معماریان مگ
طرح پیاده روی معماران زاها حدید

طرح پیشهادی پیاده روی در شهر لندن توسط شرکت زاها حدید

معماران زاها حدید یک طرح پیشنهادی برای ایجاد یک شبکه از مسیرهای پیاده روی در لندن ارائه داده اند. هدف از این طرح این است که راه رفتن را به عنوان یک فرم حیاتی حمل و نقل در شهر بازسازی کنند. طرح تحقیقاتی به نام پیاده روی لندن “Walkable London” یک طرح پژوهشی و نمایشگاهی در سراسر پایتخت است. این طرح  برنامه هایی برای ایجاد یک شبکه عابر پیاده در خیابان آکسفورد، منطقه آزاد خودرو، نشان می دهد.

شرکت زاها حدید از شرکت کنندگان در طرح پیشنهادی پیاه روی لندن

شرکت زاها حدید در لندن، یکی از ۳۹ شرکت کننده است که برای طراحی مجدد میدان خیابان قدیمی راه اندازی شده بود. پیشنهاد استودیوی بریتانیا، اتصال و گسترش مناطق موجود و برنامه ریزی شده در شهر را پیش بینی می کند. بدین طریق، مسیرهایی که به مردم اجازه می دهد تا در سراسر شهر حرکت کنند، ایجاد می شود. پیاده روی فقط در چند خیابان لندن تاثیر چندانی بر بهبود تراکم ترافیک، آلودگی، ایمنی و بهداشت عمومی ندارد. از این رو، لندن به عنوان بخشی از زیرساخت های حمل و نقل شهر، نیاز به یک شبکه عابر پیاده مجتمع دارد که بخشی از روال روزمره ما باشد.

طرح شرکت زاها حدید برای شبکه حمل ونقل لندن

پیاده روی در لندن،  عامل رفاه و شادی در زندگی روز مره مردم

طرح پیشنهادی پیاده روی در لندن، برای شبکه وسایل نقلیه و عابر پیاده، به منظور جلوگیری از حوادث، پس از حادثه ای در سال ۲۰۱۷، درخواست شده است. این طرح به مسائل کلیدی مسکن، حمل و نقل و توسعه اجتماعی اشاره دارد. فرصت های بالقوه با پیاده روی درزندگی روزمره لندن برای ارتباط برقرار کردن با جامعه، یک عامل مهم است که رفاه و شادی مردم را افزایش می دهد.

طرح پیشنهادی معماران زاها حدید برای خیابان های لندن

معماران زاها حدید راه رفتن را بخشی جداناپذیر از شبکه حمل و نقل میدانند.

تجزیه و تحلیل دقیق، تعامل و حمایت لازم برای ایجاد بهترین راه حل برای هر جامعه است. معماران زاها حدید در پیشنهاد خود گفته اند: لندن به طور سنتی یک شهر قدم زدن بود. این طرح پیشنهاداتی، راه رفتن را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از شبکه زیرساخت های حمل و نقل شهر معرفی می کند. برای راهپیمایی بخشی از روال روزانه، ما ممکن است نیاز به یک شبکه عابر پیاده کامل داشته باشیم. این شبکه به وسایل حمل و نقل در شهر کمک می کند. پیاده روی تنها در یک خیابان مرکز لندن، به سختی می تواند مشکلات متعدد لندن مانند آلودگی هوا و ایمنی جاده را حل کند.

طرح پیشنهادی گروه زاها حدید برای لندن

نمایشگاه طرح پیاده روی گروه معماران زاها حدید در خیابان آکسفورد

استودیو معماری زاها حدید معتقد است که یک شبکه منسجم مسیریابی در شهر، مردم را به راه رفتن به عنوان جایگزینی برای وسایل حمل و نقل تشویق خواهد کرد. این طرح، پیشنهادی چند مرحله ای است: ابتدا ایجاد “بلوار های اصلی” به طور کامل پیاده رو، از جمله خیابان آکسفورد. پس از آن ایجاد مسیرهای ثانویه اتومبیل رایگان. این طرح، توسط معماری نیو لندن در مرکز ساختمان لندن تا تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۱۸ نمایش داده می شود.

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر