معماریان مگ

برای نصب صحیح و اصولی کاغذ دیواری روی دیوار چه کنیم؟

نصب صحیح کاغذ دیواری
نصب صحیح کاغذ دیواری

نصب صحیح کاغذ دیواری | با نحوه نصب و چسباندن صحیح کاغذ دیواری آشنا شوید

نصب صحیح کاغذ دیواری برای افرادی که خودشان قصد این کار را دارند کمک می کند به صورت اصولی و استاندارد این محصول را روی دیوار خانه خود استفاده نمایند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که تمایل دارید کاغذ دیواری خانه تان را خودتان نصب کنید پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب با معماریان مگ همراه باشید. در این مطلب با نحوه نصب صحیح کاغذ دیواری با شما همراه خواهیم بود.

نصب صحیح کاغذ دیواری در منزل

کاغذ دیواری یکی از عناصر‌ مهم و پر کاربرد در دکوراسیون داخلی است که نصب درست و اصولی آن به افزایش طول عمر و بهره وری این محصول کمک شایانی‌ می کند. نصب کاغذ دیواری یکی از امور تخصصی است که بهتر است توسط حرفه ای های این کار انجام شود. اگر دوست دارید خودتان کاغذ دیواری خانه تان را نصب کنید، نکاتی وجود دارد که دانستن آن ها لازم و ضروری است. در این مطلب، به بررسی این نکات پرداخته و روش صحیح نصب کاغذ دیواری در منزل را به شما عزیزان آموزش داده ایم. برای نصب صحیح کاغذ دیواری به این نکات توجه کنید.

نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (1)
نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (۱)

 

مرحله اول – اندازه گیری ابعاد و اندازه های کاغذ دیواری

اولین قدم در نصب صحیح کاغذ دیواری توجه به ابعاد خانه، دیوارها و کاغذ دیواری است. برای بهترین حالت نصب کاغذ دیواری روی دیوار، ابتدا دیوارهای موردنظر که قصد دارید کاغذ دیواری روی آن نصب شود را اندازه گیری کنید. برای اندازه گیری دقیق تر دیوارها، فاصله بین کف تا سقف و عرض دیوار را اندازه گرفته و در یکدیگر ضرب کنید. در این صورت مساحت فضای دیوار شما بدست می آید و شما باید طبق اطلاعاتی که از متراژ دیوارها دارید، از کاغذ دیواری هایی با ابعاد مناسب استفاده نمایید.

همیشه برای اطمینان حاصل کردن از اندازه گیری ابعاد، سعی کنید مقدار بیشتری کاغذ دیواری خریداری کنید تا هنگام نصب، کم نیاید.

مرحله دوم – آماده سازی محیط برای نصب کاغذ دیواری

مرحله دوم کار، آماده سازی محیط برای نصب کاغذ دیواری است. بدین منظور، ابتدا پستی و بلندی های دیوار را صاف کرده و دیوار را صیغل دهید. سپس برق را قطع کرده و پریز و دکمه های برق را جدا نمایید. این کار دو علت دارد؛ یکی از علت های آبی است که در هنگام نصب و برای چسب ها به کار می رود و ممکن است موجب ایجاد خطر شود. علت دیگر جدا کردن پریزها این است که کاغذ دیواری با پریز تلاقی نداشته و جلوه آن خراب نشود. پس از انجام این کارها، همه پیش زمینه ها برای نصب صحیح کاغذ دیواری آماده می شود. در مراحل بعد شما بایستی یک سری کارهای جانبی انجام داده و سپس کاغذ دیواری را روی دیوار نصب نمایید.

نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (2)
نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (۲)

 

 

از بین بردن کاغذ دیواری های قدیمی

یکی از کارهای جانبی که در هنگام نصب کاغذ دیواری باید انجام دهید، پاک کردن دیوارها از هرگونه کاغذ دیواری قدیمی است. اگر قبلا در خانه خود از پوسترهای دیواری یا کاغذ دیواری استفاده کردید، برای نصب کاغذ دیواری جدید باید کاغذدیواری قدیمی را به صورت کامل از دیوار محو کنید تا چسبندگی کاغذ دیواری‌ جدید دچار مشکل نشود. برای این کار، ابتدا هرمقدار کاغذ دیواری قدیمی روی دیوار است با دست جدا کرده و باقی مانده را با کمک سمباده صیغل دهید. همچنین اگر روی دیوارها سوراخ یا حفره ای وجود دارد، با کمک مواد و مصالح مخصوص مثل بتونه و گچ، این حفره ها را پر کنید و سپس با سمباده سطح دیوار را صاف نمایید.

همچنین با استفاده از پرایمر و قلم رنگ، سطح دیوار را قلم بزنید و آن را برای نصب و چسباندن بهتر کاغذ دیواری آماده کنید. پرایمر نوعی اکریلیک است که بر پایه ی رزین اکریلیک و سیلیکون مضاعف تولید شده و حلال آب است.

نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (3)
نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (۳)

 

چسباندن کاغذ دیواری روی دیوار

با انجام کارهای فوق، حال نوبت مهم ترین و حساس ترین بخش کار یعنی چسباندن کاغذ دیواری روی دیوار می رسد. در این مرحله، کاغذ دیواری روی دیوار چسبانده شده و جلوه دیوارهای شما تغییر می کند. برای نصب کاغذ دیواری، رول های کاغذ دیواری را آورده، آن را باز کرده و به ابعادی که قبلا اندازه گیری کرده اید تقسیم نمایید. برای چسباندن کاغذ دیواری روی دیوار، تکه های بریده شده را آورده و آن را به آرامی روی چسبی که سطح دیوار را پوشانده بچسبانید.

در این مورد، حتما یادتان باشد عجله نکنید، چراکه ممکن است با عجله شما قسمتی از کار خوب چسبانده نشود و تمام زحمت هایی که از ابتدا متحمل شدید، هدر شود.

از جمله مواردی که باعث خراب شدن کاغذ دیواری روی دیوار می شود، بلندشدن یا هوا افتادن زیر آن است. شما باید کاغذ دیواری را به گونه ای روی دیوار بچسبانید که این مشکلات برای شما به وجود نیاید. در پایان کار چسباندن، به کمک یک وسیله صاف، سطح دیواری که کاغذ دیواری روی آن نصب شده است را صاف کنید تا اگر هوایی زیر کاغذ دیواری رفته یا اگر لبه های آن بلند شده باشد، درست شود.

 

 

به دنبال یک مرکز معتبر و حرفه ای برای کاغذ دیواری خانه تان هستید؟

شرکت معماریان مجری پروژه های کاغذ دیواری خانه شما

شماره تماس برای ارتباط با اپراتور ما

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

نصب کاغذ دیواری به طور خلاصه و در چهار مرحله

اگر بخواهیم نصب صحیح کاغذ دیواری را به طور خلاصه در چند مرحله توضیح دهیم، به این شکل خواهد بود.

نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (4)
نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (۴)

 

۱٫ توجه به سطح دیوار و فضای زیر کاغذ دیواری، یکی از مهم ترین کارهایی است که در ابتدا باید انجام شود. گاهی اوقات پیش می آید که دیوارهای شما، سطح خوبی برای چسباندن کاغذ دیواری ندارند و اگر اقدام به این کار کنید، با مشکلاتی روبرو خواهید شد. نمناک بودن دیوار نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند چسبندگی کاغذ دیواری را کم کند. در این موارد بهتر است ابتدا نم دیوار را برطرف کنید و سپس به نصب کاغذ دیواری اقدام نمایید.

برش و تقسیم کاغذ دیواری

۲٫ برش صحیح و تقسیم کاغذ دیواری به تکه های مورد‌ نیاز، باید به گونه ای باشد که تمام سطح دیوار پوشانده شود و کاغذ دیواری زائد به حداقل میزان خود برسد. بدین منظور، سعی کنید در اندازه گیری ابعاد و برش، بیشترین دقت را اعمال نمایید.

 

 

فراهم سازی شرایط برای نصب

۳٫ پس از آماده سازی سطح دیوار برای نصب کاغذ دیواری، نوبت به فراهم سازی تجهیزات موردنیاز است. نصب و اجرای کاغذ دیواری در منزل، ابزار و تجهیزات خاص خودش را دارد که باید آنها را فراهم نمایید. تیغ کاتر، انواع چسب های مورد نیاز، قلمو غلتک مخصوص از جمله مهترین وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای نصب صحیح کاغذ دیواری می باشند که هر کدام استفاده های مخصوص‌ خودش را دارد.

نصب کاغذ دیواری

۴٫ پس از این کارها، نوبت به چسباندن کاغذ دیواری روی دیوار است. برای انجام این کار، اصلا عجله نکنید؛ چراکه کوچک ترین عجله ای در این کار، موجب بر هم خوردن سطح صاف کاغذ دیواری شما می شود. پس از اینکه قطعات کاغذ دیواری را به دقت جدا کردید، باید چسب مخصوص چسباندن کاغذ دیواری را روی مناطقی که قرار است کاغذ بر روی آنها چسبانده شود، به خوبی و البته به مقدار مناسب آغشته کنید.

پس از انجام این کارها و چسباندن کاغذ دیواری روی دیوار، تمام قسمت های کاغذ دیواری را به یک جسم صاف، مسطح کنید تا اگر هوایی زیر آن نفوذ کرده خارج شود. پس از انجام این کار، منتظر بمانید تا چسب خشک شده و سپس از بودن در فضای حاصل شده لذت ببرید.

نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (5)
نصب صحیح کاغذ دیواری منزل (۵)

 

در آخر، یادتان باشد بهترین کار برای نصب صحیح کاغذ دیواری، سپردن آن به متخصصین این حوزه است. آن ها بدون هیچ مشکلی پروژه شما را اجرا می کنند و دیگر نگرانی بابت مشکلاتی که ممکن است در حین نصب برای شما پیش بیاید نخواهید داشت.

 

محصولات تزیینی و دکوری در فروشگاه اینترنتی معماریان

در فروشگاه معماریان، شما عزیزان می توانید از طرح های مختلف دکوری هایی که در کنار کاغذ دیواری به ارتقا دکوراسیون شما کمک خواهند کرد، دیدن فرمایید. در این بخش سه محصول منتخب را به شما معرفی می کنیم.

 

پرنده چوبی تزئینی و دکوری کد TD200

دکوری ظریف مناسب خانه های کوچک

خرید پرنده چوبی کد TD200

مجسمه دکوری و تزئینی پلنگ کد NS204

دکوری خاص مناسب میز تلویزیون و قفسه

خرید دکوری پلنگ کد NS204

ظرف میوه خوری دکوری و تزیینی کد DC205

جنس خوب و باکیفیت برای بوفه و میزناهارخوری

خرید مبلمان کد DC205

ورود به بخش اشیا تزیینی فروشگاه معماریان

 

از طراحی تا اجرای کاغذ دیواری به دست شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون آریان، از سال ۱۳۸۶ و با شعار “کاری کن که بهترین باشی” قدم در عرصه معماری سازه‌ های مختلف و طراحی دکوراسیون نهاد. طراحی و اجرای کاغذ دیواری های شیک و مدرن در منزل، یکی از خدمات شرکت آریان است که به مشتریان ارائه می‌ شود. این خدمت توسط کادر مجرب که شامل متخصصین و پرسنل این حوزه می باشد انجام‌ شده و مراحل آن ازصفر تا صد به‌ صورت اختصاصی و زیر نظر مهندس آریان صورت می‌ پذیرد. شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید کاغذ دیواری پوستری سه بعدی داشته باشید می‌ توانید به ما اعتماد کنید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر