معماریان مگ

تابلو نقاشی و تابلو عکس در دکوراسیون خانه چه تاثیری دارد؟

تاثیر تابلو در خانه
تاثیر تابلو در خانه

تاثیر تابلو در خانه | استفاده از تابلو در دکوراسیون داخلی چه تاثیری دارد؟ | نقش تابلو در دکوراسیون

تاثیر تابلو در خانه بسیار مثبت و خوب است. با استفاده از تابلو در دکوراسیون، می توان فضا را از حالت بی روحی درآورد و این یکی از بهترین موارد تاثیر تابلو در خانه است. تابلوهای نقاشی و غیره در خانه به محیط ما جذابیت می بخشند. ما در این مقاله به طور کامل به بررسی تاثیر تابلو در خانه و دکوراسیون داخلی پرداخته ایم. از شما همراهان محترم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشند و اگر نظر یا پیشنهادی مدنظر دارند، با ما در میان بگذارند.

 

مقدمه ای بر تاثیر تابلو در خانه

در طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه، تنها رنگ آمیزی و پوشش دیوارها برای جذاب شدن محیط کافی نیست و نیاز است تا از عناصر تزئینی دیواری مثل تابلوهای عکس و نقاشی استفاده کنید. این تابلوهای دیواری می توانند زیبایی فوق‌ العاده‌ ای را به فضای شما ببخشند. در ذهن خود تصور کنید یک خانه با ملزومات شیک و دکوراسیون مدرن دارید. مبلمان مدرن، آشپزخانه ای جذاب و اتاق پذیرایی بزرگ و شیک؛ دیوارهای اتاق پذیرایی خانه شما به رنگ خاکستری است ولی چیز خاصی روی آن جلب توجه نمی کند.

در این صورت فضایی بی روح خواهید داشت که مدتی بودن در آن، فرد را خسته می کند. چه چیزی بهتر از یک تابلوی دیواری می تواند جلوه گر شادی و هنر در اتاق شما باشد؟ بنابراین تاثیر تابلو در خانه چیزی فراتر از زیبایی است و فضای کلی خانه به وجود این عناصر بستگی دارد و یکی از نقاط توجه در هر خانه به شما می رود.

مقدمه ای بر تاثیر تابلو در خانه - تاثیر تابلو در خانه
مقدمه ای بر تاثیر تابلو در خانه

 

 

تابلو عکس عمودی در خانه

دکوراسیون و ویژگی های هرخانه، با خانه دیگر متفاوت است. از این رو باید ابتدا به شرایط خانه نگاه کنیم و سپس تابلو مورد نظر خود را روی دیوار نصب کنیم. پیشنهاد می کنیم در خانه هایی که از سقف کوتاهی بهره مندند، تابلوها را به صورت عمودی روی دیوار نصب کنید. این کار باعث می شود تابلوها بزرگتر دیده شوند و جذابیت بیشتری نیز در آن ها تزریق می شود.

تابلو عکس عمودی در خانه - تاثیر تابلو در خانه
تابلو عکس عمودی در خانه

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون خانه تان هستید؟

ما برای شما بهترین ها را به ارمغان می آوریم

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

بهترین مکان نمایش تابلونقاشی در اتاق نشیمن

بهترین مکانی که از آن برای نصب تابلوهای دیواری تان می توانید بهره ببرید، دیوار پشت مبل کاناپه است. این دیوار که معمولا دیوار بزرگی است در کانون توجه ها قرار دارد. به شما پیشنهاد می کنیم متناسب با دکوراسیون منزل تان، از سبک های گوناگون تابلو مثل تابلو نقاشی منظره، تابلو عکس افراد و غیره استفاده کنید. همچنین اندازه قاب تابلو هم خیلی بزرگ یا کوچک نباشد که به نوعی در ذوق بزند.

بهترین مکان نمایش تابلونقاشی در اتاق نشیمن - تاثیر تابلو در خانه
بهترین مکان نمایش تابلونقاشی در اتاق نشیمن

 

نقش نورپردازی در جلوه دار شدن تابلوها

نورپردازی، ابزاری برای جذابیت بیشتر و جلوه دار کردن تابلو در خانه است. استفاده از نورپردازی می‌تواند تا حد زیادی بر زیبایی تابلوی شما بیافزاید. با قاطعیت می توان گفت اگر مکانی که تابلو را در آن استفاده می کنید از نورپردازی خوب و استانداردی برخوردار نباشد، تابلو هیچ تاثیر مثبتی در دکوراسیون شما نخواهد گذاشت.

نقش نورپردازی در جلوه دار شدن تابلوها - تاثیر تابلو در خانه
نقش نورپردازی در جلوه دار شدن تابلوها

 

 

رنگ و سبک تابلوهای بکار رفته در خانه

یکی از نکات مهمی که برای انتخاب تابلو در خانه باید به آن توجه کرد، رنگ، طرح و سبک تابلو است. حتما به این نکته توجه کنید که تابلوی انتخابی شما با سبک کلی دکوراسیون منزل تان همخوانی داشته باشد. قاب مورد استفاده برای تابلو نیز باید با طرح عکس یا نقاشی داخل تابلو هماهنگ بوده و از رنگ خوبی برخوردار باشد. برای نصب چند تابلو در کنار یکدیگر توازن را رعایت کرده و تابلوهایی بارنگ روشن‌ تر را در بالا و تابلو های رنگ تیره را در پایین نصب کنید.

رنگ و سبک تابلوهای بکار رفته در خانه - تاثیر تابلو در خانه
رنگ و سبک تابلوهای بکار رفته در خانه

 

استفاده از بهترین طرح تابلو نقاشی جهت استفاده در اتاق خواب ها

اگر به دنبال بهترین طرح تابلو برای استفاده در اتاق خواب هستید، تابلویی را انتخاب کنید که با نگاه کردن به آن، آرامش بگیرید. مهم نیست تصویری که در تابلو اتاق خواب شما بکار می رود چه تصویری است، اگر با دیدن این تصویر آرام می شود و حس خوبی به شما دست می دهد، این تابلو مناسب اتاق خواب شماست.

استفاده از بهترین طرح تابلو نقاشی جهت استفاده در اتاق خواب ها - تاثیر تابلو در خانه
استفاده از بهترین طرح تابلو نقاشی جهت استفاده در اتاق خواب ها

 

 

نکات مهم جهت بکارگیری تابلوهای عکس و تابلو نقاشی در خانه

هیچ چیز به اندازه دیوارهایی که هیچ چیز جلب توجه کننده ای روی آن وجود ندارد خسته کننده نیست. تزئینات دیواری و به خصوص تابلوها، می تواند مانع یکنواختی شود و احساس جدیدی را در فضا ایجاد کند. برای خرید و نصب یک تابلوی نقاشی یا عکس روی دیوار، حتما به نکات زیر توجه کنید.

این نکات عبارتند از:

  • در نصب تابلوها، حتما تعادل و همانگی را در نظر بگیرید. سعی کنید همه تابلوهای یک شکل در یک مکان نباشد و تنوع داشته باشند.
  • شما می توانید مجموعه ای عکس های ریز و درشت مورد علاقه تان را با استفاده از چسب روی دیوار به هم دیگر چسبانده و نمایی شگفت انگیز ایجاد کنید.
  • قبل از اینکه اقدام به نصب تابلو روی دیوار کنید، سعی کنید محل دقیق آن را در ذهن خود و یا به شکل های مختلف تصویر سازی کنید. شما می توانید از تکه های کاغذ یا روزنامه را که هم اندازه تابلو هستند روی دیوار امتحان کنید و اگر خوب بود تابلو را در همان قسمت نصب کنید. پس از اینکه مطمئن شدید بهترین محل تابلوها کجاست، با استفاده از آویزهای تابلو آن را نصب کنید.
  • سعی کنید تابلوها را نه خیلی بالا و نه خیلی پایین قرار دهید تا همه افراد دید خوبی نسبت به آن داشته باشند.

 

نکات مهم جهت بکارگیری تابلوهای عکس و تابلو نقاشی در خانه
نکات مهم جهت بکارگیری تابلوهای عکس و تابلو نقاشی در خانه

 

مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه

در این قسمت، مجموعه تصاویری را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که در آن استفاده از تابلوهای نقاشی و تابلو عکس در خانه دیده می شود. پیشاپیش از شما عزیزان خواهشمندیم تا باز شدن تمام عکس ها، کمی صبر کنید.

مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (1)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (1)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (2)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (2)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (3)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (3)

 

برای اینکه نمای خوبی در تابلوهای روی دیوار داشته باشیم، رعایت چه نکاتی لازم است؟

  • فاصله بین هر تابلو را روی دیوار حفظ کنید. اینطور نباشد که یک دیوار خانه پر از تابلو باشد و روی دیوار دیگر هیچ تابلویی نصب نباشد. فاصله استاندارد بین هر تابلو روی دیوار 5 سانتی متر از بالا، پایین، چپ و راست قاب است.
  • استفاده از تابلو در تمام قسمت های خانه ممکن است؛ به شرطی که در بکارگیری آن زیاده روی نشود و فضا را خیلی شلوغ نشان ندهد.
  • قاب تابلوهایی که قصد دارید در کنار هم استفاده کنید را به یک شکل انتخاب کرده تا با تغییر محل قرارگیری آنها به جلوه ای متعادل برسید.
  • تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ و تابلوهای بزرگ روی دیوارهای کوچک، نمای جالبی ندارند؛ پس سعی کنید از آن ها پرهیز کنید.
  • زیاد روی قیمت تابلوهای عکس یا نقاشی تمرکز نکنید. گران بودن آثار هنری روی دیوار خانه شما اهمیت زیادی ندارد؛ شما حتی می توانید، از نقاشی های کودکانه فرزند خود بر روی دیوار بهره ببرید.
  • به تنهایی تابلو را نصب نکنید و سعی کنید از شخصی برای تراز بودن تابلو و کج نبودن آن کمک بگیرید.

 

مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (4)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (4)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (5)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (5)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (6)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (6)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (7)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (7)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (8)
مدل های جدید تابلو نقاشی و تابلو عکس در خانه (8)

 

اهمیت استفاده از تابلو های هنری در خانه

استفاده از تابلوها و قاب عکس های دیواری فضای خانه و اتاق های شما را تغییر داده و آن را دل نشین می کند. از تابلو می توان جهت القای احساس هنر و زیبایی در محیط استفاده کرد چرا که این عناصر حال و هوایی متفاوت به فضا می افزایند. تابلوهای نقاشی ساده، تابلو نقاشی مفهومی، تابلو نقاشی منظره، تابلو عکس افراد و غیره، از جمله سبک های تابلو هستند که در قسمت های گوناگون استفاده می شود.

طراحی دکور داخلی خانه شما توسط آتلیه طراحی دکوراسیون معماریان

جالب است بدانید شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود. نصب و راه اندازی آسمان مجازی نیز یکی از خدمات شرکت آریان است. شما می توانید با مراجعه حضوری یا استفاده از شماره های تماس، با مشاورین آریان در ارتباط بوده و از جزییات بیشتری راجع به خرید و راه اندازی آسمان مجازی مطلع شوید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر