معماریان مگ

4 مورد از مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون مدرن

اصول طراحی دکوراسیون مدرن
اصول طراحی دکوراسیون مدرن

اصول طراحی دکوراسیون مدرن | چهار قدم مهم در رسیدن به دکوراسیون داخلی مدرن

اصول طراحی دکوراسیون مدرن شامل موارد متنوعی است که هرکدام به زمینه خاصی مربوط است. با رعایت اصول طراحی دکوراسیون مدرن می توان به بهترین نتیجه در طراحی یک دکور مدرن ایرانی یا خارجی رسید. در این مطلب ۴ مورد از اصول طراحی دکوراسیون مدرن که تاثیر زیادی را در فضای شما می گذارند اشاره کرده ایم.  ‌‌از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصول طراحی دکوراسیون مدرن” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

مقدمه ای بر اصول طراحی دکوراسیون مدرن

طراحی داخلی منزل یا محل کار شما چگونه است؟ شما به عنوان صاحب خانه، چه سبک دکوراسیون و چگونه محیطی را می‌پسندید؟ آیا شما از آن دسته افرادی هستید که دکوراسیون های شلوغ و خشن را ترجیح می دهند؟ یا سبک مینیمال سبک مورد علاقه شماست؟ دکوراسیون به سبک مدرن، یکی از حالات دکوراسیون است که ایده های مختلفی را به شکل های گوناگون در فضای داخلی خانه پیاده سازی می کند. اغلب‌ افراد، فضاهای خلوت و مرتب را بیشتر از فضاهای شلوغ و خشن می پسندند. برای اینکه یک فضای مدرن و مینیمال در خانه خود داشته باشیم، ابتدا باید ببینیم آنچه درباره سبک مینیمال در ذهن ماست، همان چیزی است که واقعیت دارد یا خیر؟ شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید دکوراسیون های مدرن و مینیمال شامل چند مبل و یک تلویزیون و یک فضای بی روح و ساده بدون جلوه است. اما باید بدانید در دکوراسیون های مدرن و مینیمال، ملزومات ساده یا بی روح نیستند؛ بلکه ابتدا جنبه کاربرد آن ها مورد نظر گرفته می شود و سپس زیبایی در عین سادگی، برای ما مهم است. بنابراین اصول طراحی دکوراسیون مدرن شامل مواردی است که استفاده از ملزومات کاربردی با ظاهری ساده را پیشنهاد و ملزومات پر زرق و برق و تجملاتی را منع می کند.‌ یک نکته جالب در مورد ایجاد دکوراسیون مدرن وجود دارد؛ اگر شما طرفدار سبک کلاسیک یا سنتی هستید، می توانید با اضافه کردن مبلمان یا یک عنصر مدرن، حس و حال مدرنی را در اتاق خود ایجاد نمایید.

 

 

مرتب بودن، اولین قدم در رسیدن به دکوراسیون مدرن

با تمیز کردن و مرتب سازی فضای کار یا فضای زندگی خود، علاوه بر رفع سردرگمی و مشکلات این چنینی، پاکیزگی و بهداشت را برای محیط خود به ارمغان بیاورید. یکی از مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون مدرن تمیز بودن آن است. اگر دکور مدرن محیط شما از ملزومات بسیار گران قیمت و شیکی تجهیز شده باشد ولی پاکیزگی و نظم و ترتیب در آن مشاهده نشود، تمام زحمات و هزینه های ما به هدر می رود. مرتب سازی و ایجاد بهداشت در دکوراسیون مدرن، به معنای گردگیری و پاک کردن سطوح از آلودگی ها، دور انداختن ملزومات بی استفاده و خیلی قدیمی و همچنین تعمیر ملزومات آسیب دیده است. این کار ممکن است خستگی و هزینه زیادی برای شما داشته باشد اما در طراحی دکوراسیون مدرن یکی از اصول مهم می باشد که رعایت آن واجب است.

مرتب بودن، اولین قدم در رسیدن به دکوراسیون مدرن
مرتب بودن، اولین قدم در رسیدن به دکوراسیون مدرن

 

به دنبال یک فروشگاه اینترنتی مطمئن جهت ملزومات دکوراسیون مدرن هستید؟

سری به فروشگاه اینترنتی معماریان بزنید

فروشگاهی کامل با بهترین کیفیت محصولات و قیمت مناسب

044-33472342

 

زیبایی در سادگی است، فراموش نکنید!

در خانه شما ملزومات و اقلام مختلفی وجود دارد. پرده ها، تلویزیون، مبلمان، فرش، کابینت و غیره هر کدام دارای طرح و رنگ های گوناگونی هستند. بهترین کاری که در راستای مدرن کردن دکوراسیون داخلی یک محیط می توان انجام داد، استفاده از یک یا دو رنگ اصلی و حذف رنگ های نامربوط است. مثلا اگر پرده های شما آبی، مبلمان سفید، کابینت سفید و یک فرش قرمز وجود دارد، بهتر است فرش را که به رنگ قرمز است تغییر داده و به رنگ آبی یا سفید باشد. همچنین استفاده از اقلام همرنگ با ملزومات نیز کمک زیادی به ایجاد توازن رنگی در محیط می شود. تعدادی کوسن سفید رنگ روی مبلمان سفید نمونه بارز این ایده است. به علاوه، اگر می خواهید فضای بی روح و ساده خود را کمی روح بخش تر کنید، استفاده از رنگ های شاد و فانتزی پیشنهاد ماست.

زیبایی در سادگی است، فراموش نکنید!
زیبایی در سادگی است، فراموش نکنید!

 

فضا را آن طور که می خواهید بچینید

لوازم خانگی، تابلوها، فرش‌ها، مبلمان یا حتی قاب پنجره‌ی شما توسط چند رنگ پوشانده شده‌اند؟ استفاده از ترکیب‌های رنگی ساده در طراحی داخلی محیط فضا را بسیار زیباتر می‌کند. رنگ‌های اضافه و بی‌ربط را از محیط خود حذف کنید و یکی دو رنگ اصلی را نگه دارید. شک نداشته باشید که فضایی چشم‌نواز در انتظار شماست. همچنین سعی کنید از وسایل مختلف با رنگ‌های یک‌سان استفاده کنید. برای مثال قرار گرفتن بالش‌های خاکستری روی مبلمان خاکستری تصویر بسیار زیبایی را خلق می‌کند. استفاده از پارچه‌ها و بافت‌های متفاوت اما هم‌رنگ این زیبایی را دوچندان خواهد کرد. همچنین اگر رنگ غالب فضای زندگی شما رنگ‌های خنثایی مثل سفید یا خاکستری است می‌توانید با استفاده از چند وسیله با رنگ‌های تند ظاهری زیباتر به محیط بدهید.

بکارگیری ایده هایی با سلیقه شخصی می تواند محیط شما را اختصاصی کند و آن را از دکوراسیون های دیگر متمایز نگه دارد. به طور کلی، این فکر که چون دکوراسیون مدرن است پس نمی توان از ایده های شخصی در آن استفاده کرد را دور بیاندازید و از سلیقه شخصی تان در فضا استفاده کرده و دکوراسیون را آن طور که خودتان می خواهید بچینید.

فضا را آن طور که می خواهید بچینید
فضا را آن طور که می خواهید بچینید

به مبلمان و وسایل تزیینی توجه بیشتری کنید

یکی از ایده های تزیین دکوراسیون مدرن، بکارگیری مبلمان متناسب با ویژگی های دکوراسیون است. بسیاری از مبلمانی که در منازل و فضاهای اداری یا تجاری استفاده می شوند، قیمت زیادی دارند اما مناسب آن فضا نمی باشند. بنابراین، سعی کنید قبل از خرید و بکارگیری مبلمان در خانه، ابتدا شرایط مختلف خانه مثل رنگ بندی، متراژ، سبک دکوراسیون و غیره را در نظر گرفته و سپس اقدام به این کار نمایید. به جز مبلمان، وسایل تزیینی زیاد دیگری در خانه وجود دارد که بکارگیری تمام آن ها امر پسندیده ای نیست. گاهی ما از تابلوهای دیواری و تزیینات دیواری استفاده می کنیم که نه تنها باعث زیباتر شدن دکوراسیون نمی شوند، بلکه تاثیر نمای محیط را کاهش داده و باعث از جلوه افتادن سایر ملزومات می شوند. نمونه های دیگری از اقلام تزیینی در خانه وجود دارد که عدم بکارگیری آن ها بهتر از بکارگیری شان است. چراکه با بکارگیری شان نه تنها زیبایی خاصی ندارند و هزینه اضافه روی دست شما می گذارند، بلکه دکوراسیون را شلوغ تر و نامرتب تر نشان می دهند. یکی از مهم ترین اصول  طراحی دکوراسیون مدرن توجه به سادگی و خلوت بودن محیط است که با استفاده صحیح از وسایل تزیینی حاصل می شود.

به مبلمان و وسایل تزیینی توجه بیشتری کنید
به مبلمان و وسایل تزیینی توجه بیشتری کنید

 

یک فضای مدرن رویایی با شرکت معماریان

در مقاله ای که خواندید، چهار اصل مهم و کاربردی را برای زیباتر شدن و جذاب تر شدن محیط خانه مدرن به شما معرفی کردیم که برخی از آنها به قدری ساده بود که خودتان هم میتوانستید آن را اعمال کنید؛ دکوراسیون و چیدمان اتاق پذیرایی از جمله بخش هایی است که زیبایی آن در دکوراسیون مدرن بسیار حائز اهمیت می باشد. حال اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید یک دکوراسیون اتاق پذیرایی خاص و فوق العاده داشته باشید، میتوانید به ما اعتماد کنید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان معماری با دارا بودن سالها تجربه کاری و بهره مندی از متخصصان این حوزه، مجری صفر تا صد طرح های دکوراسیون داخلی اتاق های شماست. برای ارتباط با مشاوران معماریان از شماره تلفن های درج شده روی سایت استفاده کنید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر