معماریان مگ
نمونه ای از دکوراسیون آپارتمان ها کوچک با چیدمان مدرن

نمونه ای از دکوراسیون آپارتمان ها کوچک با چیدمان مدرن

اگر آپارتمان کوچکی خریده اید و نمی دانید چگونه باید آن را طراحی کنید تا بزرگتر دیده شود، ما با معرفی نمونه ی زیبایی از دکوراسیون آپارتمان ها کوچک ، به شما نشان خواهیم داد که یک آپارتمان باید چگونه طراحی شود تا کوچک بودن آن به چشم نیاید.

در این نمونه ما نکاتی در مورد نحوه چیدمان مدرن، در خانه های کوچک، برایتان معرفی می کنیم. با الهام گرفتن از ایده های طراح این خانه، شما هم می توانید دکوراسیون خانه کوچک یا آپارتمان خود را به این شکل زیبا جلوه دهید و یک خانه مدرن و امروزی داشته باشید.

این بار مهمان یک خانه ی آپارتمانی هستیم که در آن رنگ ها و طرح ها و نقش ها، در سایه طراحی خاص معمار، خود را به زیبایی جلوه می دهند. اگر در یک مکان رنگ ها به شکل درست و با اندازه ای مناسب استفاده شوند و طرح ها به درستی کنار هم قرار بگیرند می توانید مطمئن باشید که آن مکان برای شما خسته کننده نخواهد بود. نگاهی به اتاق های این خانه بیندازیم.

نمونه ای از دکوراسیون آپارتمان ها کوچک با چیدمان مدرن

دکوراسیون آپارتمان ها کوچک رو به منظره

می خواهیم از مرکزی ترین قسمت خانه که با رنگ های خنثی طراحی شده، شروع کنیم. دلیل اینکه این اتاق به سبک مینیمالیست طراحی شده و در آن از رنگ های خنثی استفاده شده، این است که چون این اتاق رو به منظره دلبازی از شهر است، خواسته شده تا بیشتر این منظره به چشم بیاید و جزئیات مورد توجه بیننده قرار نگیرند. میز تلویزیون بزرگی که جلوی پنجره قرار گرفته و همچنین درهای بازی که به اتاق های دیگر راه دارند، نوعی فراخ بودن و دلباز بودن به این اتاق بخشیده اند.

دکوراسیون آپارتمان ها کوچک رو به منظره

 

 

قسمت نشیمن موجود در وسط خانه

وقتی نگاه متفاوتی به سالن پذیرایی بیندازیم، می توانیم هر رنگی را که می خواهیم در آن پیدا کنیم. در این فضا چون خواسته شده ه بین منظره و میز تلویزیون و قسمت نشیمن جدایی صورت نگیرد، دیوار سمت راست، با یک رنگ زنده، رنگ شده است. از نگاه معمارانه می توانیم ببینیم که این قسمت دقیقا در مرکز خانه جا گرفته که به همه قسمت ها دسترسی دارد و این یک چیدمان درست در خانه است.

قسمت نشیمن در دکوراسیون آپارتمان های کوچک

یک اتاق خواب بی نظیر در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

قبلا درمورد اینکه رنگ ها می توانند به فضا جان دهند، بحث کرده بودیم. اتاق خوابی که در پشت دیوار قرمز رنگ نشیمن قرار گرفته، یک زیبایی منحصر به فرد دارد. این اتاق خواب که با یک تونالیته آبی طراحی شده، یک فضای زنده و بسیار رویایی است. تخت خواب راحت و دکوراسیون آرامش بخش و بی نقص این اتاق یک خواب راحت را به انسان هدیه می کند.

استفاده از رنگ های زنده در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

جدایی زیبای نشیمن و آشپزخانه

بپردازیم به آشپزخانه ای که در پشت دیوارهای اتاق خواب که رنگ خنثی دارند، قرار گرفته. در این عکس که از نمای نزدیک گرفته شده دیوارها و کف های شطرنجی سیاه و سفید را می بینید که با یک یخچال مدرن قرمز رنگ(که از ترند های جدید دکوراسیون2018 می باشد)، جان گرفته. می بینید که این رنگ زنده چگونه با رنگ های سفید و اشیای فلزی، یک هارمونی زیبا و تناسب ایجاد کرده.

آشپزخانه در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

چیدمان و هماهنگی بی نقص در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

از یک نگاه دیگر به آشپزخانه نگاه کنیم. می بینید که چقدر همه چیز با هم هماهنگی دارند. کف های سیاه و سفید با طرح شطرنجی به دیوارها می رسند و در دیوارها هم ادامه می یابند. در قسمت روبروی آشپزخانه صحنه ای زیبا از دیوار قرمز رنگ نشیمن دیده می شود که روح انسان را نوازش می دهد.

کف پوش های طرح چوب، آشپزخانه را به نشیمن وصل می کنند. نکته دیگری که در این طراحی بی همتاست این است که پلان خانه طوری طراحی شده که افراد بتوانند هم از قسمت نشیمن و هم از  قسمت آشپزخانه منظره رو به شهر را تجربه کنند.

چیدمان و هماهنگی بی نقص در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

 

یک طراحی کوچک اما زنده برای دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

بپردازیم به قسمت حمام خانه… یک حمام کوچک با رنگ های شاد. اگر به این سوال فکر می کنید که یک حمام چگونه طراحی شود که هم دلگیر و خفه نباشد و هم این محیط کوچک را بیش از آنچه که هست، کوچکتر نشان ندهد، جواب شما اینجاست. استفاده فراوان از آینه، کفپوش های رنگ روشن و براق، یک دیوار جانبی طرح دار، یک سقف تیره با رنگ زنده و قطعا یک روشنایی مناسب که همه این ها را به زیبایی جلوه دهد.

طراحی کوچک اما زنده برای دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

نمونه ای دیگر از دکوراسیون مدرن

نمونه دیگری که می خواهیم معرفی کنیم، یک خانه درترکیه است. در این خانه تمرکز روی سبک مدرنیسم، راحتی و شفافیت، استفاده مناسب و بهینه از نور آفتاب می باشد.

سبک مدرنیسم در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

سالن پذیرایی

در این سالن دو قسمت نشیمن جداگانه طراحی شده. یک مبل راحتی به فرم L در جلوی تلویزیون قرار گرفته که برای استفاده روزانه مناسب می باشد. یک دست مبل نیز در سمت دیگر سالن برای پذیرایی از میهمانان در نظر گرفته شده. میز های جلو مبلی چوبی سفارشی هستند. فرش جنس چرم بر روی کف براق سالن جلوه ای زیبا ایجاد کرده است. زیربنای این خانه 200 متر مربع می باشد و در آن قسمت های مختلفی وجود دارد که هر یک کاربری خاصی دارند.

سالن پذیرایی مدرن در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

 

 

نشیمن

دیواری که در پشت دیگر قسمت نشیمن است، آیینه کاری شده است. در این قسمت چهار عدد مبل راحتی تک نفره قرار داده شده است. معمار این خانه می گوید برای بزرگتر دیده شدن فضای خانه، از آیینه در قسمت های مختلف خانه استفاده کرده است. دیواری که روبروی در قسمت ورودی خانه قرار گرفته، به وسیله آیینه پوشانده شده. هدف معمار از این کار این بوده که منظره زیبای بیرون به درون خانه نیز راه پیدا کند.

در همه قسمت های این خانه از آیینه استفاده شده. در اتاق خواب مستر نیز، در بالای سرتختی ها از آیینه های قدی استفاده شده است. این کار سبب می شود که هم نور در فضا پخش شود و روشنایی بیشتر شود و هم اینکه فضای اتاق بزرگتر از آنچه هست دیده شود. می دانید که استفاده از آیینه در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک ، چقدر اهمیت دارد.

نشیمن زیبا در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

بالکن

این خانه یک بالکن سرپوشیده به مساحت 20 متر مربع نیز دارا می باشد. این بالکن که منظره ای رو به پل “بوعاز” استانبول دارد، زیباترین مکان این خانه است. معمار خانه این قمست را با یک طراحی زیبا به فضایی تبدیل کرده که در عوض 3ماه تابستان، بتوان در هر 12 ماه سال از آن استفاده کرد و لذت برد. این قسمت با فضای داخلی ادغام شده. با استفاده از پنجره های قدی، این قسمت به یک فضای سرپوشیده تبدیل شده که می توان در زمستان هم از آن استفاده کرد.

بالکن در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

مصالح خانه

مصالحی که در این خانه استفاده شده، چوب، سنگ طبیعی، کاغذ دیواری، فلز ضد زنگ، آیینه و شیشه کاری ها هستند. شیشه های این قسمت به صورت سفارشی ساخته شده است. چیزی که در این خانه حائز اهمیت است و برای معمار نقطه تمرکز بوده، منظره رو به آب بوده است. چیدمان مبل های خانه نیز بر این اساس صورت گرفته است. معمار خانه می گوید که استفاده از مصالح طبیعی را در طراحی هایش ترجیح می دهد، چون حس زنده بودن را به انسان می دهند و از طرف دیگر یک دکوراسیون زیبا به سبک مدرنیسم در خانه خلق می کنند.

مصالح طبیعی در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

مصالح طبیعی در دکوراسیون آپارتمان ها کوچک

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر