمام سفید، سینک و کاشی ها می تواند به شدت در برابر هر رنگی که اضافه می شود، چشمگیر باشد. کاشی های موزاییک قرمز، کاشی های شیشه ای آبی و یا حتی یک دیوار به رنگ فلزی تک رنگ، باعث می شود تا رنگ سفید، زیباتر جلوه کند.

۱۰- از رنگ سفید در دکوراسیون منزل برای برطرف کردن عیوب استفاده کنید.

دکوراسیون سفید در خانه- رفع نقص های خانه با رنگ سفید در دکوراسیون
سفید خالص در دکوراسیون نشیمن

رنگ سفید همچنین می تواند در فضای داخلی شما مانند یک پاک کن عمل کند. این که آیا خانه شما دارای برخی از بی نظمی های معماری، مجاری مكانیكی در معرض هوا و یا ناخوشایندی هایی در دیوار است،  رنگ سفید می تواند این عیب ها را مخفی كند. در خانه های کلاسیک، سفید می تواند به برجسته شدن عناصر زرق و برق دار کمک کند. خانه خود را با استفاده از دکوراسیون داخلی سفید تغییر دهید و ببینید که آسایش چه راحت به سراغتان می آید!

منبع: freshome

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر