معماریان مگ

اصول کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل

کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون

کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون | فضای خانه خود را پرانرژی و گرم کنید | دکوراسیون قرمز

کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون و در چیدمان ملزومات خانه، حس شادابی و طراوت را فضای خانه به جریان می اندازد. کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه و سایر بخش ها شامل رعایت نکاتی است. در این مقاله، به بررسی اصول کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون خانه پرداخته و مزایا و معایب آن را توضیح داده ایم. از شما همراهان همیشگی شرکت معماریان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما بوده و اگر نظری داشتید از طریق بخش نظرات به گوش ما برسانید.

روانشناسی کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون

قرمز رنگ عشق و علاقه است. اگر شما به خاصیت رنگها اهمیت خاصی میدهید بهتر است بدانید رنگ قرمز میتواند در تمام حالات موثر باشد یعنی همانطور که میتواند آغازگر شادی و شور باشد گاهی موجب خشم شود این بدان معنا نیست که نباید از رنگ قرمز در طراحی منزل استفاده شود بلکه بهتر است بدانیم رنگ قرمز را با ترکیب چه رنگهایی باید استفاده کنیم.قرمز رنگ گرم و پرانرژی است که کاربرد بیشتری در دکوراسیون اتاق پذیرایی خانواه های جوان دارد. استفاده از رنگ قرمز در فصل های سرد سال محبوب تر است در حالی که نمی توان نقش رنگ قرمز را در بخشیدن نشاط در فصل های گرم سال نیز کتمان کرد.

مبلمان قرمز رنگ در دکوراسیون خانه - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
مبلمان قرمز رنگ در دکوراسیون خانه

 

ایده های تزئین دکوراسیون با رنگ قرمز

آویزان کردن لامپ ها با نور قرمزهم پیشنهاد می شود.
علاوه بر اینها می توانید از بادکنک های قرمز، صورتی ویا سفید بزرگ برای دکوراسیون در خانه استفاده کنید.

یک گلدان قرمز با گلهای رز صورتی ، قرمز یا زرد می تواند به عنوان یک تزئینی زیبا  برای میز شام در نظر گرفته شود.
می توانید میز شام خود را بسیار زیبا تزئین کنید. از انواع ظروف قرمز یا صورتی و دستمال های رنگی برای تزئین میز شام استفاده کنید.

محور اصلی تزئینات میز شام استفاده از کاغذهای قرمز و سفید و انواع گل ها مانند گل سرخ و یا یک سبد پر از سیب های قرمز و توت فرنگی وهم چنین یک ظرف شکلات با پوست قرمز می باشد.

استفاده از رنگ قرمز در چراغ ها, پرده ها و دیوار. زمانی که اتاق شما لهجه قرمز به خود میگیرد شما به چیزهایی توجه میکنید که قبلا هیچ دقتی به آنها نمیکردید.

ایده های تزئین دکوراسیون با رنگ قرمز - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
ایده های تزئین دکوراسیون با رنگ قرمز

 

ویژگی اصلی رنگ قرمز چیست؟

ویژگی اصلی رنگ قرمز انرژی و گرماش هست. در واقع یک رنگ داغه و بیش از حد تولید هیجان میکنه. در مواردی که این رنگ بیش از حد استفاده بشه باعث عصبی شدن فرد میشه و انسان رو کلافه میکنه ولی اگر در کنار رنگهای خنثی و خنک استفاده بشه، گرمای خوشایندی داره و ایجاد صمیمیت و راحتی میکنه.

دیوارهای قرمز در خانه - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
دیوارهای قرمز در خانه

 

 

کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق پذیرایی

در دکوراسیون داخلی بهتره از این رنگ به تنهایی و یا به عنوان رنگ غالب استفاده نشه. دلیلش هم اینه که رنگ تندیه و بیش از حد تنش ایجاد میکنه و همونطوری که گفتم اگر زیاد استفاده بشه کلافه کننده میشه. بهتره در دکوراسیون داخلی از قرمز به عنوان رنگ مکمل استفاده بشه. به عبارتی رنگ غالب رو رنگ دیگه ای انتخاب کنیم و از قرمز به عنوان رنگی که به کار جهت میده و ایجاد احساس میکنه استفاده کنیم. به عنوان مثال میشه رنگ قرمز رو به وسیله یه نوار رنگی روی دیوار یا سقف یا کف استفاده کرد. یا یه تابلو و یا یه دکور زیبا مثل جا شمعی و یا حتی یک کوسن.

کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق پذیرایی - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق پذیرایی

 

سفید قرمز، یک ترکیب آرامش بخش برای خانه شما

به شخصه زیبا ترین و خوشایند ترین ترکیب رنگی که با قرمز دیدم و میپسندم، سفید بوده. مخصوصا سفید مایل به شیری که در عکسهای بالا هم مشاهده میشه. ملایم بودن سفید و ظرافتی که داره، در ترکیب با شدت و تندی قرمز ترکیب فوق العاده ای میده که گرما و صمیمیت رو به ارمغان میاره.

ترکیب رنگ سفید قرمز در خانه - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
ترکیب رنگ سفید قرمز در خانه
مبلمان سفید در کنار دیوارهای قرمز رنگ - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
مبلمان سفید در کنار دیوارهای قرمز رنگ

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای انجام پروژه های طراحی دکوراسیون هستید؟

طراحان دکوراسیون ما در شرکت معماریان، به کمک شما می آیند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

ترکیب رنگ جذاب کرم ، مشکی و قرمز

انرژی کنترل شده. تلفیق حس آرامش توام با انرژی دوست داشتنی ، دقیقا محلی را برای شما ایجاد می کند که با خیال راحت می توانید ساعت ها از چای و کتاب تان لذت ببرید.
امسال پاییز زمان استفاده از رنگ قرمز است چرا که همان طور که قبلا گفتیم رنگ سال ۲۰۱۵ اعلام شده توسط پانتون قرمز عنابی بوده است.

ترکیب رنگ جذاب کرم ، مشکی و قرمز - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
ترکیب رنگ جذاب کرم ، مشکی و قرمز

 

تأثیرات کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون خانه

رنگ قرمز در طراحی داخلی خانه نشانه‌های جشن، شادی و یک پدیده جدید است. به‌صورت کلی این رنگ هیجان‌انگیز، احساس علاقه را نشان می‌دهد و نمایانگر قدرت است. قرمز روشن، برای محیط‌های دارای فعالیت زیاد مناسب است اما برای رنگ قرمز باید دقت زیادی در انتخاب شدت و محیط استفاده از آن داشت، چراکه استفاده از رنگ قرمز می‌تواند موجب شود محیط کوچک‌تر، ناراحت‌کننده و تا حدی هراس‌انگیز به نظر بیاید. به‌صورت کلی اگر تمایل به استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون خانه دارید، بهتر است از آن به‌صورت پراکنده و در ابعاد کوچک استفاده کنید.

تأثیرات کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون خانه - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
تأثیرات کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون خانه

 

 

خاصیت گرمابخشی رنگ قرمز

این رنگ خاصیت گرمابخشی دارد و اگر می‌خواهید برای یکی از اتاق‌های شمالی خانه که احتمالاً یکی از اتاق‌های سردتر خانه است، مکانی مطبوع و آرام‌بخش ایجاد کنید، از رنگ‌هایی که گرم‌تر هستند (همانند گونه‌های رنگ زرد، نارنجی و قرمز) استفاده کنید تا از احساس سرمای بیشتر در اتاق جلوگیری کنید؛ اما در استفاده از این رنگ در فضای اتاق‌خواب افراط نکنید چراکه مانع از خواب راحت و آرام شما خواهد شد.

دکوراسیون رنگ قرمز برای اتاق خواب - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
دکوراسیون رنگ قرمز برای اتاق خواب

 

کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون چه تاثیرات جسمانی دارد؟

قرمز رنگی برونگرا و گرم است . این رنگ به کمک مکانیسمی طبیعی سبب برانگیختن انرژی و نیروی حیات می گردد و فعالیت را جایگزین رخوت و تنبلی می سازد. به جریان و گردش خون کمک کرده و سبب بالا رفتن فشار خون ،افزایش دمای بدن و تحریک سیستم عصبی می گردد. کم خونی،سرماخوردگی و ذات الریه از جمله دیگر بیماری هایی است که با بهره گرفتن از رنگ قرمز می توان به کاهش آن ها کمک کرد. رنگ قرمز به فعالیت فیزیکی نیرو می بخشد و حالاتی چون بی تحرکی ،مالیخولیا،افسردگی و بی حالی را از میان می برد . این رنگ همچون دارویی نیرو بخش بر نخستین علائم یاس غلبه می کند.

 رنگ قرمز در اتاق خواب و تخت خواب - کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون
رنگ قرمز در اتاق خواب و تخت خواب

 

 

در استفاده از رنگ قرمز برای دکوراسیون زیاده روی نکنید!

به یاد داشته باشید هیچگاه در استفاده از رنگ قرمز  افراط نکنید زیرا قرمز رنگی برای استفاده بیش از حد از آن در اتاق پذیرایی نیست و ممکن است با استفاه بیش از حد از این رنگ محیط اتاق پذیرایی شما کوچکتر و البته زننده به نظر برسد. همچنین اگر تمایل به استفاده از  رنگ های تیره در کنار رنگ قرمز دارید استفاده هرچند ناچیز ار رنگ های روشن را فراموش نکنید.

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

تماس با شرکت معماریان

شرکت معماریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر