معماریان مگ

بهترین مبلمان مناسب خانه شما چه ویژگی هایی دارد؟

مقدمه مطلب

همان طور که می دانید، یکی از جذاب ترین و در عین حال سخت ترین مراحل در طراحی دکوراسیون داخلی، انتخاب مبلمان مناسب برای اتاق نشیمن خانه است. برای انتخاب مبلمان مناسب باید نکاتی را در نظر بگیرید که علاوه بر زیبایی، راحتی و آسایش شما را نیز شامل شود. هنگام خرید مبل مناسب باید به ویژگی‌ هایی بیش از زیبایی ظاهری آنها توجه کنید و چند روزی را برای این کار وقت بگذارید. حتما می پرسید چرا؟ در جواب بایستی بدانید که مبلمان بخشی از هویت و سلیقه شما را در دکوراسیون خانه منعکس می‌ کند؛ علاوه بر این، بسیاری از افراد تایم زیادی از روز را با کمک این محصول سپری می کنند و باید سال‌ ها بدون افت کیفیت اولیه کار کند تا صاحب خانه را دچار مشکل نکرده و پس از مدتی دل‌ را نزند.

از طرف دیگر، مبلمانی برای خانه شما مناسب است که با باقی فضای خانه هم‌ خوانی و هماهنگی داشته باشد. در هنگام خرید مبلمان جدید برای خانه، علاوه بر در نظر گرفتن مواردی همچون رنگ، جنس و استحکام، باید به شرایط خانه و زندگی خود نیز توجه ویژه ای داشته باشید. برای مثال خانه ای که در آن 7 خانوار با سنین مختلف زندگی می کنند، مبلمان متفاوتی را نسبت به خانوارهایی دارند که تعداد اعضای کمی در آن زندگی می کنند. در نظر گرفتن این موارد، به شما کمک می کند بهترین مبلمان خانه را انتخاب کرده و در دکوراسیون تان قرار دهید. در ادامه این مطلب، موضوع بهترین مبلمان خانه را بیشتر و کامل تر برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

مبلمان کاناپه ای بازشونده

مبلمان کاناپه انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها در فضاهای خاصی مورد استفاده صاحبان خانه قرار می گیرد. اگر اتاق نشیمن یا پذیرایی خانه شما متراژ کمی دارد و ترجیح می دهید مبلمانی را در آن قرار دهید که هنگام مهمانی هایتان، افراد بیشتری بتوانند روی آن بنشینند، این مدل بسیار مناسب و کاربردی است. مبلمان کاناپه ای بازشونده نیز خودشان انواع مختلفی دارند که بهترین نوع آن، مبلمان بازشونده بدون دسته است که فضای زیادی را برای نشستن افراد فراهم می کند.

همچنین متحرک بودن پشتی های این مبل و نشیمن آن، نه تنها تمیز کردن این مدل مبلمان را راحت تر می کند بلکه می توان در مواردی برای استراحت و خوابیدن نیز از آن بهره برد. به هرحال اگر در طول هفته مهمانان زیادی به خانه شما مراجعه می کنند، بهترین سرویس مبل برای خانه شما این مدل است که علاوه بر زیبایی و جادار بودن، برای خوابیدن و استراحت نیز بسیار مناسب است.

چینش مبلمان به شکل U

سبک زندگی خانواده های ایرانی به گونه ای است که در طول روز تایم زیادی را به تماشای تلویزیون در کنار یکدیگر اختصاص می دهند. این سبک زندگی هنگامی که مهمانان به خانه مراجعه می کنند نیز به همین شکل است و در طول مهمانی کودکان یا بزرگسالان با یکدیگر بازی و دورهم گپ می زنند. نوع چیدمان مبل به شکل U این امکان را فراهم می کند فضای گرم و دلنشین تری را در اتاق پذیرایی خانه تان داشته باشید. می توان گفت چینش U شکل مبلمان برای خانه هایی که دورهمی های زیادی در آن است بهترین نوع چیدمان مبل به شمار می رود.

چیدمان نامرتب مبلمان

یکی دیگر از چیدمان های مبل که در خانه هایی با متراژ بالا بسیار جذاب است، چیدمان نامرتب مبلمان است. به طوری که بخشی از خانه که به دورهمی ها اختصاص دارد به شکل U چیده شود و بخشی که برای نشستن مهمانان رسمی و سایر افراد اختصاص دارد به شکل L. همچنین در چیدمان بهترین مبلمان خانه برای دکوراسیون هایی که اتاق نشیمن بزرگی دارند، می توان یک کاناپه بزرگ روبروی تلویزیون قرار داد تا برای تماشای تلویزیون و استراحت فضای مناسبی داشته باشید.

چیدمان مبلمان به صورت L

یکی از چیدمان های جذاب و کاربردی مبلمان که در خانه های ایرانی به وفور دیده می شود، چیدمان مبل به صورت L می باشد. در این مدل چیدمان مبل ها به صورت افقی در کنار هم چیده می شوند و با یکدیگر زاویه ای 90 درجه را شکل می دهند. چینش مبلمانی که به صورت L قرار می گیرند می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. یکی از این اشکال، چیدمان مبل L با کاناپه دو نفره است. این حالت که قسمت کوچک مبل به کاناپه متصل می شود برای خانه هایی که در آن خانوارهای کم تعداد وجود دارند بهتر و مناسب تر است. چیدمان مبل L با کاناپه سه نفره و قطعه جدا شونده و غیره نیز از جمله اشکال دیگر این سبک چینش مبل است. در هر صورت، این مدل چینش می تواند بهترین مدلی باشد که مناسب با سبک زندگی شما است.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر