تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ایده های جذاب در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

ایده های جذاب در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

طراحی اتاق نوجوان
طراحی اتاق نوجوان

طراحی اتاق نوجوان | دکوراسیون اتاق نوجوان | اتاق خواب نوجوان

طراحی اتاق نوجوان، اهمیت زیادی در زندگی روزمره آن ها دارد. در این بخش اتاق خواب نوجوان و نکات مهمی که در دکوراسیون اتاق نوجوان اهمیت دارد را بررسی کرده ایم. بنابراین اگر سبک زندگی نوجوان تان برایتان مهم است، تا پایان این مطلب همراه گروه ما باشید.

مقدمه مطلب

دکوراسیون اتاق نوجوان جذاب و مدرن
دکوراسیون اتاق نوجوان جذاب و مدرن

 

با تغییر و تحولات گسترده ای که در علم دکوراسیون داخلی و طراحی چیدمان منزل در سالیان گذشته به وقوع پیوسته است، قاعدتا باید شاهد این مسئله باشیم که تمام بخش های تشکیل دهنده یک خانه، اصول و قواعد جداگانه ای را برای رسیدن به بهترین حالت ایده آل داشته باشند. در هر خانه، اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق خواب ها مهم ترین اعضای تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی هستند. اتاق خواب یک منزل می تواند شکل های گوناگونی داشته باشد. در برخی خانواده ها، فرزندی دیده نمی شود و اتاق خواب، محلی برای زندگی و استراحت اعضای بزرگ خانه است. در برخی خانه ها کودکان کوچک وجود داشته و اتاق خواب، محلی برای بازی، رشد و ترقی آن ها به حساب می رود.

برخی از خانواده ها نیز، دارای فرزندان نوجوان دختر و پسر هستند که اتاق خواب آن ها، محلی برای استراحت، مطالعه و گوشه ای برای خلوت شخصی آن هاست. در این بخش از معماریان مگ، به بررسی اتاق خواب نوجوان های دختر و پسر پرداخته ایم و بررسی خواهیم کرد که چه نکاتی باید در این فضا مورد توجه قرار بگیرد تا بالاترین بازدهی برای ما اتفاق بیافتد.

 

دکوراسیون دیوارها در اتاق خواب نوجوان

طراحی اتاق نوجوان با دیوار جذاب و خاص
طراحی اتاق نوجوان با دیوار جذاب و خاص

 

دیوارها، یکی از اجزای تشکیل دهنده هر دکوراسیون است. روی دیوار اتاق خواب نوجوان، می تواند تصاویری از شخصیت های سلبریتی موردعلاقه نوجوان در قالب تابلو عکس، پوستر و استیکر دیواری نصب شود. ایده دیگری نیز وجود دارد که بر اساس آن شما می توانید یک بخش از دیوارتان را به چسباندن تکه عکس های بازیگر یا فوتبالیست موردعلاقه تان اختصاص دهید. همچنین می توانید یک دیوار را به شکل تخته سیاه درآورده و با گچ، روی آن متن و نوشته های موردعلاقه تان را یادداشت نموده و یا تصاویر بامزه و فانتزی نقاشی کنید.

از دیگر عناصری که روی دیوار اتاق خواب نوجوان قرار می گیرد، چراغ های دیواری است. استیکر دیواری نیز انتخاب جذاب و ارزانی برای دکوراسیون اتاق نوجوان است. اگر قصد دارید از استیکر دیواری در دکوراسیون اتاق نوجوان تان استفاده نمایید، پیشنهاد می کنیم به فروشگاه معماریان مراجعه نموده و از ده ها محصول با کیفیت و جذاب استیکر دیواری با قیمت های مناسب دیدن نموده و در صورت نیاز آن ها را به صورت آنلاین سفارش دهید.

 

طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان پسر

دکوراسیون اتاق نوجوان پسر با کمک گیتار و تابلو جذاب روی دیوار
دکوراسیون اتاق نوجوان پسر با کمک گیتار و تابلو جذاب روی دیوار

 

توجه به سلیقه و روحیات پسران نوجوان یکی از مهم ترین موارد در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق خواب پسرانه است. نکته مهم دیگری که می بایست در نظر داشته باشید این است که اگر فرزند شما به آن سنی رسیده است که به راحتی و بدون دخالت دیگران می تواند برای انتخاب رنگ، ملزومات و اکسسوری های اتاقش اظهارنظر کرده و تصمیم بگیرد، پیشنهاد می کنیم طراحی دکوراسیون داخلی اتاق وی را به کمک خودش انجام داده تا نوجوان شما در هنگام استفاده از اتاق خوابش، احساس راحت تر و بهتری داشته باشد. البته، قبل از اینکه تصمیمات نوجوان تان را در اتاق خواب پیاده سازی کنید، ابتدا آن ها را با یک طراح دکوراسیون در میان بگذارید تا درستی و غلطی آن ها مشخص شود و بعدها دچار مشکلات نشوید.

ایده جالبی که در طراحی فضای داخلی اتاق خواب نوجوان پسر وجود دارد این است که شما می توانید از تلفیق سبک های کلاسیک و مدرن به شکل های گوناگون استفاده نمایید. این دو سبک، سبک های محبوب و پرطرفداری در دنیا است و می تواند جلوه جذابی را در اتاق شما ایجاد نماید. همچنین پیشنهاد می کنیم اگر فرزند شما طرفدار یک تیم ورزشی، خواننده، بازیگر و هر شخص یا گروه خاص دیگری است، از پوسترهای جذاب در اتاق وی استفاده نمایید.

 

بخش مطالعه در اتاق خواب نوجوان

ایده اتاق نوجوان با کمک رنگ های لایت و مدرن
ایده اتاق نوجوان با کمک رنگ های لایت و مدرن

 

مطالعه روزانه برای نوجوانان بسیار مهم و با ارزش است. از این رو، پیشنهاد می کنیم در اتاق خواب نوجوان دختر یا پسرتان حتما از کتابخانه، میز مطالعه و یک چراغ مطالعه مناسب استفاده نمایید تا نوجوان شما بتواند به راحتی و آسودگی به انجام مطالعه و امور درسی خود بپردازد. میز مطالعه، نباید ارتفاع زیادی داشته باشد. صندلی های بخش مطالعه اتاق خواب نوجوان نیز می بایستی نرم و راحت باشد و باعث اذیت شدن بدن نوجوان شما نشود. چراغ مطالعه نیز، می تواند یک آباژور کوچک باشد.

 

نقش مهم کمد در اتاق خواب نوجوان

چیدمان اتاق نوجوان 2019
چیدمان اتاق نوجوان 2019

 

نوجوانان دختر و پسر، در سنینی هستند که اغلب وسایل شخصی زیادی دارند. نگهداری این وسایل به شکل مرتب و سازماندهی شده، امری مهم و حیاتی است که اگر در نظر گرفته نشود، منجر به بی نظمی در اتاق و درنتیجه به چشم نیامدن زحمات شما در طراحی اتاق نوجوان است. لذا پیشنهاد می کنیم از یک کمد دیواری و یا دراور جادار که دارای قفسه های متعددی است استفاده نمایید. در این قفسه ها، لباس ها، کفش ها، دفتر و کتاب ها و سایر لوازم شخصی دخترانه و پسرانه قرار می گیرد.

 

طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان دختر

طراحی اتاق نوجوان دختر 2019
طراحی اتاق نوجوان دختر 2019

 

روحیه دخترانه، روحیه بسیار لطیفی است که با کوچک ترین عنصر متضادی، می تواند خدشه دار شود. به طور معمول، دختران بیش از پسران علاقه به گذراندن اوقات تنهایی خود در اتاق خواب هایشان هستند و از این رو اتاق خواب دختران، یک محل بسیار مهم و ویژه به شمار می رود. این فضا، باید به نوعی طراحی شود که علاوه بر رعایت اصول دخترانه معمول، با سلیقه فرزند نوجوان شما نیز همخوانی داشته باشد. از این رو، اگر تمایل دارید فضایی منظم و کاربردی که بالاترین سطح همخوانی با روحیات دخترتان را دارد در اتاق خواب وی ایجاد نمایید، بهتر است از همه فضاها و موقعیت های موجود در اتاق خواب استفاده کرده تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

قدم اول

در قدم اول، پیشنهاد می کنیم در صورت امکان از وسایلی که جای کمتری را در اتاق خواب نوجوان اشغال می کنند استفاده کنید. چراکه اگر عناصر اتاق خواب موردنظر شما جاگیر و بزرگ باشند، ممکن است فضای خالی کمی در آخر باقی بماند و این موضوع اصلا نقطه مثبتی به شمار نمی رود. همچنین، به دلیل ظرافت بیشتری که روحیات دخترانه نسبت به روحیات پسرانه دارد، بایستی دقت و ظرافت بیشتری را در آن به کار گرفت.

قدم دوم

در قدم بعدی، نوبت به جایگذاری عناصر اصلی اتاق خواب است. اصلی ترین وسایل در دکوراسیون اتاق نوجوان دختر، تخت خواب، میز توالت، کمدها و آینه می باشند. این چهار وسیله اگر به درستی انتخاب و نصب شوند شما نیمی از راه را به درستی رفته اید. پیشنهاد می کنیم از تخت خواب های کم جا و یا تخت خواب های تاشو برای فضای اتاق خواب های کوچک استفاده کنید.

قدم سوم

مورد بعدی، اکسسوری هایی است که در این فضا بکار می گیرید. اکسسوری های اتاق دخترانه، می تواند پوسترهای دیواری، کاردستی های شخصی، ساعت دیواری جذاب، گلدان و گیاهان طبیعی، آلات موسیقی مثل گیتار و هر وسیله دیگری باشد که دختر شما به آن علاقه دارد.

 

سایر اکسسوری ها و عناصر در اتاق خواب نوجوان

اگر بخواهیم نگاهی به سایر لوازم مورد استفاده در اتاق نوجوانان دختر و پسر بیاندازیم، می توانیم به آینه، گیره های نگهدارنده لباس، لوسترهای شیک و مدرن، مبلمان کوچک و تعدادی لوازم سرگرم کننده اشاره کنیم. هر کدام از این وسایل، بخشی از نیازهای نوجوان شما را برطرف کرده و نبود آن ها، می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

 

سخن پایانی

چیدمان اتاق نوجوان با کمک شلف، میز کامپیوتر و تخت خواب جمع و جور
چیدمان اتاق نوجوان با کمک شلف، میز کامپیوتر و تخت خواب جمع و جور

 

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم، دکوراسیون داخلی اتاق خواب نوجوانان دختر و پسر امروزی، به دلیل پیشرفت و توسعه ای که در دکوراسیون داخلی خانه ها به وجود آمده دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. یک اتاق نوجوان دارای بخش های مختلفی است. از سرویس تخت و کمد گرفته تا اکسسوری های تزئینی که برای دختر و یا پسر نوجوان باید متفاوت باشد، در کنار ایده های نو و منحصر به فرد می تواند جلوه جذابی را به دکوراسیون اتاق نوجوان شما ببخشد.

فروشگاه معماریان، یکی از مراکز فروش انواع اکسسوری و ملزومات دکوراسیون است. در این فروشگاه، از صندلی و مبلمان اتاق خواب گرفته تا ساعت و استیکرهای دیواری، محصولات متنوع جذابی وجود دارد که رنج قیمتی آن ها، بسیار مناسب و اقتصادی است. از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم و پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل، از فروشگاه معماریان نیز دیدن نموده و محصولات موردنیازتان را به صورت آنلاین سفارش دهید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا