معماریان مگ

استفاده از درب ضد سرقت در خانه و بررسی ویژگی های آن

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

درب ضد سرقت | آشنایی با درب های ضد سرقت، ویژگی ها و کاربردهای آن

درب ضد سرقت دربی است که نسبت به درب های معمولی و رایج، از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار است. این نوع درب ها، ویژگی های منحصر به فردی دارند که به صاحبان خانه اطمینان می دهد در خانه ای زندگی می کنند که درب غیرقابل نفوذی داشته و امن است. در این مطلب، به بررسی ویژگی ها و کاربرد درب ضد سرقت در خانه پرداخته ایم.

 

مقدمه ای بر مقاله درب ضد سرقت

مسئله امنیت خانه، یکی از مسائلی است که باید به آن به صورت ویژه و مخصوص توجه شود؛ هرچقدر دکوراسیون داخلی خانه زیبا باشد و از ملزومات گران بها و با ارزش استفاده شده باشد، اگر خانه امنیت خوبی نداشته باشد اصلا خوب نیست. از این رو، مسئله امنیت خانه امروزه در کنار مسائلی چون طراحی دکوراسیون مطرح می شود. در طول سالیان گذشته، ایده های مختلفی در راستای افزایش امنیت خانه ها بیان شده است. ایده هایی که گاها هزینه زیادی را بر دوش صاحبان خانه تحمیل کرده و آن طور که باید و شاید، امنیت خانه ها را تامین نکرده است. دوربین های مدار بسته از جمله این ایده هاست که نمی تواند جلوی افرادی که قصد تعارض به خانه شما را دارند بگیرد.

در این میان، یکی از ایده هایی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، استفاده از درب ضد سرقت است. درب های ضد سرقت، نسبت به درب های معمولی مقاومت بیشتری داشته و با استفاده از متریال ها و امکاناتی که دارند، می توانند به شما اطمینان دهند کسی نمی تواند از آن ها عبور کند. درب های ضد سرقت به شیوه های مختلفی ساخته می شوند که در این شیوه ها، کارهای زیادی جهت افزایش مقاومت و استحکام آن ها انجام می شود. این درب ها علاوه بر امنیت بسیار بالا، در طرح ها و رنگ های گوناگون در بازار موجود بوده و صاحبان خانه می توانند آن ها را طبق سلیقه خود خریداری نمایند. در این مطلب، به بررسی ویژگی های این نوع درب ها پرداخته و اساس کار آن ها را توضیح داده ایم. با معماریان مگ همراه باشید.

کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (1)
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (1)

 

 

ویژگی های درب ضد سرفت

درب های ضد سرقت، نسبت به درب های معمولی بهتر بوده و از همین رو تفاوت هایی دارند. تفاوت هایی که بیشتر به استحکام و مقاومت این نوع درب ها برمی گردد. برخی از مهم ترین تفاوت های این نوع درب ها با درب های معمولی که به نوعی ویژگی های درب ضد سرقت به شمار می روند عبارتند از:

  • مقاومت درب های ضد سرقت بسیار بالاتر از درب های معمولی است و در برابر ضربه، پوسیدگی، عوامل بیرونی و غیره از استحکام و ماندگاری بالایی برخوردار است. در ساخت درب های معمولی، ممکن است چوب نئوپان یا هر چوب بی کیفیت دیگری استفاده شود. چراکه تنها جنبه ظاهری درب مهم بوده و امنیت آن ملاک نیست. اما در درب های ضد سرقت، چوب به کار رفته باید یک تکه و اصل باشد. چوب درخت گردو یکی از بهترین چوب هایی است که در ساخت درب استفاده می شود.
  • در ساخت درب های معمولی، متریال اصلی چوب است اما در درب های ضد سرقت، علاوه بر چوب از متریال های دیگری استفاده می شود که استحکام این درب ها را بالا می برد. مهم ترین متریالی که در کنار چوب هنگام ساخت این نوع درب ها استفاده می شود، ورق های فولادی است. ورق های فولادی باعث بالا رفتن استحکام درب های ضد سرفت در برابر ضربه می شود و امنیت خانه را بالاتر می برد.
  • در ساخت و نصب درب های معمولی، معمولا 2 لولا به کار می رود. این تعداد، تعداد استاندارد لولا است؛ اما در ساخت درب های ضد سرقت، 3 یا 4 لولا به کار می رود که این موضوع به تعادل و مقاومت بالای این درب ها کمک می کند. هرچه تعداد لولاها بیشتر باشد، ضربات وارده به درب بهتر دفع می شود و درب غیر قابل نفوذتر می شود.
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (2)
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (2)

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر جهت طراحی دکوراسیون داخلی تان هستید؟

دکوراتورهای شرکت معماریان در خدمت شما هستند

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن تماس حاصل نمایید

044-33472342

 

همچنین جالب است بدانید، در درب های ضد سرفت، شیشه ای درون درب وجود دارد. یک سارق حرفه ای می تواند به راحتی شیشه را شکسته و درب را از داخل باز کند. در درب های ضد سرفت، از قوی ترین چوب های درختی و فولاد استفاده می شود. درب های فایبر گلاس نیز انتخاب خوبی نسبت به قیمت آن است. از دیگر ویژگی هایی که درب ضد سرفت دارد، قفل با کیفیت و پیچ و مهره های محکم آن است؛ درب های ضد سرفت با کشیدن کارت های اعتباری باز نمی شود. همچنین پیچ و مهره آن به شکلی است که باید از داخل خانه آن را باز کنید نه بیرون خانه و این مورد، امکان شستن قفل را برای سارقین از بین می برد. در برخی از خانه ها، درب های کوچکی جهت عبور حیوانات وجود دارد. این درب ها گاهی آنقدر بزرگ است که انسان هم می تواند از آن عبور کند. اگر از این درب در کنار درب خانه خود استفاده می کنید، سعی کنید امنیت آن را فراهم کنید تا دچار مشکل نشوید.

کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (3)
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (3)

 

 

نکات مهمی که درباره نصب یک درب امنیتی به بهترین شکل، باید بدانید

در این مطلب، سه نکته مهم را راجع به درب های ضد سرقت به شما گفته ایم. این سه نکته عبارتند از:

اول از همه باید بدانید درب ضد سرقت خانه شما چه نوع دربی است؟ درب یک تکه یا دربی که از چسباندن تکه های مختلف تشکیل شده است؟ درب های یک تکه معمولا مقاومت بهتر و بیشتری دارند. این نوع درب ها، عمر مفید 25 سال را داشته و می تواند امنیت خانه شما را به خوبی تضمین کند.

 

کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (4)
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (4)

 

نکته دوم چگونگی نصب درب ضد سرقت است؛ شما می توانید از نصاب های حرفه ای کمک گرفته و یا خودتان این کار را انجام دهید. برای انجام این کار، کافی است اطمینان حاصل کنید درب شما با لولا به طور کامل به یکدیگر متصل شده اند. این مرحله یکی از مراحل مهم کار است چراکه اگر درب ضد سرقت به خوبی نصب نشود، به راحتی قابل شکستن است.

کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (5)
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (5)

 

نکته سومی که در نصب درب های ضد سرقت اهمیت دارد، این است که پیچ و مهره های دستگیره و قفل، به بهترین شکل ممکن قرار گرفته و محکم شود. یکی از راه هایی که سارقین از آن برای ورود به خانه استفاده می کنند، شکستن قفل درب است. درب های ضد سرفت قفل هایی چند لایه دارند و در حالت عادی شکستن آن ها کار سختی است، اما شما هم اطمینان حاصل کنید که پیچ و مهره ها را سفت بسته اید.

اگر این سه نکته را در هنگام نصب درب های ضد سرقت رعایت کنید، یک محیط امن با حداکثر ضریب امنیت را برای خود به ارمغان آورده و به سارقان اجازه نخواهید داد کوچک ترین نفوذی را به محیط زندگی شما داشته باشند. شما هنگامی می توانید سطح زندگی و آرامش خود را ارتقا دهید که دربی با ویژگی های امنیتی بالا را در ورودی خانه تان نصب کنید.

کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (6)
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (6)

 

 

استفاده از درب ضد سرقت در محیط های تجاری

با توجه به پیشرفت صنایع و تجارت های مختلف، نیاز به امنیت فضای تجاری بیش از پیش احساس می شود. از این رو، استفاده از درب های ضد سرقت، امری ضروری به نظر می رسد. درب های ضد سرقت برای فضاهای تجاری مثل مغازه های طلا فروشی، جواهر فروشی و غیره می تواند اطمینان خاطر را برای فروشندگان حاصل نماید. اگر شما قصد استفاده از درب های ضد سرقت را در خانه یا محیط کار خود دارید، سعی کنید از مراکز معتبر خرید کنید. بسیاری از فروشندگان از عدم آگاهی مردم سواستفاده کرده و درب های تقلبی را با شکل و شمایل درب های ضد سرقت به خریداران می فروشند. این درب ها کیفیت خوبی نداشته و به راحتی قابل نفود می باشد.

کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (7)
کاربردها و ویژگی های درب ضد سرقت (7)

 

معماری طراحی داخلی پروژه های مختلف توسط شرکت معماریان

با توجه بیشتر مردم به طراحی داخلی و دکوراسیون منازل خود، حوزه های معماری و طراحی دکوراسیون اقبال بیشتری از سوی افراد مختلف داشته است. بازار کار خوب این رشته ها، در کنار علاقه می تواند یک شغل ایده آل را برای مهندسین و معماران در پی داشته باشد. در این مقاله، تفاوت های میان دکوراسیون داخلی، معماری داخلی و طراحی داخلی را بررسی کرده و ویژگی های آن را برای شما عزیزان بازگو کردیم. شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند.

این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

منبع: mymodernhouse

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر