معماریان مگ

معرفی 14 رستوران مرتفع و آسمانی

رستوران های مرتفع
رستوران های مرتفع

رستوران های مرتفع | معرفی 14 رستوران که در برج های مرتفع ساخته شده اند

رستوران های مرتفع به رستوران هایی گفته می شود که در آسمان خراش های بلند قرار دارند و اغلب مکان هایی جذاب و توریستی به شمار می روند. این رستوران های مرتفع و آسمانی موضوع مقاله امروز ما می باشند؛ ما در این مطلب به معرفی و بررسی 12 نمونه جالب و متفاوت از رستوران های مرتفع در سراسر دنیا پرداخته ایم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و اگر نظر، پیشنهاد یا انتقادی راجع به این مقاله یا دیگر بخش های سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

رستوران بین الملی چینی

این رستوران، صد طبقه بالاتر از سطح زمین و در هتل چهار فصل – مرکز بین‌المللی گوانگژو – قرار دارد و ارتفاع آن 1312 فوت اندازه گیری شده است. پنجره های شیشه‌ای این رستوران، نمای فوق‌العاده‌ای از شهر ارائه می‌دهد که در نوع خود قابل تحسین است. آسمان خراشی که این رستوران بین‌المللی در آن قرار گرفته است، 103 طبقه دارد و در سال 2010، ساخت آن به پایان رسیده است.

رستوران بین الملی چینی - رستوران های مرتفع
رستوران بین الملی چینی

 

رستوران اتمسفر در برج خلیفه دبی

رستوران اتمسفر، بلندترین رستوران جهان است که در برج دبی قرار دارد؛ این رستوران فرانسوی در طبقه 122 برج خلیفه دبی ساخته شده و شامل 200 صندلی است. گفته می شود ارتفاع این رستوران از سطح زمین بیش از 1350 فوت است؛ این یعنی شما می توانید هنگامی که در حال خوردن ناهار در این رستوران می باشید، تمام سطح شهر دبی را زیر نظر داشته و ساخت و ساز های مختلفی که در آن در حال انجام است را ببینید.

رستوران اتمسفر در برج خلیفه دبی - رستوران های مرتفع
رستوران اتمسفر در برج خلیفه دبی (1)

 

رستوران اتمسفر در برج خلیفه دبی - رستوران های مرتفع
رستوران اتمسفر در برج خلیفه دبی (2)

 

 

رستوران استراتوسفر در لاس وگاس

این رستوران 800 فوت بالاتر از سطح شهر لاس وگاس قرار دارد. همچنین این رستوران گردان در هتل-برج استراتوسفر ساخته شده و هر 360 دقیقه، 360 درجه چرخش می کند.

رستوران استراتوسفر در لاس وگاس - رستوران های مرتفع
رستوران استراتوسفر در لاس وگاس (1)

 

رستوران استراتوسفر در لاس وگاس - رستوران های مرتفع
رستوران استراتوسفر در لاس وگاس (2)

 

رستوران استراتوسفر در لاس وگاس - رستوران های مرتفع
رستوران استراتوسفر در لاس وگاس (3)

 

رستوران جین مائو در شانگهای

از طریق پنجره های شیشه ای این رستوران، می توان نگاهی به افق شهر شانگهای از یک زاویه غیر معمول انداخت که در نوع خود بسیار جذاب و شگفت انگیز است. این سالن غذاخوری مدرن در طبقه 86 برج جین مائو واقع شده و دارای 40 صندلی برای مهمانان است؛ همچنین این رستوران شش اتاق خصوصی دارد که مهمانان ویژه می توانند از آن استفاده کنند.

رستوران جین مائو در شانگهای - رستوران های مرتفع
رستوران جین مائو در شانگهای (1)

 

رستوران جین مائو در شانگهای - رستوران های مرتفع
رستوران جین مائو در شانگهای (2)

 

رستوران مترو پولیتین در شیکاگو

شهر شیکاگو در واقع پر است از رستوران های مرتفع و آسمانی ! این رستوران ها همگی قابلیت ثبت در لیست بلندترین رستوران های جهان را دارند و ما در این قسمت، به یکی از آن ها اشاره کرده ایم. رستوران مترو پولیتین، در طبقات 66 و 67 برج نام آشنای ویلیس واقع شده است. این برج 110 طبقه دارد و این رستوران در میانه های برج قرار دارد. رستوران مترو پولیتین مخصوص پذیرایی از افراد ویژه و مهم است و معمولا مجالسی که مردم عادی در آن وجود داشته باشند، در آن برگزار نمی شود.

رستوران مترو پولیتین در شیکاگو - رستوران های مرتفع
رستوران مترو پولیتین در شیکاگو (1)

 

رستوران مترو پولیتین در شیکاگو - رستوران های مرتفع
رستوران مترو پولیتین در شیکاگو (2)

 

 

رستوران کوهستانی مرتفع

اگر شما دچار کمبود نفس و بیماری های این چنین نیستید و با بودن در ارتفاع بالا مشکلی ندارید، حتما یک سر به این رستوران بزنید. رستوران لو پانورامیک که در مونت پلیه فرانسه ساخته شده است، برای شما تجربه یک ناهار لذت بخش و متفاوت را به ارمغان می آورد که هیچ کجا شبیه آن را پیدا نخواهید کرد. این رستوران تقریبا 9000 فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد و یکی از بزرگترین رستوران های مرتفع دنیا به شمار می رود. شما در این رستوران بجای اینکه چشم انداز یک شهر شلوغ و پر ترافیک را داشته باشید، می توانید به کوه ها و آرامشی که در میان آن ها برقرار است نگاه کرده و از آن لذت ببرید.

رستوران کوهستانی مرتفع - رستوران های مرتفع
رستوران کوهستانی مرتفع (1)

 

رستوران کوهستانی مرتفع - رستوران های مرتفع
رستوران کوهستانی مرتفع (2)

 

رستوران کوهستانی مرتفع - رستوران های مرتفع
رستوران کوهستانی مرتفع (3)

 

رستوران توسا در هنگ کنگ

هتلِ ریتز کارلتون هنگ کنگ، مرتفع ترین هتل جهان است؛ در این هتل رستورانی وجود دارد که طبق گفته کارشناسان 1601 فوت از زمین ارتفاع دارد. این رستوران ایتالیایی از دکوراسیون داخلی فوق العاده ای بهره می برد که شامل میز و صندلی های مختلف در کنار بار است. رستوران توسا در طبقه 118 این برج ساخته شده است.

رستوران توسا در هنگ کنگ - رستوران های مرتفع
رستوران توسا در هنگ کنگ (1)

 

رستوران توسا در هنگ کنگ - رستوران های مرتفع
رستوران توسا در هنگ کنگ (2)

 

رستوران توسا در هنگ کنگ - رستوران های مرتفع
رستوران توسا در هنگ کنگ (3)

 

رستوران آسمان خراش شهر توکیو

رستوران آسمانی 634، در بالاترین نقطه مسکونی برج توکیو قرار دارد و بلندترین رستوران این شهر به شمار می رود. این رستوران یکی از زیباترین مناظر شهری که بازدیدکنندگان و توریست ها می توانند از آن بهره ببرند را به وجود آورده است. ارتفاع این سالن غذاخوری حدود 1131 فوت است. آسمان خراشی که این رستوران در آن قرار دارد، بیش از 2000 فوت ارتفاع دارد؛ ولی با این حال در دسته بندی بلندترین ساختمان های جهان قرار نمی گیرد. چرا که در واقع این آسمان خراش یک آنتن مخابراتی و مرکز پخش دیجیتال است نه یک ساختمان به معنای استاندارد و اصولی.

رستوران آسمان خراش شهر توکیو - رستوران های مرتفع
رستوران آسمان خراش شهر توکیو (1)

 

رستوران آسمان خراش شهر توکیو - رستوران های مرتفع
رستوران آسمان خراش شهر توکیو (2)

 

 

رستوران برج سی ان

هیچ مکانی بهتر از این رستوران برای دیدن منظره شهر تورنتو پیدا نخواهید کرد؛ رستوران برج سی ان که در ارتفاع 1151 فوت از زمین ساخته شده، این امکان را به شما می دهد که در حال خوردن وعده غذایی خود، از نمای بی نظیر و باورنکردنی شهر تورنتو نیز دیدن کنید. همچنین این رستوران قابلیت چرخیدن دارد و این ویژگی نیز از جمله ویژگی های منحصر به فرد این نمونه به شمار می رود.

رستوران برج سی ان - رستوران های مرتفع
رستوران برج سی ان (1)

 

رستوران برج سی ان - رستوران های مرتفع
رستوران برج سی ان (2)

 

رستوران سیروکو در تایلند

در طبقه 63 این برج در بانکوک ( که دومین ساختمان بلند تایلند است ) رستوران سیروکو قرار دارد که غذاهای مدیترانه را برای مشتریان خود سرو می کند. این سالن غذاخوری همچنین بلندترین سالن غذاخوری فضای باز است که اغلب در میان بهترین جاذبه های گردشگری شهر بانکوک قرار می گیرد.

رستوران سیروکو در تایلند - رستوران های مرتفع
رستوران سیروکو در تایلند (1)

 

رستوران سیروکو در تایلند - رستوران های مرتفع
رستوران سیروکو در تایلند (2)

 

رستوران سیروکو در تایلند - رستوران های مرتفع
رستوران سیروکو در تایلند (3)

 

رستوران معاصر و کلاسیک آمریکایی

یکی دیگر از رستوران های مرتفع که در این مقاله در سایت آریان معماری به آن اشاره شد، این رستوران در مرکز شهر شیکاگو است که در طبقه 95 ساختمان جان هنکاک قرار گرفته است. این رستوران از جمله رستوران های معاصر و کلاسیک آمریکایی است که نمایی 360 درجه از شهر را از طریق پنجره های دو طبقه خود، به مشتریان نشان می دهد.

رستوران معاصر و کلاسیک آمریکایی - رستوران های مرتفع
رستوران معاصر و کلاسیک آمریکایی (1)

 

رستوران معاصر و کلاسیک آمریکایی - رستوران های مرتفع
رستوران معاصر و کلاسیک آمریکایی (2)

 

 

رستوران معلق

صرف غذا در آسمان، شاید یکی از تجربه هایی باشد که اگر آن را جایی تعریف کنید، کسی باور نخواهد کرد. این رستوران معلق و جذاب در شهر بروکسل بلژیک قرار دارد و شامل یک رستوران معلق است که به کمک جرثقیلی قدرتمندی روی هوا نگه داشته شده است. داخل این رستوران کوچک یک سر آشپز و یک گارسون وجود دارد و دیگر نیازی نیست که به دنبال آن ها باشید چرا که آن ها روبروی شما هستند. این رستوران معلق از نظر ایمنی تائید شده و در مناطق مختلف دنیا، از جمله ونکوور کانادا از آن استفاده شده است.

رستوران معلق - رستوران های مرتفع
رستوران معلق (1)

 

رستوران معلق - رستوران های مرتفع
رستوران معلق (2)

 

رستوران معلق - رستوران های مرتفع
رستوران معلق (3)

 

رستوران معلق - رستوران های مرتفع
رستوران معلق (4)

 

چیکده آنچه در این مقاله گفته شد :

رستوران، از جمله مکان هایی است که همیشه طرفداران خود را دارد و در طول روز افراد بسیار زیادی به آن مراجعه کرده و غذا صرف می کنند. ایده های مختلفی جهت ایجاد یک رستوران متمایز و خاص وجود دارد؛ به چند نمونه از این ایده ها در یکی از مطالب گذشته سایت اشاره کرده بودیم ( سالن غذاخوری شگفت انگیز ). نوع دیگر این رستوران ها که از ایده های خاص بهره می برند، رستوران های مرتفع می باشند که یکی از جاذبه های گردشگری مدرن و منحصر به فرد نیز به شمار می روند. تجربه صرف غذا در این رستوران های مرتفع، از آن دست تجربه هاست که هرکس حداقل یک بار باید در زندگی خود امتحان کند.

معماری و طراحی دکوراسیون رستوران توسط شرکت معماریان :

شرکت معماری آریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجادئ ر بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ یکی از این خدمات، معماری، ساخت و طراحی دکوراسیون داخلی رستوران است. یکی از خدمات شرکت معماریان، طراحی نمای خارجی و محیط داخلی از صفر تا صد و به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود. شما دوستان عزیز و همراهان محترم معماریان نیز می توانید در صورتی که سفارش پروژه، سوال، انتقاد یا پیشنهادی نسبت به سایت و عملکرد آن دارید، با شماره هایی که در سایت قرار گرفته تماس بگیرید و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

منبع : weburbanist

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر