تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
24 مورد از بهترین رنگ های مناسب برای اتاق پذیرایی

24 مورد از بهترین رنگ های مناسب برای اتاق پذیرایی

بهترین رنگ اتاق پذیرایی
بهترین رنگ اتاق پذیرایی

بهترین رنگ اتاق پذیرایی | هارمونی رنگ در دکوراسیون داخلی با 24 رنگ جذاب

بهترین رنگ اتاق پذیرایی رنگی است که بتواند نهایت زیبایی و جذابیت را برای شما به ارمغان بیاورد. در این مطلب 24 رنگ عالی برای دکوراسیون را بررسی کرده ایم. در این مطلب، برخی بهترین رنگ هایی که می توانید از آن ها در دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید را برای شما عزیزان آورده ایم. البته فراموش نکنید انتخاب رنگ دکوراسیون یک امر کاملا شخصی و سلیقه است و رنگ هایی که در این مطلب معرفی کردیم، تنها گوشه ای طیف گسترده رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون هستند. تا پایان مقاله بهترین رنگ اتاق پذیرایی همراه ما باشید.

 

رنگ سبز فسفری

شما با استفاده از این رنگ جذاب و بسیار شیک، می‌توانید به یک ترکیب رنگ عالی و مطلوب در دکوراسیون خانه تان دست پیدا کنید. این نوع رنگ سبز، شباهت زیادی با رنگ آبی داشته و استفاده از آن می تواند احساس گیاهان و دریا را در کنار هم به شما القا کند.

رنگ سبز فسفری - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ سبز فسفری

 

 

رنگ سفید

چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک رنگ ترکیب بسیار شیک با استفاده از رنگ سفید است. این رنگ، به دلیل مات بودن و جلوه مدرنی که دارد می تواند بسیاری از فضاهای شما را پوشش دهد.

رنگ سفید - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ سفید

 

رنگ زرد

آیا استفاده از رنگ زرد در خانه، برای شما کمی عجیب به نظر می رسد؟ در این تصویر استفاده از این رنگ به عنوان رنگ درب ورودی این خانه را مشاهده می کنید.

رنگ زرد - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ زرد

 

رنگ آبی اقیانوسی

این رنگ آبی، رنگی است که باعث می شود شما احساس کنید در تعطیلات به سر می برید. رنگ آبی اقیانوسی، همان رنگی است که می تواند فضای خانه شما را بسیار دل نشین و صمیمی کند. با زندگی در خانه ای که دیوارهای آن به این رنگ است، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.

رنگ آبی اقیانوسی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ آبی اقیانوسی

 

 

رنگ صورتی

رنگ صورتی، رنگی نیست که حتما در فضاهای دخترانه استفاده شود. در این نمونه، از رنگ صورتی در پارچه ها، چوب و سایر ملزومات خانه استفاده شده است تا کمی احساس فانتزی بودن به فضا القا شود.

رنگ صورتی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ صورتی

 

رنگ خاکستری

این رنگ، با وجود اینکه رنگ ظریفی است و جلوه جلب توجه کننده ای ندارد، اما به شما کمک می کند فضای زیباتر و رسمی تری داشته باشید. استفاده از فرش های رنگارنگ نیز ابعاد رنگی این فضا را گسترده تر کرده است.

رنگ خاکستری - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ خاکستری

 

رنگ نارنجی صورتی

رنگ هلویی (ترکیبی از نارنجی و صورتی) بدون شک یکی از دوست داشتنی‌ ترین و جذاب ترین رنگ های موجود برای رنگ آمیزی دیوارهای سالن پذیرایی خانه و اتاق خواب ها به شمار می‌ رود.

رنگ نارنجی صورتی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ نارنجی صورتی

 

رنگ سرخ مایل به قرمز

یکی دیگر از رنگ‌ های جذابی که جزو رنگ‌ های پرطرفدار برای اتاق پذیرایی و نشیمن می باشد، رنگ زرشکی است؛ این رنگ قهوه ای یا سرخ مایل به قرمز است و می تواند فضای شما را گرم و صمیمی نگه دارد. وجود مبلمانی که رنگ متضاد با این رنگ دارد، بر جذابیت های این اتاق افزوده است.

رنگ سرخ مایل به قرمز - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ سرخ مایل به قرمز

 

رنگ سیاه

طراح و ایده پرداز دکوراسیون این خانه، کریستین کانگ متعقد است استفاده از رنگ سیاه برای فضاهای مختلف و ملزومات در خانه، می تواند به هماهنگی و هارمونی بین آن ها کمک زیادی کند. در این تصویر اتاقی را مشاهده می کنید که وضعیت خانه ای آتلانتا را نشان می دهد.

رنگ سیاه - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ سیاه

 

 

رنگ نیلی

رنگ نیلی یکی از رنگ های شگفت انگیز و بسیار زیبا است. همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید، از رنگ نیلی در دیوارها و سقف این خانه استفاده شده است. این رنگ به گونه ای است که تابش نور به آن زیبایی اش را دو برابر می کند و می تواند یکی از موارد بهترین رنگ اتاق پذیرایی خانه شما به شمار رود.

رنگ نیلی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ نیلی

 

رنگ آبنوسی

سوزان فریر طراح دکوراسیون این خانه، از رنگ آبنوس چوبی برای رنگ آمیزی فضای دیوارهای این خانه استفاده کرده است. همچنین وجود مبلمانی که از نظر هارمونی رنگ ها هماهنگی خوبی با رنگ آبنوسی دارند، از دیگر نکات قابل توجه این خانه است.

رنگ آبنوسی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ آبنوسی

 

رنگ آبی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که شما می‌ توانید از آن در فضای اتاق پذیرایی خانه تان استفاده کنید، رنگ آبی است. این رنگ احساس پاکی و روشنایی را به شما هدیه می دهد و جزو رنگ هایی است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن استفاده کنید.

رنگ آبی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ آبی

 

رنگ مرجانی

رنگ مرجانی، یک مورد دیگر از بهترین رنگ اتاق پذیرایی و رنگ های بسیار زیبا و جذابی است که اتفاقا در مقالات گذشته معماریان مگ نیز به آن اشاره کرده ایم. در این آپارتمان از رنگ مرجانی برای دیوارها استفاده شده است.

رنگ مرجانی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ مرجانی

 

 

رنگ آبی آسمانی

رنگ آبی آسمانی نیز رنگ بعدی است که ما برای استفاده در اتاق پذیرایی خانه‌ شما آن را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید برای رسیدن به یک فضای روشن و بسیار دیدنی در اتاق پذیرایی تان  از ترکیب رنگ آبی و سفید بهره بگیرید. این ترکیب رنگ همان ترکیبی است که در این نمونه استفاده شده است.

رنگ آبی آسمانی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ آبی آسمانی

 

رنگ خاکستری روشن

به دلیل اینکه خانه شما فضای کوچکی دارد، یا آن را اجاره کرده و قرار است مدت زمان کمی در آن باشید و یا هر دلیل دیگر نمی تواند برای استفاده نکردن از رنگ خاکستری روشن قانع کننده باشد. جیل شارپ تایس، نقاشی های بسیار جذابی را در دکوراسیونی که به رنگ خاکستری روشن است قرار داده تا فضای داخلی را تحسین برانگیز کند.

رنگ خاکستری روشن - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ خاکستری روشن

 

رنگ بنفش روشن

رنگ بنفش روشن، یکی از رنگ های آرامش بخش و بسیار جذاب است که در این خانه رنگارنگ استفاده شده است. بنجامین مور، طراح دکوراسیون این خانه رنگ بنفش را تقریبا در تمام قسمت های این خانه بکار برده است.

رنگ بنفش روشن - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ بنفش روشن

 

رنگ سبز چمنی

رنگی که این خانه نیویورکی از آن الهام گرفته، رنگ سبز چمن است. این رنگ روی دیوارها رنگ آمیزی شده و احساس تازه ای را به اتاق خانواده بخشیده است.

رنگ سبز چمنی- بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ سبز چمنی

 

رنگ آبی کاربنی

دیوارهای آبی این اتاق، آن را دنج تر و صمیمی تر نشان می دهد. رنگ آبی کاربنی رنگی است که می تواند در فضاهای شما به عنوان رنگ مکمل استفاده شود؛ اما در این بخش به عنوان رنگ پایه و اصلی خانه بکار گرفته شده است.

رنگ آبی کاربنی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ آبی کاربنی

 

 

رنگ طالبی

رنگ میوه طالبی، رنگ دیگری است که می تواند زینت بخش فضاهای شما باشد. اشلی شارپ، طراح و ایده پرداز دکوراسیون می گوید: در اتاق نشیمن این خانه، رنگ صورتی روشن بکار رفته است و باعث شده تمام افراد لبخند بزنند. حتی در سقف کاذب به طرز محسوسی از این رنگ استفاده شده است. اگر می خواهید بهترین رنگ اتاق پذیرایی تان را پیدا کنید، حتما سلیقه و ویژگی های خانه تان را در نظر داشته باشید.

رنگ طالبی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ طالبی

 

رنگ بنفش

رنگ بنفش یکی از رنگ های شاد و پرانرژی است که در دکوراسیون به کار می رود. در این خانه، از سطح پایین تا سقف خانه را رنگ بنفش تشکیل داده و مبلمان مخملی نیز بر زیبایی آن افزوده است.

رنگ بنفش - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ بنفش

 

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی یکی از رنگ های شاد و فانتزی است که نمای بی نظیری را در فضاهایی که مورد استفاده قرار می گیرد، ارائه می کند. این اتاق، دیوارهایی به رنگ نارنجی دارد و روی این دیوارها اکسسوری های شیکی مثل ساعت آفتابی نصب شده است که دکوراسیون را بیش از پیش زیبا کرده است.

رنگ نارنجی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ نارنجی

 

رنگ آبی نفتی

یکی دیگر از رنگ‌ های زیبای پیشنهادی برای اتاق های مختلف خانه، استفاده از رنگ‌ آبی نفتی است. یکی از موارد بهترین رنگ اتاق پذیرایی همین رنگ می باشد. رنگ آبی نفتی، می تواند به عنوان رنگ دیوار فضاهای کوچک مورد استفاده شما قرار بگیرد.

رنگ آبی نفتی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ آبی نفتی

 

رنگ زیتونی

اگر دکوراسیون خانه شما دکوراسیونی سنتی است، رنگ سبز زیتونی می تواند یک انتخاب بی نظیر برای شما به شمار رود. این رنگ برای استفاده در خانه هایی که از سبک های مدرن مثل سبک مینیمال استفاده می کنند نیز جذاب و کاربردی است.

رنگ زیتونی - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ زیتونی

 

رنگ خاکستری مایل به سبز

برای دانستن بهترین رنگ ها اتاق پذیرایی شما ابتدا باید شرایط دکوراسیون را در نظر بگیرید. خاکستری مایل به سبز، رنگ دیگری است که می تواند مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد. این رنگ جذابیت های بسیار داشته و استفاده از آن احساس خوبی را در خانه شما ایجاد خواهد کرد.

رنگ خاکستری مایل به سبز - بهترین رنگ اتاق پذیرایی
رنگ خاکستری مایل به سبز

 

از اینکه تا پایان این مطلب همراه گروه ما بودید از شما سپاس گزاریم. امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم اطلاعات خوب و کاربردی راجع به بهترین رنگ اتاق پذیرایی به شما عزیزان منتقل کرده باشیم. اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این مطلب و یا سایر مطالب دارید، حتما به گوش ما برسانید.

 

منبع: housebeautiful

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا