معماریان مگ

۱۰ ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد

اتاق نشیمن و پذیرایی، فضاهای زندگی اجتماعی خانه های ما هستند. هنگام طراحی این اتاق های زندگی در خانه، موارد زیادی وجود دارد که باید رعایت شود. انتخاب طرح های مبلمان و چیدمان آنها در اتاق براساس سبک و سلیقه صاحب خانه از جمله مهمترین آنها است. برای طراحی دکوراسیون پذیرایی شاد ، این لازم است که سبک های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق پذیرایی شما باید دارای ویژگی های تزئینی باشد که انرژی مثبت را منتشر کنند و به این طریق کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد. رنگ ها بیشترین تاثیر را در افزایش انرژی فضاهای شما دارند. پس اگر می خواهید یه دکوراسیون پذیرایی شاد در خانه خود به وجود آورید، با ما همراه باشید تا ۱۰ ایده برای دکوراسیون شاد و رنگی را برایتان معرفی کنیم.

دکوراسیون پذیرایی رنگی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
دکوراسیون پذیرایی رنگی

اتاق پذیرایی فضایی برای وقت گذرانی کنار خانواده

راحتی دکوراسیون پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
راحتی دکوراسیون پذیرایی

اتاق نشیمن و پذیرایی، فضاهایی برای استقبال از مهمانان و دوستان و وقت گذرانی در کنار خانواده هستند. به همین دلیل باید به گونه ای دلنشین و زیبا طراحی شوند. سبک اتاق پذیرایی، جزئیات دکوراسیون، سبک مبلمان و لوازم جانبی، همه مواردی هستند که در گذراندن اوقات لذت بخش به ما کمک می کنند. البته، هنگامی که صحبت از دکوراسیون خانه می شود، هر اتاق دارای نیازهای تزئینی خود است.

به عنوان مثال، اتاق خواب باید منبع آرامش باشد و یا آشپزخانه ها باید طوری طراحی شوند که کارایی و سهولت استفاده را برای افزایش کیفیت زندگی فراهم کنند. دکوراسیون اتاق کار باید با الویت دادن به ویژگی تمرکز انجام شود، و در طراحی حمام نیز آنچه بیشتر مد نظر است بهداشت و نظافت است.

 ۱- دکوراسیون پذیرایی شاد با رنگ های گرم و پرانرژی

رنگ های گرم در دکوراسیون پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
رنگ های گرم در دکوراسیون پذیرایی

اصلی ترین راه برای داشتن یک دکوراسیون پذیرایی شاد ، استفاده از رنگ است. رنگ های شاد و گرم، میتوانند اثر طراوت و سرزندگی را بر روی افراد بگذارند و به آنها حس تازه گی بخشند. در یک دکوراسیون پذیرایی رنگی و شاد، سایه هایی از رنگ هایی مانند زرد، نارنجی، قرمز همیشه خوب عمل میکنند. اما فراموش نکنید که استفاده بیش از آنها می تواند خسته کننده باشد. به عنوان مثال، همانند این دکوراسیون پذیرایی بهاری، هنگام استفاده از رنگ های گرم آنها را در کنار رنگ های خنثی مثل سفید و خاکستری بکار ببرید. بدین صورت، با کنتراست بین رنگ ها، تعادل ایجاد کنید.

۲- اعمال سبک و سلیقه خود در دکوراسیون پذیرایی شاد

سبک دکوراسیون پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
سبک دکوراسیون پذیرایی

فراموش نکنید که یک دکوراسیون پذیرایی، اگرچه ویژگی های شخصیتی و سلیقه شما را در برنگیرد، هرچه قدر هم که زیبا باشد، بعد از مدتی برایتان عادی و محیطی بی روح میشود. برای اینکه اتاق پذیرایی شما از عادی بودن خارج شود و انرژی مثبت در آن جریان داشته باشد، ضروری است که خصوصیات شخصیتی شما را نشان دهد. البته وقتی صحبت از یک لمس شخصی در دکوراسیون میشود، طیف گسترده ای از جزئیات وجود دارد.

برای مثال یک عکس که سبک موسیقی مورد علاقه شما را نشان میدهد، وسایل و تزییناتی که شما با دست خود ساخته اید و یا عکس های خانوادگی، همه مواردی هستند که میتوانند شخصیت را به اتاق پذیرایی شما اضافه کرده و انرژی فضا را بالا ببرند. برای یک دکوراسیون پذیرایی شاد، این مهمترین چیز است که انرژی های خوب در محیط جریان داشته باشد.

۳- قفسه های باز در دکوراسیون اتاق پذیرایی

قفسه ها در دکوراسیون پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
قفسه های باز در دکوراسیون پذیرایی – ۱۰ ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد

درست است که قفسه ها و کمدهای بسته، فضای ذخیره سازی منظم و محرمانه ای ایجاد می کنند. با این حال، اگرچه کمد و قفسه های بسته مورد استفاده در اتاق های پذیرایی، یک دکوراسیون منظم و بی عیب و نقص ایجاد می کنند، اما می توانند ظاهر معمولی و فاقد جذابیت ایجاد کنند، مخصوصا اگر آنها ساده و بدون جزئیات باشند.

همانند این مثال، استفاده از قفسه های مدرن باز، یک روش عالی برای دکوراسیون اتاق پذیرایی شاد و مدرن شما است. اتاق نشیمن و پذیرایی شما با کتاب ها، لوازم دکوراتیو زیبا که قفسه ها را تزئین می کنند، بدون نیاز به تلاش زیاد، سبک زندگی شما را منعکس می کند.

 

 

۴-  دکوراسیون پذیرایی شاد با کوسن های رنگی

کوسن ها در دکوراسیون پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
کوسن های رنگارنگ در دکوراسیون پذیرایی

آسان ترین، ارزان ترین و اقتصادی ترین راه برای بازسازی دکوراسیون اتاق پذیرایی، ایجاد تغییر و تنوع در طرح پارچه و روکش های کوسن ها است. شما می توانید با کوسن هایی که راحتی و صمیمیت را القا میکنند، نفس تازه ای به پذیرایی خود اضافه کنید. همچنین میتوانید، با تغییر روکش های کوسن ها به روکش های طرح گلدار یا رنگارنگ، حس و حال بهاری را وارد اتاق پذیرایی تان کنید.

۵- پرده های طرح دار در دکوراسیون پذیرایی شاد

پرده ها در دکوراسیون پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
پرده های طرح دار در دکوراسیون پذیرایی

راه کم هزینه دیگری برای به دستیابی به انرژی مثبت و شادابی در اتاق پذیرایی شما، پرده های طرح داراست!  پرده های طرح دار با رنگ های گرم و شاد و الگوهای جدید، میتواند این فضای خانه شما را به طور کل تغییر دهید. حتی همانند اینکه مبلمان خود را تغییر داده اید، حس و حال تازه ای به وجود می آورد.

۶- اتاق پذیرایی شاداب با عناصر دکوراتیو زیبا

لوازم دکوری در اتاق پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
لوازم دکوری در اتاق پذیرایی شاد

در حال حاضر، دیگر خانه ها و فضاهای زندگی که با انواع لوازم دکوراتیو کلاسیک، گلدان های بسیار، مجسمه های پر زرق و برق طراحی می شدند، در گذشته مانده است. امروزه رویکردهای مؤثر و مینیمال که فضا را پر نمیکنند، بسیار محبوب هستند. اما البته این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم از لوازم کوچک دکوری استفاده کنیم تا انرژی اتاقمان را ارتقا دهیم.

گلدان ها با شکل های خاص و طراحی شده، آینه های ساده و شیک و یا ظروف رنگارنگ همه عناصر دکوراتیو چشمگیر در دکوراسیون پذیرایی امروزی هستند. توجه کنید که، چیدمان درست هر یک از این لوزام در اتاق فضای اضافی اشغال نمیکند، بلکه به جای آن شادابی و صمیمیت را در محیط داخلی ایجاد می کند.

۷- کاغذ دیواری با تم بهاری در دکوراسیون اتاق پذیرایی

کاغذ دیواری گلدار در اتاق پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
کاغذ دیواری طرح گلدار در اتاق پذیرایی

اگر می خواهید بدون نیاز به خرید مبلمان جدید و صرف هزینه زیاد، در دکوراسیون اتاق پذیرایی خود تغییر ایجاد کنید، به دیوارهای اتاق فکرکنید. دیوارها، عناصر بسیار موثر در دکوراسیون داخلی هستند که توانایی تغییر سبک فضای زندگی را دارند. بنابراین میتوانید دیوارهای اتاق خود را با رنگ های گرم و جذاب بپوشانید تا دکوراسیون اتاق پذیرایی شما شاد و رنگی باشد. استفاده از کاغذ دیواری های رنگارنگ و طرح دار نیز از گزینه های شیک دکوراسیون دیوارها است.

۸- دکوراسیون اتاق پذیرایی با وسایل بازیافتی

دکوراسیون پذیرایی با وسایل قدیمی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
دکوراسیون پذیرایی با وسایل قدیمی

تعمیر مبلمان قدیمی و وسایل قراضه و استفاده ی مجدد ازآنها برای مقاصد دیگر، یکی از راه حل های خلاق برای دکوراسیون منزل است. اشیای کهنه بازیافتی، همیشه میتوانند با ایجاد تفاوت به شکلی منحصر به فرد، در محیط جلب توجه کنند. به عنوان مثال، یک میز ساخته شده از چمدان قدیمی می تواند دکوراسیون اتاق پذیرایی شما به طور چشمگیری جالب توجه و خاص بسازد.

۹- گل ها و گیاهان زینتی برای دکوراسیون پذیرایی

گل های رنگی در دکوراسیون پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
گل های رنگی در دکوراسیون پذیرایی

گل های رنگارنگ و معطر در وسط میز غذا خوری؛ درختچه های خانگی در کنار مبلمان اتاق پذیرایی؛ یک گلدان با گل های طبیعی بر روی میز وسط ؛ راه های ایده آل برای ایجاد یک فضای زندگی که شادابی و حس زندگی در آن موج میزند، است. اگر میخواهید انرژی و انگیزه زندگیتان بیشتر شود و طبیعت را در دکوراسیون خانه خود دخیل کنید، استفاده از گل و گیاهان را که منعکس کننده حس زندگی هستند فراموش نکنید.

 

 

۱۰- دکوراسیون شاد فضاهای زندگی خانه با ننو

شادابی و راحتی اتاق پذیرایی - 10 ایده عملی برای دکوراسیون پذیرایی شاد
شادابی و راحتی اتاق پذیرایی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، اتاق های نشیمن و پذیرایی فضاهایی برای آرام گرفتن در کنار خانواده هستند. بنابراین آنچه در دکوراسیون پذیرایی و نشیمن خانه مهم است، آسایش و راحتی این اتاق های زندگی است. تاب ننو در منزل یک ایده عالی برای کسانی است که به راحتی خود در فضا بیشتر از زیبایی آن اهمیت میدهند!  این چنین ایده های آسایش درخانه و دکوراسیون های غیر معمول همیشه تفاوت ایجاد می کنند.

یادآوری شود که، هر فضای خانه باید براساس سبک و شخصیت صاحبان خانه طراحی شود. زیرا در این صورت است اعضای خانه احساس شادابی و سرزندگی در خانه شان میکنند. اتاق پذیرایی یکی از این فضاهای خانه است که به جریان انرژی مثبت در آن نیاز دارد.

شما میتوانید با ایده هایی که در این مقاله، برایتان بازگو کردیم به یک دکوراسیون پذیرایی شاد ایده آل که سرشار از حس و حال تازگی و طراوت بهار است برسید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان با دارا بودن سالها تجربه در این زمینه، میتواند شما را در دستیابی به بهترین دکوراسیون پذیرایی شاد یاری کند؛ همچنین این شرکت مجری طرح های دکوراسیون تمام فضاهای خانه، دکوراسیون محوطه، محل کار و… است . شما میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و در مورد طرح های خود درخواست کنید.

 

منبع: homify

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر