معماریان مگ

بررسی 20 دکوراسیون اتاق خواب کوچک، زیبا و خلاقانه

دکوراسیون اتاق خواب کوچک
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک | معرفی 20 دکوراسیون اتاق خواب کوچک زیبا و مدرن 2019

دکوراسیون اتاق خواب کوچک و جمع وجور را می توان با کمک ایده های خلاقانه به بهترین شکل صورت داد. بکارگیری صحیح وسایل و قرار دادن آن ها در جای درست، رنگ آمیزی مناسب و غیره از دلایلی است که دکوراسیون اتاق خواب کوچک را بهینه می کند. در این مقاله 20 دکوراسیون اتاق خواب کوچک را برای شما آورده و آن ها را بررسی کرده ایم. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

 

تخت خواب بزرگ و طاقچه های اطرافش

با وجود این تخت خواب بزرگ دو نفره، عملاً هیچ جایی برای قدم زدن در اتاق وجود نخواهد داشت. وجود دو طاقچه سفید رنگ در کنار این تخت خواب، امکان قرار دادن وسایل مختلف را در این دکوراسیون اتاق خواب کوچک فراهم کرده است.

تخت خواب بزرگ و طاقچه های اطرافش - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
تخت خواب بزرگ و طاقچه های اطرافش

 

طاقچه ایمن بالای تخت خواب

قفسه بندی بالای تخت نیز یک راه عالی برای ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی است. فقط به خاطر داشته باشید که محدودیت وزن در قفسه بندی را بررسی و رعایت کنید و به این شکل یک قفسه حرفه ای نصب کرده و خیالمان بابت سقوط آن راحت باشد.

طاقچه ایمن بالای تخت خواب - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
طاقچه ایمن بالای تخت خواب

 

اهمیت نور در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

در دکوراسیون اتاق خواب کوچک بهتر است که نور رسانی به دیوارها، سقف و کف اتاق را به بیشترین حد خود برسانید. این کار باعث ایجاد توهم بزرگ تر شدن دکوراسیون می شود.

اهمیت نور در دکوراسیون اتاق خواب کوچک - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
اهمیت نور در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

 

 

تخت خواب در اتاق چندظلعی

نیاز نیست حتما تخت خواب خود را به گوشه دیوار بچسبانید. فضای داخلی این اتاق، مستطیل یا مربع نیست و به همین دلیل این تخت خواب در مرکز متمایل به راست اتاق قرار گرفته است. فضای بین تخت و کمد نیز فضای خوبی است که باعث می شود درب کمد به راحتی باز و بسته شود.

تخت خواب در اتاق چندظلعی - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
تخت خواب در اتاق چندظلعی

 

استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده بیش از حد از پارچه های شاداب، پر جنب و جوش و فانتزی می تواند یک فضای کوچک را کوچک تر کند. پرده ها و ملافه ها را در رنگ روشن تهیه کنید و برای سایر ملزومات از رنگ های گرم تر استفاده کنید.

استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اتاق خواب کوچک - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
استفاده از رنگ های روشن در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

 

تخت خواب های کوتاه

هرچقدر ارتفاع تخت خواب شما کمتر باشد، با این توهم روبرو می شویم که سقف بلندتر است. بنابر این می توان در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از تخت هایی با ارتفاع کم استفاده کنید.

تخت خواب های کوتاه - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
تخت خواب های کوتاه

 

جمع کردن تمام اتاق در یک ناحیه

اگر اتاق شما کوچک است اما از ارتفاع سقف خوبی برخوردار است، می توانید از این ایده جذاب و مدرن استفاده کنید. این یک راه عالی برای تقسیم یک اتاق است که توسط تحریریه معماریان به اشتراک گذاشته شده است. در این اتاق، به ایجاد فضای اختصاصی برای خواب، بازی و انجام تکالیف توجه بسیاری شده و برای جمع کردن این مقدار وسیله در این محیط نیاز به ایده خلاقانه ای همانند شکل زیر است.

جمع کردن تمام اتاق در یک ناحیه - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
جمع کردن تمام اتاق در یک ناحیه

 

 

کاغذ دیواری الگودار در پس زمینه اتاق

یک تصور غلط رایج وجود دارد که کاغذ دیواری های الگو طرح دار برای قرار گرفتن در پس زمینه یک فضای کوچک بد است. در حالی که برخی از الگوهای بزرگتر و یا رنگ های با طیف ملایم تر ممکن است بهترین نتیجه را برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما به ارمغان بیاورد.

کاغذ دیواری الگودار در پس زمینه اتاق - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
کاغذ دیواری الگودار در پس زمینه اتاق

 

دکوراسیون طلایی سفید در اتاق خواب کوچک

ایده استفاده از خال های طلایی رنگ در سقف، ایده ای ارزان است که چشم ها را به صورت ناخودآگاه به سمت لوستر این اتاق می برد. از شکایل سقف مشخص است که این اتاق خواب کوچک در شیروانی قرار دارد.

دکوراسیون طلایی سفید در اتاق خواب کوچک - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
دکوراسیون طلایی سفید در اتاق خواب کوچک

 

بکارگیری تمام نور طبیعی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

این اتاق خواب با ارتفاع سقف کم، از پنجره های بزرگ در سرتاسر محیط خود استفاده کرده تا حداکثر مقدار نور را وارد فضای خود کند. محیط داخلی این اتاق بسیار دوست داشتنی و دل نشین است چرا که با طبیعت اطراف آن، ارتباط خوبی را برقرار می کند.

بکارگیری تمام نور طبیعی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
بکارگیری تمام نور طبیعی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون اتاق خوابتان هستید؟

دکوراتورهای شرکت معماریان در خدمت شما هستند

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

آینه های بزرگ

آینه ها یک راه عالی برای ایجاد توهم فضای بزرگتر هستند. یک آینه بزرگ با زاویه ای رو به سقف باعث می شود این اتاق خواب کوچک، بزرگ تر دیده شود. به طور کلی استفاده از آینه در فضاهای کوچک ایده مناسبی است که تحریریه شرکت آریان نیز استفاده آن را به شما توصیه می کند.

آینه های بزرگ - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
آینه های بزرگ

 

تاثیر خطوط عمودی در دکوراسیون

خطوط عمودی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک، باعث می شود همه چیز طولانی تر و عریض تر دیده شود. این اتاق خواب کوچک نیز با استفاده از همین ایده و بکارگیری خطوط عمودی در تخت خواب و دیوارها، فضای داخلی را کمی بزرگتر نشان می دهد.

تاثیر خطوط عمودی در دکوراسیون - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
تاثیر خطوط عمودی در دکوراسیون

 

گوشه نرم و گرم در اتاق خواب کوچک شما

اگر هدف شما از بودن در اتاق خواب، فقط خوابیدن است نه کار یا مطالعه، ما استفاده از دکوراسیونی به شکل تصویر زیر را به شما پیشنهاد می کنیم. در این دکوراسیون اتاق خواب کوچک از یک تخت خواب یک نفره نرم و گرم در کنار میز و آباژور استفاده شده است. این محل، محلی استثنائی برای خوابیدن و استراحت کردن است.

گوشه نرم و گرم در اتاق خواب کوچک شما - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
گوشه نرم و گرم در اتاق خواب کوچک شما

 

 

تخت خواب های دیواری

یک تخت خواب شو (تخت خوابی که روی دیوار نصب شده و قابلیت تغییر حالت دارد) وسیله ای غافلگیر کننده برای اتاق های چند منظوره است؛ به خصوص اگر به فضای اضافی برای کار یا امور دیگر نیاز مبرم دارید.

تخت خواب های دیواری - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
تخت خواب های دیواری

 

اضافه کردن یک پارتیشن

این اتاق کوچک، بیشتر فضای خود را به تخت خواب خود اختصاص داده است. دکوراتور این اتاق، از طرح آجری پشت تخت خواب استفاده کرده است؛ البته پرده های سفید می تواند پوششی بر این قسمت باشد.

اضافه کردن یک پارتیشن - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
اضافه کردن یک پارتیشن

 

 

 

 

فضاهای چند منظوره

این تخت خواب، به صورت جالبی از یک میز و صندلی ساده در پشت سر خود استفاده کرده است. این ایده در فضای کم، حداکثر بازدهی را ایجاد می کند.

فضاهای چند منظوره - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
فضاهای چند منظوره

 

لامپ های مطالعه در شب

چراغ هایی که در دو طرف این تخت و درست بالای سر افراد قرار دارد، وسیله روشنایی است که هنگام مطالعه به کمک آن ها می آید اما ظاهر خوبی ندارد.

لامپ های مطالعه در شب - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
لامپ های مطالعه در شب

 

 

هنر را در هرجایی که می توانید بکار ببرید

این اتاق خواب کوچک، فضای دیوار زیادی برای نمایش هنر ندارد، بنابراین صاحب خانه با کشوی درب حمام خلاقیت خود را پیاده کرده است. الگوی تزئینی، روی درب های مسی نقش گل ها را اضافه می کند.

هنر را در هرجایی که می توانید بکار ببرید - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
هنر را در هرجایی که می توانید بکار ببرید

 

اتاق خواب کودک زیر شیروانی

رنگ های گرم، می تواند اتاق را کوچک تر از آن چیزی که هست نشان دهد. تا جایی که می توانید از رنگ های خنک و نرم برای رنگ آمیزی فضای داخلی اتاق خود استفاده کنید. در این اتاق خواب شیروانی کوچک، تقریبا تمام ملزوماتی که در اتاقی بزرگ به کار می رود، به کار رفته است.

اتاق خواب کودک زیر شیروانی - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
اتاق خواب کودک زیر شیروانی

 

تخت خواب و صندلی آویزان شده

اگر فضای کمتری دارید، مبلمان خود را از سقف آویزان کنید! این صندلی چوبی که به حالت آویزان درآمده است، نقطه کانونی و مورد توجه دکوراسیون این اتاق خواب کوچک است.

تخت خواب و صندلی آویزان شده - دکوراسیون اتاق خواب کوچک
تخت خواب و صندلی آویزان شده

 

انجام پروژه های طراحی دکوراسیون توسط شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه دکوراسیون داخلی و انجام پروژه های طراحی دکوراسیون خانه، دفترکار، اتاق کودک و نوجوان و غیره، از گروهی از متخصصین حرفه ای در حوزه طراحی دکوراسیون تشکیل شده است که با پیروی از اصول علم روز دنیا و با بهره مندی از تجربه طولانی و ده ها نمونه کار موفق، مجری صفر تا صد پروژه های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار  شما می باشد.

تماس با شرکت آریان معماری

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

منبع: hgtv

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر