تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
بهترین گیاهان برای استفاده در محل کار کدامند؟

بهترین گیاهان برای استفاده در محل کار کدامند؟

گیاهان مناسب محل کار
گیاهان مناسب محل کار

گیاهان مناسب محل کار | گیاهان آپارتمانی | گیاهان در دفترکار

گیاهان مناسب محل کار علاوه بر زیبایی، به ایجاد شادابی در محیط کار کمک می کنند. در این مطلب، بهترین گیاهان در دفترکار و چند گل مناسب محل کار را بررسی کردیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا شما را با چند نمونه از گیاهان آپارتمانی آشنا کنیم.

 

مقدمه مطلب

زندگی های پر مشغله و پر ترافیک امروزی، به بسیاری از افراد شاغل به خصوص کارمندان اجازه نمی دهد زیبایی های زندگی را لمس کرده و با آن زندگی کنند. اغلب این افراد بخش زیادی از فکر و ذهن خود را به دغدغه های کاری اختصاص داده و زندگی شخصی شان اهمیت کمی دارد. کارهای زیادی است که می توان با انجام دادن آن ها، تا حدودی احساس سرزندگی را به زندگی برگرداند. یکی از این کارها، زندگی در کنار گیاهان است.

هرچقدر هم که مشغله های کاری فکر شما را پر کرده باشد، بازهم دلیل نمی شود از یک یا چند گیاه زیبا در محیط کارتان استفاده نکنید. در این مقاله از معماریان مگ، به چند گیاه زیبا و جذاب که محیط کار شما را بیش از پیش زیبا می کنند اشاره کرده ایم. تا پایان همراه ما باشید و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مطلب یا سایر بخش های سایت دارید، از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.

گیاه کاکتوس

کاکتوس، یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی
کاکتوس، یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی

 

کاکتوس، از آن دست گل هایی است که برای کسانی که نمی توانند وقت زیادی را صرف نگهداری و مراقبت از گیاهان کنند بسیار مناسب و ایده آل می باشد. این گل، همچنین برای کسانی که آشنایی زیادی با گیاهان نداشته و اولین بار است که قصد استفاده از گیاهان در دفترکار را دارند بسیار خوب می باشد. برای مراقبت از گیاه کاکتوس و رشد آن، در فصل بهار و تابستان هفته ای یک مرتبه این گیاه را آب دهید و در فصل پاییز و زمستان، هر 20 روز یکبار آن را آبیاری نمایید. گیاه کاکتوس برای رشد به نور کافی و آب کمی نیاز داشته و می تواند به تنهایی و بدون دردسر، فضای شما را زیبا و باطراوت سازد.

 

گیاه آبدار

گیاه آبدار، گیاهی خودکفا و خاص
گیاه آبدار، گیاهی خودکفا و خاص

 

گیاه آبدار، گیاهی است که آب را در برگ های خود ذخیره کرده و جلوه ای بسیار زیبا به خود می گیرد. این گیاه که از جذاب ترین گیاهان در دفترکار است، برای رشد به نور مستقیم خورشید و خاک مناسب احتیاج دارد. بنابراین در هر هفته، فقط یک یا دوبار به آن آب داده و از رشد و جذاب شدن آن لذت ببرید.

گیاه یشم

گیاه یشم، یکی از گیاهان آپارتمانی مناسب محل کار
گیاه یشم، یکی از گیاهان آپارتمانی مناسب محل کار

 

یکی دیگر از گیاهان مناسب محل کار گیاه یشم است که زیبایی خیره کننده ای دارد. این گیاه جذاب، برای رشد نیاز به نور خورشید داشته و از این رو می بایست آن را در قسمتی از محل کارتان قرار دهید که تابش مستقیم نور خورشید در آن جا وجود دارد. برای ایجاد بهترین حالت رشد این گیاه، حداقل 4 ساعت نور به صورت مستقیم می بایست به آن بتابد. شما می توانید این گیاه را به شکل های مختلفی در دفترکار به کار ببرید و از آن جایی که خاک گیاه یشم قبل از آب دادن می بایست خشک باشد، هر دو سه روز یک بار قبل از آبیاری مطمئن شوید که خاک گلدان کاملا خشک است. جالب است بدانید گیاه یشم اگر به شکل مناسبی نگهداری شود، قادر خواهد بود تا بیش از 1 متر رشد کند.

گیاه عنکبوت

گیاه عنکبوت، یکی از مناسب ترین گیاهان در دفترکار
گیاه عنکبوت، یکی از مناسب ترین گیاهان در دفترکار

 

عنکبوت، موجودی مرموز و عجیب و غریب است که در میان موجودات زنده، انواع مختلفی دارد. گیاه عنکبوت نام گیاهی از آمریکای جنوبی است که قصد داریم در این قسمت توضیح دهیم. این گیاه طریقه نگهداری سخت تری نسبت به سایر گیاهان مناسب محل کار داشته و در عوض، از جذابیت و منحصر به فردی بالایی برخوردار است. برای نگهداری صحیح از گیاه عنکبوت، باید در بین هر آب دادن، خاک کاملا خشک باشد. به همین دلیل این گل هر چند روز یک بار نیاز به آبیاری دارد. همچنین گیاه عنکبوت برای رشد به نور مستقیم خورشید نیازی نداشته و در فضاهای تاریک و بدون پنجره نیز رشد می کنند. به همین دلیل، می توان این گیاه را جزو گیاهانی دانست که در محل کارهایی که دسترسی مستقیم به نور خورشید ندارند قابل استفاده است.

گیاه فیکوس

گیاه فیکوس، گیاهی که نیاز به مراقبت چندانی ندارد
گیاه فیکوس، گیاهی که نیاز به مراقبت چندانی ندارد

 

گیاه فیکوس از آن دست گیاهانی است که نور خورشید در رشد آن تاثیر چندانی ندارد. بنابراین اگر در محیطی پرنور یا کم نور کار می کنید، نگرانی ای بابت نگهداری این گیاه نخواهید داشت. گیاه فیکوس نیز همانند بسیاری از گیاهان دیگر، به خاک خشک نیاز دارد و در واقع اگر چند روز فراموش کنید که آن را آب دهید، یک توفیق اجباری برای گیاه شما محسوب شده و آن را خوشحال می کند. برای این گیاه حداقل درجه حرارت در زمستن 16 و حداکثر ان در تابستان 29 درجه سانتی گراد می باشد. همچنین این گیاه می بایست در محیطی نسبتا مرطوب قرار داشته باشد. از این رو قرار دادن یک سینی آب زیر گلدان، رطوبت کافی را برای این گیاه فراهم می کند.

گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا جزو بهترین گیاهان آپارتمانی است
گیاه آلوئه ورا جزو بهترین گیاهان آپارتمانی است

 

آلوئه ورا یکی از گیاهان مناسب محل کار است که مراقبت از آن، در واقع هیچ کار خاصی نمی خواهد. این گیاه بر خلاف بسیاری از گیاهان دیگر با آب رابطه خوبی نداشته و اگر به آن آب ندهید، بهتر از آن است که مقدار زیادی آب وارد گلدانش کنید. بنابراین بهترین زمان آبیاری این گیاه حد فاصل 2 الی 3 هفته است. یادتان باشد برای آبیاری این گیاه، نیازی نیست مقدار زیادی آب به آن بدهید؛ بلکه کافیست برگ های آن را با اسپری کمی خیس کرده و مقدار کمی آب روی خاک آن بریزید.

 

گیاه هوازی

گیاه هوازی، نمونه ای خاص از گیاهان مناسب محل کار
گیاه هوازی، نمونه ای خاص از گیاهان مناسب محل کار

 

گیاهان مناسب محل کار شامل بسیاری از گیاهان می شود اما گیاه هوازی یکی از گیاهان بسیار عجیب و در عین حال بسیار خوب و کم دردسر برای دفترکار و خانه است. این گیاه، برای رشد و نمو به خاک احتیاجی ندارد و این ویژگی، گیاه هوازی را جزو معدود گیاهانی قرار می دهد که بدون خاک زنده می مانند. تنها کاری که برای پرورش این گیاهان در دفترکار می بایست انجام دهید، این است که هر 2 هفته یا 10 روز یکبار، گیاه هوازی را به مدت 2 الی 3 ساعت در آب قرار دهید.

گیاه بامبو

گیاه بامبو، زیبا و مقاوم
گیاه بامبو، زیبا و مقاوم

 

گیاه بامبو، گیاهی است که تقریبا همه ما آن را به خوبی می شناسیم. از این گیاه در اصول فنگ شویی بسیار یاد شده و جزو عناصری است که انرژی مثبت خوبی را وارد فضای کار شما می کند. همچنین، برای رشد نیاز به نور زیادی نداشته و در قسمت های مختلف محل کارتان می تواند زیبایی خاصی را به محیط القا کند.

 

گیاه پیچک انگلیسی

گیاه پیچک انگلیسی، یکی از گیاهان آپارتمانی کلاسیک
گیاه پیچک انگلیسی، یکی از گیاهان آپارتمانی کلاسیک

 

پیچک انگلیسی یا پاپیتال گیاهی بالا رونده است که خواستگاه ان جزایر قناری است. پیچک، یکی از گیاهان در دفترکار است که در میان بسیاری از افراد و خانواده ها شناخته شده می باشد. پیچک انگلیسی یکی از انواع پیچک است که شرایط نگهداری آن کمی خاص است. به طوری که در بدو خرید این گیاه، می بایست مرتب به آن آب داده و از آن مراقبت کنید. با گذشت زمان و هنگامی که گیاه به ثبات رسید، می تواند شرایط خشک را نیز تا حدودی تحمل کرده و نگهداری را برای شما آسان نماید. به یاد داشته باشید پیچک انگلیسی جزو گیاهانی است که در دمای خنک رشد بهتری دارد بنابراین فراموش نکنید خنکی را برای این گیاه فراهم نمایید. در فصل زمستان 7 درجه سانتیگراد و حداکثر دما در فصل تابستان 16 درجه سانتیگراد است.

 

سخن پایانی

در این مقاله از معماریان مگ، چند گل تزئینی برای محل کار را خدمت شما عزیزان معرفی کردیم. هزاران هزار گل و گیاه تزئینی وجود دارد که هر کدام شرایط نگهداری خاص خود را داشته و دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. برخی از این گیاهان، دارای برگ ها تزئینی بوده و برخی گلدار می باشند. برای پیدا کردن بهترین گیاهان مناسب محل کار، ابتدا می بایست لیستی از گیاهان آپارتمانی را تهیه کنید و ویژگی های ظاهری و طریقه مراقبت هر یک از آن ها را بنویسید. سپس، شرایط نگهداری مدنظرتان را در نظر گرفته و اقدام به خرید گیاه مناسب نمایید. برخی گیاهان در دفترکار نیاز به آبیاری منظم داشته و مراقبت نسبتا سختی دارند.

در مقابل، برخی بسیار مقاوم بوده و نگهداری از آن ها آسان است. در فروشگاه معماریان، گلدان های تزئینی جذاب و منحصر به فرد زیادی با تنوع قیمت بالا قرار دارد که شما می توانید با مراجعه به آن، محصولی که پسند کرده اید را خریداری نمایید. از اینکه تا پایان این بخش همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت تمایل از سایر مقالات سایت نیز دیدن فرمایید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا