۲۲ ایده آسان برای چیدمان دکوراسیون اتاق

دکوراسیون اتاق
دکوراسیون اتاق

دکوراسیون اتاق | ۲۲ ایده سریع و ساده برای چیدمان اتاق

دکوراسیون اتاق، شامل مواردی مثل انتخاب رنگ بندی، چیدمان عناصر، استفاده از وسایل تزئینی و غیره است. هر دکوراسیون اتاق ایده های مخصوص به خود را دارد و می باست متناسب با دکوراسیون اتاق مورد نظرمان، ایده های مخصوص آن را بکار ببریم. در این مطلب به معرفی ۲۲ ایده آسان و ساده برای استفاده در انواع اتاق ( اتاق آشپزخانه، اتاق حمام، اتاق خواب و غیره ) پرداخته ایم که امیدواریم از آنها استفاده کنید. تا پایان این مقاله با آریان معماری همراه باشید.

 

۱- اضافه کردن یک رومیزی بلند روی میز ناهارخوری

قبل از قرار گرفتن این پارچه رومیزی قرمز و سفید، دکوراسیون این اتاق کاملا سنتی به نظر می رسید. اما با اجرای این ایده دکوراسیون توسط “T. Keler Donovan” نمای اتاق شامل حال و هوای سنتی و مدرن شده است. نکته جالب این دکوراسیون اتاق، هماهنگی رنگ رومیزی و صندلی های قرار گرفته کنار میز است.

اضافه کردن یک رومیزی بلند روی میز ناهارخوری - دکوراسیون اتاق
اضافه کردن یک رومیزی بلند روی میز ناهارخوری

 

۲- ایجاد تحویل در قفسه کتابخانه

رنگ های ملایم در دکوراسیون این آشپزخانه که توسط “Mary Jo Bochner” بکارگرفته شده فضایی آرام بخش و صمیمی را در محیط این اتاق ایجاد کرده است. شما می توانید از یک قفسه کتاب با رنگ بندی مخالف با دکوراسیون کلی اتاق استفاده کنید ( رنگ دکوراسیون کلی اتاق در این ایده روشن است و ما از قفسه مشکی استفاده می کنیم ) و نمایی زیبا و متفاوت به اتاق خود ببخشید.

ایجاد تحویل در قفسه کتابخانه - دکوراسیون اتاق
ایجاد تحویل در قفسه کتابخانه

 

۳- استفاده از کفپوش های آبی رنگ

آیا می توانید تصور کنید این حمام قبل از نصب کفپوش های آبی، چقدر ساده بود ؟ بکارگیری کفپوش های آبی توسط “Kari McCabe” یک ایده هوشمندانه و جذاب است و باعث می شود که ما در تمام زمانی که در حمام به سر می بریم، حس خیس بودن داشته باشیم!

استفاده از کفپوش های آبی رنگ - دکوراسیون اتاق
استفاده از کفپوش های آبی رنگ

 

 

۴- ترکیب و هماهنگی صندلی ها

صندلی های شیک در اتاقتان را ( در این عکس صندلی هایی که با رنگ آبی و سبز روشن قرار گرفته اند ) با صندلی های عتیقه و قدیمی فلزی جا به جا کنید. طراح این دکوراسیون اتاق از این ایده برای ایجاد فضای بیشتر در اتاق غذا خوری استفاده کرده است. با این سبک از چیدمان صندلی، یک هماهنگی که برگرفته از تضاد بین صندلی ها سرچشمه می گیرد، در اتاق دیده می شود.

ترکیب و هماهنگی صندلی ها - دکوراسیون اتاق
ترکیب و هماهنگی صندلی ها

 

۵- ترکیب رنگ سفید با رنگ های فانتزی

اگر پشت این قفسه ها توسط دیوار پوشیده و بسته شده است، این بدین معنی نیست که نتوانیم از رنگ های فانتزی ( در اینجا نارنجی ) برای رنگ آمیزی دیوار و دکوراسیون اتاق استفاده کنیم. آقای “Kay Douglass” به خوبی رنگ های نارنجی و سفید را ترکیب کرده است و باعث جذابیت دکوراسیون اتاق شده است..

ترکیب رنگ سفید با رنگ های فانتزی - دکوراسیون اتاق
ترکیب رنگ سفید با رنگ های فانتزی

 

 

۶- جلوه دادن به نور در پنجره

استفاده از یک رول کاغذ دیواری روی پنجره، برای نما دادن به آن از جمله ایده هایی که توسط “Zim Loy” طراحی و اجرا شده است. هنگامی که نور به پنجره می تابد، این ایده نمایی جذاب به پنجره اتاق می دهد.

جلوه دادن به نور در پنجره - دکوراسیون اتاق
جلوه دادن به نور در پنجره

 

۷- کاعذ دیواری کردن یک بخش از اتاق

این حمام بسیار کوچک است. همین امر باعث شد که “Krista Ewart” که دکوراسیون این اتاق را طراحی کرده است، تنها یک بخش از دیوار اتاق را کاغذ دیواری کند و از رنگ سفید برای بقیه دیوار این حمام استفاده کند.

کاعذ دیواری کردن یک بخش از اتاق - دکوراسیون اتاق
کاعذ دیواری کردن یک بخش از اتاق

 

۸- ایجاد تغییرات در ملافه

“جاناتان اسکات” متخصص طراحی دکوراسیون داخلی خانه و سفیر برند “Stearns & Foster” توصیه می کند از دو مجموعه پتو و ملافه استفاده کنید. بر این اساس شما می توانید در فصل بهار ملافه های سبک و ساده و در فصل زمستان از ملافه های خز دار گرم و جذاب استفاده کنید.

ایجاد تغییرات در ملافه ها - دکوراسیون اتاق
ایجاد تغییرات در ملافه ها

 

۹- درخشش مدرنیته

“اشلی ویتاکر” طراح داکوراسیون داخلی، این دکوراسیون را برای این اتاق برگزیده است. یک دکوراسیون اتاق نشیمن فوق العاده مدرن که از رنگ های روشن و لطیف و همچنین تابلویی ساده و جذاب با قاب ساده و سفید در آن استفاده شده است.

درخشش مدرنیته - دکوراسیون اتاق
درخشش مدرنیته

 

۱۰- ترکیب الگو های قدیمی

طراح “Ken Fulk” از دکوراسیونی زیبا و خلاقانه در اتاق خواب خود استفاده می کند. بالشت، پتو و ملافه این تخت خواب از الگو هایی ساده قدیمی و متفاوت پیروی می کنند. همچنین نصب یک تابلوی نقاشی پارچه ای روی دیوار، احساس وجود یک مجموعه از پارچه های قدیمی که از سفر در دریا بدست آمده است را به ما میدهد.

ترکیب الگو های قدیمی - دکوراسیون اتاق
ترکیب الگو های قدیمی

 

۱۱- اتاق حمام مدرن و قدیمی

اتاق حمام مهمانان در خانه آقای “Fulk” نه تنها تمام عناصر موردنیاز برای یک حمام خوب را در خوب جای داده است، بلکه از دکوراسیونی مدرن و تمیز نیز بهره می برد. با این حال یک بشکه قدیمی که در آن گل سرخ و … قرار داده شده، تلنگر حسی قدیمی در فضا است.

اتاق حمام مدرن و قدیمی - دکوراسیون اتاق
اتاق حمام مدرن و قدیمی

 

 

۱۲- راهروی ورودی تان را بپوشانید

خانم “Betsy Burnham” طراح دکوراسیون داخلی این خانه در کالیفرنیا، ایده استفاده از این قالیچه های ترکیه ای را برای پوشاندن راهروی ورودی داده است. کفپوش های تیره نیز الهام گرفته از سبک خانه های مراکشی است.

راهروی ورودی تان را بپوشانید - دکوراسیون اتاق
راهروی ورودی تان را بپوشانید

 

۱۳- مبلمان را از دیوارها دور کنید

آقای “Burnham” طراح دکوراسیون داخلی این اتاق می گوید : مبلمان پراکنده و دور از دیوار، باعث بازتر شدن فضا و امکان استفاده از صندلی های راحتی بیشتری را فراهم می کند. تمام کاری که برای رسیدن به این دکوراسیون اتاق باید انجام دهید این است که مبلمان خود را چند سانتی متر جا به جا کنید تا این تغییر را در اتاق خود احساس کنید.

مبلمان را از دیوارها دور کنید - دکوراسیون اتاق
مبلمان را از دیوارها دور کنید

 

۱۴- همه چیز را سفید کن

برای ایجاد جریان نور و فضایی روشن و پرجنب و جوش، شما نیاز به مقدار زیادی رنگ سفید در دکوراسیون اتاق دارید. صاحب این خانه، تقریبا تمام اجزای اتاق را به رنگ سفید درآورده است و تنها مواردی مثل گیاهان و غذاهای روی میز ( که روی آن یک ورقه براق بر پایه رنگ سفید است ) به رنگ اصلی خودشان است!

همه چیز را سفید کن - دکوراسیون اتاق
همه چیز را سفید کن

 

 

۱۵- اضافه کردن رنگ های شاد به دکوراسیون اتاق

در این ایده “Gideon Mendelson” از رنگ زرد برای ملافه و گل های طبیعی این اتاق و از رنگ آبی برای الگوی کاغذ دیواری و خطوط بالش استفاده کرده است.  این رنگ بندی شاد باعث ایجاد فضایی شاداب و زنده در دکوراسیون اتاق می شود.

اضافه کردن رنگ های شاد به دکوراسیون اتاق - دکوراسیون اتاق
اضافه کردن رنگ های شاد به دکوراسیون اتاق

 

۱۶- نمایش یک مجموعه روی میز

در اتاق نشیمن این خانه در شهر آتلانتا، طراح دکوراسیون داخلی این اتاق از یک میز ناهار خوری به عنوان صفحه ای برای نمایش مجموعه ظروف چینی استفاده کرده است. از نظر او شاید “شاید این قطعات هماهنگی زیادی با یکدیگر نداشته باشند اما وقتی کنار هم قرار می گیرند نمایش خوبی را بازی می کنند.” در این دکوراسیون اتاق نیز از رنگ سفید به عنوان رنگ پایه استفاده شده است و کفپوش های چوبی روشن نیز زیبایی دوچندانی را به نمای اتاق بخشیده است.

نمایش یک مجموعه روی میز - دکوراسیون اتاق
نمایش یک مجموعه روی میز

 

۱۷- دیوار خاص و ارزان

طراح “Zim Loy” این وسایل تزئینی را در یک فروشگاه اینترنتی پیدا کرد و درباره آن نوشت : “این ظروف فوق بسیار خاص است! و نکته بهتر اینکه بسیار ارزان هم هست!” وی پس از جمع آوری این ظروف آنها را روی دیوار قرار داد تا یک قطعه هنری بزرگ روی دیوار ایجاد کند.

دیوار خاص و ارزان - دکوراسیون اتاق
دیوار خاص و ارزان

 

۱۸- نیمی از دیوار را نقاشی کنید

نیمی از دیوار به معنی نیمی از زمان است، درسته ؟ در اینجا رنگ خاکستری تا نیمه های دیوار پیشروی می کند و بقیه دیوار با رنگ سفید پر می شود. این ایده یک ایده ساده و در عین حال فوق العاده شیک است و نمایی بسیار جذاب در دکوراسیون اتاق ایجاد می کند.

نیمی از دیوار را نقاشی کنید - دکوراسیون اتاق
نیمی از دیوار را نقاشی کنید

 

۱۹- بازچینی وسایل اتاق

آقای “Podge Bune” طراح دکوراسیون این اتاق می گوید : “همه چیز در این اتاق داستانی دارد !” تابلوهای شلوغ و پرتعداد روی دیوار، مبلمان و صندلی های راحتی با طرح ها و رنگ بندی های مختلف، شومینه سنگی جذاب و متفاوت و غیره را می توانید در این اتاق ببینید. خرت و پرت هایی که شاید یک زمان به کار شما نمی آمد، الان جزوی از دکوراسیون اتاق شماست.
بازچینی وسایل اتاق - دکوراسیون اتاق
بازچینی وسایل اتاق

 

 

۲۰- آویختن یک پرده رنگی

برای سالن ورودی این خانه در شهر پنسیلوانیا، طراح “جفری بیلهوبر” به جای درب از یک پرده استفاده کرده است. پارچه زرد کهربایی و دیوار آبی نفتی بافت غنی ای را به فضا اضافه می کند.

آویختن یک پرده رنگی - دکوراسیون اتاق
آویختن یک پرده رنگی

 

۲۱- نصب یک اثر هنری روی قفسه کتاب

طراح “الکس هیتز” تصور می کند که قرار دادن عکسی بزرگ از دوست نزدیکش (مرحوم نان کمپنر) کمی “مضحک” اما سرگرم کننده است. این ایده بافت جالبی را به اتاق اضافه می کند و زمانی بیشتر به چشم می آید که دو چراغ آویزان، نورپردازی این اثر هنری را در تاریکی انجام دهند.

نصب یک اثر هنری روی قفسه کتاب - دکوراسیون اتاق
نصب یک اثر هنری روی قفسه کتاب – دکوراسیون اتاق

 

۲۲- اضافه کردن رنگ در قفسه های باز

طراح “Kelie Grosso” برای قفسه بندی باز در این آشپزخانه تصمیم گرفت که تغییراتی سریع و آسان را در دکور انجام دهد. رنگ های آبی میان ظروف چینی سفید، ایده ای خلاقانه ای است که می تواند برای دکوراسیون قفسه در آشپزخانه استفاده کنید.

اضافه کردن رنگ در قفسه های باز - دکوراسیون اتاق
اضافه کردن رنگ در قفسه های باز

 

چکیده آنچه در مقاله دکوراسیون اتاق گفته شد:

در مقاله ای که خواندید، ۲۲ ایده زیبا و ساده را برای زیباتر شدن محیط اتاق های شما معرفی کردیم که برخی از آنها به قدری ساده بود که خودتان هم می توانستید آنرا طراحی و اجرا کنید؛ همچنین اتاق خانه نیز از بخش هایی است که زیبایی آن بسیار حائز اهمیت می باشد. حال اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید یک دکوراسیون اتاق خاص و فوق العاده داشته باشید، می توانید به ما اعتماد کنید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی آریان معماری با دارا بودن سالها تجربه کاری و بهره مندی از متخصصان این حوزه، مجری صفر تا صد طرح های دکوراسیون داخلی اتاق های شماست. برای ارتباط با مشاوران آریان معماری از شماره تلفن های درج شده روی سایت استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون خانه و اتاق خواب توسط شرکت آریان

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون آریان معماری، با تکیه بر مهندسین و دکوراتورهای مجرب و کارکشته خود در حوزه دکوراسیون و با دارا بودن ده ها نمونه کار موفق در زمینه های مختلف طراحی دکوراسیون و معماری پروژه های ساختمانی، مجری و ایده پرداز صفر تا صد پروژه های معماری خانه و اتاق خواب های شما می باشد. طراحی داخلی، خرید و بکارگیری ملزومات مدرن و جذاب و همچنین ایده پردازی برای اجرای دکوراسیون خانه و اتاق خواب، بخش کوچکی از خدمات گسترده ای است که در شرکت معماری آریان به مشتریان عزیز و محترم ارائه می شود.

تماس با شرکت آریان معماری

شرکت معماری آریان، یکی از با سابقه ترین شرکت های معماری و طراحی دکوراسیون در کشور است. شما بازدیدکننده گرامی اگر مایل به همکاری با شرکت ما بوده و یا پیشنهاد پروژه ای دارید، می توانید با شماره دفتر مرکزی ما تماس گرفته و با اپراتورهای ما در ارتباط باشید. همچنین اگر پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی راجع به این مطلب و دیگر مطالب سایت در نظر دارید، و یا قصد ارسال پروژه جدیدی را به ما دارید، از طریق لینک تماس با ما به اطلاع ما برسانید.

این مقاله، به صورت اختصاصی در تحریریه شرکت معماری آریان تهیه شده است. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم؛ شما می توانید از مقالات دیگر سایت نیز دیدن نمایید و در صورت نیاز به همکاری، از طریق لینک های موجود با ما در ارتباط باشید.

منبع: Housebeautiful

تهیه و ترجمه اختصاصی توسط گروه آریان معماری

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر