معماریان مگ

یک آشپزخانه انتقالی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

آشپزخانه انتقالی
آشپزخانه انتقالی

مقدمه مطلب

انتقالی محبوب ترین طراحی آشپزخانه در روند طراحی آشپزخانه 2019 انجمن ملی آشپزخانه + حمام است. در واقع ، 65 درصد از آشپزخانه های طراحی شده در سال گذشته ، بیش از دو برابر آشپزخانه های سنتی ، معاصر و یا مزرعه بودند.

 

چرا آشپزخانه های انتقالی بسیار محبوب هستند؟ و شاید مهمتر از آن ، آیا این سبک متناسب با زیبایی طراحی شما خواهد بود؟ فوروموم از زاک و جان استارک ، مدیر عامل و صاحب آشپزخانه های ویترین در منهست ، نیویورک ، خواست تا ویژگی هایی که یک آشپزخانه انتقالی را تعریف می کند را توضیح دهند.

 

تمیز و پر آرامش باشید

تمیز و پر آرامش باشید
تمیز و پر آرامش باشید

 

استارک می گوید: “طراحی انتقالی بهترین ها را از هر دو جهان ارائه می دهد ، بافت های سنتی را با براقت طراحی معاصر آمیخته است.” “در مورد آشپزخانه ها ، خطوط هندسی ، تمیز و کاربردی برای میزهای اتاق ، کابینت ، قالب سازی تاج و سایر عناصر ساختگی را در نظر بگیرید.”

استارک می گوید غیر کوزه ای عنصر اصلی آشپزخانه های انتقالی است. وی توضیح می دهد: “هرگز سوراخ ها یا لوازم تزئینی یا سایر ویژگی های تزئینی به خصوص معمول آشپزخانه های سنتی را شامل نمی شوید.”

 

رنگ ها در آشپزخانه انتقالی

رنگ ها در آشپزخانه انتقالی
رنگ ها در آشپزخانه انتقالی

 

از آنجا که آشپزخانه های انتقالی اغلب به فضای نشیمن باز می شوند ، طراحان از ویژگی های صاف و ترکیبی انتخاب می کنند. علاوه بر این ، بیشتر آنها معمولاً برای رسیدن به جلوه ای سبک و مطبوع هستند. زاک می گوید: “طراحان با استفاده از رنگ های تمیز مانند سفیده ، خاکستری ، زنبورها ، استخوان ها و بلوزها را گزارش می دهند.” اکنون این گزینه های خوبی است – و وقتی صاحبان خانه تصمیم می گیرند از آنجا که رنگهای خنثی را به خریداران می بخشد ، بفروشند.

 

کابینت

کابینت
کابینت

 

در آشپزخانه های انتقالی ، کابینت ها معمولاً در چوب های نقاشی شده ، دانه های چوبی یا مواد مخلوط از یک رنگ سبک یا متوسط ​​هستند. زاخ می گوید: “گزارش ما نشان می دهد كه طراحان از یكپارچه با پانل های فرسوده استفاده می كنند ، و درها به اندازه کشوها شیوع ندارند.” سخت افزار تزئینی مات یا سخت افزار یکپارچه نیز از خصوصیات این سبک طراحی هستند.

 

لوازم خانگی

لوازم خانگی
لوازم خانگی

 

استارک توضیح می دهد: آشپزخانه های سفید با وسایل استیل ضدزنگ هنوز پادشاه هستند. همچنین ، انتظار دارید یخچال های کاملاً یکپارچه درب فرانسوی را در آشپزخانه های انتقالی پیدا کنید. زاخ می گوید: “طراحان به ما گفته اند که یک اجاق گاز القایی به همراه اجاق دیواری و مایکروویو یا دامنه سوخت دوگانه یا بنزین وجود خواهد داشت.” هودهای به روزرسانی و ماشین ظرفشویی های درب استاندارد از دیگر موارد اصلی این طرح هستند.

 

میزهای روتختی و پشت پرده

میزهای روتختی و پشت پرده
میزهای روتختی و پشت پرده

 

استارک می گوید: “میزهای سنگ مرمر و حتی لبه های پشتی مرمر برای آشپزخانه های انتقالی به زیبایی کار می کنند.” سایر ویژگی های محبوب که آشپزخانه های انتقالی را تعریف می کنند شامل کوارتز و کوارتزیت هستند. Zach توضیح می دهد: “طراحان می گویند که میزهای ضخیم (1 اینچ) ضخامت دارند یا سنتی هستند یا دارای لبه های آبشار هستند.”

استارک توضیح می دهد: “کاشی مترو برای پشت پرده ها هنوز هم مورد علاقه است ، اما موزاییک ها و کاشی های شیشه ای در اندازه های مختلف نیز عالی هستند.”

 

سینک و شیر آب

سینک و شیر آب
سینک و شیر آب

 

زاک می گوید: “سبک های غرق محبوب در بین طراحان شامل یک کاسه استیل ضد زنگ یا پیش بند است.”

در میان شیرآلات ، فولاد ضدزنگ قلم موی سلطنتی. پایان های مات ، جلا یا ساتن نیز محبوب هستند. با این حال ، هیچ ترجیحی در مورد عملکرد شیر آب وجود ندارد. او می گوید: “طراحان در حال انتخاب شیرهای کنترل شده ، لمسی یا حتی دستی هستند.”

 

کفپوش و روشنایی

کفپوش و روشنایی
کفپوش و روشنایی

 

استارک می گوید: “کفپوش ها می توانند از جنس کاشی یا چوبی باشند ، به طور معمول براق ، اما لزومی ندارد.” طراحان از چوب چوب و چوب مهندسی شده استفاده می کنند و بحث در مورد استفاده از کف چوب سخت در آشپزخانه ها و حمام ها را ادامه می دهند. زاک می گوید: “انواع مختلف کاشی با فرمت بزرگ که در آشپزخانه های انتقالی استفاده می شود شامل سرامیک ، چینی و سنگ است.” “برخی از طراحان نیز از وینیل لوکس استفاده می کنند.”

طراحان انواع مختلفی از گزینه های روشنایی را در آشپزخانه های گذار درج می کنند. زاخ می گوید: “این شامل چراغ های آویز و آویزها و سوئیچ های کم نور و سنتی است.” روشنایی زیر کابینت و روشنایی کابینت داخلی نیز از ویژگی های این سبک آشپزخانه است. و طراحان بیشتر به سنسورهای حرکتی و صفحه کلید اضافه می کنند.

استارک می گوید: “روشنایی ، صندلی و سخت افزار مناطقی هستند که مشتریان ما از آن لذت می برند.” “عناصر مدرن ، صنعتی ، گلم و حتی سنتی در اواسط قرن می توانند با موفقیت در یک آشپزخانه انتقالی ترکیب شوند.”

 

منبع: https://freshome.com/transitional-kitchen

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر