معماریان مگ

۷ سازه مدرن جذاب معماری که در ۲۰۱۹ افتتاح میشوند

مقاله پیش رو از وبسایت تخصصی معماریان شما را با به روز ترین سازه های در حال افتتاح آشنا می کند و هر سازه مدرن را جداگانه مورد بررسی مختصری قرار می دهد تا شما را با معماری روز دنیا همراه کند.

سال ۲۰۱۸ سال بسیار پر رونقی در زمینه معماری بود  اما به نظر می رسد سال ۲۰۱۹ نیز قرار است به همان اندازه هیجان انگیز باشد. در حال حاظر چندین پروژه قابل توجه در پیش رویمان قرار دارند؛ از آسمان خراش های فوق بلند گرفته تا فرودگاه های عظیمی که به شکل ستاره دریایی طراحی شده اند. در این مقاله چند پروژه را به انتخاب خودمان برایتان آورده ایم تا چشم انتظارشان باشید.

با وجود اینکه گاهی مشکلاتی پیش می آیند و پروژه ها در دقیقه آخر به تآخیر می افتند، ما سعی کردیم بر روی پروژه هایی تمرکز کنیم که با توجه به گفته ها توقع داریم در سال ۲۰۱۹ به اتمام برسند. با ما همراه باشید.

 

 

سازه مدرن کاپن هیل-(Copen hill – BIG)

 

سازه مدرن
سازه مدرن بی ای جی

 

 

این سازه مدرن برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ رونمایی شد.  گروه معماری Bjarke Ingels Groupe  مدیریت آن را بر عهده دارد. کاپن هیل که با نام آماگر بیک (Amager Bakke) نیز شناخته میشود، یک مرکز تولید انرژی است که در کاپنهانگ، پایتخت دانمارک، قرار دارد. این مرکز تولید انرژی دارای سیستمی به نام ” تولید کننده حلقه دود” (Smoke Ring Generator) می باشد که به ازای هر ۲۵۰ کیلوگرم (۵۵۱ پوند) دی اکسید کربن تولیدی، حلقه ای از بخار آزاد می کند. همچنین این نیروگاه دارای سقفی با شیب اسکی است که بازدید کنندگان و کارکنان می توانند از استفاده کنند و لذت ببرند.

 

سازه مدرن
سازه مدرن بی ای جی

این سازه مدرن بسیار سرگرم کننده است و تصور اینکه گروه معماری دیگری به غیر از بی ای جی می توانست این ایده را مطرح و بدین شکل اجرا کند دشوار است. نیروگاه تولید انرژی به خودی خود در حال حاضر شروع به کار کرده است و فعالیت می کند اما شیب اسکی واقع در سقف در حال تست شدن است و توقع می رود که در بهار افتتاح شود.

سازه مدرن
سازه مدرن بی ای جی

 

 

 

 

آندر(زیرین) –  اسنوهتا (Under – Sn∅hetta)

 

سازه مدرن
سازه مدرن آندر

 

طراحی اولین رستوران زیردریایی اروپا برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ از طرف شرکت اسنوهتا رونمایی شد. آخرین بررسی ما نشان می دهد که این پروژه در حال ساخته شدن بر روی یک بارج (نوعی شناور بزرگ) است و مهندسان در حال آماده سازی مقدمات غرق کردن امن سازه مدرن به درون شمالی ترین دریای نوروژ و رساندن آن به بستر هستند.

اسنوهتا، آندر را به یک پریسکوپ بسیار بزرگ متصل کرده است که قرار است جلوه گر پنجره ای پانورامیک باشد که مشتریان بتوانند در حالی که از غذای خود لذت می برند منظره ای از کف دریا را نیز تماشا کنند. این سازه در واقع یک پریسکوپ غرق شده را شبیه سازی می کند. رستوران آن ۴۹۵ متر مربع است که روبروی یک پنجره بسیار بزرگ قرار گرفته. دیوارها دارای ضخامت ۱٫۵ متر و از جنس بتون هستند تا بتوانند رستوران را در برابر موج های عظیم و شکننده این اقیانوس قطبی محافظ کنند. پیشبینی می شود که آندر در بهار ۲۰۱۹ افتتاح و آماده رزرو مشتریان باشد.

 

سازه مدرن
سازه مدرن آندر

 

سازه مدرن
سازه مدرن آندر

 

 

 

موزه یک هزار – یک سازه مدرن از معماران زاها حدید (One Thousand Museum – Zaha Hadid Architects)

 

سازه مدرن
موزه یک هزار

 

 

طراحی جدید زاها حدید، موزه یک هزار، دارای اسکلت خارجی منحصر به فردی است و از شیشه فیبری چشمگیری که با بتون سفیدی تقویت شده تشکیل شده این سازه مدرن و خارق العاده در حین صعود کردن پیچ و تاب می خورد تا به ارتفاع ماکزیمم خود یعنی ۲۱۵ متر (۷۰۶ فوت)برسد.

این پروژه مسکونی با هدف بسیار مرفه و گران قیمت بودن در حال احداث است. این منطقه مسکونی ۶ ستاره در مجموع شامل ۸۳ منزل مسکونی است که هر کدام از آن ها بین ۴۶۰۰ تا ۹۹۰۰ فوت مربع (۹۱۹-۴۲۷ متر مربع) مساحت دارند. همچنین هر واحد دارای چندین بالکن خارق العاده است. نمای اصلی ساختمان رو به ساحل معروف “بیسین (Biscayne)” در میامی و اقیانوس اطلس که در کنار آن قرار دارد باز میشود. پیشبینی می شود موزه یک هزار زمانی از همین امسال تکمیل شود.

 

سازه مدرن
موزه یک هزار

 

سازه های مدرن
موزه یک هزار

 

سازه مدرن وسل (کشتی) – استدیو هدرویک (Vessel – Heatherwick Studio)

 

سازه مدرن
وسل

 

این سازه عجیب جوری طراحی شده که به نظر می آید ترکیبی غیر عادی بین یک آناناس بزرگ و کارهای “ام سی اسچر (M.C. Escher)” معمار معروف است! وسل قسمت مرکزی و گل سر سبد پروژه عظیم “هادسون یاردز (Hudson Yards)” در شهر نیویورک است، که در واقع بزرگ ترین شرکت خصوصی مشاور املاک در دست توسعه در طول تاریخ آمریکاست.

این سازه مدرن که در واقع تنها یک منطقه دید تجملی است، هزینه ای برابر با ۱۵۰$ آمریکا دارد. ساختمان دارای ارتفاعی برابر با ۴۵ متر (۱۵۰ فوت) است. همچنین وصل شامل ۵۴ پلکان داخلی به متصل، ۲۵۰۰ یله تک، ۸۰ پاگرد و همچنین آسانسور برای دسترسی معلولین است. به طور قطع این ساختمان مدرن، یک پروژه منحصر بفرد است و کمی با سازه های مدرن دیگر که تا به حال دیده اید متفاوت است و به احتمال زیاد تا چند ماه آینده به اتمام می رسد.

 

سازه مدرن
وسل

 

 

سازه مدرن
وسل

 

 

 

 

 

برج لاختا – گرپراجکت/آر ام جی ام (Lakhta Center – Gorproject/RMJM)

 

سازه مدرن
برج لاختا

 

 

برج ۴۶۲ متری (۱۵۱۶ فوت) شبیه به گلوله ای که آسمان سنت پترزبورگ روسیه را خراش داده است! لاختا سنتر به عنوان بلند ترین ساخنمان روسیه، بلند ترین ساختمان اروپا و ۱۳ امین ساختمان بلند دنیا نام گذاری شده است. از این آسمان خراش قرار است به عنوان مقر اصلی کمپانی انرژی روسیه ای “گازپرام (Gazprom)” استفاده شود.

ساخت این سازه مدرن از سال ۲۰۱۲ آغاز شده و اتمام آن بیش از ۶ سال به طول انجامیده است. همچنین در ساخت آن از حدود ۲۰۰۰۰ نفر استفاده شده است. قسمت براق نمای برج حدود ۷۲٫۵۰۰ متر مربع و قسمت براق کل مجموعه در حدود۱۳۰٫۰۰۰ متر مربع مساحت دارد. این ساختمان مدرن به شکل یک منار مخروطی شکل با ۵ باله است. باله هایی که میچرخند و بالا میروند به طوری که قسمت بالایی و قسمت پایینی آن ۹۰ درجه با هم تفاوت دارند. همچنین لاختا به خاطر طراحی بهینه اش در زمینه انرژی از پیش موفق به کسب گواهی طلایی LEED (استاندارد ساختمان سبز) شده است. این مجموعه قرار است به زودی به صورت رسمی افتتاح شود.

 

سازه مدرن
برج لاختا

 

سازه مدرن
برج لاختا

 

 

فرودگاه بین المللی بیجینگ داکو – معماران زاها حدید (Beijing Daxing International Airport terminal – Zaha Hadid Architects)

 

سازه مدرن
فرودگاه بین المللی بیجینگ داکو

 

یک پروژه بینظیر دیگر از معماران زاها حدید، فرودگاه بین المللی بیجینگ که با عنوان فرودگاه جدید پکن نیز از آن یاد می شود، در هنگام رونمایی به عنوان بزرگ ترین سازه فرودگاهی جهان نامیده شد و تا جایی که اطلاع داریم همچنان این عنوان را حفظ کرده است.این سازه مدرن قرار است در سپتامبر ۲۰۱۹ برای بیزنس و کارهای اداری اش افتتاح شود.

این پروژه عظیم با همکاری شرکت معماری فرانسوی ADP (ADP Ingeniérie) صورت گرفته و به صورت یک ستاره دریایی غول پیکر طراحی شده است. زیربنای این ساختمان مدرن و بزرگ حدود ۷۰۰٫۰۰۰متر مربع (بیش از ۷میلیون فوت مربع) می باشد. و به طور تقریبی انتظار می رود تا ظرفیت قابل توجه سالانه ۱۰۰میلیون مسافر را داشته باشد. همچنین به نظر میرسد که این فرودگاه قصد دارد تکنولوژی های جدید و پایداری را عرضه کند که به طور قطع ما در حال حاظر اطلاعات بسیار کمی از آن در دسترس داریم و بدون شک هنگامی این پروژه در اواخر سال ۲۰۱۹ به پایان رسید، اطلاعات بیشتری از آن به دست خواهیم آورد.

 

سازه مدرن
فرودگاه بین المللی بیجینگ داکو

 

سازه مدرن
فرودگاه بین المللی بیجینگ داکو

 

 

 

گاردن هوس (خانه باغ) – معماران ام ای دی (Gardenhouse – MAD Architects)

 

سازه مدرن
Garden house

 

گاردن هوس معماران ام ای دی به صورت اولیه برای تمام شدن در سال ۲۰۱۸ طراحی شده بود اما الان انتظار می رود زمانی در امسال به پایان برسد. این سازه مدرن شامل پاسیو ای بزرگ است که کوه های مصنوعی را یاد آور می شود و بر روی این مجموعه۱۸ خانه قرار دارد. این پاسیو قرار است با گیاهان بومی مقاوم در برابر خشکسالی منطقه پر شود همچنین دارای فضایی قابل اجاره در طبقه همکف است.

تعدادی مشکلات احتمالی از قبیل سر وصدا و آلودگی پیشبینی می شود اما بسیار شگفت انگیز خواهد بود که ببینیم این شرکت به هدف خود برسد و فضای یک روستای کوهی را به بورلی هیلز کالیفرنیا بیاورد.

 

سازه مدرن
Garden house

 

سازه مدرن
Garden house

منبع: newatlas

 

 

دانلود pdf این مقاله

 

 

در این مقاله سعی شد تا شما را با بهترین و مدرن ترین سازه های دنیا آشنا کنیم. در اینجا شما می توانید از نمونه کار های شرکت معماریان دیدن فرمایید.

 

شما می توانید انواع لوازم لوکس و تزیینی برای دکوراسیون داخلی منرل و محل کار خود را در فروشگاه اینترنتی معماریان بررسی، انتخاب و خرید نمایید.

 

فروشگاه اینترنتی معماریان

 

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر