معماریان مگ

14 نمونه از آسمان خراش های عجیب و غریب

آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش های عجیب و غریب

آسمان خراش های عجیب و غریب | 14 نمونه از عجیب ترین برج های دنیا را بشناسید

آسمان خراش های عجیب و غریب، در سر تا سر دنیا وجود دارند و معماری نمای خارجی آن ها به گونه ای است که باعث شگفتی همگان می شود. بعضی از این آسمان خراش های عجیب و غریب قابل سکونت هستند و استفاده های تجاری دارند و برخی نیز حالت نمادین دارند. در این مقاله به معرفی 14 نمونه از آسمان خراش های عجیب و غریب پرداخته ایم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این مقاله یا دیگر بخش های سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

برج های بتنی دو قلو

این آسمان خراش، سومین ساختمان بزرگ در اروپا است. معماری این آسمان خراش به گونه‌ای می‌باشد که به نظر می‌رسد دروازه‌ای است که شهر بلگراد را به دنیای غرب متصل می‌کند. این آسمان خراش علاوه بر اینکه یکی از آسمان خراش‌های عجیب و غریب دنیا است، یک نمونه از آسمان خراش‌های زشت نیز به شمار می‌رود ! دو ساختمان بتنی که به وسیله یک پل به یکدیگر وصل شده‌اند، نمای خارجی این سازه را تشکیل می‌دهد.

برج های بتنی دو قلو - آسمان خراش های عجیب و غریب
برج های بتنی دو قلو

 

هتل مثلثی

آیا این سازه، زشت ترین آسمان خراش جهان است؟ از این آسمان خراش که در کره شمالی قرار دارد، به عنوان هتل استفاده میشود. ساخت این سازه برای مدتی رها شده بود و مردم فکر می کردند که دیگر ادامه نخواهد یافت، اما پس از مدتی تکمیل شد و به ترتیبی که در عکس مشاهده میکنید در آمد. یک شکل مثلثی فوق العاده که با بلوک های مثلثی کوچک تر – در پایین برج – همراه شده است، نمای خارجی این آسمان خراش عجیب را تشکیل می دهد.

هتل مثلثی - آسمان خراش های عجیب و غریب
هتل مثلثی

 

ساختمان فیلی

شاید معمارانی که این ساختمان عجیب و غریب را در بانکوک طراحی کرده اند، از معماری روز دنیا بسیار عقب بودند و فکر می کردند که برای ساخت یک ساختمان تنها چند بلوک بتنی مستطیل شکل نیاز است ! علاوه بر این استفاده از پنجره های گرد به عنوان چشم (!) و اشکال مبهم دیگر، این نمونه را به یکی از عجیب ترین ساختمان های دنیا تبدیل کرده است.

ساختمان فیلی - آسمان خراش های عجیب و غریب
ساختمان فیلی

 

 

ساختمان رباتی

هنگامی که شما این آسمان خراش را در منظره شهر بانکوک مشاهده می کنید، هیچ چیز عجیب و خاصی در آن نمی بینید. اما اگر کمی نزدیک تر بیایید، متوجه معماری عجیب و غریب این آسمان خراش خواهید شد. معمار و طراح این ساختمان، آقای سامت ساجی، این آسمان خراش را در اواسط دهه 1980 میلادی و در اعتراض به معماری مدرن نئوکلاسیک ساخت و باعث جلب توجه افراد زیادی در سراسر جهان به این سازه شد.

ساختمان رباتی - آسمان خراش های عجیب و غریب
ساختمان رباتی

آسمان خراش عجیب در چین

این آسمانخراش 44 طبقه که به عنوان ساختمان اصلی تلویزیون مرکزی چین در پکن فعالیت می کند، در سال 2009 ساخته شد و دارای نمای خارجی ای غیر معمول و نا متعارف است که همین امر نیز باعث مشهور شدن آن در میان آسمان خراش های دیگر شده است.

آسمان خراش عجیب در چین - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش عجیب در چین

 

برج قارچی شکل

این برج که در مرکز شهر میلان قرار گرفته است، ظاهری شبیه به قارچ دارد و با تمام سازه های اطراف خود متفاوت است. مردمان مختلف این سازه را که در سال 1954 ساخته شده است، یک تفسیر مدرن از قلعه های ایتالیایی در قرون وسطا می دانند.

برج قارچی شکل - آسمان خراش های عجیب و غریب
برج قارچی شکل

 

 

آسمان خراش مرکز پادشاهی عربستان

این آسمان خراش بی نظیر که مرکز پادشاهی عربستان می باشد، در شهر ریاض واقع شده و بلند ترین ساختمان عربستان می باشد. این سازه استثنائی “برج الملک” نام دارد و عنوان بهترین آسمان خراش دنیا در سال 2002 را به نام خود ثبت کرده است. معماران این پروژه به دلیل این که قوانین این شهر اجازه نمی دهد طبقات مسکونی یک برج تا یک ارتفاع مشخصی بیشتر باشد، شکافی که همانند یک سوراخ است در بالای این برج قرار داده اند تا مطابق با قوانین عمل کرده باشند.

آسمان خراش مرکز پادشاهی عربستان - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش مرکز پادشاهی عربستان

 

آسمان خراش لویدز در لندن

ساختمان لویدز در لندن، بی تردید یکی از عجیب ترین سازه هایی است که در این مقاله به آن اشاره کرده ایم. این آسمان خراش شگفت انگیز، شامل لوله های آب و آسانسوری است که در نمای خارجی آن به خوبی دیده می شود. همین این امر نیز باعث شده که این ساختمان یکی از کاندیدا های زشت ترین آسمان خراش ها باشد؛ اما گفتنی است که این آسمان خراش شگفت انگیز با نمای متفاوتی که ایجاد کرده است، علاوه بر اینکه توجه بازدید کنندگان مختلف را به خود جلب کرده، بلکه یکی از جذاب ترین آسمان خراش های عجیب و غریب دنیا به شمار می رود.

آسمان خراش لویدز در لندن - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش لویدز در لندن

 

آسمان خراش درختی

متمایز؟ بله، این کلمه بهترین صفتی است که میتوان برای این سازه در نظر گرفت. این آسمان خراش اداری بخاطر شباهتی که به تنه درخت دارد، به “آسمان خراش درختی” معروف است. معمار آمریکایی پل رودولف، سازنده این ساختمان بلند در هنگ کنگ است. این نمونه یکی از نمونه های جذاب آسمان خراش های عجیب و غریب می باشد.

آسمان خراش درختی - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش درختی

 

 

آسمان خراش چوبی

آسمان خراش چوبی که در کشور روسیه ساخته شده است، زمانی به عنوان بلندترین خانه چوبی جهان با 144 فوت ارتفاع بود. سازنده این ساختمان، یک گانگستر بود که 15 سال از زندگی خود را صرف اضافه کردن طبقات به این سازه کرد و در آخر به جرم ساخت آن زندانی شد ( به دلیل اینکه ساختن همچین سازه ای در آن زمان مجاز نبود ). با گذشت زمان، این برج چوبی توسط ساکنان و همسایگان تخریب شد و در سال 2009 دچار آتش سوزی شدیدی شد که آسیب زیادی به ساختمان زد و در نهایت در سال 2012 این برج چوبی قدیمی فرو ریخت.

آسمان خراش چوبی - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش چوبی

 

برج های فلزی

نام این برج ها “سیمون رودیا” می باشد و در شهر لس آنجلس ساخته شده است. سازنده این آسمان خراش عجیب و غریب یک مهاجر ایتالیایی بود که چندین دهه از عمر خود را صرف طراحی و ساخت این سازه ها کرد. این برج های بلند و فلزی، بیشتر شبیه یک مجسمه فولادی هستند تا یک آسمانخراش ! چرا که آن ها از تعداد زیادی لوله فولادی در کنار میله ها و سیم های پرتعداد تشکیل شده اند و در حال حاضر در لیست اماکن تاریخی این شهر قرار گرفته اند.

برج های فلزی - آسمان خراش های عجیب و غریب
برج های فلزی

 

آسمان خراش عجیب و مدرن

عجیب و غریب و آینده نگر؛ کوتاه ترین توضیحی است که میتوان درباره این آسمان خراش مدرن در شهر اوزاکا ژاپن به کار برد. این برج شامل آسانسورهای مدرنی در کنار طبقات است و از یک پل که دو ساختمان را به یکدیگر وصل میکند، بهره می برد. این برج به قدری بلند است که دید 360 درجه ای نسبت به شهر را برای بازدید کنندگان فراهم می کند.

آسمان خراش عجیب و مدرن - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش عجیب و مدرن

 

 

آسمان خراش جذاب اداری و مدرن

این آسمان خراش جذاب و استثنائی، در شهر لندن قرار دارد و توسط نورمن فاستر طراحی و ساخته شده است. نمای جذاب و متفاوت این ساختمان، آن را در گروه آسمان خراش های عجیب و غریب قرار داده است. این آسمان خراش سال گذشته و با قیمت یک میلیارد دلار ( کمی بیشتر ) خریداری و تبدیل به گران قیمت ترین ساختمان اداری بریتانیا شد.

آسمان خراش جذاب اداری و مدرن - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش جذاب اداری و مدرن

 

آسمان خراش افقی

آیا تا به حال نام آسمان خراش افقی به گوشتان خورده است؟ ممکن است درک این موضوع کمی سخت باشد اما واقعیت این است که همچین سازه ای در چین وجود دارد ! این آسمان خراش توسط معمار مشهور، استیون هول ساخته شده و از یک سری ساختمان متراکم و چسبیده به هم در این منطقه تشکیل شده است.

آسمان خراش افقی - آسمان خراش های عجیب و غریب
آسمان خراش افقی

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

همانگونه که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید، آسمان خراش هایی در سر تا سر دنیا وجود دارند که شکل و نوع معماری نمای خارجی آن ها، متفاوت با سایر آسمان خراش هاست. برخی از این آسمان خراش ها قابلیت استفاده تجاری و مسکونی دارند و برخی نیز نمادین می باشند و قابلیت سکونت را در خود ندارند. چیزی که در کل در این مقاله حائز اهمیت بود، ایده ها و سبک های جالبی بود که این ساختمان های بلند از آن استفاده می کردند؛ حتی دیدیم که در گذشته نیز آسمان خراش های عجیب و غریب ساخته می شد ( نمونه دهم ) که به علت فرهنگ و جغرافیای زمان خود، خیلی مورد استقبال قرار نمی گرفت.

معماری ساختمان های مرتفع توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با تکیه بر سال ها تجربه کاری موفق خود در زمینه معماری پروژه های گوناگون، یکی از مراکز معتبر و شناخته شده حوزه معماری در کشور می باشد. این شرکت تا کنون ده ها پروژه کشوری و مطرح را به نام خود ثبت کرده است، که این امر حاکی از اعتماد مشتریان به آن و کیفیت بالای خدمات شرکت معماریان دارد. یکی از خدماتی که در شرکت معماریان به مشتریان ارائه می شود، معماری، ساخت و بازسازی برج ها و ساختمان های مرتفع است. این کار توسط مهندسین با تجربه و کار کشته ای انجام می شود که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد.

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که قصد همکاری با شرکت معماریان را دارید، یا اگر نظر یا پیشنهادی درباره بهتر شدن سایت و روند کاری شرکت مدنظر دارید، می توانید با استفاده از شماره های مندرج در سایت با مشاورین ما در ارتباط باشید.

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر