معماریان مگ

چگونه از خانه خود در مقابل سارقان محافظت کنیم؟

طبیعتاً شما نیز از خانه‌های که به آن‌ها دستبرد زده‌شده است خبردارید. هیچ‌کس دوست ندارد این اتفاق را تجربه کند. شاید شما فکرمی کنید هیچ‌کس نمی‌تواند از این حوادث ناگوار جلوگیری کند اما این بدان معنا نیست که شما هیچ کاری برای پیشگیری از آن نمی‌توانید انجام دهید.
اگر واقعاً می‌خواهید ایمنی خانواده خود را تضمین کنید، چیزهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که خانه شما از سرقت و حتی جرم محفوظ بماند. در ادامه با معماریان همراه باشید تا با راه‌های جهت محافظت از خانه خود آشنا شوید.

کارهای که خارج از منزل باید برای محافظت از خانه خود انجام دهیم

از طریق بررسی محیط در فضای باز، از خانه خود محافظت کنید. در اطراف آن راه بروید وازدید یک سارق محیط را بررسی کنید که خانه شما چگونه به نظر می‌رسد. اگر شما به‌راحتی می‌توانید وارد محیط داخل شوید یا می‌توانید قفل را غیرفعال کنید، نکات زیر را جهت محافظت از خانه خود در نظر بگیرید.

ساخت یک حصار اطراف خانه

یکی از چیزهایی که شما باید برای محافظت از خانه خود انجام دهید ساخت یک حصار است. این بهترین راه برای جلوگیری از بازدیدکنندگان ناخواسته از اموال شماست. توصیه می‌شود که حتماً از حصاری استفاده کنید که به‌صورت بتنی طرح‌ریزی‌شده باشد تا امکان حذف این مانع وجود نداشته باشد. یا حتی یک نرده زنجیره‌ای باز و یا حصار فلزی می‌تواند بهتر از یک حصار محکم باشد زیرا زمانی که حصار بلند و ثابت است، امکان مخفی شدن سارقان پشت ان وجود دارد اما اگر واقعاً نیاز به یک حصار محکم برای کاهش نویز دارید، مطمئن شوید فلزات تیز و سیم‌خاردار را روی حصار آن قرارگرفته باشند.

 

حصار اطراف خانه - محافظت از خانه
حصار اطراف خانه

 

سنسور حرکتی نصب کنید

هنگامی‌که این سنسور حرکتی را راه‌اندازی کنید، مهاجمان به‌سختی می‌توانند به اموال شما دسترسی پیدا کنند، زیرا قبل از اینکه بتوانند در نزدیکی درب قرار گیرند، با صدای آژیر در مرکز توجه قرار خواهند گرفت. شما همچنین می‌توانید آشکارسازهای حرکتی و چراغ‌های اضافی در پنجره‌های خود و در مناطق تاریک اضافه کنید.

نصب سنسور حرکتی - محافظت از خانه
نصب سنسور حرکتی

 

درختان را بشوید و درختچه‌ها را تمیز کنید

شما قطعاً نمی‌خواهید سارقان در بوته و یا پشت درختان شما پنهان شوند. ازاین‌رو، همیشه بوته‌های خود را تمیز کنید و به‌طور منظم درختان خود هرس و کوتاه کنید. شاخه‌های طولانی را که ممکن است به پنجره‌های طبقه دوم شما برسد حتماً کوتاه کنید این کار جهت محافظت از خانه شما ضروری است.

 

تمیز کردن درختان و درخچه ها - محافظت از خانه
تمیز کردن درختان و درخچه ها

 

از قفل‌های باکیفیت استفاده کنید

از خرید قفل باکیفیت هرچند با هزینه زیاد دریغ نکنید زیرا قفل‌های ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت به‌آسانی باز می‌شوند. حتی اگر شما فقط از قفل در شب استفاده کنید، به آن نگاه کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد. همیشه قفل درب گاراژ خود را بسته نگه‌دارید مگر اینکه در داخل یا نزدیک آن هستید زیرا ممکن است کسی بدون دانستن شما وارد آن شود و محافظت از خانه شما با مشکل روبه‌رو شود.

از قفل‌های باکیفیت استفاده کنید - محافظت از خانه
از قفل‌های باکیفیت استفاده کنید

 

نورپردازی در فضای باز را افزایش دهید

بدیهی است که سارقان از مناطق روشن دور خواهند ماند زیرا آن‌ها نمی‌خواهند گرفتار شوند. ازاین‌رو، نورپردازی در فضای باز خود را افزایش دهید و ببینید که هیچ جایی تاریک وجود ندارد که سارقان بتوانند پنهان شوند. شما همچنین می‌توانید با انجمن و شورای محله خود در این مورد صحبت کنید تا نورهای خیابانی به‌اندازه کافی وجود داشته باشد. سارقان از یک محله بسیار روشن دور خواهند ماند.

 

نورپردازی در فضای باز را افزایش دهید - محافظت از خانه
نورپردازی در فضای باز را افزایش دهید

 

کارهای که داخل منزل باید برای محافظت از خانه خود انجام دهیم

علاوه بر فضای باز، شما همچنین باید مطمئن شوید که داخل خانه شما نیز امن است. با ایده‌های جهت محافظت از خانه خود در داخل منزل همراه معماریان باشید.

تمام درها و پنجره‌ها را قفل نگه‌دارید

اگر پنجره‌ها و درب‌ها را بازکنید، مثل این می‌ماند که شما سارقان را به خانه‌تان دعوت می‌کنید. ازاین‌رو، همیشه آن‌ها را بسته و قفل کنید از قفل‌های باکیفیت برای قفل درب‌های خارجی استفاده کنید و قفل‌های خود را روزبه‌روز آپدیت کنید. ساده‌ترین هدف‌های سارقین، درب‌های گاراژ هستند. بنابراین، شما باید اطمینان داشته باشید که همیشه قفل‌شده باشند.

تمام درها و پنجره‌ها را قفل نگه‌دارید - محافظت از خانه
تمام درها و پنجره‌ها را قفل نگه‌دارید

 

کلیدهای خود را برچسب نزنید

بسیاری از مردم روی کلیدهای خود علامت‌گذاری می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که کدام کلید برای چه ناحیه‌ای کاربرد دارد. و برچسب‌هایی را می‌نویسند که بسیار واضح هستند. شما می‌توانید کلیدهای خود را رنگی کنید و فقط شما و خانواده‌تان می‌دانید که این به چه معنی است. به‌این‌ترتیب، اگر افراد دیگر کلید شمارا پیدا کنند، نمی‌دانند مال کجاست.

کلیدهای خود را برچسب نزنید - محافظت از خانه
کلیدهای خود را برچسب نزنید

 

خرید سیستم امنیتی خانه

اگر شما واقعاً می‌خواهید خانه خود را امن نگه‌دارید، راه‌حل خرید یک سیستم امنیتی در خانه است که همراه با بسیاری از ویژگی‌های مانند سنسور، آلارم در فضای باز، و حتی دوربین‌های امنیتی همراه هستند. شما این آزادی رادارید تا که بهترین ویژگی‌های موردنیاز خود را انتخاب کنید. یک شرکت معتبر که یک سیستم امنیتی خانگی را فراهم می‌کند را انتخاب کنید. زمانی که شما آن نصب کردید، از آن به‌طور مرتب استفاده کنید. این سیستم می‌تواند به هوشمند سازی خانه شما کمک کند.

خرید سیستم امنیتی خانه - محافظت از خانه
خرید سیستم امنیتی خانه

 

شیشه ایمنی یا میله‌های فلزی را نصب کنید

این شانس وجود دارد که سارق از پنجره‌های کوچک استفاده کنند تا که به آن‌ها کمک کنند وارد خانه شوند. ازاین‌رو، مطمئن شوید که شیشه ایمنی را نصب‌کرده‌اید یا اگر فضای کمتری وجود داشته باشد، میله‌های فلزی را به پنجره اضافه کنید. شما می‌تواند گزینه‌های مختلف تزئینی که می‌تواند زیبایی را به پنجره شما اضافه کند را انتخاب کنید.

شیشه ایمنی یا میله‌های فلزی را نصب کنید - محافظت از خانه
شیشه ایمنی یا میله‌های فلزی را نصب کنید

 

دارایی‌های ارزشمند خود را حفظ کنید

اگر شما دارایی‌های ارزشمندی مثل جواهرات یا پول زیادی در خانه نگهداری می‌کنید، یک‌خانه امن یا یک گاوصندوق خریداری کنید. بهتر است آن را در مکانی جاسازی کنید تا مجرمان نتوانند به راحتی آن را پیدا و با خود حمل کنند. اطمینان حاصل کنید که تنها شما و یک دوست مورد اعتماد به این ترکیب دسترسی دارید.

دارایی‌های ارزشمند خود را حفظ کنید - محافظت از خانه
دارایی‌های ارزشمند خود را حفظ کنید

 

همان‌طور که همیشه، بهتر است قبل از اینکه هر چیز بدی اتفاق بیافتد، کاری انجام دهیم نه اینکه منتظر بمانیم تا اتفاق بیافتد، درست است؟ به همین دلیل است که گروه معماریان این توصیه‌ها و راهکارها را به شما ارائه کرد. همیشه قبل از رفتن به رختخواب قفل‌ها را بررسی کنید و ببینید که در اطراف خانه چیز مشکوکی وجود ندارد. ایمنی خانواده شما از اهمیت زیادی برخوردار است، ازاین‌رو، با رعایت نکات ایمنی خانه خود را ایمن نگه‌دارید.

اگرچه اجرایی این پروژه‌ها ممکن است که شمارا نگران زیبایی منزلتان کند اما با استفاده از متخصصان باتجربه نه‌تنها به زیبایی منزل شما آسیبی وارد نمی‌شود بلکه می‌تواند به زیبایی آن بی افزاید. شرکت معماریان در سال ۱۳۸۶ تأسیس و با فعالیت درزمینهٔ معماری، معماری داخلی و دکوراسیون داخلی آغاز به کار نمود و از همان ابتدا رویکرد این گروه نسبت به معماری، آفرینش فرم، زیبایی‌شناسی و پایداری آن بوده است. شما نیز می‌توانید در صورت نیاز با استفاده از شماره‌های موجود درسایت با گروه معماریان در تماس باشید.

منبع: homedesignlover

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر