معماریان مگ

معرفی 10 نمونه از سازه های جنگی بازسازی شده

سازه های جنگی بازسازی شده
سازه های جنگی بازسازی شده

سازه های جنگی بازسازی شده | 10 ساختارجنگی که تبدیل به مکان های مختلف شدند

سازه های جنگی بازسازی شده، موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. در زمان جنگ سازه های زیادی ساخته شده و در طول زمان تبدیل به مکان های دیگری شده است. این سازه های جنگی بازسازی شده می تواند به عنوان اقامتگاه، خانه یا … استفاده شود. در این مقاله به بررسی نمونه از سازه های جنگی بازسازی شده پرداخته ایم. از شما همراهان محترم و ارجمند معماریان، دعوت می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اگر دیدگاه یا پیشنهادی راجع به این مقاله یا عملکرد کلی سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای صفحه به ما اطلاع ما برسانید.

 

برج بتنی مستحکم

این برج جنگی، در آلمان و در زمان جنگ جهانی دوم به سفارش آدولف هیتلر، رهبری نازی ها ساخته شد. هدف از ساخت این سازه بسیار قوی، مبارزه با نیروهای متحد هوایی بود؛ این ساختمان با دیوارهای بتنی به قطر سه متر، یک دژ غیرقابل نفوذ و بسیار مستحکم را تشکیل می داد. نوع ساختار این برج جنگی، باعث شد که پس از جنگ سال های سال خالی بماند و بدون استفاده، رها شود. اما در سال های بعد از آن دوره، از این برج استفاده های مختلفی شد. مدرسه موسیقی، بازار و … از جمله این موارد بود. اخیرا، این سازه به عنوان یک آکواریوم بزرگ 47 متری با ظرفیت 300 هزار لیتر آب استفاده می شود که شامل هزاران موجود آب زی درون خود است.

برج بتنی مستحکم - سازه های جنگی بازسازی شده
برج بتنی مستحکم

 

انبار بالن و ملزومات صنعتی

بزرگترین ساختمان مستقل در جهان، یک انبار بالون است که در یک پایگاه نظامی شوروی مستقر در جنوب برلین ساخته شده است. این ساختمان برای تحویل ماشین آلات صنعتی عظیم مانند توربین های بادی، استفاده می شد اما یک شرکت مالزی با خرید آن، آن را تبدیل به یک مکان فوق العاده سرگرم کننده کرده است. یک پارک آربی که شامل 3000 متر مربع استخر شنا، 600 متر مربع ساحلی شنی و تعداد زیادی از گیاهان در انواع مختلف است.

انبار بالن و ملزومات صنعتی - سازه های جنگی بازسازی شده
انبار بالن و ملزومات صنعتی – 1

 

انبار بالن و ملزومات صنعتی - سازه های جنگی بازسازی شده
انبار بالن و ملزومات صنعتی – 2

 

اقامتگاه جنگی زیر زمینی

این مقر زیر زمینی در روسیه، در فضایی بالغ بر 75 هزار متر مربع ساخته شده بود و از سال 1950 تا 1986، مورد استفاده نظامی قرار می گرفت. در اول دهه 2000 میلادی، یک شرکت این سازه را خریدار کرد و آن را به موزه جنگ سرد که شامل یک رستوران و کلوپ نیز می شد، تبدیل کرد.

اقامتگاه جنگی زیر زمینی - سازه های جنگی بازسازی شده
اقامتگاه جنگی زیر زمینی

 

 

 

محل آزمایش زیر دریایی های جنگی

این منطقه جنگی در حومه لندن، در سال های گذشته مکانی بود که تست تکنولوژی زیردریایی در آن مورد آزمایش قرار می گرفت. در حال حاضر، این ساختمان جزو سازه های جنگی بازسازی شده است که یک خانه خیره کننده را تشکیل می دهد. این ساختار، شامل یک گنبد ضخیم نیز می شد که به دلیل پیش بینی ایجاد آلودگی، برداشته شد. همچنین، دکوراسیون داخلی این پروژه در سبکی مدرن و با بکارگیری ملزومات استیل و روشن طراحی شده که در نوع خود برای این محوطه که زمانی منطقه ای جنگی به شمار می آمد جالب است.

محل آزمایش زیر دریایی های جنگی - سازه های جنگی بازسازی شده
محل آزمایش زیر دریایی های جنگی

 

تبدیل پناهگاه جنگی به آپارتمان لوکس

یک پناهگاه سر پوشیده که ساخت آن به قرن نوزدهم برمیگردد و در زمان جنگ جهانی دوم نیز به عنوان پناهگاه برای هواپیما ها استفاده می شد، اکنون یک آپارتمان لوکس و مدرن است. این منطقه، از جمله مناطقی بود که انرژی مورد استفاده در آن گاز بود و هنگامی که در دهه 1920 انرژی برق روی کار آمد، این سازه دیگر مورد استفاده قرار نگرفت. پس از آن، از این سازه به عنوان پناهگاه جنگی استفاده می شد و در طول جنگ جهانی اول، با وجود ظرفیت 6000 نفری این ساختمان، حدود 30 هزار نفر در آن اسکان داده شدند. پس از پایان جنگ، از این ساختمان به عنوان پناهگاهی برای بی خانمان استفاده شد و در آخر، با بازسازی کامل آن، تبدیل به 13 آپارتمان لوکس با تراس و امکانات فوق العاده شد.

تبدیل پناهگاه جنگی به آپارتمان لوکس - سازه های جنگی بازسازی شده
تبدیل پناهگاه جنگی به آپارتمان لوکس

 

تبدیل پایگاه هوایی جنگ جهانی دوم به مزرعه

احتمالا حتی یک درصد هم این حدس را نمی زنید که این مزرعه ساده و معمولی، در جنگ جهانی دوم یک پایگاه هوایی جنگی در ایالات متحده آمریکا بود. بازسازی مدرن سازه و محیط اطراف آن، باعث ایجاد این خانه زیبا و امروزی شده است که از چوب، به عنوان عنصر اصلی سازنده خود استفاده کرده است.

تبدیل پایگاه هوایی جنگ جهانی دوم به مزرعه - سازه های جنگی بازسازی شده
تبدیل پایگاه هوایی جنگ جهانی دوم به مزرعه

 

 

 

پناهگاه اتمی

این هتل که در سوئیس ساخته شده است، در گذشته به عنوان یک پناهگاه هسته ای مورد استفاده قرار می گرفته و پس از آن، به یک مجموعه هنری تبدیل شده و در نهایت در سال 2010، به یک هتل صفر ستاره (!) تبدیل شد. هزینه اقامت در این هتل به ازای هر شب، حدود 9 دلار می شود و هر اتاق آن، اتاقک های نظامی ای بود که در زمان جنگ از آن استفاده می شد.

پناهگاه اتمی - سازه های جنگی بازسازی شده
پناهگاه اتمی

 

پناهگاه پنهان

در این نمونه، پناهگاه جنگی ای را مشاهده می کنید که سال هاست بدون استفاده، رها شده است و اکنون بخشی از منطقه حیات وحش ملی است. این پناهگاه که حالتی پنهان شده نیز دارد، هم اکنون محل زندگی کربه های قهوه ای است که از نیویورک به این منطقه منتقل شده اند. هم چنین این پناهگاه، هم اکنون همانند غار تاریکی است که خفاش ها نیز در آن زندگی می کنند. یکی از ایده هایی که برای بهره وری از این پناهگاه می توان مطرح کرد، ساماندهی این محل برای زندگی خفاشانی است که سال های گذشته جمعیت کثیری از آن ها در آمریکای شمالی کشته شدند. این محیط مصنوعی، محل خوبی برای زندگی آن ها است.

پناهگاه پنهان - سازه های جنگی بازسازی شده
پناهگاه پنهان

 

 

 

خط دفاع ساحلی

این قلعه که در شهر بوستون آمریکا ساخته شده است، زمانی به عنوان خط دفاع ساحلی، مسئولیت های نظامی مختلفی را بر عهده داشت. این سازه در سال 1847 ساخته شده و بعد ها به عنوان مرکز کشاورزی این منطقه انتخاب شد. پس از آن، این منطقه مدت زمان زیادی به عنوان زمین تمرینی برای آماده سازی سربازان جنگی استفاده شد و در نهایت در دهه 1940، رها شد. چندین سال بعد، یک تاریخدان آن را خریداری کرد. این مکان هم اکنون نیز یک مکان تاریک و بی استفاده است و به دلیل موقعیت مکانی آن، به یکی از مکان های مورد علاقه توریست ها تبدیل شده کی می توانند در آن قدم زده و از بخش های مختلف آن بازدید کنند.

خط دفاع ساحلی - سازه های جنگی بازسازی شده
خط دفاع ساحلی

 

تبدیل قلعه دریایی بریتانیا به استراحتگاه لوکس

قلعه دریایی معروف بریتانیا، از جمله مکان هایی است که از آن انواع و اقسام استفاده های عجیب و غریب شده و در آخر به این شکل رها شده است. این قلعه روی آب که در تصویر مشاهده می کنید، بیش از 100 سال قدمت دارد و در سال 1982 منحل شده و در حال حاضر یک جزیره لوکس با امکانات جالبی است که به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده است. در این جزیره روی آب، پنجره های قلعه، توپ های جنگی، حمام و سونا، عرشه خورشیدی، بار، فروشگاه و انبار را مشاهده می کنید. همچنین اتاق های این قلعه قابل اجاره است و برای هرشب، حدود 565 دلار هزینه برای هر نفر در پی دارد.

تبدیل قلعه دریایی بریتانیا به استراحتگاه لوکس - سازه های جنگی بازسازی شده
تبدیل قلعه دریایی بریتانیا به استراحتگاه لوکس

 

منبع : weburbanist

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر