معماریان مگ

طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان

استودیو آپارتمان
استودیو آپارتمان

استودیو آپارتمان | آشنایی با سوئیت و خانه های دانشجویی مدرن

استودیو آپارتمان خانه هایی با متراژ کم هستند که امروزه با این حجم از هیاهوی شهرها، طرفداران زیادی دارد. در این مطلب به بررسی استودیو آپارتمان پرداخته ایم.

 

استودیو آپارتمان چیست؟

با رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی در میان مردم کشورهای مختلف و همچنین افرایش قیمت زمین و خانه، خانه های بزرگ جای‌ خود را به خانه های کوچک داده و زندگی آپارتمانی در جامعه و در میان مردم رواج یافته است. ‌هرچه بیشتر به جلو می رویم و پای صنعت و فناوری وسط می آید، درمی یابیم که زندگی در خانه های کوچک از خانه های ویلایی و بزرگ بهتر است. خانه های کوچک آپارتمانی یا همان استودیو آپارتمان که ما در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم، سوئیت های کوچکی هستند که متراژ آن ها کمتر از ۵۰ متر است. این خانه ها بیشترِ امکانات خانه های بزرگ و معمولی را دارا می باشند. با این تفاوت که در استودیو آپارتمان، فضاها به صورت یکپارچه و بدون قسمت بندی شدن وجود داشته و مورد استفاده ساکنین قرار می گیرد. در خانه های آپارتمانی این چنین، کمتر دیوارهای جداکننده را می بینیم و ایده های خلاقانه دیگر جای خود را به این دیوارها داده اند. در ادامه این مطلب با معماریان مگ همراه باشید تا شما را این گونه خانه ها و زندگی در آن آشنا کنیم.

استودیو آپارتمان چیست؟
استودیو آپارتمان چیست؟

 

فضاهای داخلی استودیو آپارتمان

فضاهای اصلی و مهم در دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان آشپزخانه و سرویس های بهداشتی هستند. این فضاها به دلیل کمبود جا و متراژ پایین این خانه ها، به صورتی طراحی و اجرا می شوند که دیواری در بین آن ها نباشد تا فضا را بیشتر گرفته و کوچک کند. در این خانه های کوچک، معمولا آشپزخانه در وسط قرار گرفته و سرویس های بهداشتی به طرزی هوشمندانه و مدرن، به گونه ای ساخته می‌شوند که کمترین فضا را اشغال کند. همچنین از دیگر فضاهایی که در استودیو آپارتمان اهمیت دارد فضای خواب و زندگی است. فضای خواب در استودیو آپارتمان به صورت تخت خواب هایی هوشمند و مدرن است که قابلیت باز و بسته شدن دارند. این خانه ها به خانه های کوچک دانشجویی نیز معروفند و به همین دلیل اغلب فضاهایی مثل فضای مطالعه و کتابخانه نیز به آن اضافه می شود.

فضاهای داخلی استودیو آپارتمان
فضاهای داخلی استودیو آپارتمان

 

در خانه های این چنین، فضای نشیمن و فضاهایی مثل خواب و مطالعه، به کمک دیوارهای نازک جدا می شوند. فضای مطالعه و کتابخانه در استودیو آپارتمان، معمولا در کمترین جای ممکن اجرا می شوند و با دیواری که بین آن ها و اتاق نشیمن وجود دارد، می تواند یک فضای ایده آل برای دانشجویان، پژوهشگران و محققان به شمار رود.

 

طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان

جهت طراحی فضای داخلی یک استودیو آپارتمان شیک و مدرن با حداکثر جذابیت و امکانات، بایستی مواردی را در نظر داشته باشید؛ این موارد، در هفت دسته طبقه بندی می شوند و هرکدام از اهمیت ویژه ای برخوردارند. اهمیت این موارد به گونه ای است که می توان گفت این موارد مکمل یکدیگر هستند و عدم رعایت هریک، به ایجاد مشکلاتی در دیگری منجر می شود. این موارد عبارتند از:

انتخاب سبک استودیو آپارتمان

اولین قدم در طراحی دکوراسیون داخلی‌ استودیو آپارتمان، انتخاب سبک دکوراسیون است. سبک های مختلفی برای طراحی فضای داخلی یک محیط وجود دارد. سبک هایی که در مقالات گذشته معماریان مگ به برخی از آن ها اشاره کرده و در آینده نیز به معرفی سبک های بیشتری خواهیم پرداخت. یکی از سبک های مناسب و جذاب که برای طراحی استودیو آپارتمان بسیار کاربردی است، سبک مینیمال می باشد. این سبک جلوه ساده و شیکی داشته و می تواند یک فضای کم هزینه و خاص را برای شما فراهم کند. با جستجو در سایت، می توانید از سبک مینیمال و نمونه دکوراسیون های طراحی شده در این سبک دیدن نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (1)
طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (1)

 

نور خورشید در استودیو آپارتمان

نور یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی است که در طراحی دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرد. نور طبیعی و نور خورشید، در فضاهای کوچک معجزه می کند و علاوه بر روشنایی، فضا را دلبازتر نشان می دهد. اگر می خواهید احساس خفگی و بسته بودن در فضا را نداشته باشید، منافذ پنجره هایتان را باز گذاشته تا نور وارد دکوراسیون شما شود. پیشنهاد ما این است از پرده استفاده نکنید اما اگر خیلی مایلید که از پرده استفاه نمایید، می توانید برای نصب پرده در استودیو آپارتمان، از پرده های حریر روشن استفاده کنید تا نور به خوبی وارد فضای‌ داخلی خانه شما شود.

طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (2)
طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (2)

 

مبلمان مناسب با ابعاد کوچک

مبلمان از جمله ملزوماتی است که در اکثر دکوراسیون ها به کار گرفته می شود. این وسیله در استودیو آپارتمان، می تواند نقش زیادی را در راحتی افراد ایفا کند. سعی کنید در خانه های کوچک و استودیو آپارتمان، از مبلمان راحتی با حداقل اندازه استفاده کنید. مبلمان بزرگ رفت و آمد را برای شما سخت کرده و فضا را بسته تر نشان می دهد. همچنین مبلمانی با رنگ روشن، انتخاب بهتری برای فضاهای‌ کوچکی همچون استودیو آپارتمان می باشد. برای خرید انواع مبلمان با رنگ و طرح های گوناگون، به فروشگاه اینترنتی معماریان مراجعه و از محصولات فوق العاده با کیفیت با قیمت های استثنائی دیدن نمایید.

بهینه سازی فضای داخلی

استودیو آپارتمان ها، معمولا به خانه های زیر ۵۰ متر اطلاق‌ می شود؛ بنابراین فضای زندگی در این خانه ها به کمترین حد خود می‌ رسد و‌ برای راحتی بیشتر، باید بیشترین استفاده از فضاها را داشته باشیم. فضاهایی مثل زیر تخت، کنج خانه، زیر پله و غیره از جمله فضاهایی است که می توان با کمک ایده هایی خلاقانه، از آن ها حداکثر استفاده را کرد. از این گونه فضاها، به عنوان انباری و محلی‌ برای ذخیره سازی ملزومات می توان استفاده نمود.

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون استودیو آپارتمان

رنگ های شاد و فانتزی و همچنین ترکیب‌ رنگ های متضاد بسیار‌ زیبا و جذاب هستند اما این رنگ ها برای فضاهای کوچک می توانند مشکلاتی را برای شما ایجاد کرده و شما را خسته کند. این رنگ ها برای مدت زمان کوتاهی بسیار شیک و جالب است و پس‌ از گذشت مدتی حضور در این گونه فضاها، جو بسیار بد و غیر قابل تحمل خواهد شد. بنابراین سعی کنید از رنگ های رسمی و روشن مثل سفید، خاکستری، کرم و طوسی برای پس زمینه استفاده نمایید. رنگ های روشن استودیو آپارتمان را بزرگ تر نشان می دهند.

بکارگیری آینه در استودیو آپارتمان

آینه وسیله ای است که نور را در فضای‌ داخلی خانه منعکس می کند و به همین علت می تواند فضا را بزرگ تر و بازتر نشان می دهد. در هنگام نصب آینه باید توجه نمایید که آن را در بهترین محل نصب نمایید. چراکه این وسیله اگر در جای درست خودش‌ نصب شود، می تواند علاوه بر کاربردی ذاتی خود، به وسعت فضا افزوده و دکوراسیون را شیک تر و مدرن تر جلوه دهد. همچنین این وسیله هزینه زیادی را برای صاحبان استودیو آپارتمان به همراه ندارد و به راحتی می توان آن را نصب نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (3)
طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (3)

 

نقاط کانونی در دکوراسیون

نقاط کانونی در دکوراسیون، به بخش هایی گفته می شود که بیشترین توجه ها به سمت آن جلب می شود. در‌ طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از راه هایی که می توان به کمک آن کوچک بودن فضا را پوشش داد، استفاده از همین فضاهای کانونی است. در یک استودیو آپارتمان، بخش هایی مثل تابلو روی دیوار، مبلمان و میز تلویزیون می تواند نقطه کانونی خانه به شمار رود. همچنین با رنگ آمیزی یکی از دیوارها به رنگی جالب و متفاوت با رنگ کلی خانه، آن دیوار را به بخش‌ کانونی خانه تان تبدیل نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (4)
طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان (4)

 

طراحی دکوراسیون استودیو آپارتمان مدرن توسط شرکت معماریان

در مقاله ای که خواندید، ایده های جذاب و کاربردی را برای زیباتر شدن و کاربردی تر شدن دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان به شما معرفی کردیم که برخی از آنها به قدری ساده بود که خودتان هم میتوانستید آن را اعمال کنید؛ دکوراسیون و چیدمان استودیو آپارتمان در دنیای شلوغ و پر ترافیک امروز، می تواند سرپناهی ایمن و با آرامش را برای افراد جامعه به ارمغان آورد. کار طراحی دکوراسیون داخلی استودیو آپارتمان، از جمله امور تخصصی است که باید به دست متخصصان این حوزه انجام شود.

اگر اشتباهی در محاسبات شما رخ دهد، کل دکوراسیون شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. حال اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید یک دکوراسیون اتاق پذیرایی خاص و فوق العاده داشته باشید، میتوانید به ما اعتماد کنید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان با دارا بودن سالها تجربه کاری و بهره مندی از متخصصان این حوزه، مجری صفر تا صد طرح های دکوراسیون داخلی اتاق های شماست. برای ارتباط با مشاوران معماریان از شماره تلفن های درج شده روی سایت استفاده کنید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر