معماریان مگ

۱۰ منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان

بدون شک، هر کسی زندگی در خانه ای با منظره و چشم انداز زیبا را دوست خواهد داشت. امروزه، با افزایش جمعیت و ساخت برج های مرتفع در سطح شهر، تماما منظره یک شهر را حجمی از ساختمان ها شکل داده است.

بنابراین، برای لذت بردن از زیبایی های شهر و چشم انداز طبیعت باید زندگی در مرتفع ترین خانه های جهان را انتخاب کنیم. ما در اینجا چند نمونه از مرتفع ترین خانه های جهان با منظره های بی نظیر را برایتان معرفی می کنیم. اگر شما نیز دوست دارید از بی نظیرترین چشم انداز های طبیعی بهره مند شوید، باید جسارت زندگی در ارتفاعات را داشته باشید.

چشم انداز خانه های مرتفع - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
چشم انداز خانه های مرتفع

۱- کابین معلق در کوه های آلپ یا کانین، اسلوونی

کابین معلق در اسلوونی - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
کابین معلق در اسلوونی

این کابین معلق از لبه کوه با ارتفاع ۱۰۴ فوت مربع در کوههای آلپ اسلوونی و مرزهای ایتالیا واقع شده است. کابین، نمای کلی پانوراما از دره زیر را در اختیار شما قرار می دهد، فضای داخلی آن به سبک مینیمالیستی تماما با چوب طراحی شده است و سه فضای استراحت دارد.

استراحتگاه معلق با منظره خیره کننده و مهیج، در شمار مرتفع ترین خانه های جهان قرار گرفته است. این خانه برای مقاومت در برابر شرایط سخت آب و هوایی، با کابل ها محکم شده و امنیت ایجاد کرده است. استراحتگاه از ترکیب کامپوزیت شیشه ای، پانل های آلومینیومی و تخته چند لایه ساخته شده است.

۲- خانه ای مرتفع در پارک قلعه درختان بلوط شرمن، کالیفرنیا

خانه ای در پارک شرمن کالیفرنیا - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ای در پارک شرمن کالیفرنیا

در این خانه روی تپه، منظره ی غروب آفتاب بسیار تماشایی است. این خانه توسط معمار مدرنیست ریچارد نویترا طراحی شده است. پنجره های کف تا سقف و بالکن شیشه ای اجازه می دهد تا منظره ی زیبای شهر و رودخانه کانیون را مشاهده کنید.

 

 

۳- نمونه ای از مرتفع ترین خانه های جهان در آتلانتا، ایالت جورجیا

خانه ای مرتفع در ایالت جورجیا - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ای مرتفع در ایالت جورجیا

این نقطه ی مرتفع در آتلانتا، با سه بالکن جداگانه منظره ای وسیع از شهر را ارائه می دهد. در بالکن این خانه، شومینه و محل نشیمن در فضای باز برای کسانی که در شب های سرد دوست دارند از مناظر زیبا لذت ببرند، بسیار ایده آل است.

۴- خانه ای با چشم انداز عالی در ساحل لاگونا، کالیفرنیا

خانه ی ساحل لاگونا در کالیفرنیا - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ی ساحل لاگونا در کالیفرنیا

با مشهور شدن ساحل لاگونا در برنامه تلوزیونی MTVبه نام  “ساحل لاگونا:  شهر نارنجی” توجه مردم سراسر جهان به این مکان بیشتر جلب شده است. این خانه در این مکان دیدنی از کالیفرنیا، زیبایی های چشم نواز خود را با منظره ی زیبا از غروب آفتاب و منظره ای از جزیره کاتالینا و ارواین برجسته می کند.

این خانه با مساحت ۷٫۰۷۸ فوت مربع شامل پنج اتاق خواب و هفت حمام است و فضای باز آن شامل استخر آبگرم، گاراژ و… است. خانه به طرزی طراحی شده است تا مکان های باز زندگی را ارائه کند، در عین حال که اجازه می دهد حریم خصوصی در خانه حفظ شود.

۵- خانه ای در بالا ترین طبقه، برج مرتفع در نیویورک

منظره زیبا از برج مرتفع در نیویورک - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
منظره زیبا از برج مرتفع در نیویورک

این برج متمایز در بالای موزه هنر های مدرن شهر نیویورک واقع شده است و توسط معمار فرانسوی جین نوول طراحی شده است. این ساختمان دارای منظره ی باور نکردنی از شهر، پارک مرکزی، رودخانه ی شرقی و رودخانه هادسون است. نووئل در ساختار این ساختمان، سیستم نوآورانه دیاگرید استفاده کرده است.

 

 

۶- منظره بی نظیر خانه منحصر به فرد در اسپانیاگرانادا، اسپانیا

خانه ای بر روی صخره در اسپانیا - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ای بر روی صخره در اسپانیا

یک خانه منحصر به فرد در اسپانیا و مشرف به دریای مدیترانه ، بر روی سطح شیبدار ۴۲ درجه قرار گرفته است. این خانه توسط معماران شرکت گیل بارتولومه با موضوع “خانه بر روی صخره” ساخته شده است و طراحی آن شبیه به پوست اژدها است. این خانه دو طبقه دارای یک استخر شنا، یک اتاق نشیمن تراس دار، یک سالن کنفرانس است با ظرفیت ۷۰ نفر و چندین بالکن برای تماشای غروب های خیره کننده است.

۷- خانه ای در تپه های بورلی هیلز، کالیفرنیا

خانه ای بر روی تپه های بورلی هیلز - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ای بر روی تپه های بورلی هیلز

این خانه یکی دیگر از مرتفع ترین خانه های جهان است که در بورلی هیلز، کالیفرنیا واقع شده است. پنجره های بزرگ تا سقف در این خانه مدرن، اجازه می دهد تا یک منظره نفس گیرو چشم نواز از شهر و دره زیبا، تقریبا از هر اتاق خانه قابل مشاهده باشد. از جمله نورپردازی، سقف بلند، کابینت، کفپوش چوب بلوط و لوازم خانگی آشپزخانه این خانه، به طور سفارشی طراحی شده است. همچنین فن آوری هوشمند، کل خانه را کنترل می کند.

۸- خانه ای رویایی در کاستاریکا، سان خوزه

خانه ای با منظره زیبا در سان خوزه - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ای با منظره زیبا در سان خوزه

این خانه رویایی در تپه های سانتا آنا واقع در محوطه پارک مونتنا دل سل در سان خوزه کاستاریکا قرار دارد. این خانه بر روی یک تپه ساخته شده است که تخمین زده شده ارتفاع آن ۴۰۰۰ فوت است.

 

 

۹- نمونه ای زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان در فلورانس، ایتالیا

خانه ای با منظره زیبا در ایتالیا - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ای با منظره زیبا در ایتالیا

این ویلا لوکس در بالاترین نقطه کاستا سان جورجیا واقع شده و منظره فوق العاده ای از فلورانس را ارائه می دهد. این خانه یکی از مرتفع ترین خانه های جهان، تصاویر پانورامیک از منظره فلورانس، یکی از جذاب ترین شهرهای ایتالیا بدست می دهد. این خیلی عاشقانه و رمانتیک نیست؟

۱۰- منظره دیدنی ویلا در کابو سان لاگوس، مکزیک

خانه ای با منظره زیبا در مکزیک - 10 منظره زیبا از مرتفع ترین خانه های جهان
خانه ای با منظره زیبا در مکزیک

یک ویلای رویایی در بالای تپه های پدرگال در مکزیک منظره های دیدنی از شهر و دریا در مقابل دیدگان قرار می دهد. در این خانه، مهمانان در حالی که کنار استخر استراحت می کنند و یا در اتاق نشیمن جمع شده و صحبت می کنند، منظره زیبا و جذاب شهر می تواند آنها را به خود جلب کند.

در این مقاله ، سعی بر آن بوده است که نمونه های معماری جهان با چشم انداز های دیدنی به شما معرفی شود. برخی از این خانه ها دارای منظره ای از اقیانوس هستند و برخی دیگر منظره ای زیبا از دره ها و کوه های اطراف را به نمایش می گذارند.

لذت بردن از منظره های شگفت انگیز طبیعت، تنها مزیت زندگی در مرتفع ترین خانه های جهان نیست. بلکه میتوانید به این طریق یک زندگی هیجان انگیز و متفاوت را تجربه کنید. برای مطالب بیشتر در حوزه معماری اینگونه فضاها، گروه معماریان را دنبال کنید.

 

منبع: elledecor

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر