تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ویژگی های یک خانه تابستانی جذاب چیست؟

ویژگی های یک خانه تابستانی جذاب چیست؟

خانه تابستانی
خانه تابستانی

خانه تابستانی | دکوراسیون تابستان | دکوراسیون خانه در تابستان

خانه تابستانی خانه ای است که در فصل تابستان بهترین فضا را برای ساکنین فراهم می کند. در این مطلب دکوراسیون تابستان مخصوص خانه یا همان دکوراسیون خانه در تابستان را بررسی کرده ایم.

 

تمیزکردن خانه در فصل گرمای تابستان

تمیزکردن خانه در فصل گرمای تابستان
تمیزکردن خانه در فصل گرمای تابستان

 

تمیز نگه داشتن فضای داخلی خانه به شما کمک زیادی می کند تا دکوراسیون خانه تان را در فصل تابستان، بهتر و جذاب تر از پیش نگه دارید. برای تمیز کردن خانه در فصل تابستان، از اتاق پذیرایی و بخش هایی که بیشتر در چشم هستند شروع کنید. گردگیری میز تلویزیون، پنجره ها، میز عسلی، جارو کردن فرش ها و تمیزکردن درزها، می تواند به شما در جذاب نگه داشتن فضای خانه تان در فصل تابستان کمک کند. به یاد داشته باشید تمیز کردن خانه به صورت فصلی، از لازمه های هر خانه است و در فصل زمستان، این موضوع بیشتر به چشم می خورد. همچنین در این فصل افراد بیشتر تعریق می کنند و به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم مبلمان، فرش ها و سرویس خواب تان را شست و شوهای دوره ای دهید تا پاکیزگی آن ها در سطح خوبی قرار بگیرد.

 

مرتب کردن تراس خانه با کمک میز و صندلی ها

تراس خانه، فضایی است که بخش بیرونی را در بر می گیرد و در فصل تابستان، یکی از محیط های جذاب برای دورهمی به شمار می رود. برای اینکه محیط جذاب تری را در خانه تان در فصل تابستان داشته باشید، می توانید تراس خانه را با کمک تعدادی میز و صندلی شیک و مدرن تزئین کنید. با این کار، نه تنها فضایی خوب و جذاب برای دورهمی ایجاد کرده اید، بلکه می توانید در شب از هوای خنک استفاده کرده و لذت ببرید. برای خرید میز و صندلی های مخصوص تراس، تعداد نفرات و نوع کاربردی که از این میز و صندلی ها انتظار دارید را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید میز و صندلی جدید کنید. قرار دادن تعدادی گلدان به عنوان اکسسوری و یا عناصر دیگر مثل شمع، فضای تراس خانه شما را جذاب تر از پیش می کند.

 

از زیبایی های عناصر طبیعی لذت ببرید

از زیبایی های عناصر طبیعی لذت ببرید
از زیبایی های عناصر طبیعی لذت ببرید

 

عناصر طبیعی مثل گیاهان و گلدان هایی که در آن ها گل های تابستانی جذاب وجود دارند، بهترین انتخاب برای ایجاد شور و نشاط در یک خانه تابستانی است. بدین منظور، شما می توانید از یک یا چند گلدان کوچک که در آن ها تعدادی گل و گیاه منطبق با شرایط خانه تان قرار گرفته استفاده کنید. در مقالات گذشته معماریان مگ، برترین گل های تابستانی مورد استفاده در فضاهایی مثل خانه را بررسی کردیم. اگر مایلید به این مطلب دسترسی داشته باشید، از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

 

لباس ها، روتختی و رومبلی تان را مرتب بشوئید

اصل نظافت یکی از اصول مهم خانه داری است. فصل تابستان به دلیل تعریق زیاد بدن، لباس ها عرق می کنند و این عرق باعث کثیف شدن خود لباس و بخش هایی می شود که لباس با آن ها در ارتباط است. رومبلی و روتختی دو قسمتی هستند که ممکن است با تعریق شما آلوده شوند. همچنین فرش خانه نیز در صورتی که روی آن می خوابید می تواند پتانسیل آلوده شدن داشته باشد. به همین علت پیشنهاد می کنیم به صورت دوره ای، لباس ها و این عناصر را تمیز و پاکیزه کنید.

 

لباس هایتان را سر و سامان دهید

لباس هایتان را سر و سامان دهید
لباس هایتان را سر و سامان دهید

 

در طول فصل تابستان معمولا شرایط به گونه ای پیش می رود که لباس ها و وسایل شخصی زیادی توسط افراد مصرف می شود. در این فصل، پیشنهاد می کنیم از کمدها و قفسه های اضافه برای نگهداری وسایل شخصی اضافه تان استفاده کنید تا فضای خانه بیش از پیش شلوغ نشود. همچنین سعی کنید تا حد امکان، لباس ها و اکسسوری های شخصی که نیازی به آن ها ندارید را کنار گذاشته تا فضای آرام تری را تجربه کنید.

 

وسایل زمستانی را جمع کنید

در فصل زمستان، وسایل مختلفی مورد استفاده افراد قرار می گیرد که با رسیدن تابستان، بهتر است این وسایل کنار گذاشته شود. وسایلی همچون ملحفه های سنگین، پتوهای بزرگ، لباس های زمستانی و تجهیزات دیگر را انبار کرده و فضای خانه تان را بازتر کنید. در دکوراسیون تابستانی حداقل وسایل بایستی در خانه وجود داشته باشد تا احساس شلوغی و بی نظمی در محیط جاری نشود.

 

شام تابستانی را فراموش نکنید

 

یکی از تفریحات جذابی که افراد در فصل تابستان دارند، رفتن به طبیعت و استفاده از وسایلی همچون منتقل برای درست کردن غذا است. شما می توانید در تراس، پشت بام و حیات خانه تان از عناصری همچون منقل استفاده کنید تا فضای خوب و جذابی را برای دورهمی خود و خانواده تان فراهم کنید. هنگامی که منقل را در حیات و تراس تان نصب کردید، حتما نکات امنیتی آن را در نظر بگیرید تا در آینده دچار مشکل نشود.

 

از تم روشن در خانه تان استفاده کنید

رنگ های تیره، مثل سیاه یک خاصیت دارند که به آن ها کمک می کند گرما را بیشتر از سایر رنگ ها به سمت خود جذب کنند. به همین دلیل است که اکثر لباس های گرم زمستانی به این رنگ هستند. رنگ های روشن مثل سفید بر خلاف این خاصیت عمل کرده و گرما را پس می زند. به همین علت پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از رنگ های تیره و دلگیر در فصل تابستان، از رنگ های روشن تر برای لباس ها و سایر عناصر و ملزومات خانه تان استفاده نمایید.

 

ساماندهی تجهیزات خارجی خانه

ساماندهی تجهیزات خارجی خانه
ساماندهی تجهیزات خارجی خانه

 

در هر خانه ای، تجهیزاتی وجود دارد که در فضای بیرونی خانه واقع شده است. این موضوع در خانه های ایرانی کمتر صدق می کند اما بسیاری از خانه های ایرانی هستند که دارای حیاط، تراس و بام های بزرگی هستند که در آن ها وسایل و عناصر مختلفی وجود دارد. برای مثال، اگر در حیاط یا تراس خانه شما میز و صندلی های آهنی یا چوبی قرار دارد، و یا تعدادی وسایل بازی کودکان در فضای خارجی خانه تان نصب شده و هر چیز دیگری، بهتر است به صورت فصلی یا دوره ای مورد ساماندهی قرار گرفته و تمیز شوند.

محیطی را برای بازی و تفریح کودکان انتخاب کنید

تفریح و سرگرمی کودکان، یکی از مهم ترین اهدافی است که بسیاری از خانواده ها در فصل تابستان با آن روبرو هستند. برای رسیدن به دکوراسیونی که علاوه بر زیبایی و جذابیت های ذاتی، محیط خوبی را نیز برای بازی و سرگرمی کودکان فراهم می کند، یکی از کارهای لازم در یک خانه تابستانی جذاب است. بدین منظور، نصب تعدادی وسیله بازی قابل نصب در خانه مثل تاب یا سبد بسکتبال و کیسه بوکس، و همچنین محلی ویژه برای قرار گرفتن اسباب بازی ها یک روش ساده برای رسیدن به این هدف است.

 

عناصر خنک کننده خانه تان را چک کنید

 

فصل تابستان، گرم ترین فصل سال است. در این فصل، بیشترین چیزی که مورد استفاده ساکنین یک خانه قرار می گیرد، عناصر خنک کننده است. کولرهای آبی و گازی، اسپیلت، پنکه دیواری، سقفی و ایستاده رایج ترین محصولاتی است که با خرید آن ها، می توانید فضای خانه تان را خنک تر کنید. کاری که شما برای ارتقای سیستم خنک کننده خانه تان بایستی انجام دهید این است که در ابتدای فصل تابستان اقدام به سرویس دستگاه های خنک کننده کرده تا دچار مشکل نشوید.

 

شب ها را در پشت بام، تراس یا حیاط خانه تان سپری کنید

گرمای تابستان در طول روز باعث می شود بسیاری از افراد ترجیح دهند داخل خانه بمانند. در طول شب با کاهش دمای هوا این فرصت برای افراد فراهم می شود که به محیط بیرونی رفته و از هوای خنک شب های تابستانی لذت ببرند. بدین منظور، اگر خانه تان دارای تراس، پشت بام یا حیاط است می توانید با آماده کردن محیط این فضاها یک فضای ایده آل و جذاب را برای دورهمی های شبانه ایجاد کنید.

 

استفاده از استخر در حیاط خانه

اگر بحث مالی و هزینه هایی که در راستای رسیدن به بهترین خانه در فصل تابستان برای تان مدنظر نیست، پیشنهاد می کنیم حتما از یک استخر در خانه تان استفاده کنید. استخر در فصل تابستان می تواند به فضایی تبدیل شود که با آب تنی در آن، از گرمای رنج آور این فصل در امان بمانید. به یاد داشته باشید با توجه به نیازتان اقدام به ساخت استخر نمایید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا