معماریان مگ

10 راه برای زیباتر کردن نمای راه پله خانه شما

تزیین دکوراسیون راه پله
تزیین دکوراسیون راه پله

تزیین دکوراسیون راه پله | با استفاده از این ایده ها، راه پله خانه تان را زیباتر کنید

تزیین دکوراسیون راه پله یکی از راه هایی است که به کمک آن، دکوراسیون خانه جذاب تر و زیبا تر می شود. برای تزیین دکوراسیون راه پله می توان از ایده های خلاقانه زیادی استفاده کرد. این ایده ها در دکوراسیون خانه نیز وجود دارد و روی آن تاثیر گذار است. در این مطلب، به بررسی 10 نمونه تزیین دکوراسیون راه پله پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده عزیز وبسایت شرکت معماریان شما دعوت می کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مقاله داشته، از طریق فرم نظرات به اطلاع ما برسانید.

 

الگوی نقاشی روی دیوار کناری راه پله

شما مجبور نیستید از دیوارهای خالی و بی طرح و الگو برای پس زمینه راه پله خود استفاده کنید. یک نقاشی سیاه و سفید مدرن که در کنار یک راه پله چوبی کلاسیک قرار گرفته است، باعث ادغام سبک های مختلف دکوراسیون در کنار یکدیگر شده است. این سازه و پلکانش در سال 1890ساخته شده اما در سال 2017 میلادی، بازسازی و به این شکل درآمده است. به طور کلی، استفاده از برچسب های دیواری، کاغذ دیواری و طرح های دیگری که دیوار کناری راه پله شما را تزیین می کتد، ایده خوبی است.

الگوی نقاشی روی دیوار کناری راه پله - تزیین دکوراسیون راه پله
الگوی نقاشی روی دیوار کناری راه پله

 

گالری هنری در راه پله خانه شما

راه پله، مکانی عالی برای جمع کردن مجموعه هنری است. شاید این موضوع کمی عجیب به نظر برسد اما واقعیتی که وجود دارد این است که در کنار این پلکان زیبا، گالری از تابلوهای نقاشی معاصر آکریلیک و جوهر بر روی کاغذ قرار دارد. این آثار، نقاشی های هنرمندان مختلف است و سبک های گوناگونی در آن دیده می شود.

گالری هنری در راه پله خانه شما - تزیین دکوراسیون راه پله
گالری هنری در راه پله خانه شما

 

 

استفاده از شیشه های رنگی طرح دار به جای پرده

طراح دکوراسیون این خانه، Carl Mattison می گوید: می توان به جای پرده های تکراری و یکنواخت، از شیشه های رنگی طرح دار استفاده کرد. استفاده از این نوع شیشه ها دو مزیت دارد. یکی اینکه باعث ورود مستقیم نور خورشید به فضا می شود؛ و همچنین با تابش نور به طرح های رنگی روی شیشه، نمایی جالب ایجاد می شود. این خانه در آتلانتا قرار دارد و در سال 1900 میلادی ساخته شده است.

استفاده از شیشه های رنگی طرح دار به جای پرده - تزیین دکوراسیون راه پله
استفاده از شیشه های رنگی طرح دار به جای پرده

 

راه پله سیاه و سفید با نرده های فرفورژه

طراحی بی نظیر با تم مشکی، ایده تزیین دکوراسیون راه پله این خانه در شهر نیویورک را تشکیل می دهد. کاغذ دیواری های طرح دار سیاه سفیدی که به آینه های بزرگ منتهی می شوند، با استفاده از گچبری جذابی این فضای درام را در راه پله ایجاد کرده است. همچنین نرده های فرفورژه، محافط دو طبقه پلکان است. دکوراسیون این خانه و این راه پله MJ Atelier طراحی شده است.

راه پله سیاه و سفید با نرده های فرفورژه - تزیین دکوراسیون راه پله
راه پله سیاه و سفید با نرده های فرفورژه

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون راه پله خانه تان هستید؟

دکوراتورهای شرکت معماریان، راه حل مشکل شما را می دانند!

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

راه پله استثنائی با نقاشی های خاکستری الهام بخش

این وبلا در هنگ کنگ، راه پله ای الهام بخش و بسیار دیدنی دارد که با استفاده از نقاشی های ادامه دار در دو طبقه ادامه پیدا کرده است. تصویر زمینه دیوار این راه پله که از تکنیک نقاشی خاکستری بهره می برد، منظره درختان و شاخ و برگ آن ها را به تصویر کشیده است. این منظره از درختان به ابرها تغییر پیدا می کند. پلکان این راه پله از جنس سنگ مرمر بوده و نرده ها نیز، آهنی می باشد.

راه پله استثنائی با نقاشی های خاکستری الهام بخش - تزیین دکوراسیون راه پله
راه پله استثنائی با نقاشی های خاکستری الهام بخش

 

با ایده های مختلف، یک دکوراسیون فانتزی جذاب برای راه پله خود ایجاد کنید

ایجاد یک محیط کاملا دراماتیک و زیبا با استفاده از الگوهای چاپی مختلف، همان چیزی است که در این خانه انگلیسی به چشم می خورد. طراح و ایده پرداز خوش ذوق این نمونه، از نمای منظره طبیعی که روی کاغذ چاپ شده برای دیوار پشتی این راه پله استفاده کرده است. همچنین الگوی سقف و دیوار این اتاق، چندان عادی به نظر نمی رسد. راه راه های فانتزی آبی سفید، دیوار طرح آجر یکدست سفید، کف پوش چوبی و حتی مبل صورتی ای که در قسمت ورودی اتاق تعبیه شده است، همگی به نوعی با دکوراسیون راه پله در ارتباط اند و مکمل جذابیت آن هستند.

با ایده های مختلف، یک دکوراسیون فانتزی جذاب برای راه پله خود ایجاد کنید - تزیین دکوراسیون راه پله
با ایده های مختلف، یک دکوراسیون فانتزی جذاب برای راه پله خود ایجاد کنید

 

 

استفاده از رنگ سفید در تزئین راه پله، ایده ای تمیز و معاصر

رنگ سفید، از آن دسته رنگ هایی است که فضا را بزرگ تر، مرتب تر و پاکیزه تر نشان می دهد. طراح دکوراسیون خلاق این راه پله، از رنگ سفید برای رنگ آمیزی و تزئین راه پله استفاده کرده است. به گونه ای که دیوارهای سفید، پلکان سفید، مبلمان و میز سفید در ورودی و حتی تابلوی نقاشی با پس زمینه سفید ملزومات این مورد را تشکیل می دهند. تابلوی معاصر و مدرن روی دیوار، اثری هنری است که به راه پله روحی تازه بخشیده است. در ورودی راه پله نیز یک میز و مبل راحتی مشاهده می شود که مکان مناسبی برای نشستن و استراحت است.

استفاده از رنگ سفید در تزئین راه پله، ایده ای تمیز و معاصر - تزیین دکوراسیون راه پله
استفاده از رنگ سفید در تزئین راه پله، ایده ای تمیز و معاصر

 

تزئین راه پله با ایده های جذاب رنگارنگ

دو رنگ آبی و سبز، دو رنگی هستند که انرژی خاصی به محیط می بخشند. در تزئین راه پله این خانه، از این دو رنگ به عنوان رنگ های پایه استفاده شده است. موکت گرد آبی رنگ و پس زمینه سبز اتاق خواب، تابلوهایی که با قاب های آبی و نارنجی روی دیوار قرار گرفته اند و کاغذ دیواری طرح دار آبی رنگ محوطه بیرون اتاق، مهم ترین موارد دکوراسیون این مورد است.

تزئین راه پله با ایده های جذاب رنگارنگ - تزیین دکوراسیون راه پله
تزئین راه پله با ایده های جذاب رنگارنگ

 

 

دکوراسیون شیک و رضایت بخش راه پله، با یک تیر دو نشان بزنید

فضایی بسازید که دو کاربرد داشته باشد. این راه پله، متمایز از سایر طرح ها، علاوه بر کاربری جابجایی به عنوان محلی برای نگهداری وسایل تبدیل شده است. در کنار این پلکان، ورق های شیشه ای و بی رنگی وجود دارد که تا سقف کشیده شده و باکس چوبی روی آن نصب شده است. این باکس ها به همراه کابینت های زیر خود، مکان خوبی برای ذخیره سازی وسایل می باشد. همچنین دیوارهای این راه پله از طرح آجری بهره می برد.

دکوراسیون شیک و رضایت بخش راه پله، با یک تیر دو نشان بزنید - تزیین دکوراسیون راه پله
دکوراسیون شیک و رضایت بخش راه پله، با یک تیر دو نشان بزنید

 

تاثیر رنگ در تزئین راه پله و دکوراسیون خانه

رنگ، نقش اساسی در هر دکوراسیونی دارد. در دکوراسیون این خانه نیز، رنگ های پر جنب و جوش و شادی وجود دارد که باعث روح انگیز تر شدن محیط شده اند. برای تزئین راه پله این خانه، از موکت های آبی رنگ استفاده شده؛ همچنین یک تابلوی معاصر که پالت رنگی گرم دارد، روی دیوار این راه پله قرار دارد.

تاثیر رنگ در تزئین راه پله و دکوراسیون خانه - تزیین دکوراسیون راه پله
تاثیر رنگ در تزئین راه پله و دکوراسیون خانه

 

چکیده آنچه در مقاله تزیین دکوراسیون راه پله گفته شد:

راه پله، فضایی است که به کمک پلکانی طبقات را به یکدیگر متصل می کند. دکوراسیون راه پله به عنوان بخشی مهم و تاثیر گذار در خانه، می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. از این رو، ایده های گوناگونی وجود دارد که به تزئین این فضا می پردازد. تزئین دکوراسیون راه پله کمک راه های مختلفی صورت می پذیرد. تابلوهای نقاشی، کاغذ دیواری، نرده های جذاب و غیره از جمله این ابزارها هستند که راه پله ما را زیباتر می کنند. ما در این مقاله چند نمونه از این ابزارها را به شما نشان داده و تاثیر آن ها در دکوراسیون راه پله را بررسی کردیم. امیدواریم این مقاله مورد استقبال شما قرار گرفته باشد. در صورت تمایل از سایر بخش های سایت نیز دیدن فرمایید.

طراحی دکوراسیون خانه و اتاق خواب توسط شرکت معماریان

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با تکیه بر مهندسین و دکوراتورهای مجرب و کارکشته خود در حوزه دکوراسیون و با دارا بودن ده ها نمونه کار موفق در زمینه های مختلف طراحی دکوراسیون و معماری پروژه های ساختمانی، مجری و ایده پرداز صفر تا صد پروژه های معماری خانه و اتاق خواب های شما می باشد. طراحی داخلی، خرید و بکارگیری ملزومات مدرن و جذاب و همچنین ایده پردازی برای اجرای دکوراسیون خانه و اتاق خواب، بخش کوچکی از خدمات گسترده ای است که در شرکت معماریان به مشتریان عزیز و محترم ارائه می شود. اگر سفارش و یا قصد همکاری با شرکت آریان را دارید، از طریق بخش زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس با شرکت آریان معماری

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

منبع: hgtv

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

1 نظر

 • سلام خسته نباشید
  سوالی داشتم
  برای پله های طولانی باریک و بدون پاگرد،
  چه رنگی برای دیوار مناسبه
  قسمتی از سقف این پله خیلی بلنده و نور مناسبی از بالای در ورودی دریافت میکنه
  ممنون میشم راهنمایی کنید