معماریان مگ

برترین دانشکده های معماری جهان در سال 2018

برترین دانشکده های معماری جهان
برترین دانشکده های معماری جهان

با برترین دانشکده های معماری جهان در سال 2018 آشنا شوید

برترین دانشکده های معماری جهان، شامل لیستی از دانشگاه هایی است که بهترین عملکرد را در سال جاری در رشته معماری از خود برجای گذاشته اند. ما به تفکیک مکان قرار گیری، به شما 15 نمونه از برترین دانشکده های معماری جهان را آورده ایم و معرفی کرده ایم. تا پایان همراه ما باشید تا برترین دانشکده های معماری جهان را بشناسید. دانشگاه هایی که در این مقاله به شما معرفی کرده ایم، هر کدام با توجه به قاره ای که در آن قرار دارند در این لیست آورده شدند.

ایالات متحده و کانادا

موسسه فناوری ماساچوست

در میان مدارس عالی معماری جهان،، موسسه فناوری ماساچوست (MIT) دارای امتیاز کامل 100 می باشد و مشهور ترین دانشگاه از نظر علمی در این لیست می باشد. مدرسه معماری MIT اولین مرکز علمی فناوری در ایالات متحده بود، که در سال 1865 تاسیس شد و چهار سال بعد از آن، دانشکده معماری آن شروع به کار کرد. می توان گفت که این دانشگاه، پیشرو در عرصه معرفی معماری مدرن و ساختمان سازی های امروزی در ایالات متحده آمریکا است. در کلاس های این دانشگاه تنها 25 دانشجو تحصیل می کنند که باعث ایجاد فضایی غنی برای کسب علم شده است.

موسسه فناوری ماساچوست - برترین دانشکده های معماری جهان
موسسه فناوری ماساچوست

 

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

پنجمین رتبه در میان برترین دانشکده های معماری جهان و دومین دانشگاه از این نظر در ایالات متحده، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (UCB) است که معمولا بالاترین نمره ها را در رتبه بندی اسناد و تحقیقات معماری در مقالات مختلف را به اسم خود ثبت می کند. این دانشگاه دارای پیشینه ای قوی در تشویق طراحی مستقل است و سطح های مختلفی از علم معماری با توجه به ویژگی های فنی، زیبایی شناختی و فرهنگی در آن تدریس می شود.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

 

 

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد، از جمله دانشگاه هایی است که معماران معروف و تاثیر گذاری را به سر تا سر دنیا معرفی کرده است. نخستین دوره های معماری این دانشگاه در سال 1864 تدریس شد و امروزه دارای یک جامعه منحصر به فرد از دانشجویان معماری است که تنوع فکری و همکاری با یکدیگر، از مشخصه های بارز آن ها می باشد.

دانشگاه هاروارد - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه هاروارد

 

بهترین دانشکده های معماری در کانادا

همچنین در این لیست، دو دانشگاه در جهان به نمایندگی از کانادا وجود دارد؛ دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه تورنتو.

 

اروپا

دانشکده معماری بارتلت در لندن

در رتبه بندی برترین دانشکده های معماری جهان، دانشگاه بارتلت انگلستان، یکی از بهترین مراکز رشته معماری در لندن و سر تا سر دنیاست. مدیران بارتلت ادعا می کنند که این دانشکده اولین مدرسه معماری در انگلستان است که در سال 1841 تأسیس شده و امروزه اغلب در بالای جدول برترین دانشکده های معماری جهان قرار دارد. استادان دانشگاه بارتلت در زمینه تحقیقات تجربی در علم معماری بسیار فعال هستند.

دانشکده معماری بارتلت در لندن - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشکده معماری بارتلت در لندن

 

دانشگاه صنعتی دلفت

در هلند ، دانشگاه صنعتی دلفت جایگاه سوم خود را در رتبه بندی معماری این سال حفظ می کند، و بیشترین امتیاز را برای شهرت کارفرمایان کسب می کند. دانشکده معماری در حدود 3000 دانشجو را در خود نگهداری و به آن ها آموزش می دهد.

دانشگاه صنعتی دلفت - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه صنعتی دلفت

 

دانشگاه زوریخ سوئیس

در سال جاری، چهارمین جایزه بین المللی دانشکده های معماری، به دانشگاه زوریخ در سوئیس داده شد. این دانشگاه در سال 1854 تاسیس شده و دارای حدود 2000 دانشجو است. دانشکده دانشگاه زوریخ به عنوان یکی از برجسته ترین دانشکده های معماری در جهان شناخته می شود که این شهرت و موفقیت را مدیون نتایج برجسته تدریس و تحقیقاتی که بر روی مسائل محیطی است.

دانشگاه زوریخ سوئیس - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه زوریخ سوئیس

 

دیگر دانشکده های معماری خوب در اروپا

همچنین در اروپا دانشکده های معماری کلاس بالای بسیاری وجود دارد که از جمله آن ها می توان به مدرسه معماری منچستر و دانشگاه کمبریج اشاره کرد.

 

آسیا

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور سنگاپور در سال جاری دهمین جایگاه را برای برترین دانشکده های معماری جهان به خود اختصاص داد و برای مقالاتی که منتشر کرده بود، نمرات بسیار بالایی را کسب کرد. دانشکده معماری سنگاپور در سال 1969 تأسیس شد و طیف گسترده ای از رشته ها را که شامل معماری و طراحی، طراحی شهری، برنامه ریزی شهری و طراحی یکپارچه پایدار، در خود ارائه کرد که به شما امکان می دهد تا متناسب با استعدادتان در رشته مورد علاقه خود درس بخوانید.

دانشگاه ملی سنگاپور - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه ملی سنگاپور

 

دانشگاه سینگوا

دانشگاه سینگوا چین نیز یکی از موارد آسیایی این لیست است. این دانشگاه، از ظاهر جالب و جذابی تشکیل شده که ترکیب معماری چینی و غربی است. دانشکده معماری آن در سال 1946 تأسیس شد و از زمان تأسیس آن اهمیت زیادی به ترکیب پژوهش و عمل داده شد و با انجام تحقیقات در مورد مسائل کلیدی ساخت و ساز شهری و روستایی چین، توانست به سطح بالایی از رشته معماری دست پیدا کند.

دانشگاه سینگوا - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه سینگوا

 

 

دانشگاه هنگ کنگ

دانشگاه هنگ کنگ در سال جاری به عنوان یکی دوازدهمین دانشگاه معماری برتر جهان شناخته شده است و بخش معماری آن دانشجویان را قادر می سازد تا تجربه تحصیلی و سفرهای بین المللی را با سفرهای آموزشی به مناطق شرق آسیا تجربه کنند.

دانشگاه هنگ کنگ - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه هنگ کنگ

 

استرالیا و نیوزیلند

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی، دارای بالاترین رتبه رشته معماری در اقیانوس آرام است. دانشکده معماری این دانشگاه، در سال 1920 تاسیس شده است و از حدود 1300 دانشجوی کارشناسی، دانشجوی کارشناسی ارشد و پژوهشگر تشکیل شده است. این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس و مقاطع بالاتر نیز، دانشجو کی پذیرد.

دانشگاه سیدنی - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه سیدنی

 

دانشگاه ملبورن

دانشکده طراحی و معماری دانشگاه ملبورن در سال 1927 یکی از اولین مدرک کارشناسی در معماری را ارائه کرد و در حال حاضر انواع مختلفی از آن را ارائه می دهد. این دانشگاه با دارا بودن رشته های مختلف و شاخه های گوناگون، از بیش از 50 کشور جهان دانشجو دارد.

دانشگاه ملبورن - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه ملبورن

 

 

دانشگاه نیو ساوت ولز

دانشگاه نیو ساوت ولز رتبه 23 را برای معماری این سال را بدست آورده در مجموع امتیاز ها، پس از دانشگاه ملبورن دومین دانشگاه برتر استرالیا است. شاخه ها و زیر شاخه های رشته معماری در این دانشگاه، تعاملی بین المللی با دانشگاه شانگهای چین دارد و میان این دو دانشگاه تا کنون مراودات زیادی صورت گرفته است.

دانشگاه نیو ساوت ولز - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه نیو ساوت ولز

 

دیگر مدارس معماری قدرتمند در نیوزیلند

همچنین در رتبه بندی برترین دانشکده های معماری جهان، سه دانشگاه دیگر از نیوزیلند وجود دارد؛ دانشگاه ملی نیوزیلند، دانشگاه ویکتوری ولینگتون و دانشگاه ماسلی.

 

آمریکای لاتین

دانشگاه سائوپائولو

دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه ایالتی سائوپائولو در سال 1948 تاسیس شد و در رتبه هفدهم برترین دانشکده های معماری جهان قرار دارد. ساختمان اصلی این دانشگاه توسط معمار برجسته مدرنیست ویلانوا آرتیگاس طراحی شده و یکی از مهمترین نمونه های مدرنیزاسیون معماری در برزیل محسوب می شود .

دانشگاه سائوپائولو- برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه سائوپائولو

 

دانشگاه ملی شیلی

دانشگاه ملی شیلی ، که در سانتیاگو شیلی واقع شده است، در این رتبه بندی، رده 33 جهان را برای معماری به خود اختصاص داده است. دانشکده معماری، طراحی و مطالعات شهری این دانشگاه، حدود 1500 دانشجو دارد و از وجود تعدادی از فارغ التحصیلان برجسته، از جمله الجاندرو آروینا، برنده جایزه معماری معتبر Pritzker در سال 2016، و معمار برجسته جون گریمم بهره می برد.

دانشگاه ملی شیلی - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه ملی شیلی

 

 

دانشگاه ملی مکزیک

دانشگاه ملی مکزیک در رتبه بندی کل برترین دانشکده های معماری جهان در رده 49 جهان در سال جاری قرار دارد و دارای بالاترین امتیاز در آمریکای لاتین برای شهرت کارفرمایان است. اگر شما رشته معماری را در دانشگاه ملی مکزیک بخوانید، مطمئن هستم که از دیدن محوطه اصلی اطراف خود کاملا شگفت زده می شوید؛ زیرا این یک مکان یک میراث جهانی یونسکو است که توسط معماران برجسته ماریو پانی و انریکه دل مورال طراحی شده و دارای نقاشی های بسیار زیبایی روی خود است.

دانشگاه ملی مکزیک - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه ملی مکزیک

 

آفریقا و خاورمیانه

دانشگاه کیپ تاون

دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی،  بالاترین رتبه را در رشته معماری در آفریقا و خاورمیانه در سال جاری کسب کرده است. این دانشگاه، برنامه ها و رویکرد های بسیار قوی و قدرتمندی دارد که هدف آن ها پرورش صاحب نظران و معمارانی است که بتوانند شرایط معماری در کشور را تغییر دهند.

دانشگاه کیپ تاون - برترین دانشکده های معماری جهان
دانشگاه کیپ تاون

 

همچنین از دیگر مدارس عالی معماری در آفریقا و خاورمیانه می توان به دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه فنی خاورمیانه، و دانشگاه ملی قاهره اشاره کرد.

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

در این مقاله با برترین دانشکده های معماری جهان آشنا شدید و مشاهده نمودید که اکثر این دانشکده ها، در دانشگاه های معروفی قرار دارند که از نظر علمی بسیار غنی می باشند. این دانشکده ها، سالانه مقالات و فارق التحصیلان زیادی را به عنوان خروجی تحویل می دهند که ملاک این لیست نیز، همین موارد می باشد. امیدواریم روزی برسد که یکی از دانشگاه های ایران عزیز مان نیز در این لیست دیده شود.

معماری پروژه های مختلف توسط شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان نیز با بیش از یک دهه سابقه کار موفق و با انجام ده‌ ها نمونه کار و پروژه موفق، یکی از بهترین مراکز انجام امور معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. معماری و بازسازی منازل، دفتر کار و غیره در کنار طراحی دکوراسیون داخلی منازل، مغازه‌ها، دفاتر کار، هتل‌ ها و غیره از جمله خدماتی است که گروه معماریان به مشتریان خود ارائه می‌ کند. شما نیز اگر از جمله کسانی هستید که مایلید سفارش خود را به شرکت معماریان واگذار کنید، همین حالا از شماره‌ هایی که در سایت قرار دادیم استفاده کرده و با مشاورین ما در ارتباط باشید تا بتوانیم شما را در جوابگویی به سؤالات و موارد دیگر کمک کنیم.

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بوده اید، از شما سپاس گزاریم. در صورت تمایل، از دیگر مقالات نیز دیدن بفرمایید.

منبع : topuniversities

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر