معماریان مگ
مدرسه هنر سنگاپور

مدرسه هنر سنگاپور ، مدرسه ای به سبک معماری ارگانیک

مدرسه تکنولوژی نانیانگ(nanyang) یا همان مدرسه هنر سنگاپور در حومه غربی سنگاپور واقع شده و وسعتی حدود 200 هکتار دارد! مدرسه هنر سنگاپور بر اساس معماری پایدار و معماری ارگانیک شکل گرفته و در طراحی آن بیشتر از فرم ها ی طبیعی الهام گرفته شده و از متریال های طبیعی همچون بتن خام و چمن استفاده شده است.

مدرسه تکنولوژی نانیانگ

مدرسه هنر سنگاپور، یک انتخاب عالی برای علاقمندان به هنر

انسان اگر بتواند محل زندگی خود را انتخاب کند بدون شک مدرسه هنری که سقف آن پوشیده از گیاه است را انتخاب می کند. مدرسه ای که ظاهر آن نمایان محلی برای کسب هنر می باشد، بطوریکه انسان از دیدن این معماری عجیب و زیبا سیر نمی شود و هر آنچه به آن می نگرد به زیبایی و شگفتی آن بیشتر پی می برد. طراح هنرمند مدرسه هنر سنگاپور ، فناوری های نوین و نماپردازی را با بهره گیری از خلاقیت طوری خلق کرده است که هر بیننده ای را متحیر می سازد.

نمای ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

نمای ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

نمای شیشه ای این ساختمان و پوشش گیاهی سقف مدرسه هنر، شاهکار برجسته ای را پدید آورده است که از گرما و حرارت خورشید کاسته و اجازه عبور نور و حرارت به فضاهای طبیعی را فراهم می سازد. دیوارهای شیشه ای به کار گرفته شده در ساختمان به سهولت تبادل دید بین داخل و خارج را ایجاد می کنند و باعث روشنایی کامل تمامی استودیو ها و کلاس های درس به طور طبیعی در طول روز می گردند.

سقف ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

سقف ساختمان

پشت بام مدرسه هنر سنگاپور که این ساختمان را نسبت به دیگر ساختمان های سنگاپور متمایز ساخته است ، دارای قوس هایی ظریف با پیچ و خم هایی زیباست که ساختمان را از میان ساختمان های دیگر محوطه دانشگاه جدا می سازد. خط مابین گیاهان و چمن ها ی سقف در نزدیکی زمین به طور زیبایی محو گردیده ، بطوریکه سقف با شیبی ملایم به راحتی به زمین متصل می شود.

فضای سقف برای برگزاری تجمع های خصوصی و غیررسمی استفاده می شود که این فضا شور و هیجانی وصف ناشدنی را در انسان ایجاد می کند. پوشش عایق کاری در پشت بام ها علاوه بر خنک کردن محیط اطراف، آبیاری چمن ها و گیاهان را نیز آسان و بدون مشکل نموده است.

پوشش گیاهی مدرسه هنر سنگاپور

پوشش گیاهی

ترکیب چمن ها با گیاهان محلی، کف های سیمانی و ماسه ای در قسمتی از زمین تنوعی زیبا را به وجود آورده است.هدف از طراحی مدرسه هنر سنگاپور القاء و الهام بخشیدن به دانشجویان می باشد که بتوانند با بهره گیری از قوه تفکر خود آثار هنری زیبا خلق کنند. مدرسه هنر برای اساتید و دانشجویان تجربه ای جدید از چشم انداز و منااظر زیبا در هر ارتفاع می باشد.

 

نور و نما در ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

تحلیلی از نور و نما در ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

این ساختمان منحصر به فرد را سقف پوشیده از سبزه (چمن) که با زمین ترکیب شده تماشایی نموده است. جدار شیشه ای دیوار و بتن خام منهای نقاشی در آنجا وجود دارد. جدای از تاثیر بصری آن، چم کاری سقف به درجه حرارت پایین داخل و مناطق اطراف آن کمک می کند.

این نما همچون فضایی کاربردی مورد استفاده است، به عنوان یک فضای نمایشی در فضای باز محیط بیرونی به راحتی قابل دسترس از طریق رکاب (راه باریک کناره پشت بام) در امتداد لبه پشت بام می باشد.

نور و نما در ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

نورپردازی نقش مهمی را در ساختمان ایفا می کند. دیوار شیشه ای کامل پرده دوز سخاوتمندانه اجازه می دهد تا از نور روز در استودیو ها و گالری ها در حالیکه حرارت گرمسیری را قطع می کند، استفاده شود و در شب ساختمان مدرسه هنر سنگاپور مانند یک فانوس می درخشد.

نمای شیشه ای بیرونی ساختمان اجازه می دهد تا بتوانید به راحتی به تماشای کامل محیط خارج بپردازید، دوباره به تصویری با منظره باشکوه اطراف آن متصل می شوید.

 نور و نما در ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

طراحی ساختمان سیستم سنتی آموزش و پرورش با معلم و دانشجو را به چالش کشیده است. در اینجا باتوجه به ماهیت سراشیبی در فرم معماری، بسیاری از فضاهای آموزشی به اشکال مختلف درآمده و فضاها می توانند به راحتی برای نیازهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال گوشه ها و صندلی های کنجی همچون مناطق غیررسمی نمایشگاه ها دولا و کج شده اند.

 

نور و نما در ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

ارتباط بین محیط و دانشجویان در مدرسه هنر سنگاپور

معماری مختص این محل به تکمیل زیبایی و ایجاد محیط مساعد برای تبادل ایده هایی برای دانشجویان هنر و طراحی ،فرم و شکل خاص را می دهد. صرف نظر از دیوار شیشه ای، ساختمان نیز دز اشکال طبیعی پوشیده شده است، مانند دیوار های بتنی خارج از فرم و ستون، سیمان، شن و ماسه گسترانده شده در طبقات و ردیف کردن الوارها در راهرو.

طراحی داخلی مدرسه هنر سنگاپور

به منظور تقویت موضوع طبیعی و استادانه این طراحی، از رنگ و تزئینات با زرق و برق زیاد اجتناب شده است.این به آن معناست که دانشجویان با پلت فرم ارائه شده خود و آثارشان را با سطوح ساختمان ارتقاء بخشیده و تزئین کنند و به تحول هویت در ساختمان اجازه دهند.

تحلیل سایت پلان مدرسه هنر سنگاپور

تحلیل سایت پلان مدرسه هنر سنگاپور

سه بلوک از ساختمان مدرسه به طور ذاتی و طبیعی در هم بافته و آمیخته شده اند. زمین دره پوشیده شده از درخت است که به عنوان ریه های سبز در طرح جامع از سمت چپ به طرف کمپ 200 هکتاری دانشگاه تکنولوژیک Nanyang قرار داده شده اند. برنامه ریزان طراحی ، با این حال، تراشیدن و کندن درختان را از زیستگاه خود از رو اجبار و فشار در دره در برنامه خود دارند.

فرم کلی ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

فرم کلی ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

توسط دو کمان که به تدریج شیب گرفته اند و توسط کمان سوم کوچکتری قطع شده اند، شکل گرفته است. سقف های منحنی با چمن متراکم پوشانده شده اند، این کمان در عین اینکه کارکرد زیبا شناسانه دارد و مانند مجسمه ای متواضع در لنداسکیپ منطقه خوش نشسته است.

اعتبار زیست محیطی ساختمان را هم بالا برده و با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و آب و هوای گرم و مرطوب کارکرد موثری در تنظیم شرایط محیطی داخل ساختمان داشته است.

 

طراحی داخلی ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

طراحی داخلی ساختمان

کانسپت طراحی معماری داخلی ساختمان، دستیابی غیر خطی به مفهوم آموزش هنر است. بوم های ارزان نقاشی در اطراف لابی و جا های مختلف ساختمان امکان بروز خلاقیت دانشجویان را در این فضا میدهد.

طراحی داخلی ساختمان مدرسه هنر سنگاپور

در سمت راست دفاتر و فضاهای استودیو و ادیتوریوم قرار گرفته است و در جناح چپ اتاق های سمینار، فضاهای گالری، کلاس ها و کتابخانه قرار دارند. جداره حیاط مرکزی داخلی جداره ای شفاف طراحی شده که نور طبیعت را در طول روز به داخل می تاباند و به دلیل جهت گیری خاص ساختمان نور مطبوع شمال و جنوب را به داخل می تاباند.

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر