معماریان مگ
ایده برای خانه با دکوراسیون بهاری

دکوراسیون بهاری ، با ۹ ایده بهار را به خانه تان بیاورید!

با یک دکوراسیون بهاری ، بهار امسال را سرزنده تر و پرانرژی تر اغاز کنید! با ایده هایی نو و تغییراتی جزئی اما بسیار کاربردی و تاثیر گذار می خواهیم بهار را به خانه مان بیاوریم و این انرژی مثبت را به اطرافیان مان هم هدیه کنیم. بازهم یک زمستان سرد و پر باران سپری شد و بهاری که منتظرش بودیم رسید. انسان در هر بهار یک حس تازگی و نوشدن را احساس می کند. مگر نه؟ درختان و شکوفه ها حس خوبی به ما می دهند و در این ماه ها بهترین حس و حال را تجربه می کنیم.

حال چرا این انرژی طبیعت را به خانه خود وارد نکنیم. باید بهار را هر روز در خانه مان زندگی کنیم. می خواهیم دز این روزها که حالمان خوب است و پر از انرژی مثبت هستیم، تغییراتی در دکوراسیون خانه مان ایجاد کنیم؛ هر چند کوچک اما بسیار تاثیرگذار و زیبا! باید این انرژی را به خانواده و اطرافینمان نیز منتقل کنیم.

قطعا این به معنی صرف هزینه ی زیاد نیست؛ بلکه می خواهیم با تغییرات جزئی مانند عوض کردن پرده،خریدن یک شیئ دکوراتیو بهاری، رنگ کردن دیوارها و یا قرار دادن گلدان های زیبا در خانه، دکوراسیون خانه خود را به یک دکوراسیون بهاری تبدیل کنیم.

ایده برای خانه با دکوراسیون بهاری

پرده ها در دکوراسیون بهاری

عوض کردن پرده های خانه با تغییر فصل ها جزء تغییرات چشمگیر خانه می باشد. همه مان می دانیم که پرده ها چقدر در انرژی که به محیط خانه می دهند، تاثیرگذارند. در اکثر خانه ها شستن پرده ها قبل از رسیدن بهار هم جزئی از خانه تکانی عید است.

خب حالا نظرتان در مورد اینکه یک قدم جلوتر رویم و پرده خانه را عوض کنیم چیست؟ آیا تغییر بزرگی در خانه تان به وجود می آورد؟ البته که بله! چون هنگامی که وارد خانه میشوید پرده ها قسمت بزرگی هستند که چشم ها را به سوی خود می کشند.

پرده ها در دکوراسیون بهاری

البته این به آن معنی نیست که در هر فصل باید پرده های خانه را عوض کنید. با دو پرده متفاوت زمستانی و تابستانی که بنابر سلیقه خودتان طرح و رنگ شان را انتخاب کرده اید، هوای بیرون خانه را به داخل خانه نیز منتقل کنید. پرده های کلفت و تیره برای دو فصل آخر سال و پرده های نازک و حریری با رنگ های روشن و خنثی یا یک رنگ زنده، برای بهار و تابستان مناسب می باشند.

پرده ها در دکوراسیون بهاری

جابجایی مبلمان برای دکوراسیون بهاری

یک راه حل برای تان معرفی می کنیم بتوانید بدون اینکه نیازی به خریدن حتی یک وسیله دکوراتیو باشد، دکوراسیون کل خانه را تغییر دهید. آن هم تغییر دادن چیدمان و جابجایی مبلمان و وسایل خانه است. خصوصا در فضاهایی اجتماعی تر مثل اتاق نشیمن، این کار تغییر چشمگیری ایجاد خواهد کرد انگار که نفس تازه ای به خانه دمیده می شود.

جابجایی مبلمان برای دکوراسیون بهاری

 

 

چیدمان کتابخانه

کتاب خوان ها می دانند. یکی از کارهایی که فکرتان را آزاد می کند و سبب سامان دادن به افکارتان می شود، مرتب کردن کتاب هایی است که آنها را بی حوصله سرهم انبار کرده اید. با مرتب کردن ترتیب کتاب ها، می توانید برنامه ریزی هم کنید که در ماه های آینده و تابستان نیز چه کتاب هایی قرار است بخوانید. شاید یک تغییر بسیار جزئی به نظر آید، به خانه تازگی می بخشد و برای شما نیز خوش آیند خواهد بود. می توانید مطمئن باشید این یک ایده عالی برای روز هایی که در آستانه بهار هستیم می باشد.

چیدمان کتابخانه برای دکوراسیون بهازی

یک نقطه تمرکز جدید ایجاد کنید.

نقطه تمرکز در دکوراسیون خانه، به قسمتی گفته می شود که هنگامیکه با یک شناخت معمولی وارد خانه ای می شود، آن قسمت اولین چیزی است که توجه شما را به خود جلب می کند. حالا این نقطه تمرکز می تواند یک تابلوی نقاشی خاص، یک لوستر بزرگ، پرده های طرح دار خاص و… باشد. قسمتی را که می خواهیم نقطه تمرکز خانه باشد را، با یک رنگ خاص یا یک شیئ دکوراتیو خاص، می توانیم روی آن قسمت تاکید کنیم. اگر می خواهید به خانه تان جلوه تازه ای ببخشید، می توانید این کار را با ایجاد نقطه تمرکز در قسمتی از نشیمن یا سالن پذیرایی نیز انجام دهید.

نقطه تمرکز جدید در دکوراسیون بهاری

عناصر روشنایی

بدیهی است که تمیز کردن یک چراغ یا لوستر خانه یا تازه کردن گیاهان پژمرده، چقدر در تازگی محیط و سرزندگی آن تاثیر می گذارد. این واقعیت را قول دارید که فضاهایی که روشنایی مناسبی دارند و همیشه روشن هستند چقدر نسبت به فضاهایی که روشنایی مناسب ندارند، متفاوت تر، سرزنده تر و راحت تر هستند. اگر می خواهید یک دکوراسیون بهاری داشته باشید و یک فضای دل باز در خانه درست کنید، به عناصر روشنایی خانه تان نیز توجه کنید.

عناصر روشنایی در دکوراسیون بهاری

عناصر تزئینی و گل ها در دکوراسیون بهاری

لازمه اینکه بهار را به خانه بیاورید و یک دکوراسیون بهاری خلق کنید، این است که چیزهایی را که یادآور بهار است، وارد خانه کنید. گیاهان تزئینی سبز، درختچه های خانگی و گل های رنگارنگ و خوشبوی بهاری بهار را نه تنها به کوچه و خیابان ، بلکه به خانه تان نیز می آورند.

عناصر تزئینی و گل ها در دکوراسیون بهاری

 

 

بهار، فصل رنگها

با آمدن بهار، فصل رنگها نیز شروع شده. همانطور که می دانید رنگ کردن دیوارها تما دکوراسیون خانه را عوض می کند و تغییرات چشمگیری در فضا ایجاد می کند. اگر حتی دیوارهای خانه تان به رنگ احتیاجی نداشته باشد، باز هم می توانید به وسیله رنگ کردن یه تکه از دیوارها با یک رنگ غیر معمول، آن حس شادابی و نو شدن را که احتیاج دارید به فضا بدهید.

رنگها در دکوراسیون بهاری

مبلمان برای دکوراسیون بهاری

در واقع فصل بهار فقط برای رنگ کردن دیوارها نیست بلکه برای رنگ پاشیدن به هر چیزی که قابل رنگ کردن است، می باشد. امروزه با ایجاد تکنولوژی های جدید در تولید رنگها، می توانید با رنگهای سطح غنی هر کدام از اشیایی را که دوست دارید رنگ کنید و جلوه ای تازه به آنها ببخشید. از کابینت های آشپزخانه گرفته تا جلو مبلی های چوبی و… . با تغییر رنگ آنها به رنگ های زنده و یادآور بهار، نو شدن را به خود و خانه تان هدیه کنید.

مبلمان برای دکوراسیون بهاری

بالکن ها و باغچه ها برای ایجاد دکوراسیون بهاری

فراموش نکنید که ۴الی ۵ ماه آینده ای که پیش روست را بیشتر در بالکن خانه به سر خواهید برد. برای این که در این مدت از بالکن خانه تان لذت ببرید، با ایده گرفتن از این بالکن های جذاب، از همین حالا شروع کنید به ایجاد تغییرات و سبز کردن بالکن خانه تان! به یاد داشته باشید که ترکیب چوب با گیاهان سبز یادآور طبیعت می باشد.

بالکن ها و باغچه ها برای ایجاد دکوراسیون بهاری

بالکن ها و باغچه ها برای ایجاد دکوراسیون بهاری

با ترکیب این دو و قرار دادن مبلمان چوبی و چند گیاه زینتی، گل های رنگارنگ و شن و سنگ های تزئینی باغچه کوچکی در گوشه ای از بالکن بسازید. طبیعت را به خانه تان بیاورید و هر زمان که به دنبال جایی برای آرامش یافتن بودید، مطمئن باشید این مکان اولین گزینه شما خواهد بود؛ البته که با یک فنجان چای تازه دم و شیرینی های بهاری!

بالکن ها و باغچه ها برای ایجاد دکوراسیون بهاری

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

 

اینستاگرام معماری آریان

نازنین

دانشجوی معماری، طراح دکوراسیون داخلی

اضافه کردن نظر