معماریان مگ

در طراحی دکوراسیون داخلی چه کارهایی را نباید انجام داد؟

نبایدهای دکوراسیون
نبایدهای دکوراسیون

نبایدهای دکوراسیون | این کارها را در طراحی دکوراسیون خانه تان انجام ندهید!

نبایدهای دکوراسیون مواردی هستند که افراد باید به آن ها توجه کرده و یا آن ها را انجام نداده، یا به طور صحیح انجام دهند. بیشتر نبایدهای دکوراسیون راجع به اتاق پذیرایی خانه می باشد. در این مطلب به معرفی مهم ترین نبایدهای دکوراسیون داخلی پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده محترم وبلاگ معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “نبایدهای دکوراسیون” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

مقدمه ای بر نبایدهای دکوراسیون

بسیاری از خانه ها، با وجود اینکه صاحبان آن ها هزینه گزافی را برای چیدمان دکوراسیون می کنند اما باز هم جذابیت خاصی را ندارند. این عدم زیبایی به استفاده غیر اصولی از عناصر دکوراسیون داخلی مربوط می شود. در طراحی دکوراسیون یک سری بایدها و نبایدها وجود دارد. در این مطلب از سایت معماران مگ، مهم ترین نبایدهای دکوراسیون را به شما گوشزد کرده ایم. این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و سعی کنید ایرادات و مشکلات دکوراسیون خود را حل نمایید تا شاهد بهترین نتیجه برای تلاش هایتان باشید.

 

نصب پرده

پرده های کوتاه، یکی از نبایدهای دکوراسیون هستند که استفاده از آن ها جلوه ای بد برای دکوراسیون خانه تان ایجاد می کند. پرده هایی که قسمتی از آن روی زمین می افتد، نه تنها نمای زیباتر و شیک تری دارند، بلکه در خانه های کوچک، فضارا بزرگ تر نشان می دهند. همچنین پرده های کوتاه دیوارها را کوتاه تر از مقدار واقعی نشان داده و جلوه ای بسیار ناخوشایند و زننده دارند. پیشنهاد می کنیم اگر در اتاق پذیرایی قصد استفاده از پرده را دارید، پرده های بلند را استفاده نمایید.

نصب پرده - نبایدهای دکوراسیون
نصب پرده

 

انتخاب ترکیب رنگ

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از صاحبان خانه هنگام چیدمان دکوراسیون داخلی خانه شان می کنند، انتخاب ترکیب رنگ زودتر از در نظر گرفتن شرایط و وسایل است. هنگامی که خانه ای جدید انتخاب می کنید، توجه کنید‌ که نورپردازی و فضای اتاق خواب ها و اتاق نشیمن به چه گونه ای است؛ در نظر گرفتن مکان قرارگیری ملزومات و همچنین متراژ خانه از دیگر مواردی است که هنگام انتخاب رنگ باید در نظر گرفته شود. بنابراین یادتان باشد نباید رنگ دیوارها و سقف را قبل از چیدمان دکوراسیون انتخاب کرد.

انتخاب ترکیب رنگ - نبایدهای دکوراسیون
انتخاب ترکیب رنگ

 

 

نصب لوستر در خانه

نصب لوستر بالاتر از حد معمول، باعث کاهش نور اتاق شما می شود. همچنین نمای زشتی‌ را به خانه شما می دهد. نصب لوستر پایین تر از حد مجاز نیز به نور اضافی را در محیط به جریان می اندازد و سقف را تاریک جلوه می دهد. بنابراین لوستر باید در ارتفاع مناسب نصب شود تا علاوه بر زیبایی، مقدار نور خوبی را نیز به فضای ما اضافه کند.

نصب لوستر در خانه - نبایدهای دکوراسیون
نصب لوستر در خانه

 

نصب تابلو

تابلوهای عکس و نقاشی، یکی از اقلام تزئینی جذاب در هر خانه ای به شمار می روند. استفاده از این ملزومات به شرطی جذابیت را برای ما به ارمغان می آورد که به صورت صحیح و اصولی نصب شوند. بسیاری از افرادی که اطلاعی از شیوه صحیح نصب این ملزومات ندارند، آن ها را در ارتفاعی بالا نصب می کنند که کار درستی نیست و نباید انجام شود. بهترین ارتفاع برای نصب تابلو روی دیوار، سطح تراز با چشمان یک شخص عادی می باشد.

نصب تابلو - نبایدهای دکوراسیون
نصب تابلو

 

 

استفاده از قالیچه و فرش

یکی از نبایدهای دکوراسیون که متاسفانه امروزه بسیار زیاد دیده می شو، استفاده از قالیچه های خیلی کوچک است. این قالیچه ها از نظر کاربردی هیچ فایده ای برای ما نداشته و فقط فضا را اشغال می کند. متراژ یک قالیچه یا فرش باید به اندازه ای یاشد که اگر مبلمان روی آن قرار گرفت، دو پایه جلویی مبل را روی خود پوشش دهد. همچنین خانه هایی که متراژ بزرگی ندارند، سعی کنند از فرش در تمام کف زمین استفاده کنند تا از حداکثر فضای زندگی بهره مند شوند.

استفاده از قالیچه و فرش
استفاده از قالیچه و فرش

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر جهت طراحی دکوراسیون داخلی تان هستید؟

دکوراتورهای شرکت معماریان در خدمت شما هستند

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن تماس حاصل نمایید

044-33472342

 

نورپردازی دکوراسیون

وجود نورپردازی خوب در خانه، به منزله داشتن یک دکوراسیون ایده آل و جذاب است. اما متاسفانه یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد در زمینه نورپردازی مرتکب می شوند، استفاده از لامپ های سقفی به عنوان تنها منابع نور است. لامپ های سقفی نور خوبی را وارد فضا کرده و از نظر روشنایی ممکن است پاسخگوی یک محیط نیز باشند، اما استفاده از این لامپ ها در کنار چراغ هایی که در گوشه و کنار دکوراسیون قرار گرفته است، پخش و تنظیم نور را در بهترین حالت خود قرار می دهد. در خانه های بزرگ با سقف بلد، نباید تنها از چراغ های سقف استفاده نمود.

نورپردازی دکوراسیون - نبایدهای دکوراسیون
نورپردازی دکوراسیون

 

طراحی دکوراسیون هماهنگ با شرایط خانه شما

یکی از نبایدهای دکوراسیون که در گذشته بسیار زیاد دیده می شد، استفاده از دکوراسیون های تم دار بود. افرادی که از این نوع دکوراسیون ها استفاده می کردند، تمام ملزومات و بخش های خود را طبق تم خاصی که الگو قرار داده بودند انتخاب می کردند. مثلا اگر شخصی دکوراسیون با تم دریا انتخاب می کرد، تمام ملزومات و ترکیب رنگ ها آبی و مرتبط با دریا می شد. این نوع دکوراسیون ها یک ضرر بسیار بزرگ داشتند و آن این بود که افراد به زودی از آن خسته می شدند.

خوشبختانه چندسالی است که استفاده از این نوع دکورها دیگر رواج ندارد و در عوض اگر افراد علاقه به مورد خاصی داشته باشند، در ملزومات خاصی آن را نشان می دهند. استفاده از دکوراسیونی که با شرایط خانواده و خانه شما سازگار بوده و پس از مدتی دل شما را نزند، از اساسی ترین اصول طراحی داخلی می باشد.

طراحی دکوراسیون هماهنگ با شرایط خانه شما
طراحی دکوراسیون هماهنگ با شرایط خانه شما

 

 

کوسن و بالش

کوسن و بالش ها، یکی از جذاب ترین و بامزه ترین اقلام در دکوراسیون خانه هستند که استفاده از آن ها می تواند اعتیاد برانگیز باشد! بسیاری از افراد، در خانه خود از تعداد زیادی بالش و کوسن استفاده می کنند که این کار غلطی است. تعداد بالش ها و کوسن ها در خانه شما باید در حد استاندارد باشد تا جلوی دست و پای شما را نگیرد. بهترین حالت هر دکوراسیون وقتی اتفاق می افتد که از عناصر به صورت نرمال استفاده شود. بنابراین سعی کنید روی مبلمان کاناپه خود، تخت خواب، صندلی ها و غیره از تعداد معقول بالش و کوسن استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

کوسن و بالش - نبایدهای دکوراسیون
کوسن و بالش

 

تناسب مبل و کوسن

عدم تناسب کوسن روی مبل ها، جلوه جالبی برای مبلمان شما ایجاد نمی کند و حتی زیبایی را از دکوراسیون شما می گیرد. هنگام خرید‌ کوسن و بالش مبلمان تان، اندازه و سبک مبلمان تان را در نظر بگیرید تا برای دکوراسیون منزل تان نقطه منفی به شمار نرود.

کوسن و بالش - نبایدهای دکوراسیون
کوسن و بالش

 

چیدمان وسایل در خانه

یکی از نبایدهای دکوراسیون که در خانه های ایرانی‌ بسیار زیاد دیده می‌ شود، چینش ملزومات در راستای دیوار است. این حالت از دکوراسیون فضا را بی روح می کند و جذابیت خاصی ندارد. سنت شکنی کرده و وسایل را کمی از دیوار دور کنید. بدین ترتیب آن ها نزدیک تر به هم قرار گرفته و فضا را دلنشین تر و صمیمی تر می کند. از این رو معماریان مگ به شما پیشنهاد می کند. این ایده بیشتر در سالن پذیرایی خانه مورد توجه قرار می گیرد.

چیدمان وسایل در خانه - نبایدهای دکوراسیون
چیدمان وسایل در خانه

 

 

راحتی، مهم تر از زیبایی

احساس راحتی، چیزی است که مقدم بر تمام مواردی که گفته شد می‌ باشد. هنگام چینش ملزومات در دکوراسیون خانه تان، همیشه راحتی را در نظر گرفته و اگر از این نظر‌ مشکلی نداشت، آن ها را اعمال کنید. چه بسا ملزومات و اقلام تزئینی زیادی که در خانه ها وجود دارد اما احساس راحتی را برای صاحبان خانه به همراه ندارد.

راحتی، مهم تر از زیبایی - نبایدهای دکوراسیون
راحتی، مهم تر از زیبایی

 

معماری و طراحی داخلی منزل توسط شرکت معماریان

در طراخی دکوراسیون داخلی، برخی نکات وجود دارد که عدم رعایت آن ها موجب مشکلاتی برای شما خواهد شد. این موارد، تحت عنوان نبایدهای دکوراسیون در این بخش از معماریان مگ بررسی شد. نبایدهای دکوراسیون بسیار گسترده تر و پیچیده تر از این مواردی هستند که ذکر شد؛ بنابراین اگر می خواهید دکور خانه شما کاملا استاندارد و اصولی باشد، از طراحان این حوزه که با نبایدهای دکوراسیون آشنایی کامل دارند استفاده و از آن ها کمک بگیرید.

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر