تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
آموزش پیدا کردن بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون داخلی

آموزش پیدا کردن بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون داخلی

تلویزیون در دکوراسیون
تلویزیون در دکوراسیون

تلویزیون در دکوراسیون | چگونه بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون را پیدا کنیم؟

تلویزیون در دکوراسیون از جمله ملزوماتی است که در کانون توجه ها قرار دارد. بنابراین نیاز است در مکانی قرار داده شود که بهترین حالت را داشته باشد.

 

پیدا کردن بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون

پیدا کردن بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون
پیدا کردن بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون

 

تلویزیون یکی از ملزومات مهم و کاربردی در هر خانه است. افراد زیادی در خانه در زندگی روزمره خود از تلویزیون استفاده می کنند و این امر، تلویزیون را به یکی از تاثیرگذار ترین اقلام هر خانه تبدیل کرده است. از آن جایی که ساکنین خانه زمان نسبتا زیادی را پای تلویزیون نشسته و از آن استفاده می کنند، به همین دلیل تلویزیون باید در نقطه ای از خانه قرار بگیرد که هم در کانون توجهات بوده و هم برای بینندگان بهترین زاویه را فراهم نماید.

جالب است بدانید نوع نقشه و پلان هر خانه، تا حد زیادی نشان دهنده مکان قرار گیری تلویزیون در دکوراسیون می باشد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به تازگی به منزل جدید نقل مکان کرده اید و نمی دانید تلویزیون را در کدام قسمت قرار دهید که بهترین بازدهی را داشته باشد، در ادامه این مطلب همراه معماریان مگ باشید تا شما را با نکاتی که کمک می کند مکان مناسب تلویزیون را پیدا کنید، آشنا سازیم.

اهمیت جایگاه تلویزیون در دکوراسیون

جایگاه تلویزیون در دکوراسیون خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل برای انتخاب مناسب ترین جایگاه تلویزیون باید نکاتی را در نظر داشته باشید. برخی از مهم ترین نکات که در ادامه این مطلب آن ها را توضیح داده ایم عبارتند از:

  • فضای دید تلویزیون در دکوراسیون
  • لوازم کنار تلویزیون
  • تلویزیون را در بخش های پر رفت و آمد قرار ندهید
  • زاویه تابش نور به تلویزیون
  • تنظیم زاویه مبلمان با تلویزیون

 

فضای دید تلویزیون در دکوراسیون

فضای دید تلویزیون در دکوراسیون
فضای دید تلویزیون در دکوراسیون

 

منظور از فضای دید تلویزیون، زاویه ای است که شما با تلویزیون برقرار می کنید. تلویزیون باید در مکانی قرار داشته باشد که هیچ وسیله مزاحمی روبروی آن نباشد. همچنین، مبلمان و بخش نشیمن اتاق پذیرایی نیز بایستی زاویه ای مناسب با تلویزیون برقرار کند تا تمام افرادی که قصد تماشای تلویزیون را دارند، بدون هیچ گونه مشکلی تمام تصویر را داشته باشند. انتخاب زاویه دید صحیح برای تلویزیون، مهم ترین کاری است که انجام می دهید بنابراین سعی کنید بهترین زاویه دید را انتخاب نمایید.

معمولا در خانه های ایرانی، اتاق اصلی به صورت مربع یا مستطیل می باشد؛ این ویژگی باعث می شود بتوان به راحتی مرکز دیوارها را پیدا نمود. مرکز دیوار اصلی خانه در بسیاری از پلان ها، بهترین قسمت خانه برای قرار دادن تلویزیون می باشد. البته انتخاب بهترین زاویه کاملا به شرایط و ویژگی های دکوراسیون و پلان خانه بستگی دارد و خودتان باید آن را بررسی و نتیجه را اعمال نمایید.

لوازم کنار تلویزیون

لوازم کنار تلویزیون
لوازم کنار تلویزیون

 

اکسسوری هایی که در خانه قرار می دهیم، شخصیت تازه ای به محیط زندگی مان می بخشد و از نظر زیبایی خانه مان را در سطح خوبی قرار می دهد. اغلب ایرانیان برای نگه داشتن تلویزیون، از میز تلویزیون استفاده می کنند. میز تلویزیون وسیله ای است که می توان روی آن انواع دکوری و اکسسوری ها را قرار داد. بنابراین یک پیشنهاد عالی برای شما، استفاده از اکسسوری هایی است که جلوه شیک تری به میز تلویزیون می دهد.

یک مجسمه کوچک، تعدادی کتاب و هر وسیله دیگری که احساس می کنید دکوراسیون میز تلویزیون تان را بهتر می کند می تواند به عنوان اکسسوری در کنار تلویزیون قرار بگیرد. البته توجه داشته باشید فضای اطراف تلویزیون تان را بیش از حد شلوغ نکنید. چراکه شلوغی بیش از حد اطراف تلویزیون، باعث انحراف توجهات از تلویزیون شده و تمرکز افراد را هنگام دیدن برنامه مورد علاقه شان بر هم می زند.

 

تلویزیون را در بخش های پر رفت و آمد قرار ندهید

تلویزیون را در بخش های پر رفت و آمد قرار ندهید
تلویزیون را در بخش های پر رفت و آمد قرار ندهید

 

قرار دادن تلویزیون در مکان های پر رفت و آمد، یکی از اشتباهات رایج بسیاری از صاحب خانه ها است. شما بایستی تا حد امکان، تلویزیون را در مکانی قرار دهید که حداقل رفت و آمد در آن انجام می شود تا سبب بر هم خوردن آرامش تان نشود. بخش ورودی خانه و روبروی آشپزخانه، معمولا پر رفت و آمدترین قسمت های دکوراسیون به شمار می روند. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم تلویزیون را دور از این مکان ها قرار دهید تا در هنگام دیدن تلویزیون آرامش تان دچار اختلال نشود.

زاویه تابش نور به تلویزیون

زاویه تابش نور به تلویزیون
زاویه تابش نور به تلویزیون

 

یکی دیگر از نکات مهم و قابل توجه در انتخاب بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون، توجه به زاویه تلویزیون نسبت به منبع نور است. منبع نور می تواند طبیعی (خورشید) و مصنوعی (لامپ و لوستر) باشد. اگر زاویه تلویزیون با منبع نور زاویه مناسبی نباشد، تصویر به خوبی دیده نشده و چشم شما را اذیت خواهد کرد. تصور کنید تلویزیون را پشت به پنجره قرار داده اید. در روز که نور خورشید از پنجره وارد فضای داخلی می شود، فضای اطراف تلویزیون شما تاریک خواهد شد و نخواهید توانست به خوبی پای تلویزیون نشسته و برنامه مورد علاقه تان را نگاه کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم با بررسی شرایط دکوراسیون خانه تان، بهترین زاویه را پیدا کنید. فراموش نکنید محلی که به صورت مستقیم با منبع نور شما در ارتباط نیست را در اولویت قرار دهید.

تنظیم زاویه مبلمان با تلویزیون

تنظیم زاویه مبلمان با تلویزیون
تنظیم زاویه مبلمان با تلویزیون

 

مبلمان خانه، ملزوماتی هستند که اغلب روبروی تلویزیون قرار گرفته و افراد روی آن می نشینند و به تماشای تلویزیون می پردازند. هر خانه، نقشه و پلان خاص خود را دارد و از این رو می توان حالات مختلفی را برای چیدمان مبل در منزل انتخاب نمود. یکی از بهترین حالات برای چینش مبلمان، زاویه مستقیم مبلمان با صفحه تلویزیون است. چرا که در این صورت برای دیدن برنامه مورد علاقه تان، نیازی به تلاش برای پیدا کردن فضای نشیمن مناسب نخواهید کرد و می توانید با لذت به تماشای تلویزیون بپردازید. سعی کنید در اطراف تلویزیون، یک فضای دنج و اختصاصی طراحی کنید تا تماشای تلویزیون را برای شما لذت بخش تر کند.

نکته دیگری که در رابطه با مبل و تلویزیون در دکوراسیون وجود دارد، فاصله مبلمان تا تلویزیون است. فاصله زیاد باعث می شود تصویر ریز دیده شود و فاصله کم نیز به چشم ها آسیب خواهد رساند. بهترین فاصله، فاصله ای است که در آن هم تصویر به خوبی دیده می شود و هم چشم افراد اذیت نخواهد شد. پیدا کردن این فاصله به اندازه تلویزیون و نوع پلان خانه شما بستگی دارد و نمی توان یک قانون و قاعده خاص برای آن تعریف کرد. همچنین سعی کنید تلویزیون را در راستای محور اصلی خانه تان قرار دهید. با این کار شما انتخاب های بیشتری برای چیدمان مبل در منزل تان خواهید داشت.

 

نکاتی پیرامون استفاده از تلویزیون در خانه

علاوه بر مواردی که گفته شد، نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند دکوراسیون تلویزیون جذاب تری داشته باشد.

میز تلویزیون کشودار: میز تلویزیون های مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی های مختلفی دارند. بهترین میز تلویزیون برای خانه میز تلویزیونی است که دارای کشو و قفسه می باشد.

نصب تلویزیون روی دیوار: برخی افراد، به دلایل مختلف از میز تلویزیون استفاده نمی کنند. در اینگونه دکوراسیون ها، صاحبان خانه تلویزیون را روی دیوار نصب می کنند. با نصب تلویزیون روی دیوار فضای کمتری از خانه را اشغال کرده و جلوه مدرن تری به خانه خود می دهید.

تزئین اطراف تلویزیون: فضای اطراف تلویزیون تان را به خوبی پر کنید. خلوتی یا شلوغی زیاد، باعث می شود تلویزیون آن طور که باید دیده شود دیده نشود. رعایت حد وسط در این مواقع بهترین کار است.

 

سخن پایانی

بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون کجاست؟ آیا انتخاب بهترین نقطه جهت قرار دادن میز تلویزیون در خانه سلیقه ای است یا اصول و استانداردهایی دارد؟ بهترین نقاط در خانه برای قرار دادن تلویزیون را با معیارهای متفاوتی می‌توان مورد سنجش قرار داد. مقاله ای که امروز با آن سر و کار داشتیم، راجع به انتخاب بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون بود. شاید در ابتدا فکر کنید انتخاب بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون، مسئله بی ارزشی است. اما اگر کمی دقیق شوید، خواهید فهمید این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

چراکه تلویزیون یکی از ملزومات مهم و اساسی خانه است که افراد خانه زمان زیادی را با آن سر و کار دارند. از این رو، باید مکانی را جهت قرار دادن تلویزیون انتخاب کرد که بهترین زاویه دید، بهترین نور و بهترین دسترسی را داشته باشد. با مطالعه این مقاله، با مواردی که بهترین مکان تلویزیون در خانه را مشخص می کند آشنا شده و از این پس می توانید بهترین مکان تلویزیون در دکوراسیون خانه تان را مشخص کنید.

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. از سایر مقالات مجله معماری و طراحی دکوراسیون معماریان نیز دیدن نمایید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا