تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
با رنگ های آرامش بخش در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

با رنگ های آرامش بخش در دکوراسیون داخلی آشنا شوید

رنگ آرامش بخش
رنگ آرامش بخش

رنگ آرامش بخش | دکوراسیون آرامش بخش | چیدمان آرامش بخش

رنگ های آرامش بخش رنگ هایی هستند که وجود آن ها در خانه آرامش بیشتری را ایجاد می کند. در این مطلب برخی از رنگ های دکوراسیون آرامش بخش را بررسی کرده ایم. از شما دعوت می کنیم تا پایان این مطلب همراه گروه معماریان باشید تا شما را با چگونگی دستیابی به چیدمان آرامش بخش با کمک رنگ های آرامش بخش آشنا کنیم.

 

مقدمه مطلب

برای ایجاد یک فضای آرام بخش در خانه که وقتی از سر کار برمی گردید خستگی را از تنتان در بیاورد داشتن م2بلمان راحت کافی نیست. اگر رنگ دیوارها تند و تیره و براق باشد هیچ آرامشی از آن فضا نمی گیرید و سطح استرس تان هم کم نمی شود. اشتباه نکنید قرار نیست با رنگ کسل کننده سفید فضای آرام بخشی برای خانه ایجاد کنیم. رنگ های زیادی هستند که می توانیم به این منظور در خانه به کار ببریم. در ادامه با این رنگ ها آشنا شوید.

دکوراسیون سبز و آبی

 

رنگ های سبز و آبی، هر دو از رنگ های شاد و پرانرژی در دکوراسیون هستند. دو رنگ سبز و آبی در طبیعت به وفور دیده می شوند و می توان آن ها را از رنگ های طبیعی به شمار آورد. رنگ سبز، رنگ گیاهان و طبیعت و رنگ آبی، رنگ دریا و آسمان است. چه چیزی بیشتر از طبیعت، دریا و آسمان به انسان آرامش می دهد؟ بنابراین، اگر قصد دارید دکوراسیون آرامش بخش و ملایم داشته باشید، این دو رنگ را فراموش نکنید. ترکیب دو رنگ سبز و آبی انرژی مضاعفی در فضای شما ایجاد کرده و می تواند یک انتخاب عالی برای صاحبان خانه باشد.

 

دکوراسیون مرجانی

رسیدن به دکوراسیون آرامش بخش با رنگ مرجانی
رسیدن به دکوراسیون آرامش بخش با رنگ مرجانی

 

رنگ های تناژ صورتی، رنگ های جذاب و آرامش بخشی هستند که می توانند آرامش و راحتی را تا حدود زیادی در خانه شما به ارمغان بیاورند. این رنگ ها خواص زیادی دارند که باعث شده نه تنها در دکوراسیون، بلکه در صنعت مد و پوشاک نیز کارایی بالایی داشته باشند. همانطور که می دانید، رنگ مرجانی رنگ منتخب سال 2019 انتخاب شد و همین امر، مهر تائیدی بر جذابیت و زیبایی رنگ های تناژ صورتی است. رنگ مرجانی، رنگی است که بین رنگ های نارنجی و صورتی قرار دارد. به یاد داشته باشید از رنگ های طیف صورتی، مثل مرجانی یا گل بهی، به صورت استاندارد و کافی استفاده نمایید. چراکه بکارگیری بیش از حد این رنگ در دکوراسیون موجب برهم خوردن تعادل خانه تان خواهد شد.

دکوراسیون ارغوانی

 

رنگ ارغوانی، رنگی است که بین خاکستری و بنفش قرار دارد. این رنگ، انرژی و شادابی خود را از رنگ بنفش و پرستیژ و شخصیت رسمی خود را از رنگ خاکستری می گیرد. به همین دلیل می توان آن را یک رنگ تمام عیار و کامل به شمار آورد. این رنگ آرامش بخش را می توان در اتاق اصلی خانه، اتاق خواب ها و در ملزومات و اکسسوری بکار گرفت و از زیبایی و جذابیت آن لذت برد. یک چیدمان آرامش بخش می بایست رنگی را در خود داشته باشد که خسته کننده نبوده و در عین حال شیک و رسمی باشد. رنگ ارغوانی، به خصوص ارغوانی روشن تمام ویژگی های یک رنگ آرامش بخش در دکوراسیون را دارا می باشد.

 

دکوراسیون بژ

 

رنگ بژ، یکی از رنگ های بسیار شیک و خوش جلوه است که استفاده های مختلفی در دکوراسیون دارد. رنگ بژ رنگی است که در هر اتاق و فضایی، از اتاق کار و خواب گرفته تا نشیمن و آشپزخانه، قابل استفاده می باشد. در حقیقت مزیت اصلی رنگ های خنثی و به ویژه بژ این است که خیلی عالی با هر رنگ دیگری ترکیب می شوند. اگر تصمیم دارید از رنگ بژ در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید باید بدانید که بکارگیری صحیح و اصولی این رنگ کار ساده ای نیست و تناژهای این رنگ خنثی را باید بشناسید و ترکیب های مناسب آن را به درستی بررسی کنید.

انتخاب ترکیب رنگ مناسب در میان رنگ های خنثی کار سختی است. رنگ بژ که یک رنگ آرامش بخش و خنثی است، جلوه ای شیک و مدرن به دکوراسیون شما می دهد. از این رو اگر به دنبال چیدمانی آرامش بخش و مدرن هستید، این رنگ را حتما به کار بگیرید. علاوه بر این موارد، رنگ بژ یکی از بهترین جایگزین ها برای رنگ سفید است و اگر از رنگ سفید در خانه تان خسته شده و به دنبال یک تغییر هستید، می توانید رنگ بژ را انتخاب نمایید.

دکوراسیون آبی تیره

رسیدن به دکوراسیون آرامش بخش با رنگ آبی تیره
رسیدن به دکوراسیون آرامش بخش با رنگ آبی تیره

 

رنگ آبی یکی از رنگهای سرد و شیگ است که نمی توان از زیبایی این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل به سادگی گذشت. رنگ آبی تیره در زمره رنگ های پرجنب و جوش قرار می گیرد و قابلیت ترکیب شدن با رنگ های مختلف زیادی را دارد. یکی از رنگ هایی که در کنار رنگ آبی تیره جلوه ای بسیار باشکوه ایجاد می کند، رنگ طلایی است. ترکیب دو رنگ طلایی و آبی تیره می تواند در اتاق خواب یا اتاق نشیمن روی دیوارها و در سایر ملزومات و اکسسوری ها به کار گرفته شود. علاوه بر این، رنگ سفید رنگ دیگری است که ترکیب آن با آبی تیره برای شما یک چیدمان آرامش بخش و زیبا را به ارمغان می آورد.

دکوراسیون خاکستری

 

رنگ های که شما برای استفاده در اتاق پذیرایی خانه تان می توانید استفاده کنید، اگر از میان رنگ های تیره و روشن باشند بسیار مناسب و جذاب اند. رنگ های تیره و روشن، معمولا از رنگ های خنثی بوده و جلوه شیک و رسمی دارند. رنگ خاکستری یکی از رنگ های جذاب است که علاوه بر اینکه دکوراسیون خانه شما را شیک تر می کند، بلکه چیدمان آرامش بخش را برای شما به ارمغان می آورد. رنگ خاکستری در مبلمان جلوه جذابی دارد. روی دیوارها نیز می توان از این رنگ آرامش بخش استفاده نمود.

ترکیب رنگ خاکستری با رنگ هایی مثل سفید و قهوه ای نیز ترکیب جالبی است. به یاد داشته باشید اگر قصد دارید فضای داخلی اتاق پذیرایی تان را روشن تر نشان دهید باید از رنگ سفید به عنوان پس زمینه همراه با رنگ آبی تیره و خاکستری استفاده کنید تا دکوراسیون طراحی شده جذاب و زیباتر به نطر آید. اگر کنجکاو هستید اطلاعات بیشتری راجع به استفاده های رنگ خاکستری در دکوراسیون کسب کنید، سری به مقاله زیر بزنید:

دکوراسیون آبی و خاکستری

چیدمان آرامش بخش با رنگ های آبی و خاکستری
چیدمان آرامش بخش با رنگ های آبی و خاکستری

 

همانطور که در مورد بالا گفتیم، برای رسیدن به دکوراسیون آرامش بخش و جذاب می توانید رنگ های خاکستری و آبی را ترکیب نمایید. آبی رنگی پر جنب و جوش بوده و خاکستری رنگی شیک و خنثی می باشد که می توانند به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. با بکارگیری رنگ آبی و خاکستری، آرامش اقیانوس و صلابت کوه ها را به خانه تان سوق دهید. اگر قصد دارید انرژی و شادابی بیشتری به محیط تان هدیه دهید، بکارگیری اکسسوری هایی با رنگ فانتزی می تواند راه حل خوبی باشد. فروشگاه معماریان یکی از مراکز فروش انواع اکسسوری در دکوراسیون است که می توانید با مشاهده محصولات آن، محصولی که مورد پسندتان بود را به صورت کاملا آنلاین سفارش دهید.

 

دکوراسیون خاکستری مایل به سبز

دکوراسیون خاکستری مایل به سبز
دکوراسیون خاکستری مایل به سبز

 

خاکستری مایل به سبز، رنگ آرامش بخش دیگری است که در دکوراسیون موارد استفاده زیادی دارد. این رنگ، رنگی است که ما بین خاکستری و سبز قرار دارد (چیزی شبیه به سبز زیتونی کمرنگ) و به عنوان رنگی که از طبیعت نشات می گیرد، تاثیرات خوبی روی افراد خواهد گذاشت. ترکیب این رنگ با رنگ هایی مثل سفید و آبی، چیدمان آرامش بخش تری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

دکوراسیون سفید نباتی

دکوراسیون سفید نباتی
دکوراسیون سفید نباتی

 

رنگ سفید، رنگی نسبتا سرد و خشک است که جذابیت های بی شماری دارد. اما افراد زیادی هستند که طیف های گرم تر رنگ سفید را می پسندند. رنگ سفید نباتی، یکی از طیف های رنگ سفید است که گرم تر از سفید مات بوده و آرامش بیشتری دارد. نمونه استفاده از رنگ آرامش بخش سفید نباتی را در تصویر بالا مشاهده می کنید.

دکوراسیون آبی آسمانی

دکوراسیون آبی آسمانی
دکوراسیون آبی آسمانی

 

آبی آسمانی، رنگی رویایی و دراماتیک است که هم آرامش زیادی را برای خانه و دکوراسیون به وجود می آورد و هم قابلیت ترکیب شدن با انواع رنگ ها برای رسیدن به استایل موردنظرتان در دکوراسیون را دارا می باشد.

 

دکوراسیون یاسی

دکوراسیون یاسی
دکوراسیون یاسی

 

رنگ یاسی، رنگی است که در طیف بسیار کمرنگی از رنگ بنفش قرار دارد. این رنگ شباهت زیادی با رنگ گل بهی دارد. همانطور که می دانید، رنگ گل بهی یکی از رنگ های مورد علاقه خانواده های ایرانی است و استفاده از آن در رنگ آمیزی دیوارها، امری مرسوم می باشد. شما با استفاده از رنگ آرامش بخش یاسی و ترکیب آن با رنگ هایی همچون سفید و خاکستری، دکوراسیونی مدرن و تحسین برانگیز خواهید داشت.

دکوراسیون آبی دریایی

رسیدن به دکوراسیون آرامش بخش با رنگ آبی دریایی
رسیدن به دکوراسیون آرامش بخش با رنگ آبی دریایی

 

هیچ چیز به اندازه دریا و اقیانوس آرامش را به فکر و روح انسان منتقل نمی کند. رنگ آبی دریایی، رنگی است که کمی پررنگ تر از آبی آسمانی می باشد و می تواند نوید بخش یک چیدمان آرامش بخش و جذاب برای شما باشد.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا