تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن

آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن

خانه هوشمند
خانه هوشمند

خانه هوشمند | خانه های هوشمند چه امکاناتی دارند؟ | آشنایی با خانه هوشمند و ویژگی های آن

خانه هوشمند خانه هایی هستند که در آن سیستم های مختلفی تعبیه شده که در نهایت به صرفه جویی انرژی، کاهش خطرات و ریسک های احتمالی و زندگی راحت تر منجر می شود.

 

مقدمه ای بر خانه هوشمند

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشید که در خانه تان حضور داشته و استرس و تردید در مسائل کوچک و پیش پا افتاده خانه، فکر و ذکر شما را مشغول کرده و باعث استرس شود. مسائلی مثل خاموش کردن کولر، خاموش کردن قهوه ساز، خاموش کردن گاز، خاموش کردن تلویزیون و ده ها مورد دیگر؛ این موارد می تواند یک روز خوب شما در خارج از خانه را به یک روز پر فکر و تلخ تبدیل نماید. اما راهکاری وجود دارد که به کمک آن می توانید از تمامی این دغدغه و استرس ها دور باشید. زندگی در خانه های هوشمند، همان چیزی است که آرامش خاطر را برای شما به ارمغان می آورد. با زندگی در یک خانه هوشمند، می توانید از بابت امنیت تمام عناصر خانه خیال‌ راحت داشته باشید.

علاوه بر این، گاهی اوقات ممکن است هنگام تماشای فیلم نور زیاد یا کم شما را آزار دهد؛ یا دوست داشته باشید هنگام صرف شام موزیک مورد علاقه تان را گوش دهید. یک خانه هوشمند، تمام این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. سیستم های بکار رفته در یک خانه هوشمند به نوعی است که با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته و نسبت به یکدیگر تنظیم می شوند تا بهترین حالت ممکن را از نظر دما، نور، صدا و غیره برای شما به وجود آورد. در این مطلب، به بررسی خانه های هوشمند و مزایایی که استفاده از آن ها دارد اشاره کرده ایم. اگر به این موضوع علاقه مندید، پیشنهاد می کنیم تا پایان همراه گروه معماریان مگ باشید.

آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (1)
آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (1)

 

 

خانه هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یک خانه هوشمند، خانه ای است که در آن سیستم های مختلفی تعبیه شده که در نهایت به راحتی بیشتر افراد درون خانه منجر می شود. چهار مورد شاکله اصلی یک خانه هوشمند را تشکیل می دهند؛ این چهار مورد عبارتند از: سامانه های داخلی و خارجی خانه، سرویس های تعبیه شده، ساختار خدمات و مدیریت این امکانات. به کمک این چهار عنصر، یک خانه هوشمند به بهترین شکل ممکن مدیریت شده و عملکرد مثبتی برای ما خواهد داشت.

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت خانه های معمولی و خانه های هوشمند در چیست؟ در پاسخ باید به شما بگوییم خانه های هوشمند و معمولی همگی از یک سری امکانات و تجهیزات تشکیل شده اند، با این تفاوت که در خانه های هوشمند این امکانات و تجهیزات به وسیله یک سیستم مدیریت مرکزی با یکدیگر در ارتباط اند ولی در خانه های معمولی، اینطور نیست. برای مثال در یک خانه هوشمند، گاز، شیر آب، کولر و پکیج ها، سیستم روشنایی، قفل و امنیت و غیره همگی از راه دور و به وسیله کنترل های مخصوص‌ که اغلب به صورت نرم افزار می باشند قابل‌ کنترل‌ است.

آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (2)
آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (2)

 

شما با کمک نرم افزارهای مخصوص و با اتصال به شبکه اینترنت، می توانید این تجهیزات و وسایل را کنترل نمایید. اینکه بگوییم خانه های هوشمند صد در صد خوب و خانه های معمولی صد در صد بد است، درست نیست. هریک از این موارد معایب و مزایایی دارند که شما با بررسی شرایط زندگی و کاری خود، باید زندگی در هر کدام را انتخاب نمایید. خانه های هوشمند معمولا برای کسانی که زندگی کاری پرمشغله ای دارند، مناسب تر است.

مزایای استفاده از خانه هوشمند چیست؟

تا اینجای کار، خانه هوشمند را به صورت مختصر و مفیدی برای شما توضیح دادیم. حال می خواهیم مزایای استفاده از سیستم خانه های هوشمند را به شما معرفی کنیم. سوال اصلی در این مورد، فایده اصلی ارتباط وسایل خانه های هوشمند با یکدیگر است. در جواب این سوال، باید بدانید “راحتی افراد درون خانه” مهم ترین فایده ای است که خانه های هوشمند دارد. زندگی در یک خانه هوشمند، به شما این اجازه را می دهد بسیاری از کارهای درون خانه را به کمک چند دکمه و نرم افزار انجام داده و در وقت خود صرفه جویی کنید. تنظیم نور خانه، روشن و خاموش کردن گاز و تنظیم دمای محیط از جمله این کارهاست.

آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (3)
آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (3)

 

یکی از قابلیت های پیشرفته و شگفت انگیزی که خانه های هوشمند دارند، قابلیت تنظیم زمان بندی‌ برای امکانات موجود در خانه است. بدین معنی که یک سری از امکانات و کارها در ساعاتی که شما مشخص می کنید انجام می شوند. برای مثال، شما تعیین می کنید راس ساعت ۱۲ شب‌ سیستم نورپردازی خانه‌ خاموش شده و به حالت نور ملایم و مناسب شب درآید. این آپشن برای کسانی که فراموش می کنند یک سری کارها را سروقت در خانه انجام دهند بسیار کاربردی و مفید است.

 

 

شرکت معماری آریان، یک مرکز معتبر جهت طراحی خانه های هوشمند مدرن

به مهندسین و متخصصین باتجربه ما اعتماد کنید

شماره تماس برای ارتباط با مشاورین ما

044-33472342

 

امنیت خانه های هوشمند

یکی دیگر از مزایای بسیار خوب و مفیدی که در خانه های هوشمند دیده می شود، بحث امنیت این خانه هاست. در خانه های هوشمند از دوربین های زیادی استفاده می شود که همین امر امنیت خانه را بسیار بالا می برد. همچنین وجود سیستم دزدگیر، باعث می شود افراد غریبه به راحتی نتوانند وارد حریم خصوصی شما شوند. سیستم امنیتی خانه های هوشمند به راحتی از راه دور و به وسیله گوشی موبایل قابل کنترل و دسترسی است. بنابراین اگر شما از جمله افرادی هستید که امنیت و آرامش خاطر درجه بالایی‌ در زندگی تان دارد، حتما خانه های هوشمند را برای زندگی انتخاب کنید.

کاهش هزینه در خانه هوشمند

هزینه هایی که هر ماه توسط یک خانواده برای خانه و زندگی صرف می شود، معمولا شامل مواردی همچون هزینه برق، آب و گاز است. اغلب خانه های هوشمند، دارای سامانه کنترل دما، روشنایی و تهویه هوا هستند. این موارد به شما در کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه های دوره کمک شایانی می کند. در خانه هایی که هزینه دوره بالایی دارند، صاحب خانه ها می بایست روی آیتم های هزینه آنالیز کنند و آن ها را به حداقل برسانند. زندگی در خانه های هوشمند در کنار سامانه های مختلف اتوماتیک، می تواند هزینه های شما را به حداقل برساند.

 

آرامش و راحتی در خانه هوشمند

راحتی افراد درون خانه، همان چیزی است که تمام این موارد برای آن استفاده می شود. در این مقاله، به مزایا و ویژگی های خانه هوشمند اشاره شد. تمام این ویژگی ها و مزایا، به راحتی هرچه بیشتر افراد داخل خانه منجر می شود. افزایش بهره وری انرژی، کاهش هزینه ها و کاهش اتلاف وقت در خانه از جمله مهم ترین مزایای سیستم در خانه هوشمند می باشند. در یک کلام و به صورت خلاه می توان گفت ملموس ترین ویژگی خانه های هوشمند راحتی زندگی در این خانه ها می باشد.

آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (4)
آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (4)

 

 

یک خانه هوشمند را چطور مدیریت کنیم؟

مدیریت یک خانه هوشمند، بالاترین و پراهمیت ترین قسمت در یک خانه می باشد. این کار با کمک نرم افزارهای مختلف‌ صورت می گیرد. نظارت بر کار سیستم های خانه، به صورت جداگانه و به صورت دقیق در این نرم افزارها تعبیه شده است. منظور از نظارت سیستم های خانه، کنترل و بررسی پارامترهای آن در جهت رسیدن به ایده آل ترین حالت ممکن است. سیستم مدیریت یک خانه هوشمند، گزارش کار تمام قسمت های هوشمند را به شما ارائه کرده و به شما پیشنهادهایی جهت بیشترین بازدهی محیط می دهد.

آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (5)
آشنایی با مزایای خانه هوشمند و ویژگی های آن (5)

 

محصولات خانه هوشمند در فروشگاه اینترنتی معماریان

در فروشگاه معماریان، شما عزیزان می توانید از طرح های مختلف ملزومات و اقلام دکوری خانه های هوشمند دیدن نمایید. در این قسمت، سه محصول پرفروش و محبوب خانه های هوشمند را برای شما عزیزان آورده ایم.

 

صندلی مدرن پانتون کد SM219

یک انتخاب جذاب برای خانه های هوشمند و مدرن

خرید صندلی مدرن کد SM219

لامپ معلق مدرن کد ML200

یک محصول خاص و بی نظیر برای روشنایی منزل

خرید لامپ مدرن کد ML200

صندلی مدرن کد SM233

یک صندلی فوق العاده برای استراحت و مطالعه

خرید مبلمان کد SM233

ورود به صفحه اصلی فروشگاه معماریان

 

ما اینجاییم تا رویاهای شما را به حقیقت تبدیل کنیم!

شرکت معماریان

 

آتليه معماری و طراحی دکوراسيون معماریان، با بيش از يک دهه فعاليت و تجربه کار موفق در زمينه معماری و طراحی دکوراسيون داخلی منزل، مجری تمام اختصاصی صفر تا صد پروژه های چيدمان دکوراسيون منزل شماست. اين شرکت، از پرسنل مجرب و کارکشته ای بهره می برد که سال هاست فعالیت خود را در زمینه های گوناگون طراحی دکوراسیون داخلی و معماری منازل، انجام می دهند. شرکت معماریان با تضمين کيفيت بالا، خوش قولی و تحويل بهترين نتيجه، شما را در انجام پروژه های مختلف معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ياری می کند. نمونه کارهای مختلفی که برخی از آن ها در سايت قرار داده شده، بيانگر کيفيت کار شرکت معماریان می باشد. رضايتمندی مشتريان از نتيجه کار، اولين فاکتور در انجام کار اين شرکت است و تمام سعی پرسنل و مهندسان شرکت بر اين است که بهترين نتيجه حاصل آيد.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا