معماریان مگ

معماری جذاب ۷ خانه ساحلی عجیب و غریب

خانه ساحلی عجیب و غریب
خانه ساحلی عجیب و غریب

خانه ساحلی عجیب و غریب | هفت خانه ساحلی با نمای خارجی غیر متعارف

خانه ساحلی عجیب و غریب، خانه هایی هستند که در ساحل دریاها و دریاچه ها قرار گرفته و از معماری هایی با سبک های خاص و غیر متعارف بهره میبرند. برای ساخت یک خانه ساحلی عجیب و غریب میبایست ایده های خلاقانه مختلفی را بکار برد تا در نهایت یک طرح ایده آل حاصل شود. در این مقاله به ۷ خانه ساحلی عجیب و غریب پرداخته ایم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 

خانه ساحلی بین سنگ های گرانیت

نام این خانه قلعه مورچه‌هاست و با نام خانه‌ای در بین صخره‌ها یا خانه سنگی قدیمی نیز شناخته می‌شود و در سال ۱۸۶۱ میلادی ساخته شده است. این خانه ساحلی عجیب وغریب بین دو ستون از جنس سنگ گرانیت طبیعی است و در سواحل فرانسه قرار دارد. سنگ‌هاو محل‌های آبریز این خانه یک مکان بسیار فتوژنیک است و از جذابیت‌های خاص و منحصر بهفردی بهره‌مند‌است. این خانه زمانی معروف شد که کارت‌پستال آن در مغازه‌های هدیه فروشی در سراسر جهان فروخته شد و مردمان بسیاری با آن آشنا شده و آن را شناختند. متأسفانه گردشگرانی که احترامی به محل اقامت و اماکنی که در آن گردش می‌کنند نمی‌گذارند، باعث ایجاد صدمه به خانه و اموال این منطقه شده و مالک را مجاب به فروش این خانه کرده‌اند.

خانه ساحلی بین سنگ های گرانیت - خانه ساحلی عجیب و غریب
خانه ساحلی بین سنگ های گرانیت

 

معماری خانه ساحلی عجیب و غریب با اشکال هندسی مختلف

این سازه یک طرح شگفت انگیز است که در نزدیکی بندر ملبورن در استرالیا واقعشده و توسط معماران مک براید و چارلز رایان ساخته شده است. معماران این خانه استرالیایی از اشکال مفهومی و هندسی مختلفی در داخل و خارج این خانه استفادهکرده‌اند؛ به طوری که همان‌گونه که در تصویر مشاهده می‌کنید نمای خارجی آن از یک شکل هندسی با زاویه‌های عجیب تشکیل شده و همین‌طور در داخل خانه نیز راهرویی قرار دارد که زوایای دیوار و سقف آن همانند راهروهای معمولی نیست و به همین علت این راهرو چشم اندازی جالب برای بینندگان ایجاد کرده است.

این خانه از رنگ سیاه و سفید برای نمای خارجی خود استفاده کرده و ساختار آن بهگونه‌ای است که حیاط و فضای داخلی در هم ادغام شده‌اند و کسی که در خانه زندگی می‌کند، حس می‌کند در یک زمان هم در داخل خانه است و هم در خارج آن و این مورد از ویژگی‌های منحصر به فرد این پروژه به شمار می‌رود.

معماری خانه ساحلی عجیب و غریب با اشکال هندسی مختلف - خانه ساحلی عجیب و غریب
معماری خانه ساحلی عجیب و غریب با اشکال هندسی مختلف

 

 

خانه فولادی شگفت انگیز

برخی از زیباترین خانه‌هایی که در جهان وجود دارند، نتیجه دخالت مستقیم مالک و صاحبان آن هستند. همانند این خانه فولادی که توسط رابرت برونو (مالک آن) ایجاد شده است. ساخت این خانه فولادی جذاب بیش از سه دهه به طول انجامیده است! این معمار و مجسمه سازخانه‌اش را در اواسط دهه ۱۹۷۰ میلادی در نزدیکی منطقه لوبوک، تگزاس تشکیل داد و از آن موقع تا کنون روی آن ایده‌های مختلفی را پیاده کرد تا در نهایت به این شکلی که امروزمی‌بینید در آید. اتاقک‌هایی که روی یک پایه فولادی قرار گرفته‌اند، قسمت‌هایی از یکهواپیما هستند که منظره‌ای دیدنی و دلنشین از مناطق اطراف این خانه برای افراد داخل آن به ارمغان می‌آورد. همچنین داخل این خانه همانند یک غار فولادی بزرگ است که در آنمنحنی‌های زیادی با زوایای مختلف وجود دارد.

خانه فولادی شگفت انگیز - خانه ساحلی عجیب و غریب
خانه فولادی شگفت انگیز

 

خانه گنبدی مقاوم در برابر طوفان

مارک و والری سیگرر (مالکان این خانه) پس از یک سری طوفان‌های ویران کننده و بادهایشدید گرمسیری خانه خود را در دهه ۱۹۹۰ میلادی از بین بردند و تصمیم گرفتند خانه‌ایطراحی کنند که بتواند در هوای شدید فلوریدا و در برابر طوفان‌های پر تعداد و قدرتمند این منطقه مقاومت کند. خانه‌ای که در تصویر مشاهده می‌کنید ماحصل این تصمیم است که توسط سایگلر و جاناتان زاینرمن ساخته شده است. این خانه یک ساختار محکم و قدرتمند دارد که محیط داخلی‌اش را در برابر خطراتی چون سیل و طوفان در امان نگه می‌دارد. همچنین نمای بسیار زیبا و منحصر به فردی گنبد شکل نیز از دیگر ویژگی‌های جذاب این خانه است؛ این خانه گنبدی شامل ۵ اتاق است و هزینه اجاره آن پنج هزار و ششصد دلار در هفته می‌باشد.

خانه گنبدی مقاوم در برابر طوفان - خانه ساحلی عجیب و غریب
خانه گنبدی مقاوم در برابر طوفان

 

 

معماری خانه قایقی با استفاده از مواد بازیافتی

اگر چه از لحاظ فنی این خانه دور از ساحل است و درست نیست که ما آن را در این مقاله به شما معرفی کنیم، اما این خانه قایقی که در کالیفرنیا قرار دارد، فرهنگ ساحل و خانه‌های ساحلی را به تصویر کشیده است. علاوه بر این، داستان این کهاین خانه‌ها چگونه به اینجا رسیده‌اند و چه عواملی در به وجود آمدن آن دخیل بوده است بسیار جذاب و خواندنی می‌باشد.

کارآفرین و تاجر آمریکایی ماینر کلوگ در دهه‌های ۱۹۱۰ و ۱۹۲۰ به فکر ساخت یکخانه با استفاده از مواد بازیافتی افتاد. کلوگ پس از ساخت یک سینمای کوچک در قسمت بالای این سازه، تصمیم گرفت بقیه آن را با استفاده از مواد بازیافتی بسازد واز آن جا علاقه زیادی به قایق داشت، تمرکز خود را روی طراحی خانه‌ای با شکل قایق گذاشت. او و پسرش تا اواخر دهه ۱۹۲۰ میلادی روی این خانه‌ها کار کردند ودر نهایت خانه‌ای که در تصویر می‌بینید به وجود آمد. هم اکنون این خانه را انجمن محافظت از اماکن گردشگری شهر کالیفرنیا خریداری کرده است و به عنوانیک محیط گردشگری مردم مختلف می‌توانند از آن دیدن کنند.

معماری خانه قایقی با استفاده از مواد بازیافتی - خانه ساحلی عجیب و غریب
معماری خانه قایقی با استفاده از مواد بازیافتی

 

خانه ارکیده، خانه ای روی ساحل دریاچه

طرح اولیه این قطعه معماری بسیار جذاب طراحی شده اما بنای آن هنوز ساخته نشده است. قیمت پیشنهادی این پروژه چیزی بالغ بر ۱۴٫۴ میلیون دلار برآورد شده و خریداران زیادی قصد خرید آن را دارند. این خانه که “خانه ارکیده” نام دارد یک پروژه سازگار با محیط زیست است که بر روی دریاچه‌ای در انگلستان ساخته شده و نمای بسیار جذاب و متفاوتی دارد  معماری و ساخت خانه ارکیده توسط سارا فیدر استون انجام خواهد شد و گفته شده به زودی تکمیلمی‌شود. البته این نکته که خریداران مبلغ هنگفتی برای این خانه پرداخت می‌کنند چیز عجیبی نیست! چرا که خرید چیزهای عجیب و غریب توسط افراد ثروتمند یک مسئله عادی در کشور انگلستان به شمار می‌آید.

خانه ارکیده ، خانه ای روی ساحل دریاچه - خانه ساحلی عجیب و غریب
خانه ارکیده، خانه ای روی ساحل دریاچه

 

 

معماری بی نظیر و مقاوم خانه قارچی

نام این پروژه خانه قارچی است و در سواحل کالیفرنیا و در ایالات متحده قرار دارد. این خانه ازچشم انداز های دیدنی این منطقه است و اگر برای اولین بار آن را ببینید، به عنوان یک سازه باورنکردنی با ساختار عجیب و غریب به شما حمله می‌کند! معماری و ساخت خانه قارچی توسطدله نیگل و در دهه ۱۹۶۰ میلادی صورت پذیرفت. معماری بی نظیر این خانه بیشتر تاکید روی مقاومت آن در برابر زلزله  و آب و هوای سخت و طوفانی این منطقه دارد که در نوع خود قابلتحسین است.

معماری بی نظیر و مقاوم خانه قارچی - خانه ساحلی عجیب و غریب
معماری بی نظیر و مقاوم خانه قارچی

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

این مطلب، از سری مطالب عجیب‌ترین سازه‌های دنیاست که در سایت آریان معماری به موارد دیگر آن اشاره شد. همان‌گونه که در این مقاله خواندید و مشاهده کردید، خانه‌هایی در ساحل و نزدیکی آب‌های دریاچه یا دریاها وجود دارد که از معماری‌های خاصی پیروی می‌کنند و نماهایی جذاب را برای بینندگان خود به وجود آورده است. این سازه‌ها توسط معماران مجرب و خلاقی ساخته شده که هرکدام سبکی خاص در معماری دارند. نمونه‌های مختلفی از خانه ساحلی عجیبو غریب را در این مقاله دیدید که برخی ضد زلزله و برخی برای جلوگیری از خرابی در برابر طوفان ساخته شده بود. چیزی که در کل مهم است، این است که یک خانه ساحلی عجیب و غریب نمایانگر فرهنگ ساحلی مناطقی است که در آن وجود دارند.

معماری حرفه ای توسط شرکت آریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون آریان نیز با بیش از یک دهه سابقه کار موفق و با انجام ده‌ ها نمونه کار و پروژه موفق، یکی از بهترین مراکز انجام امور معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. معماری و بازسازی منازل، دفتر کار و غیره در کنار طراحی دکوراسیون داخلی منازل، مغازه‌ها، دفاتر کار، هتل‌ ها و غیره از جمله خدماتی است که گروه آریان به مشتریان خود ارائه می‌ کند. شما نیز اگر از جمله کسانی هستید که مایلید سفارش خود را به شرکت آریان واگذار کنید، همین حالا از شماره‌ هایی که در سایت قرار دادیم استفاده کرده و با مشاورین ما در ارتباط باشید تا بتوانیم شما را در جوابگویی به سؤالات و موارد دیگر کمک کنیم.

 

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر