معماریان مگ

فضایی آرام بخش و رویایی با استفاده از رنگ سبز

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون
تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز | طبیعت و آرامش را به خانه خود بیاورید

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون روی آرامش افراد تاثیرگذار است. رنگ سبز رنگ طبیعت است و بکارگیری این رنگ در خانه موجب ایجاد احساس آسایش و آرامش خیال می شود.

 

مقدمه ای بر تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز یکی از رنگ های فصل بهار می باشد که انرژی‌ و شادابی منحصر‌ به فردی را در خود نهفته است. این رنگ، رنگ طبیعت است و احساس آرامش و امنیت را برای ما به ارمغان می آورد. تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون خانه را می توان با بکارگیری این رنگ به صورت ملموس احساس کرد. رنگ های زیادی وجود دارد که با رنگ سبز ترکیب می شوند. در این مقاله، به بررسی دکوراسیون این رنگ و تاثیراتی که در فضای داخلی می گذارد پرداخته و استفاده از آن در بخش های مختلف‌ خانه را برای شما شرح داده ایم.

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (1)
تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (۱)

 

 

ایجاد احساس طبیعت در فضای اتاق خواب به کمک رنگ سبز

طبیعت، آرامش و استراحت سه مفهوم نزدیک به هم و بسیار دل نشین هستند که فکر کردن به آن ها نیز باعث آرام شدن فرد می شود. اتاق خواب خانه محلی است که احساس آرامش در آن بیشتر از هر مکان دیگری نیاز است و به همین علت، رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب‌ پیشنهاد خوبی است. می توان گفت این رنگ نماینده طبیعت در اتاق خواب شما خواهد بود. رنگ سبز کمرنگ برای سرویس خواب شما و رنگ هایی مثل زرد و نارنجی برای تابلو و سایر ملزومات ترکیب رنگ های جذابی به شمار می روند.

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (2)
تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (۲)

 

طبق تحقیقاتی که پژوهشگران داشتند، به این نتیجه دست یافتند که رنگ سبز، رنگی است که باعث افزایش ایده پردازی و خلاقیت در افراد می شود. به همین دلیل، از رنگ سبز در اتاق کارهای خانگی و دفاتر اداری نیز استفاده های زیادی می شود. قابلیت این رنگ در رفع خستگی افراد، از جمله ویژگی های خاص و عالی رنگ سبز می باشد. همین ویژگی باعث شده رنگ سبز به رنگی ایده آل برای مبلمان و سرویس خواب تبدیل شود. بسیاری از افراد شرایط استفاده از رنگ سبز در دیوارها و سقف را ندارند و به همین دلیل می توانید از این رنگ در گلدان و گیاهان و سایر ملزومات استفاده نمایید. البته اشتباه هم هست که تمام دیوارها را به رنگ سبز دربیاوریم. بهترین کار، استفاده از رنگ سبز در یک یا دو دیوار خانه است. چراکه این رنگ جزو رنگ های فانتزی و شاد می باشد و ممکن است شما را پس از مدتی خسته کند. رنگ قهوه ای و متریال چوب نیز از دیگر ایده هایی است که قرار دادن آن در کنار رنگ سبز، تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون را به شما بیشتر و بهتر نشان خواهد داد.

ترکیب رنگ سبز و سایر رنگ ها

رنگ های زیادی با رنگ سبز همخوانی دارند. از جمله رنگ هایی که ترکیب آن ها با رنگ سبز بسیار جذاب و دیدنی می شود، رنگ هایی مثل سفید، زرد و کرم ایده های فوق العاده ای برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستند. این ترکیب رنگ ها، حتما نباید روی دیوارها دیده شود. بلکه برای مثال برای مثال می توانید از ترکیب رنگ سفید و سبز در مبل و فرش استفاده کنید. مبلمان سبز و فرش ساده سفید فضایی مینیمال و بسیار جذاب را برای شما ایجاد خواهد کرد.

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (3)
تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (۳)

 

 

آرامش و راحتی را با رنگ سبز به خانه خود بیاورید

رنگ سبز قطعا یکی از بهترین رنگ ها برای استفاده در فضای داخلی خانه است. شما می توانید با کمک این رنگ آرامش و راحتی را تا حدود زیادی در خانه تان ایجاد کنید. در بسیاری از خانه ها که از فضای بزرگی برخوردار نیستند، فضای مطالعه در اتاق اصلی خانه است. از این رو برای طراحی فضای داخلی سالن اصلی خانه تان، این رنگ را استفاده کنید تا آرامش نسبی در فضا ایجاد کنید. همچنین رنگ سبز در کتابخانه نیز قابل استفاده است. به طوری که دیوار پشت کتابخانه را با رنگ سبز رنگ آمیزی کرده و کتاب ها را با ترتیب رنگی خاصی در آن قرار دهید. مبلمان و تابلوهای‌ روی دیوار نیز جزو عناصری‌ در خانه هستند که رنگ سبز را می توان در آن ها بکار برد. مبلمان راحب سفید با کوسن های سبز، یک محصول فوق العاده برای خانه های‌ کوچک و محیط های اداری است.

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (4)
تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (۴)

 

سرویس خوابی به رنگ سبز

اتاق خواب مکانی است که افراد در آن به استراحت می پردازند. از این رو باید فضای داخلی آن را به صورت استاندارد و به گونه ای طراحی کنیم که نهایت آرامش در اتاق دیده شود. بسیاری از روانشناسان رنگ معتقدند رنگ سبز یکی از بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب است. یکی از موارد تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب، این است که رنگ سبز چشم را خسته نمی کند و آرامش بخشی خیلی خوبی دارد. این رنگ در ملزومات اتاق خواب مثل سرویس خواب نیز قابل استفاده است. طیف های روشن ترِ رنگ سبز، انتخاب های بهتری هستند که برای پتو، بالش، کوسن و سایر ملزومات اتاق خواب می توانید در نظر بگیرید. ترکیب این رنگ با رنگ های دیگری مثل آبی و سفید نیز ایده خوبی است. آرامش ذاتی و نشاط و شادابی که از طبیعت نشأت می گیرد، رنگ سبز را به یکی از پر استفاده ترین و در عین حال زیباترین رنگ ها در فضای داخلی خانه تبدیل کرده است.

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (5)
تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (۵)

 

 

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ هایی که طیف روشنی دارند مثل سفید، آبی کمرنگ، یاسی و غیره نماد پاکیزگی و نظافت هستند. این بدین معنی نیست که این رنگ ها به هیچ وجه کثیف نمی شوند؛ بلکه بدین معنی است که ذات این رنگ ها احساس تمیزی را به افراد منتقل می کند. رنگ سبز نیز یکی از این رنگ هاست. در مقالات گذشته معماریان به نقش رنگ سبز در دکوراسیون فصل بهار اشاره کردیم و به شما گفتیم این رنگ، رنگ طبیعت است و شادابی و نشاط خاصی را در خود جای داده است. سرویس های بهداشتی یکی از مکان هایی است که بهتر است از رنگ های روشن و دلباز برای رنگ آمیزی آن استفاده کنیم. بکارگیری رنگ های تیره و پررنگ، فضای داخلی این مکان را گرفته نشان می دهد. بهترین ایده در این زمینه، استفاده از رنگ سبز و ترکیب آن با رنگ های دیگر مثل زرد و سفید است. این ترکیب رنگ فضا را بزرگ تر و پاکیزه تر نشان داده و یک پیشنهاد عالی برای سرویس های بهداشتی به شمار می روند.

تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (6)
تاثیر رنگ سبز در دکوراسیون | دکوراسیون رنگ سبز (۶)

 

دکوراسیون ایتالیایی در فروشگاه اینترنتی معماریان

در فروشگاه معماریان، شما عزیزان می توانید از طرح های مختلف ملزومات و اقلام دکوراسیون خانه دیدن نمایید. در این قسمت، سه محصول پرفروش و محبوب خانه های مدرن را برای شما عزیزان آورده ایم.

 

گلدان تزئینی و دکوری مدرن سرامیکی GN201

یک انتخاب شیک و جذاب برای دکوراسیون خانه

خرید گلدان کد GN201

گلدان دکوری و تزئینی مدرن کد GN207

گلدان مدرن، دلنشین و ساده

خرید گلدان کد GN207

گلدان مدرن ست دو عددی کد GN210

گلدان مدرن و ست

خرید گلدان کد GN210

ورود به صفحه اصلی فروشگاه معماریان

 

طراحی و اجرای روف گاردن و دکوراسیون داخلی توسط شرکت معماریان

میل به ایجاد سازه هایی که در آن از عناصر طبیعی استفاده شده است، در سال های گذشته در میان سازندگان بسیار زیاد شده است. دلیل این افزایش تمایل این است که صاحبان ساختمان ها به دنبال افزایش کارایی و کاهش هزینه ها می باشند و عناصر طبیعی این هدف را برای آن ها به ارمغان می آورد. روف گاردن یکی از ایده های طبیعی است که در ساختمان از آن استفاده می شود. بام های سبز با کمک ملزوماتی که در خود دارند، مصرف انرژی را کاهش داده، آب و هوا را بهبود می بخشند و باعث زیبایی و دل نشینی بیشتر سازه شما می شوند. از این رو علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب کرده است. شرکت معماریان یکی از مراکز معتبر در کشور عزیزمان می باشد که ساخت و طراحی روف گاردن های مدرن به صورت پیشرفته را انجام می دهد.

همچنین طراحی دکوراسیون از دیگر خدمات شرکت معماریان است. نکات مهمی در زمینه طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی وجود دارد که بسیاری از افراد عادی از آن بی خبرند. از این رو همکاری با افرادی که علم دکوراسیون داشته و با تمام این موارد آشنایی دارند، یکی از موارد ضروری هر خانه است. شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر