معماریان مگ

بایدها و نبایدها در هنگام اجاره خانه

نکات اجاره خانه
نکات اجاره خانه

هنگامی که یک خانه را اجاره می کنید، نکاتی هست که می توانید به کمک آن دوره اجاره بهتری داشته باشید. در این مطلب به بررسی این نکات در خانه اجاره ای پرداختیم.

 

مقدمه مطلب

انتخاب زندگی در یک ملک اجاره ای آزادی زیادی را از تعمیر و نگهداری فراهم می کند. به طور معمول ، مستاجر مسئولیت کارهایی مانند بریدن چمن و رفع مشکلات لوله کشی را بر عهده ندارد. شاید به همین دلیل است که طبق گزارش شورای ملی مسکن چند خانواده ، بیش از 111 میلیون آمریکایی اجاره بها را از مالکیت خانه انتخاب کرده اند.

اجاره راحتی و استقلال را فراهم می کند اما محدودیتی در کارهایی که می توانید در ملک اجاره انجام دهید وجود دارد. در حالی که مشخصات ممکن است از صاحبخانه تا صاحبخانه متفاوت باشد ، اینها برخی از موارد کلی و اجاره ملک نیست.

 

با اجازه صاحب خانه تغییرات را اعمال کنید

با اجازه صاحب خانه تغییرات را اعمال کنید
با اجازه صاحب خانه تغییرات را اعمال کنید

 

دیانا والین ، CPM ، صاحب واسطه در اجاره می گوید: “مستاجرین دوست دارند بگویند” من جای خود را بهتر از آنکه بدست آورم ، ترک می کنم. “و برخی از مستاجران ممکن است فکر کنند که دیواره لهجه ای با رنگ قرمز که آنها نقاشی کرده اند بسیار بهتر است.” Xperts در سن دیگو ، کالیفرنیا

با این حال ، والین به Freshome می گوید که این موضوع به ندرت اتفاق می افتد – حداقل ، از دید صاحبخانه – مگر اینکه طرفین از قبل همکاری کنند. “بهترین قانون برای مستاجرانی که می خواهند در طول زمان اقامت خود چیزهایی را تغییر دهند ، درخواست اجازه – و دریافت آن به صورت کتبی است.”

کریستی آیلت ، از اقیانوس اسپرینگز ، کارشناسی ارشد ، حکایتی “مستاجرین از بین برود وحشی” را با Freshome در مورد یکی از دوستانش که صاحبخانه است به اشتراک گذاشت. اجاره دهنده دوست درخواست نقاشی واحد اجاره را داده و به او گفته شده “نه”. . . که شخص متوسط ​​آن را تفسیر می کند به این معنی که این مجاز نیست. “با این حال ، اجاره دهنده سپس کابینت های چوبی آشپزخانه و صفحات میز را اسپری کرد.” Yikes!

با این وجود می توانید مبلمان و وسایل شخصی خود را رنگ کنید. در واقع ، از آنچه می توانید با یک قوطی رنگ اسپری انجام دهید تعجب خواهید کرد.

 

از چیزهایی که در خانه شخصی تان استفاده می کردید، در خانه اجاره ای استفاده نکنید

از چیزهایی که در خانه شخصی تان استفاده می کردید، در خانه اجاره ای استفاده نکنید
از چیزهایی که در خانه شخصی تان استفاده می کردید، در خانه اجاره ای استفاده نکنید

 

والین می گوید: “بعضی مواقع ، مستاجر فکر می کند که تبدیل به منظره طرح ریزی شده شما به یک باغ سبزیجات ، استفاده بهتری از فضا است.” در حقیقت ، آلیت می گوید دوست صاحبخانه اش در واقع در این مواقع وضعیتی داشته است. “اجاره دهنده می خواست بازپرداخت شود – یا حداقل تشکر می کند – برای ساختن یک قلعه درخت در حیاط خلوت ، اما متوجه افزایش مسئولیت و هزینه های بیمه ای که به صاحبان خانه ارائه کرده است نیست.”

با این حال ، شما می توانید چند واحد (از نظر قانونی) در واحد خود پرورش دهید.

والین می افزاید: “ما می خواهیم كه [اجاره كنندگان] احساس كنند كه می توانند املاك خود را به خانه خود تبدیل كنند ، اما اگر آنها می خواهند در طول اجاره نامه خود چیزی را سفارشی كنند ، برقراری ارتباط آنچه می خواهند انجام دهند و گرفتن مجوز كتبی برای انجام این كار قبل از زمان مهم است. در پایان از دردسر ماندن. ”

 

بازسازی های اساسی نکنید

بازسازی های اساسی نکنید
بازسازی های اساسی نکنید

 

والین می گوید توافق نامه اجاره شما همچنین باید چگونگی دستیابی به پیشرفت ها را در این زمینه مشخص کند. وی گفت: “صاحبی که شما را نشناسد طرفداران سقف را در همه اتاق خواب ها اضافه کرده است ممکن است هیجان زده شود تا دریابد که شما املاک خود را بهبود بخشیده اید اما لزوماً نمی خواهد شما را برای هزینه های نصب و هزینه خرید طرفداران بازپرداخت کند. هشدار می دهد. اگر تصمیم دارید طرفداران خود را در حرکت خارج کنید ، مسئولیت لکه گیری / بافت کردن و رنگ آمیزی مجدد سقف ها را بر عهده خواهید داشت.

تغییر سخت افزار کابینت شما یکی از راه های دلخواه برای بهتر کردن آشپزخانه و سرویس بهداشتی شما است. با این حال ، ابتدا با صاحبخانه خود بررسی کنید.

 

از چکش برای همه پروژه های خود استفاده نکنید

از چکش برای همه پروژه های خود استفاده نکنید
از چکش برای همه پروژه های خود استفاده نکنید

 

بیشتر صاحبخانه ها به شما امکان می دهند چند عکس را آویزان کنید و می توانید پرده ها را روی میله های تزئینی آویزان کنید. گذشته از آن ، مهم است که هر ایده تزئینی را که مستلزم استفاده از چکش باشد با دقت در نظر بگیرید. به عبارت دیگر ، آن فکرها را در مورد نصب کابینت در حمام یا اضافه کردن جزئیات معماری با wainscoting خراش دهید.

این به این معنی نیست که شما نمی توانید به روش های دیگر تزئین کنید. به عنوان مثال ، اگر وسایل سیاه و سفید دارید ، می توانید به راحتی آنها را به روز کنید. در نظر داشته باشید که از روکش های دستگاه استیل ضد زنگ در ماشین ظرفشویی و یخچال استفاده کنید. این کاورها در انواع پوسته پوسته یا مغناطیسی قرار دارند و می توانند فوراً فضا را بروزرسانی و تغییر دهند.

 

شما مسئول خانه هستید، پس از آن به خوبی نگهداری کنید

شما مسئول خانه هستید، پس از آن به خوبی نگهداری کنید
شما مسئول خانه هستید، پس از آن به خوبی نگهداری کنید

 

صاحبخانه شما مسئولیت تعمیرات را بر عهده دارد ، اما شما به عنوان مستاجر مسئولیت اطلاع رسانی در مورد مدیریت را در هنگام وجود چیزی در واحد خود دارید. خواه شیر آب نشتی باشد یا دستگیره اجاق گاز شکسته ، لازم است این مشکلات را در اسرع وقت گزارش دهید. اگر یک مشکل کوچک به یک مشکل بزرگ تبدیل شود و نتیجه آن از سهل انگاری شما تلقی شود – به عنوان مثال ، اگر واحد شما دارای طبقه های چوبی در آشپزخانه است ، شما اجازه می دهید ماشین ظرفشویی نشتی آنها را خراب کند – شما ممکن است مسئول تعمیرات باشید.

مانند

هرچه آفات خانگی می روند ، صاحبخانه مسئولیت کنترل آفات را بر عهده دارد. با این وجود ، شما پاسخگوی تمیز نگه داشتن واحد خود هستید ، بنابراین نمی توانید آفات جذب کنید.

 

از بیمه اجاره استفاده کنید

از بیمه اجاره استفاده کنید
از بیمه اجاره استفاده کنید

 

در صورت سرقت ، آتش سوزی ، سیل و غیره ، صاحبخانه مسئولیت خود واحد را عهده دار است. با این حال ، شما مسئولیت وسایل شخصی خود مانند مبلمان ، لباس و تجهیزات الکترونیکی خود را بر عهده دارید. همچنین اگر کسی در آپارتمان شما مجروح شده باشد ، ممکن است مسئولیت قبض های پزشکی و قانونی باشید. بیمه اجاره نامه یک سرمایه گذاری عاقلانه است زیرا شما را در برابر این شرایط پیش بینی نشده محافظت می کند – به همین دلیل است که اغلب توسط صاحبخانه شما لازم است.

 

منبع: freshome.com/renting-dos-and-donts

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر