تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
9 اشتباه در فضاهای کوچک که تقریبا همه مرتکب می شوند!

9 اشتباه در فضاهای کوچک که تقریبا همه مرتکب می شوند!

اشتباهات فضای کوچک
اشتباهات فضای کوچک

اشتباهات فضای کوچک | اشتباهات رایج دکوراسیون | اشتباهات دکوراسیون

اشتباهات فضای کوچک می تواند این فضاها را به محیطی بد و زشت تبدیل کنند. در این مطلب به بررسی 9 مورد از اشتباهات دکوراسیون و حل آن ها پرداخته ایم.

 

مقدمه مطلب

اشتباهات چیدمان خانه
اشتباهات چیدمان خانه

 

وقتی صحبت از طراحی و تزئین فضاهای کوچک است ، بیشتر مردم قوانین کاردینال را می شناسند. همه چیز را سبک نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که مبلمان با مقیاس مطابقت دارند. اما در حالی که سعی می کنید از هر اینچ از فضای کوچک حداکثر استفاده را ببرید ، می توانید برعکس عمل کنید. هنگام طراحی در فضایی کمتر از استحکام ، فراتر از مشکوک معمول فکر کنید. با در نظر گرفتن تصویر بزرگ ، از این اشتباهات کوچک فضایی خودداری کنید. برای جلوگیری از برخی از رایج ترین ایرادات ، از راهنمای ما پیروی کنید.

استفاده از فضای ذخیره سازی زیاد در خانه

وقتی با یک فضای کوچک سر و کار دارید ، تمام فضای ذخیره سازی مانند فضای ذخیره سازی خوبی است. شما به مکانی احتیاج دارید که وسایلتان را بدون لیست و سازماندهی نگه دارید ، درست است؟ اما دیوانه کردن بیش از حد با راه حل های ذخیره سازی مانند جعبه و سبد می تواند در نهایت طراحی شما را بالا ببرد و یک اتاق را کوچکتر جلوه دهد. با راه حل های مورد نیاز خود بچسبانید و آنها را زیر مبلمان قرار دهید تا زیر پا نمانند.

استفاده از قطعات نامتناسب با اندازه فضا

اشتباهات فضای کوچک
اشتباهات فضای کوچک

 

انتخاب مبلمان متناسب با مقیاس اتاق مهم است. یک نیمکت غرق شده در یک مطالعه ریز و درشت می تواند باعث گرفتگی آن شود. اما بیش از حد مبلمان کوچک می توانند همین تأثیر را داشته باشند. در بعضی موارد ، یک قطعه بزرگ نسبت به چندین قطعه کوچکتر مانند فرش ، جادارتر است. اجزای لنگر بزرگ و فلفل را در مبلمان مقیاس پذیر انتخاب کنید تا یک اتاق احساس فضای جادار شود.

نورپردازی اشتباه

نورپردازی منطقه دیگری است که در آن افراد فضای کوچک را اشتباه می کنند. هیچ کس نمی خواهد از طناب و شاخه ها در یک اتاق کوچک سفر کند ، بنابراین برخی از مالکان خانه تصمیم می گیرند که از روشنایی لهجه غافل شوند. پس از همه ، آیا چراغهای سربار کافی نیستند؟ متأسفانه گوشه های تاریک می توانند اتاق را از آنچه در حال حاضر کوچکتر است احساس کند ، بنابراین از نورپردازی لهجه ای استفاده کنید تا هر اینچ از یک فضای کوچک را برای ضربه های بزرگ روشن کنید.

چیدمان اشتباه مبلمان

فشار دادن تمام مبلمان بر روی دیوارهای یک اتاق کوچک ممکن است یک ترفند صحنه هوشمندانه باشد ، اما همیشه کار نمی کند. این می تواند برای طرح بندی های عجیب و طراحی محدود ایجاد کند. مبل های تختخوابی را به دور از دیوار در نظر بگیرید تا میزهای باریک یا چیدمان بهتری برای معاشرت فراهم شود. مرکز اتاق ممکن است کمی کوچکتر احساس شود ، اما نقاط طراحی بزرگی به دست خواهید آورد.

فقط به رنگ ها تکیه نکنید

اشتباهات رایج در خانه
اشتباهات رایج در خانه

 

احتمالاً شنیده اید که رنگ های سبک باعث می شوند اتاق احساس بزرگ کند و رنگ های تیره می توانند یک اتاق را کوچک جلوه دهند. اما روشی که یک فضای کوچک احساس می کند کمتر به رنگ و بیشتر به بافت مربوط می شود. رنگ به تنهایی می تواند ریز و درشت و جدا باشد ، به خصوص هنگامی که با بقیه خانه مشاهده می شود. در عوض ، رنگ ها را در خانه خود تک رنگ نگه دارید و از بافت به عنوان استراتژی اصلی طراحی خود استفاده کنید. چوبی و منسوجات شخصیت را به اتاق کوچکی منتقل می کنند بدون اینکه داخل آن بوکس شوند.

عدم توجه کافی به دیوارها

یک فضای کوچک به تمام کمکهایی که می تواند نیاز داشته باشد ، نیاز دارد ، پس از انجام کار دیوارها را متوقف نکنید. با کشیدن همان رنگ روی سقف ، یک خط ناگسستنی ایجاد می کند. این می تواند اتاق را بسیار جادارتر از آنچه واقعاً است احساس کند.

شکسته شدن فضا

اشتباهات دکوراسیون
اشتباهات دکوراسیون

 

در تلاش خود برای بزرگتر کردن اتاق ، می توانید برعکس عمل کنید. شکسته شدن فضای کوچک با مبلمان کوچک ، رنگ های برجسته جسورانه یا پارچه و پارچه های بد بو به طور خودکار باعث می شود که چشم در یک اتاق متناسب قرار بگیرد و شروع شود. در عوض ، خط چشم خود را تا حد ممکن مایع نگه دارید. اتاق را در رابطه با بقیه خانه خود در نظر بگیرید و از مبلمان و لهجه هایی که فضای شما را خراب می کند ، خودداری کنید.

شلوغی بیش از حد دکوراسیون

به طور کلی یک اشتباه معمول در طراحی داخلی است: مطمئناً خیلی چیزهای خوب وجود دارد. به “طراحی” هر اینچ از فضای کوچک احساس فشار نکنید. ترک بعضی از میزها بدون لخت و یا نیمکت بدون بالش و پرتاب ممکن است جالب ترین انتخاب نباشد ، اما باعث شکسته شدن چشم می شود. این شکست باعث توهم فضای اضافی می شود. این یک راه حل آسان برای یکی از رایج ترین اشتباهات کوچک فضایی است.

فضاهای بالقوه را ببینید

این یکی از غم انگیزترین اشتباهات کوچک فضای همه است. اتاق ها و فضاهای کوچک اغلب به اتاق های بلااستفاده یا گوشه های منزل منتقل می شوند. اما با طراحی مناسب ، هر منطقه در خانه شما می تواند عملکردی داشته باشد – اگر نه کاملاً جادویی. پتانسیل ها را در فضاهای کوچک در نظر بگیرید. آنچه کوچک فکر می کنید ممکن است مکانی دنج برای مطالعه یا مکانی عالی برای لذت بردن از قهوه صبح شما باشد. اندازه گذشته را ببینید و فضاهای کوچکتر خود را با تفکر در خارج از کف مربع کار کنید.

 

منبع: freshome.com/small-space-mistake

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا