معماریان مگ

11 چهره ماندگار معماری در جهان به همراه آثارشان

برترین معماران جهان | با 11 چهره ماندگار معماری در جهان آشنا شوید + آثار

برترین معماران جهان کسانی هستند که در طول تاریخ، با ثبت آثار بی نظیر و معماری سازه های مهم نام خود را جادوانه کرده اند. آشنایی با زندگی و کار برترین معماران جهان بسیار جذاب است. در این مقاله، زندگی نامه مختصری از 11 معمار از برترین معماران جهان برای شما به همراه سازه هایی که به دست آن ها ساخته شده آورده ایم. از شما بازدیدکنندگان عزیز و محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما بوده و اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این قسمت از سایت داشتند، از طریق فرم انتهای صفحه به گوش ما برسانند.

 

زها حدید

Zaha Hadid ( 2017-1950)، با نام مستعار “ملکه ی منحنی”، بدون شک یکی از مشهورترین طراحان و معماران زن است که در جهان شناخته شده می باشد. او از دیدگاه پیشگامانش در قرن بیست و یکم کمک بسیاری به پیشرفت و تبدیل معماری به یک علم تخصصی کرده است و افراد صاحب سبک و معماران بسیاری از وی بخاطر قدم های مثبتش قدردانی کرده اند. او بالاترین افتخارات را از موسسات مدنی، دانشگاهی و حرفه ای در سراسر جهان دریافت کرد.

زها حدید - برترین معماران جهان
زها حدید
زها حدید - برترین معماران جهان
زها حدید (2)

 

فرانک گری

فرانک گری از بنیانگذاران ساحل غربی آمریکا می باشد و هم اکنون یکی از مشهورترین معماران جهان است. او یکی از بهترین معماران جهان به حساب می آید و بیشتر به خاطر طراحی حماسی خود شناخته می شود که اغلب به عنوان آثار توریستی توسط گردشگران دیده می شود. موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو اسپانیا یکی از آثار معماری این معمار برجسته است. گری در آمریکا نیز برای ساخت و معماری ساختمان والت دیزنی هال بسیار مشهور است و معماری است که کار با فلزاتش بسیار است و در اغلب آثار وی این عنصر یافت می شود. فلز  چیزی است که در مورد هر دو ساختمانی که نام بردیم به کار رفته است. گری همچنین مردی است که معمار ساختمان رقاص در پراگ و لو فونتاس لوئیس ویتون در پاریس است؛ که هر دو ساختمان ها در شهر های خود از جمله سازه های دیدنی و توریستی هستند.

فرانک جیری - برترین معماران جهان
فرانک جیری
فرانک جیری - برترین معماران جهان
فرانک جیری (2)

 

 

نورمن فاستر

سر نورمن فاستر، یکی از بهترین معماران بیرون از بریتانیا است و بیش از 470 جایزه برای کارهای خود و سازه هایی که ساخته، کسب کرده است. فاستر فارغ التحصیل دانشکده معماری دانشگاه منچستر و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری دانشگاه ییل است. در سال 1967، وی شرکت Foster + Partners تاسیس کرد. این شرکت، شرکتی است که تا کنون تمام فعالیت های خود را تحت پوشش آن انجام داده است. بعضی از آثار شناخته شده فاستر عبارتند از فرودگاه پکن، موزه هنرهای زیبای بوستون و موسسه اسمیتسونیان در واشنگتن.

نورمن فاستر - برترین معماران جهان
نورمن فاستر
نورمن فاستر - برترین معماران جهان
نورمن فاستر (2)

 

مایکل گریوز

مایکل گریوز یکی از مهمترین معمارانی است که تا به حال دنیا به خود دیده است و این معمار یکی از معماران سبک پست مدرنیسم است. او بیش از 40 سال استاد معماری دانشگاه پرینستون بود و بسیار علاقه مند به نقاشی بود و اینکه چگونه نقاشی بر معماری اش تاثیر گذاشته است، داستان مفصلی دارد. او در سال 2015 فوت کرد، اما آثار وی و سازه هایی که معماری آن را برعهده داشته است، هنوز در سراسر جهان برجسته است.

مایکل گریوز - برترین معماران جهان
مایکل گریوز
مایکل گریوز - برترین معماران جهان
مایکل گریوز (2)

 

 

لو کوربوزیه

لو  کاربیزر یکی از معروف ترین معماران در جهان است. وی از پیشگام معماری مدرن بود که امروز شاهد آن هستیم. او در سوئیس متولد شد و در سال 1930 به یک شهروند فرانسوی تبدیل شد. او پنج دهه فعالیت خود را با انجام پروژه های موفقی انجام داد و در ایجاد برخی از بهترین ساختمان های جهان نقش مهمی ایفا کرد. لو کوربوزیه، ساختمان های اروپایی، ژاپنی، هندوستانی و آمریکای شمالی و جنوبی را طراحی كرد.

لو کوربوزیه - برترین معماران جهان
لو کوربوزیه
لو کوربوزیه - برترین معماران جهان
لو کوربوزیه (2)

 

آنتونی گائودی

آنتونی گائودی یک سبک منحصر به فرد و فوق العاده منحصر به فرد داشت و از مدرنیسم کاتالان به جلو برمی گردد، گرچه او در نهایت فراتر از آن بود. معروف ترین کاری گادین در بارسلونا زندگی می کند و مردم از سراسر جهان برای دیدن طرح های خود از آن استفاده می کنند. چشم انداز منحصر به فرد او را دیده است او را به عنوان یک نبوغ زمینی شکستن، با آزادی خود را به عنوان اعطای خود را به طرح های جریان و خوشمزه است.

آنتونی گائودی - برترین معماران جهان
آنتونی گائودی
آنتونی گائودی - برترین معماران جهان
آنتونی گائودی (2)

 

 

انجام پروژه های معماری و طراحی دکوراسیون شما به دست برترین معماران ایرانی

این وظیفه ماست که شما را به ایده آلتان برسانیم!

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

رنزو پیانو

معمار ایتالیایی، رنزو پیانو، معماری یکی از مشهورترین معماری های لندن را در کارنامه خود دارد. این سازه در حال حاضر به عنوان بزرگترین نمونه کار رنرو پیانو در 95 طبقه، به شمار می رود. جالب ترین چیز در مورد پیانو این است که او سبک خاصی را دنبال نمی کند و بنابراین دشوار است که مشخص شود سازه های وی چه سبکی دارند و می توان گفت سازه هایی که به دست این معمار خبره ساخته شده اند، نتیجه مغز باور نکردنی او است. به گفته او، در کنار شارد، او به خاطر معماری برخی از معروف ترین ساختمان های جهان از موزه ویتنی در شهر نیویورک تا مجموعه ای از مینول در هوستون تگزاس مشهور است.

رنزو پیانو - برترین معماران جهان
رنزو پیانو
رنزو پیانو - برترین معماران جهان
رنزو پیانو (2)

 

دانیل لیبسکیند

وی یکی از یهودیان لهستان و بازماندگان هولوکاست است. بسیاری از کارهای دانیل لیبسکیند به میراث او اختصاص یافته است. ساختمان های او معمولا دارای یک دید کلی هستند و اغلب به نظر می رسد که از گرانش دفاع می کنند. در سال 1989 با همسرش نینا به عنوان معمار اصلی، موزه یهودی برلین را تأسیس کرد و در نتیجه شهرت جهانی به دست آورد.

دانیل لیبسکیند - برترین معماران جهان
دانیل لیبسکیند
دانیل لیبسکیند - برترین معماران جهان
دانیل لیبسکیند (2)

 

 

رم کولهاس

رم کولهاس یک معمار برنده جایزه پریزیکر است که برای ساختارهای تقریبا گرافیتی خود شناخته شده است. کولهاس در روتردام کولهاس متولد شد و قبل از تحصیل در دانشکده معماری لندن به عنوان روزنامه نگار و فیلمنامه نویس فعالیت می کرد.

رم کولهاس - برترین معماران جهان
رم کولهاس
رم کولهاس - برترین معماران جهان
رم کولهاس (2)

 

والتر گروپیوس

والتر گروپیوس یکی از بنیانگذاران مدرنیسم و ​​یکی از معماران برجسته قرن بیستم بود. او معمار و ایده پرداز ساختمان “مدرسه ساختمان” در آلمان است که عناصر هنر و معماری را در آغوش گرفته و در کنار لوکوربوزیه کار می کند.

والتر گروپیوس - برترین معماران جهان
والتر گروپیوس
والتر گروپیوس - برترین معماران جهان
والتر گروپیوس (2)

 

 

لودویگ میس فن در روهه

لودویگ میس فن در روهه به همراه لوکوربوزیه، والتر گروپیوس و فرانک لوید رایت، به عنوان یکی از پیشگامان معماری مدرنیست شناخته می شوند. او یک معمار آلمانی-آمریکایی بود که در 60 سالگی از دنیا رفت. او به عنوان یکی از معروفترین معماران زمان گذشته شناخته می شد.

لودویگ میس فن در روهه - برترین معماران جهان
لودویگ میس فن در روهه
لودویگ میس فن در روهه - برترین معماران جهان
لودویگ میس فن در روهه (2)

 

طراحی بهترین دکوراسیون خانه توسط برترین معماران ایرانی

در این مطلب، با 10 نمونه از بهترین معماران و ایده پردازان سازه در جهان آشنا شدید. هر کدام از این افراد دارای سبک خاص خود بوده و آثار و ساختمان های مهمی را در جهان ساخته اند. از آثار توریستی و گردشگری همانند مجسمه ها و سازه های تفریحی گرفته تا سازه های اداری و تجاری؛ هر کدام از این معماران دارای نمونه کارهای بسیاری بوده و تنوع پروژه در رزومه آن ها دیده می شود. برخی از این معماران در قید حیات بوده و برخی دار فانی را وداع گفته اند. چیزی که مهم است، این است که همیشه بهترین ها، بهترین ها را خلق می کنند. اگر ساختمان قدیمی دارید و مایلید آن را نوسازی کنید، و یا در دکوراسیون خانه تان نیاز به تغییر و تحول دارید، به بهترین ها مراجعه کنید تا نتیجه ایده آل خود را بگیرید.

شرکت معماریان با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و بهره مندی از مهندسین و متخصصین حوزه طراحی دکوراسیون، مجری پروژه های طراحی اتاق کنفرانس شما می باشد. این شرکت با بیش از یک دهه فعالیت مستمر و با برجای گذاشتن ده ها نمونه کار کشوری موفق، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان محترم می باشد.  این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری و طراحی دکوراسیون، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن، توانسته است اعتماد مشتریان خود را بدست آورد.

یکی از خدماتی که این گروه در حیطه فعالیت های خود به مشتریان عزیز ارائه می نماید، طراحی خانه های لوکس و استاندارد است. در طراحی و اجرای این گونه خانه ها، تمام نکات و مواردی که در این مقاله ذکر شد تا خانه از کیفیت بهتری برخوردار باشد، رعایت می شود. شما همراهان عزیز معماریان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه اجرای کار، با استفاده از راه های ارتباطی سایت، با اپراتور های شرکت در ارتباط باشید و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید.

منبع: theidleman

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

4 نظر