معماریان مگ

معرفی و بررسی مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی

مبلمان سلطنتی و استیل
مبلمان سلطنتی و استیل

مبلمان سلطنتی | مبلمان نیمه سلطنتی | بهترین دکوراسیون مبلمان مدرن در منزل

مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی، به گروهی از مبلمان گفته می شود که از ظاهری جذاب و مدرن بهره می برند و نسبت به مبلمان راحتی، تجملاتی تر هستند. مبلمان سلطنتی را می توان در خانه هایی که از دکوراسیون مدرن بهره می برند بکار برد. در این مقاله به بررسی مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی و روش های انتخاب بهترین مدل آن پرداخته ایم. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مبلمان سلطنتی و استیل

مبلمان سلطنتی یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین سبک های مبلمان است که در رنگ ها و طرح های جذاب وجود دارد و از گذشته تا به امروز، طرفداران بی شماری را به خود جذب کرده است. این مبلمان که امروزه با نیم مبلمان استیل نیز شناخته می شوند، تفاوتی که با مبلمان راحتی دارد در این است که در این مبلمان از چوب های منبت کاری شده و ظریف در کنار تُشک های رسمی تر استفاده شده و بر خلاف مبلمان راحتی، مکان خوبی برای استراحت نیست و بیشتر در مکان هایی که مهمانان حضور دارند و مراسم های رسمی از آن استفاده می شود. همچنین هماهنگی این مبلمان ها با دیگر وسایل مدرن و سلطنتی منزل مانند مدل پرده های مدرن و شیک, می تواند جذابیت و زیبایی اتاق پذیرایی را دوچندان کند.

مبلمان سلطنتی و استیل
مبلمان سلطنتی و استیل

 

 

مبلمان استیل و کلاسیک

مبلمان کلاسیک یکی از انواع سبک ها و مدل های قدیمی مبل می باشد که امروزه نیز محبوبیت خاصی بین مصرف کنندگان پیدا کرده است. مدل مبل های کلاسیک دارای طرح های اصلی و خاصی می باشد که فضای منزل شما نوعی اقتدار و شکوه را به وجود می آورند. مبل های کلاسیک اغلب از جنس چوب های مختلف می باشد. این مدل مبلمان برای خانه های مجلل و بزرگ، پیشنهاد خوبی هستند. در ادامه این مطلب انواع گوناگونی از مدل های مبلمان کلاسیک با طرح های زیبا و جدید را برای شما همراهان عزیز معماریان گردآوری کرده ایم.

مبلمان استیل و کلاسیک
مبلمان استیل و کلاسیک

 

مبلمان نیمه سلطنتی

مبلمان نیمه سلطنتی، گروهی دیگر از مبلمان شیک و زیبا می باشند که تفاوت هایی با مدل مبلمان سلطنتی دارند. در این مدل مبلمان، بر خلاف مبلمان سلطنتی از چوب و پارچه کمتری استفاده شده و معمولا قیمت های به مراتب پایین تری از مبلمان سلطنتی دارند. استفاده از مبلمان نیمه سلطنتی، برای کسانی که مایلند مبلمان مجلسی و جذاب در خانه خود داشته باشند، پیشنهاد می شود. انواع و اقسام مبلمان نیمه سلطنتی در طرح ها و رنگ های گوناگون در بازار موجود است و مصرف کنندگان می توانند با توجه به سبک دکوراسیون داخلی خانه شان، از مبلمان نیمه سلطنتی با ظاهری مناسب و هماهنگ استفاده کنند.

مبلمان نیمه سلطنتی
مبلمان نیمه سلطنتی
مدل های جدید مبلمان نیمه سلطنتی
مدل های جدید مبلمان نیمه سلطنتی
طرح های مدرن مبلمان نیمه سلطنتی
طرح های مدرن مبلمان نیمه سلطنتی

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون مبلمان خانه خود هستید؟

ما برای شما بهترین دکوراسیون مبلمان منزلتان را فراهم می کنیم

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

مبلمان نیمه استیل

مبل نیمه استیل بین دو گروه مبلمان استیل و راحتی قرار می گیرد و در طراحی این مدل مبلمان ها از مزایای هر دو گروه مبلمان استیل و راحتی استفاده شده است و برای افرادی که فضای کافی برای قرار دادن دو دست مبلمان راحتی و استیل را در خانه خود ندارند این مدل مبلمان ها می توانند ایده مناسبی باشند. مدل مبلمان نیمه استیل نسبت به مبلمان استیل راحت تر هستند و در طراحی برخی از این مبلمان ها هنر منبت کاری نیز به چشم می خورد. مدل مبل نیمه استیل در انواع رنگ ها و طرح های مختلف ساخته می شود و این مدل مبلمان می توانند برای دکوراسیون های کلاسیک و مدرن مناسب باشند.

مبلمان نیمه استیل
مبلمان نیمه استیل
مبلمان کلاسیک
مبلمان کلاسیک

 

مدل های مبل نیمه سلطنتی

این نوع مبلمان که اغلب در سالن های پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد، دارای منبت کاری های ظریفی می باشد که سبب جذابیت آن ها است. همچنین به دلیل وجود این منبت کاری ها، به این مبلمان، مبلمان کلاسیک و نیمه استیل نیز گفته می شود. مبلمان نیمه سلطنتی معمولا در مدل های هفت نفره (یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو عدد مبل یک نفره) در کنار میز عسلی طراحی و ساخته می شوند. علاوه بر این، مبلمان نیمه سلطنتی دارای کوسن هایی نیز می باشند که سبب زیبایی و منحصر به فردی این سبک از مبلمان می باشد.

مدل های مبل نیمه سلطنتی
مدل های مبل نیمه سلطنتی
مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی
مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی

 

 

انتخاب رنگ و طرح در مبلمان سلطنتی و مبلمان نیمه سلطنتی

رنگ و طرح پارچه مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی، از دیگر موضوعاتی است که می بایست مورد توجه مصرف کنندگان این نوع مبلمان قرار بگیرد. همانطور که در مقاله های گذشته سایت نیز گفته شد، دکوراسیون مبلمان منزل به دلیل اینکه بیش از سایر عناصر اتاق پذیرایی در چشم است، یکی از مهم ترین مواردی است که باید در نظر بگیریم. بهترین کار ممکن در انتخاب رنگ و طرح در مبلمان سلطنتی و مبلمان نیمه سلطنتی، این است که به سایر عناصر در اتاق پذیرایی نگاه کنید و هماهنگ با آن ها، رنگ و طرح مبلمان را انتخاب کنید.

امروزه مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین عناصر در دکوراسیون اتاق پذیرایی می باشند که در انواع مدل های گوناگون تولید می شوند و افراد می توانند با توجه به نیاز و سلیقه شخصی شان، این مدل ها را در طرح های گوناگون و جذاب خریداری کرده و استفاده نمایند.

دکوراسیون مبل استیل مدرن
دکوراسیون مبل استیل مدرن

 

جنس پارچه استفاده شده در مبلمان کلاسیک

یکی از مهم ترین بخش ها در مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی و به طور کلی تمام سبک های مبلمان، پارچه ای است که در ساخت آن بکار رفته است. پارچه های مختلف و گوناگونی با جنس و طرح های مختلف می توانند در ساخت این مبلمان به کار روند. نکته مهمی که در این جا مطرح است، رنگ و مدل پارچه است که می بایست هماهنگ با رنگ و طرح سایر ملزومات خانه باشد. امروزه اکثر مبلمان سلطنتی به صورت بالشتی می باشد و به همین دلیل جنس پارچه اگر قابل شست و شو باشد، می تواند مزیت خوبی برای استفاده کنندگان باشد و خیال آن ها را از بابت تمیزی مبلمان خود راحت کند.

چیدمان مبلمان سلطنتی در اتاق پذیرایی
چیدمان مبلمان سلطنتی در اتاق پذیرایی

 

 

منبت کاری های ظریف روی مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی

این منبت کاری ها، به دلیل اینکه از ظرافت بالایی برخوردار است و باید در انجام آن ها نهایت دقت را بکار برد، توسط دستگاه های پیشرفته CNC انجام می شود. شایان ذکر است که در گذشته، از روش های دستی برای منبت کاری مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی استفاده می شد.

منبت کاری روی مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی

 

بهترین انتخاب در مبلمان سلطنتی و مبلمان نیمه سلطنتی

برای داشتن بهترین انتخاب در طرح، رنگ و چیدمان مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی خانه خود، در ابتدا باید به فضای منزل خود توجه کنید. چرا که برای مثال ممکن است خانه شما دارای فرش های قهوه ای با کفپوش کرم رنگ و پرده هایی تیره داشته باشد که این سبک، سبکی جمع و جور است و بکارگیری مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی در آن، پیشنهاد نمی شود. همچنین در انتخاب رنگ مبل در این دکوراسیون، اگر از رنگ های روشن تر و در پالت قهوه ای و کرم استفاده کنید بهتر است.

بسیاری از صاحبان خانه دوست دارند دکوراسیون جدیدی را در خانه خود داشته باشند؛ آن ها همانند خیلی از افراد از سبک های کلیشه و دکوراسیون های تکراری خسته شده و به دنبال چیدمانی جدید برای خانه خود می باشند. اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد؛ ایجاد یک دکوراسیون جدید در منزل همیشه نتیجه مثبت ندارد و گاهی باعث می شود خانه شما از نما بیافتد. به هرحال، ما به شما پیشنهاد می کنیم برای خانه خود از عناصر مدرن و امروزی، با رنگ و طرح های یکسان استفاده کنید. همچنین برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق پذیراییتان، می توانید از دکوری های کوچک و جذاب استفاده کنید. به علاوه، استفاده از کاغذ دیواری و کفپوش های زیبا و با کیفیت نیز، فاکتور دیگری است که به زیبا تر شدن خانه شما کمک می کند.

در رابطه با چیدمان مبل ها نیز، همیشه سلیقه صاحبان خانه مهم ترین اصل در انتخاب چیدمان بوده است. ولی این نکته را در هم حتما در نظر بگیرید که چیدمان شما غیر اصولی نباشد و حتما از استاندارد ها و اصولی که در رابطه با چیدمان مبل وجود دارد، بهره ببرید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

 

مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی ساده
مبلمان سلطنتی و نیمه سلطنتی ساده

 

 

تماس با آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر