معماریان مگ

آشنایی با بهترین ویژگی های کوسن مبل و نقش آن در دکوراسیون

کوسن مبل
کوسن مبل

کوسن مبل | راهنمای خرید کوسن مبل | بهترین مدل کوسن مبل

کوسن مبل از جمله اکسسوری هایی است که می تواند تغییرات مثبتی را در دکوراسیون خانه شما ایجاد کند. بالش مبل علاوه بر زیبایی، جنبه کاربردی نیز برای افراد دارد و می توان از آن به شکل های گوناگون استفاده نمود. بهترین مدل کوسن مبل دارای ویژگی های به خصوصی است که آن را از نظر زیبایی و کاربردی در سطح خوبی قرار می دهد. ما در این مطلب به این ویژگی ها اشاره کرده ایم. همچنین خرید کوسن مبلمان یکی از دغدغه های مشتریان این محصول است؛ بدین منظور ما در پایان مطلب نیز باراهنمای خرید کوسن مبل سعی در کمک به خرید بهتر شما خواهیم کرد.

 

کوسن، یک اکسسوری متفاوت و جذاب

خرید اکسسوری و لوازم جانبی برای دکوراسیون، یکی از سرگرمی های جذاب و چالش برانگیز هر صاحب خانه است. معمولا خرید اکسسوری ها پس از انتخاب و خرید ملزومات اصلی خانه انجام می شود و می تواند تا حدود زیادی روی جذابیت و زیبایی لوازم اصلی تاثیرگذار باشد. این اکسسوری ها هستند که نقاط ضعف دکوراسیون داخلی را تکمیل می کنند و نقص های خانه را تا حدودی پوشش می دهند.

کوسن، یک اکسسوری متفاوت و جذاب
کوسن، یک اکسسوری متفاوت و جذاب

 

در هر خانه، انواع و اقسام اکسسوری ها وجود دارد. اکسسوری های مخصوص آشپزخانه، اتاق خواب، راهروی ورودی و غیره؛ اتاق پذیرایی و ملزوماتی که در آن قرار می گیرد نیز، هرکدام می تواند در کنار خود از اقلام دکوری و جانبی استفاده کند. مبلمان خانه، یکی از اصلی ترین و مهم ترین ملزومات هر خانه است که نقش تعیین کننده ای در زیبایی و جذابیت فضای خانه گذشته و از این گذشته، می تواند بر زیبایی محیط شما نیز بیافزاید. اگر گشتی در بازار شهر خود و سایت های اینترنتی بزنید، با صدها مدل مختلف از مبل روبرو خواهید شد که می تواند در دکوراسیون شما جای بگیرد. سبک های گوناگون مبل که شامل راحتی، نیمه راحتی و استیل می شود، هر کدام دارای ده ها طرح با ویژگی های متنوع می باشد.

با خواندن این مطلب..

پس از خرید مبل موردنظرتان، حال نوبت به خرید اکسسوری های مبل می شود. میزهای جلو مبلی و کوسن، دو مورد از مهم ترین اکسسوری های مبل می باشد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین ویژگی های یک کوسن مبل آشنا کنیم. به همین دلیل، در طول مطلب با مشخصه های کوسن و کاربردهای آن شما را آشنا خواهیم کرد و در انتهای مطلب، با راهنمای خرید کوسن مبل در خدمت شما عزیزان هستیم. با ما همراه باشید.

بهترین بالش مبل چه ویژگی هایی دارد؟
بهترین بالش مبل چه ویژگی هایی دارد؟

 

 

آشنایی با کوسن و موارد استفاده از آن در خانه

کوسن، بالش های کوچکی است که روی مبل قرار گرفته تا زیبایی و راحتی مبل را دوچندان کند. این اکسسوری ها می توانند یکی از بهترین وسیله ها برای تغییر فضای خانه شما باشند. کوسن ها، معمولا شکل و شمایل جذاب و جلب توجه کننده ای دارند و به همین دلیل یک محصول عالی برای تغییر و تحول دکور به شمار می روند. همچنین قیمت پایین این محصولات، باعث شده در میان طراحان دکوراسیون و صاحبان خانه، از محبوبیت بالایی برخوردار باشند. از جمله موارد کوسن ها به جز مبلمان، روی تخت خواب نیز می باشد. این بالش های زیبای کوچک در هر مکانی که بکارگرفته شوند، سبب جذابیت آن فضا خواهند شد.

آشنایی با کوسن و موارد استفاده از آن در خانه
آشنایی با کوسن و موارد استفاده از آن در خانه

 

کوسن ها با قرار گرفتن روی مبل نه تنها ظاهر آن را زیباتر کرده، بلکه باعث راحتی بیشتر افرادی می شود که روی مبل نشسته و استراحت می کنند. به طور کلی، کوسن ها در خانه و زندگی روزمره می تواند بارها مورد استفاده شما قرار بگیرد و از آن جهت انتخاب بهترین مدل آن، اهمیت دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با توضیحات و تصاویر بیشتر، شما را بهترین مدل کوسن مبل بیشتر آشنا کنیم.

راهنمای خرید کوسن مبل و بررسی بهترین مدل آن
راهنمای خرید کوسن مبل و بررسی بهترین مدل آن

 

 

یک کوسن زیبا، چه ویژگی هایی دارد؟

قاعدتا یافتن بهترین مدل کوسن مبل نیازمند گشت و گذار در میان مدل های مختلف این محصول است. اولین چیزی که در هنگام خرید بهترین کوسن مبل به ذهن می رسد، ظاهر و شکل و شمایل کوسن است. انتخاب شکل کوسن، یک امر کاملا سلیقه ای است اما اگر می خواهید انتخاب بهتر و اصولی تری داشته باشید، حتما این نکات را در نظر بگیرید. اولین نکته، رنگ کوسن است. رنگ کوسن می بایست با رنگ مبلمان خانه تان هماهنگی کامل داشته باشد. منظور از هماهنگی این نیست که رنگ های یکسان داشته باشد، بلکه منظور این است از نظر جلوه، منظره خوبی را به نمایش بگذارید. مثلا برای مبلمان زرد رنگ، انتخاب کوسن سفید اصلا ایده خوبی نیست. یکی از ویژگی هایی که بهترین مدل کوسن مبل دارد، همین تطابق رنگی با مبل است که باید مورد توجه شما قرار بگیرد.

یک کوسن زیبا، چه ویژگی هایی دارد؟
یک کوسن زیبا، چه ویژگی هایی دارد؟

 

رنگ کوسن مبل

پس از اینکه رنگ کوسن ها را با توجه به مبلمان انتخاب نمودید، حال نوبت به بررسی طرح روی کوسن می رسد. بسیاری از کوسن ها، طرح خاصی روی خود نداشته و رنگ آن ها تنها طرح آن هاست. اما گروهی دیگر، دارای طرح های مختلفی هستند که روی پارچه دیده می شود. کوسن های خال خالی، راه راه و غیره از جمله این موارد هستند. هنگام انتخاب طرح کوسن نیز توجه کنید که از طرح های پراکنده و محصولاتی که هیچ ارتباطی با سبک مبلمان و نوع آرایش آن ها ندارد، استفاده نکنید. برای مثال مبلمان که خود دارای طرح راه راه می باشد، کوسن های ساده را بهتر جلوه می دهد و استفاده از کوسن هایی با ظاهر خال خالی، اصلا پیشنهاد نمی شود.

بررسی و خرید بهترین مدل کوسن مبل
بررسی و خرید بهترین مدل کوسن مبل

 

حجم و اندازه های بالش مبل

سومین موردی که در انتخاب ظاهر کوسن مبلمان مورد توجه است، اندازه و حجم کوسن است. این مورد به سلیقه و هدف شما در استفاده از این محصول بستگی دارد. اما ما پیشنهاد می کنیم از کوسن هایی استفاده کنید که اندازه آن ها با مبلمان شما در ارتباط باشد. مبلمان راحتی معمولا اندازه های بزرگ تری نسبت به مبلمان استیل داشته و از این رو کوسن های بزرگ تر می تواند روی آن ها قرار بگیرد. این کوسن ها به عنوان بالش روی این مبلمان نیز قابل استفاده می باشد. اما در مبلمان استیل که کوسن بیشتر جنبه تزئینی دارد، پیشنهاد می کنیم کوسن هایی با اندازه کوچک تر و طرح های ظریف تر را انتخاب و خرید نمایید.

از چه تعداد کوسن در خانه استفاده کنیم؟

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید کوسن مبلمان باید به آن توجه کنید، تعداد کوسن می باشد. تعداد کوسن ها به سبک مبل شما و هدف تان از بکارگیری کوسن ها برمی گردد و نمی توان یک قانون کلی برای آن تعریف کرد. معمولا در مبلمان راحتی از تعداد بیشتری کوسن استفاده می شود و در مبلمان استیل نیز، کوسن های کمتری به کار گرفته می شود. اگر تعداد کوسن ها را عددی زوج انتخاب کنید، قادر خواهید بود به یک توازن و هماهنگی در دکوراسیون مبلمان تان برسید. اگر در انتخاب تعداد کوسن اشتباه کنید، حتی اگر بهترین مدل کوسن مبل را نیز داشته باشید نمی توانید آن ها را به خوبی در کنار هم قرار دهید

از چه تعداد کوسن در خانه استفاده کنیم؟
از چه تعداد کوسن در خانه استفاده کنیم؟

 

 

در هنگام خرید کوسن جزو کدام دسته هستید؟

کوسن ها، به طور کلی از ترکیب مواد فومی و متریال های دیگر ساخته شده اند. معمولا افرادی که قصد خرید کوسن ها را دارند، به دو دسته تقسیم می شوند؛ دسته اول کسانی هستند که هدف آن ها از خرید کوسن، صرفا زیبایی آن بوده و می خواهند جلوه مبلمان شان بهتر دیده شود. دسته دوم، افرادی هستند که علاوه بر جنبه زیبایی، بر کاربردی بودن این محصول نیز تاکید دارند. ابتدا مشخص کنید جزو کدام یک از این دسته ها هستید و سپس ادامه این بخش را بخوانید تا با چگونگی خرید بهترین مدل کوسن مبل بیشتر آشنا شوید.

در هنگام خرید کوسن جزو کدام دسته هستید؟
در هنگام خرید کوسن جزو کدام دسته هستید؟

 

دسته اول: اگر صرفا جنبه زیبایی کوسن مبل برای شما حائز اهمیت است، سعی کنید کوسن هایی را خریداری نمایید که رنگ و لعاب خوبی داشته و به خوبی دیده شود. این کوسن ها می تواند هر جنس و مدلی داشته باشد و محدودیتی در انتخاب نخواهید داشت.

راهنمای خرید کوسن مبل
راهنمای خرید کوسن مبل

 

دسته دوم: اگر علاوه بر زیبایی، قصد استفاده از کوسن را دارید، باید میزان نرم بودن، اندازه کوسن، جنس پارچه و موارد دیگر را بررسی کنید. میزان نرمی کوسن یک ویژگی بسیار مهم است. اگر کوسن انتخابی شما سفت باشد و یا پارچه بکار رفته در آن از مرغوبیت خوبی برخوردار نباشد، قاعدتا آن کاربردی که باید برای شما داشته باشد را نخواهد داشت.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر