تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
5 نمونه از بهترین ساختمان های سبک ویکتوریا در سان فرانسیسکو

5 نمونه از بهترین ساختمان های سبک ویکتوریا در سان فرانسیسکو

معماری سبک ویکتوریا : سان فرانسیسکو مرکز بسیاری از آثار معماری متمایز و شگفت انگیز از جمله پل گلدن گیت، برج کویت، خیابان لمبارد و هرم ترانس آمریکا می باشد. البته، این ساختمانها تنها چندین نمونه از لندمارک قابل تشخیص شهر هستند.

همچنین تعداد زیادی از ساختمان های ویکتوریایی وجود دارد که در خیابان های تپه ای مرکز فرهنگی شمالی کالیفرنیا قرار دارند. اگر چه بسیاری از آنها ساختمان های قدیمی مسکونی هستند، اما همه آنها در زمان حکومت ویکتوریایی ملکه انگلیس بریتانیا (1901-1837) ساخته نشده اند. در واقع، بسیاری از آنها پس از زمین لرزه و آتش سوزی فاجعه بار 1906 که نزدیک به 500 بلوک شهر را تخریب کرد، ساخته شدند.

پس از این فاجعه، روح زیبایی شناسی قرن نوزدهم در شهر غالب شد. ما در این مطلب، پنج مورد از بهترین ساختمانهای که با معماری سبک ویکتوریا در شهر سان فرانسیسکو مستقر شده اند، معرفی می کنیم.

کنسرواتوار گل - 5 نمونه از بهترین ساختمان ها با معماری سبک ویکتوریا در سان فرانسیسکو
کنسرواتوار گل

1- کنسرواتوار گل سان فرانسیسکو با معماری سبک ویکتوریا

هنرستان گل در سال 1879 درهای خود را رو به عموم مردم باز کرد. این سبک از خانه شیشه ای، یک جز ثابت از معماری سبک ویکتوریا است. مثالی دیگر از این سبک کریستال پالاس لندن است.

 

 

خانه هاز لیلینتال - 5 نمونه از بهترین ساختمان ها با معماری سبک ویکتوریا در سان فرانسیسکو
خانه هاز لیلینتال

2- معماری خانه هاز لیلینتال به سبک ویکتوریا

خانه هاز لیلینتال برای بازدید عمومی باز است. این خانه ی عظیم و بی پیرایه که با یک برج تکمیل شده است، سبک ملکه را نشان می دهد. این خانه در سال 1886 توسط پیتر اشمیت طراحی شده بود.

هیت اشبوری - 5 نمونه از بهترین ساختمان ها با معماری سبک ویکتوریا در سان فرانسیسکو
هیت اشبوری

3- هیت اشبوری محله ای با معماری سبک ویکتوریا

ناحیه هیت اشبوری در سان فرانسیسکو هنوز به نظر می رسد ریشه در جنبش هیپی دهه 1960 و 70 دارد. در حال حاضر این یک محله ضد فرهنگی آزاد است که یک سبک معماری تاریخی نسبتا پایدار را نشان می دهد.

 

 

ساختمان هتالینگ - 5 نمونه از بهترین ساختمان ها با معماری سبک ویکتوریا در سان فرانسیسکو
ساختمان هتالینگ

4- سبک ویکتوریایی ساختمان هتالینگ در سان فرانسیسکو

معماری ایتالیایی به خاطر یادآوری سبک رنسانس ایتالیایی، مسبب ظهور طبقه در دوره عصر ویکتوریا، بود. با ویژگی هایی همچون پنجره های متقارن و طراحی ظریف، ساختمان هتالینگ نمونه ای کامل از این سبک در دنیای جدید است.

خانه های بانوان نقاشی - 5 نمونه از بهترین ساختمان ها با معماری سبک ویکتوریا در سان فرانسیسکو
خانه های بانوان نقاشی

5- خانه های بانوان نقاشی سبک ویکتوریایی در میدان آلامو

از جمله زیباترین خانه های سبک ویکتوریا سانفرانسیسکو، “بانوان نقاشی شده در میدان آلامو” هستند که اغلب به عنوان ردیف خانه های”کارت پستال” نامیده می شوند.

 

 

در این مطلبی که خواندید، ساختمان های دوره ویکتوریا در سان فرانسیسکو را بررسی کردیم. برخی از این ساختمان ها اشاره ای به دوره رنسانس ایتالیا داشته و برخی دیگر با ساختار شیشه ای خود، نشانه های از معماری مدرن را یاد آور می شوند. امروزه شهر سانفرانسیسکو در آمریکا از نظر اقتصادی و گردشگری رونق چشمگیری داشته است و با ساختمان های مدرن جدید و بافت تاریخی سبک ویکتوریایی خود، از مسافران سراسر جهان میزبانی می کند.

معماریان را دنبال کنید تا با شهرها و مکان های دارای ساختمان های شگفت انگیز و معماری برتر، بیشتر آشنا شوید.

منبع: architecturaldigest

معماریان

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا