معماریان مگ

معرفی 15 سازه با معماری عجیب و غریب

معماری عجیب و غریب
معماری عجیب و غریب

معماری عجیب و غریب | معرفی 15 سازه عجیب و غریب در سراسر جهان

معماری عجیب و غریب سازه‌هایی که در این مقاله به شما نشان داده‌ایم، موضوعی است که باعث شگفتی بازدیدکنندگان آن‌ها شده است. در سر تا سر جهان، سازه‌هایی وجود دارند که معماری عجیب و غریب آن‌ها بسیار دیدنی و جالب می‌باشد. در این مقاله به معرفی پانزده نمونه معماری عجیب و غریب پرداخته‌ایم. تا پایان این مقاله همراه معماریان باشید.

 

هتل مجسمه ای عجیب و غریب

آیا تابه‌حال اسمی از این هتل عجیب‌وغریب شنیده یا آن را دیده بودید؟ مجسمه سه مردقدبلند، هتل تینانزی را در استان هبی چین تشکیل داده است. این سازه رکورد جهانی “بزرگ‌ترین تصویرسازی” را نیز از آن خودکرده است. سه چهره‌ای که در تصویر مشاهدهمی‌کنید نماد بخت خوب، رفاه و طول عمر هستند.

هتل مجسمه ای عجیب و غریب - معماری عجیب و غریب
هتل مجسمه ای عجیب و غریب

 

خانه پوسته ای

هیجان‌انگیز و عجیب‌وغریب؛ خانه ناتیلیوس که در شهر مکزیک قرار دارد، با ظاهر پوسته‌ایخود به نظر نمی‌رسد یک خانه باشد. نمای بیرونی این سازه عجیب، از فرشی از گیاهان که در اطراف آن قرار گرفته اند تشکیل شده؛ همچنین یک پیاده‌روی سنگی که تا ورودی خانه ادامه پیدا کرده است، از دیگر ویژگی های این خانه عجیب و غریب است. یک زن و شوهر به همراه فرزند خود در این خانه با معماری عجیب‌وغریب زندگی می‌کنند.

خانه پوسته ای - معماری عجیب و غریب
خانه پوسته ای

 

خانه پوسته ای

هیجان‌انگیز و عجیب‌وغریب؛ خانه ناتیلیوس که در شهر مکزیک قرار دارد، با ظاهر پوسته‌ایخود به نظر نمی‌رسد یک خانه باشد. نمای بیرونی این معماری عجیب و غریب ، از فرشی از گیاهان که در اطراف آن قرار گرفته اند تشکیل شده؛ همچنین یک پیاده‌روی سنگی که تا ورودی خانه ادامه پیدا کرده است، از دیگر ویژگی های این خانه عجیب و غریب است.

یک زن و شوهر به همراه فرزند خود در این خانه با معماری عجیب‌وغریب زندگی می‌کنند.میدان مغناطیسی آهنی ساختمان آتومیوم به‌طور کامل شامل 9 میدان مغناطیسی به هم متصل است که ساختار بلورین آهن را تشکیل می‌دهد. این سازه که در سال هزار و نهصد و پنجاه و هشت و برای نمایشگاه جهانی بروکسل ساخته‌شده بود، در یک مکان گردشگری قرار دارد که شامل یکرستوران و یک خوابگاه است و جاذبه گردشگری خوبی را برای بازدید دانش آموزان فراهم می‌کند.

میدان مغناطیسی آهنی - معماری عجیب و غریب
میدان مغناطیسی آهنی

 

 

کلیسای جامع برازیلیا

از بیرون این ساختمان بسیار عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما داخل آن همانند کلیساهای دیگر است و همان ساختار معمولی را دارد. هنگامی‌که شما روبروی شیشه‌های رنگی و زیبای این سازه قدم می‌زنید، خود را در چند وجه مشاهده می‌کنید که بسیار جذاب است. کلیسای جامعبرازیلیا از شانزده ستون بتنی ساخته‌شده که بین آن‌ها با شیشه (و سقف شیشه‌ای) پوشیده شده است.

کلیسای جامع برازیلیا - معماری عجیب و غریب
کلیسای جامع برازیلیا

 

خانه شیب دار

در هنگام توصیف این ساختمان بسیار عجیب و غریب، کلمه “غیرعادی” آن را کاملاً توضیحنمی‌دهد! سطوح شیب‌دار با نمایی فوق‌العاده عجیب و غریب، ساختار این سازه فلزی را تشکیلداده‌اند که در شیلی واقع‌شده است.

خانه شیب دار - معماری عجیب و غریب
خانه شیب دار

 

موزه هنری اتریش

هنرمندان خلاق، آقایان پیتر کوک و کولین فرنیز، این پروژه را که “بیگانه‌ ی دوست” نام داردساخته‌اند. طراحی و معماری این موزه هنری که در اتریش واقع‌شده است، در سال 2003 انجام‌شده و هدف از ساخت آن برگزاری جشن‌های فرهنگی پایتخت اروپا (اتریش) است.

موزه هنری اتریش - معماری عجیب و غریب
موزه هنری اتریش

 

 

ساختمان بلور در سوئیس

این سازه از راه دور همانند یک ابر عجیب و غریب به نظر می‌رسد. اما کمی نزدیک‌تر کهمی‌شوید، متوجه خواهید شد که این مورد درواقع یک ساختمان است که در مه ساخته‌شده است. ساختمان بلور در سوئیس، یک پروژه معلق است که قطرات اسپری شده آب دریاچه را به وجودمی‌آورد و فضایی همانند مه ایجاد می‌کند. این ساختمان برای ششمین سال میزبان نمایشگاه ملی سوئیس است و می‌تواند تا چهارصد بازدیدکننده را به‌طور همزمان پشتیبانی کند.

ساختمان بلور در سوئیس - معماری عجیب و غریب
ساختمان بلور در سوئیس

 

ساختمان منحنی شگفت انگیز

چه کسی جز سانتیاگو کالاتراوا می‌توانست این اثر مجسمه‌ای هنری را در جزایر کانری اسپانیا ایجاد کند؟ منحنی جذاب و شگفت‌انگیزی که از جنس بتن می‌باشد و یک منظره کاملاًمنحصر ایجاد کرده است. در حال حاضر از این ساختمان برای اجتماعات شهر تانریف استفادهمی‌شود.

ساختمان منحنی شگفت انگیز - معماری عجیب و غریب
ساختمان منحنی شگفت انگیز

 

خانه کتری

این ساختمان در سال 1950 ساخته‌شده و از جنس فولاد است و بانام “خانه کتری” در تگزاس، بسیاری از گردشگران کنجکاو را جذب خود کرده است. استفاده غیرمعمولاز عناصر و شکل عجیب این خانه احتمالاً تحت تأثیر شغل صاحب قبلی آن (سازنده مخازنذخیره‌سازی برای شرکت‌های نفتی) بوده است.

خانه کتری - معماری عجیب و غریب
خانه کتری

 

 

کاسا بتلو

یکی از ساختمان‌های باثبات بارسلونا که توسط آنتونی گادوی، معمار مشهور طراحی‌شده است، کاسا بتلو نام دارد که به‌عنوان “خانه استخوانی” نیز شناخته می‌شود. این سازه از بالکن‌هایکوچک که شبیه مارمولک هستند تشکیل‌شده و بافت بیرونی آن نشانگر خزندگان بسیاری است که با دقت بیشتر می‌توان آن‌ها را دید.

کاسا بتلو - معماری عجیب و غریب
کاسا بتلو

 

استادیوم المپیک

استادیوم المپیک در مونترال برای بازی‌های المپیک تابستانی 1976 ساخته‌شده است و اکنون به‌ عنوان یک ورزشگاه برای تیم‌های بیس‌بال و فوتبال حرفه‌ای این شهر استفاده می‌شود. محور اصلی ساخت این سازه، برج پیزا در ایتالیا می‌باشد که البته این برج کج از برج پیزا بلندتر است.

استادیوم المپیک - معماری عجیب و غریب
استادیوم المپیک

 

موزه گوگنهایم در اسپانیا

یکی از بزرگ‌ترین آثار معمار فرانک گری، موزه گوگنهایم در بیلبائو اسپانیا می‌باشد که شاملمنحنی‌هایی از جنس تیتانیوم است که نمایی شبیه بدن ماهی دارد. جری می‌گوید: “ادغام منحنی‌ها برای گرفتن نمای نوری بهتر و زیباتر طراحی‌شده است.”

موزه گوگنهایم در اسپانیا - معماری عجیب و غریب
موزه گوگنهایم در اسپانیا

 

کتابخانه جذاب با معماری عجیب و غریب

چه چیزی می‌تواند برای طراحی و معماری نمای خارجی کتابخانه مناسب‌تر از آن باشد که آن را مانند کتاب هایی که در یکقفسه قرار دارند به مخاطبان و بازدیدکنندگان نشان داد؟ کتابخانه شهر کانزاس دارای نمای کتاب‌های افقی ای است که کنار هم چیده شده‌اند.

کتابخانه جذاب با معماری عجیب و غریب - معماری عجیب و غریب
کتابخانه جذاب با معماری عجیب و غریب

 

 حتما بخوانید:  معرفی ۱۶ معماری چوبی مدرن 

 

ساختمان چند ضلعی عجیب

این معماری عجیب و غریب که در ملبورن استرالیا واقع‌شده، ساختمانی است که از یکشکل هندسی متفاوت و چندضلعی تشکیل‌شده است. این سازه برنده رقابت بین‌المللی مجتمع مدنی در سال گذشته شد.

ساختمان چند ضلعی عجیب - معماری عجیب و غریب
ساختمان چند ضلعی عجیب

 

ساختمان رقاص

معمار این ساختمان، فرانک جیری است ( که در نمونه‌های بالا به یکی دیگر از پروژه‌های وی اشاره شد ). این ساختمان که به ساختمان رقاص معروف است، در مرکز شهر پراگ جمهوری چک قرار دارد. دو ساختار اصلی این ساختمان که به یک جفت رقصنده تشبیه داده می‌شوند، نمای خارجی بسیار جالب و شگفت‌انگیزی دارند. همچنین این ساختمان با نام “خانه‌های مست” نیز شناخته می‌شود.

ساختمان رقاص - معماری عجیب و غریب
ساختمان رقاص

 

خانه هایی با زاویه 45 درجه

بعد از اینکه بسیاری از ساختمان‌های روتردام در جنگ جهانی دوم نابود شدند، معماران مختلفی سرگرم ساخت و معماری سازه‌های گوناگون در این منطقه شدند. این سازه‌ ها درسبک‌های مختلفی ساخته شدند و برخی از آن‌ها همانند این موردی که به آن اشاره کردیم، متفاوت از بقیه بودند. این خانه در دهه 1980 میلادی و در کشور هلند ساخته شد و شاملاتاق‌ هایی با زاویه چهل و پنج درجه است که بر پایه یک شکل شش ضلعی شکل‌گرفته است.

خانه هایی با زاویه 45 درجه - معماری عجیب و غریب
خانه هایی با زاویه 45 درجه

 

 

مقالاتی که پیشنهاد میکنیم در ادامه این مطلب بخوانید :

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

همان گونه که در این مقاله دیدید و خواندید، معمارانی در سر تا سر دنیا وجود دارند که مهارت و ایده پردازی های جذاب آن ها، سبب ایجاد سازه هایی با اشکال مختلف و نماهای شگفت انگیز میشود. این سازه ها که اکثرا دارای یک ویژگی منحصر به فرد در نمای خارجی خود هستند.

اغلب برنامه مهندسی شده و طولانی ای را برای ساخت طی کرده اند؛ البته شاید در نگاه اول اینطور به نظر نرسد اما واقعیتی که وجود دارد این است که معماری این سازه ها تماما علمی بوده و پشت اشکال و نماهای عجیب و غریب آن، تفکرات و تجربه های زیادی است که توسط افراد خلاق و با تجربه بکار گرفته شده است.

معماری متفاوت سازه ها توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، تحت نظارت مهندس آریان که یکی از برجسته ترین معماران حال حاضر کشور می باشد، از سال 1386 فعالیت خود را در زمینه معماری سازه های مختلف شروع کرد. این شرکت با ثبت ده ها نمونه کار و پروژه موفق به نام خود، توانسته سبکی خاص که با نام مهندس معماریان می باشد در کشور ثبت کند. یکی از خدماتی که این شرکت به مشتریان خود ارائه میکند، طراحی خانه هایی با نمای خارجی متفاوت و جذاب است. این کار توسط مهندسین مجرب و کارکشته ای انجام میشود که در حوزه از تخصص کافی برخوردار هستند.

شما همراهان عزیز معماریان در صورتی که مایلید با شرکت ما همکاری داشته باشید یا اگر سوال یا انتقادی نسبت به حوزه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی منازل دارید، میتوانید با شماره هایی که در سایت قرار داده شده تماس گرفته و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر