معماریان مگ
طراحی کافی شاپ و دکوراسیون آن

اصول طراحی کافی شاپ و سبک های دکوراسیون داخلی آن

قهوه به عنوان نوشیدنی افراد متفکر به شمار می آید. نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح مانند یک اکسیر جادویی برای این افراد عمل می کند. افراد زیادی هستند که به این نوشیدنی علاقه مندند. به همین دلیل مهم است که هر جنبه ای از طراحی کافی شاپ از اهمیت زیادی برخوردار باشد. از دکور تا جزئیات کوچکتر باید طراحی کافی شاپ با ایده های خوب انجام گیرد.

طراحی کافی شاپ و دکوراسیون آن

اکثر کافی شاپ ها در حال حاضر امکانات مختلفی در اختیار مشتریان قرار میدهند. آنها دیگر فقط فضایی برای نوشیدن قهوه نیستند. شما می بینید که در طراحی کافی شاپ ها امروزه امکانات از قبیل، فضایی برای خواندن کتاب و یا لذت بردن از پخش موسیقی و هنرهای دیگر در نظر گرفته میشود. تعجب آور نیست که صاحبان کافی شاپ به دنبال ایده های طراحی کافی شاپ به صورتی که مردم دوست داشته باشند، هستند.

طراحی کافی شاپ قبل از راه اندازی آن

قبل از شروع کسب و کار در یک شهر کوچکی، شما باید بازار را بررسی کنید. نیازهای مردمی را که می توانید آنها را تحقق بخشید پیدا کنید. پیش از اینکه شما در مورد راه اندازی یک کافی شاپ یا سایر کارهای دیگر فکر کنید، باید آن را طراحی کنید. فرایند طراحی این است که در آن شما همه چیز را به کار می گیرید. با هدف طراحی طرح خود را بر روی کاغذ بریزید. با این روش، طرح های خود را به طور واضح می توانید به سازندگان و سرمایه گذاران ارائه دهید. این باعث می شود که طراحی کافی شاپ شما مهمترین بخش بازاریابی یک کسب و کار جدید قهوه است.

دکوراسیون و طراحی کافی شاپ

انتخاب مکان مناسب برای کافی شاپ

در وهله ی اول، یک مکان خوب برای کافی شاپ خود را انتخاب کنید. اگر شما نمیتوانید موقعيت را انتخاب کنيد، حداقل نوع مکان موردنظر را مشخص کنيد. این مهمترین امر هنگام طراحی کافی شاپ است. محل انتخابی ممکن است با شیوه طراحی کافی شاپ شما هماهنگ نباشد. بنابرین، اگر مکان خاصی در ذهن ندارید، حداقل باید برخی ایده های کلی درباره جایی که ممکن است فروشگاه شما باشد، داشته باشید.

دکوراسیون و طراحی کافی شاپ

عناصر تزئینی در طراحی کافی شاپ

رنگ ها و عناصر تزئینی را که موتیف قهوه خانه را تقویت می کنند، در نظر بگیرید. دیوارهای داخلی و خارجی کافی شاپ خود را در سایه های قهوه رنگ کنید. نقاشی هایی با الهام از قهوه انجام دهید. فنجان قهوه، کیسه ی قهوه و دستگاه قهوه ساز، ایده های خوبی برای طراحی کافی شاپ میدهند. علاوه بر نقاشی، ممکن است بخواهید فروشگاه را با اقلام قهوه ای واقعی، از جمله با مجموعه ای از فنجان قهوه تزئین کنید.

دکوراسیون و طراحی کافی شاپ

ایده های خود را در طراحی کافی شاپ اعمال کنید

شما می توانید ظاهر بیرون و داخل کافی شاپ را با ایده های خود طراحی کنید. بهتر است که طرح های خود را ارائه دهید. این مؤثرتر از آن است که پیمانکارانی که کار ساخت و ساز را انجام می دهند آن را طراحی کنند. اگر شما دانش فنی هنری برای ارائه طرح خود را روی کاغذ نداشته باشید، ممکن است لازم باشد از یک دوست هنرمند خود کمک بخواهید.داشتن یک تصویر از طرح شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که در طول مرحله ساخت چه چیزی را دنبال می کنید.

طراحی کافی شاپ بر اساس ایده های خود

توجه به استاندارد ها در طراحی کافی شاپ

شما باید فضایی طراحی کنید که به مشتریان خود امکان حرکت بدون مانع را فراهم کند. مبلمان مورد نظرتان را با توجه به فرم مکان جاسازی کنید. طراحی فضایی دنج، بهترین کار برای یک خانه قهوه است. چندین نیمکت کوچک و فضایی برای مشتریان که با لپ تاپ کار میکنند، همه عناصر یک طراحی عملی هستند. حتما به اینترنت قابل دسترس در طراحی خود جا دهید.

طراحی کافی شاپ براساس استانداردها

منو بر پایه ی قهوه در طراحی کافی شاپ

منوی خود را براساس قهوه طراحی کنید. از آنجا که شما در حال طراحی کافی شاپ هستید، موظف به در نظر گرفتن اقلام آن نیز هستید. این ممکن است حتی در تهیه قهوه مخصوص خود نیز کمک کند. علاوه بر قهوه، افزودن کیک و ساندویچ به منو نیز می تواند سود آور باشد. آماده کردن منو خوب و یافتن تامین کنندگان مناسب، بخشی از روند طراحی است که می تواند به صرفه جویی در زمان و پول شما کمک کند.

دکوراسیون و طراحی کافی شاپ

دکور صنعتی در طراحی کافی شاپ

دکور صنعتی امروز محبوب ترین سبک طراحی کافی شاپ ها است. این سبک با صرف بودجه کم، انتخابی خوب به نظر می رسد. بسیاری از کافی شاپ ها از دیوارهای آجری تشکیل می شوند. در این سبک شما نباید آنها را پنهان کنید. فقط رنگ آنها را مشخص کنید و آن ها را برجسته سازید. لوله های تاسیساتی، بخش مهمی از دکور صنعتی هستند. بنابراین آنها را در معرض دید نگه دارید. برای ایجاد فضای داخلی، می توانید از چوب یا پالت بازیافت شده استفاده کنید تا همه چیز را که می خواهید پوشش دهد. لامپ های صنعتی را در هر جای این فضا میتوانید بکار ببرید.

طراحی کافی شاپ به سبک صنعتی

سبک وینتژ در طراحی کافی شاپ

عتیقه جات حراج ممکن است یک منبع بسیار خوب برای علاقه مندان به طراحی سبک وینتژ باشد. برای طراحی کافی شاپ به این سبک، با افرادی که در مورد وسایل عتیقه میدانند یا فروشنده کالاهایی که قبلا با آنها کار شده است، صحبت کنید.

طراحی کافی شاپ به سبک وینتژ

طراحی کافی شاپ با ظاهری مدرن

اگر شما یک ظاهر مدرن تر را ترجیح می دهید، پس شما کمی در ترکیب بعضی چیزها آزادی دارید. شما باید بهترین راهکار، کارآمد و بهینه سازی شده را دراین طراحی انتخاب کنید.در طراحی کافی شاپ مدرن، انتخاب مصالح و جزییات از اصلی ترین موارد است. با انتخاب مصالح و رنگ های طبیعی و ایجاد تضاد بااستفاده از بافت آجر در کنار سطوح صاف و صیقلی، محیط گرم و صمیمی با طراحی مدرن بدست می آید.

طراحی کافی شاپ به سبک مدرن

سبک روستیک و طراحی کافی شاپ

در این سبک طراحی کافی شاپ از طرح های چوبی بیشتر استفاده میشود. سبک روستیک یا روستایی همانطور که از نامش پیداست.آنچه را که مربوط به طبیعت است بیان میکند. استفاده از دکور چوبی، میز وصندلی های متفاوت چوبی با رویه چرمی زیبایی خاصی در طراحی کافی شاپ به وجود می آورد. با استفاده از روشنایی و چراغ های خاص میتوان این دکوراسیون را تکمیل کرد.

طراحی کافی شاپ به سبک روستیک

 نتیجه گیری

اکثر ما به کافی شاپ می رویم تا قهوه ای بنوشیم و یا با دوستانمان صحبت کنیم. بعضی از ما به دنبال کافی شاپ های خاص هستیم. بنابرین طراحی کافی شاپ  و دکوراسیون داخی آن برای کسب سود بسیار مهم است. زیرا اگر داخل آن راحت و شیک باشد، مشتریان بیشتر از این مکان بازدید می کنند. در نتیجه اگر میخواهید کافی شاپ داشته باشید، باید بدانید که با طراحی کافی شاپ به صورت جذاب و خاص میتوانید جذب مشتری کنید.

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

2 نظر