معماریان مگ

آشنایی با پگ بودر و کاربردهای آن در آشپزخانه

پگ بورد در آشپزخانه | آشنایی با صفحات دیواری آشپزخانه و ویژگی های آن | قفسه باز آشپزخانه

پگ بود در آشپزخانه نوعی قفسه باز است که در آن وسایل مختلفی قرار گرفته و نه تنها به مرتب شدن دکوراسیون آشپزخانه کمک می کند، بلکه جلوه جذاب تری به آن می بخشد.

 

مقدمه مطلب

 

پگ بورد های پلاستیکی پلیمر و یا اکرلیک ساخته می شود. مواد سازنده این نوع پگ بورد در قالب از پیش ساخته شده قرار می گیرد و از این رو تنوع بسیار بالایی دارد. وزن این محصول نسبت به دو مدل دیگر سبک است و از این رو امکان ساخت ابعاد بزرگ تر آن وجود دارد و همچنین حمل و نصب راحتی دارد.
این نوع پگ بورد معایب و محدودیت های دو نمونه دیگر (امکان کپک زندگی، امکان زنگ زدن، دفرمه شدن و …) را ندارد و در عین حال، استحکام و مقاومت بالایی دارد.

پگ بورد میسونیت از جنس کامپوزیت فیبر چوب کمپرس شده به همراه رزین است. این مدل پگ بورد رایج تر از دو نمونه دیگر است و در ابعاد مختلفی ارائه می شود. به علت جنس متشکل از چوب این محصول، توصیه می شود آن را در مجاورت رطوبت و فضاهای پر رطوبت آشپزخانه قرار ندهید.

نکات مهم در بکارگیری پگ بورد در آشپزخانه

 

موقعیت قراردهی پگ بورد

 

این مورد در مرحله اول به انتخاب ابعاد متناسب پگ بورد برای آشپزخانه کمک می کند. همچنین با توجه به مقاومت متفاوت نمونه های پگ بورد با جنس های مختلف، این موضوع به شما کمک می کند که جنسی متناسب با محل قرار گیری پگ بورد برای داشتن محصولی با طول عمر مفید بیشتر، انتخاب کنید.

استفاده از صفحه دیواری آشپزخانه متناسب با سلیقه تان

 

رنگ، جنس و فرم کلی پگ بورد فضای قابل توجهی از دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان را تحت تاثیر قرار می دهد، از این رو نمونه ای متناسب با فضای داخلی و سبک آشپزخانه تان انتخاب کنید.

جلوگیری از شلوغی بیش از حد

 

درست است که کاربرد پایه ای پگ بورد برای سازماندهی و ایجاد فضای نگه داری و ذخیره سازی بیشتر است، اما این به این معنی نیست که تمامی سطح پگ بورد را تا جای ممکن پر کنید. این امر با توجه به در معرض دید بودن پگ بورد، فضای آشپزخانه تان را شلوغ تر نشان می دهد که ممکن است خوشایند نباشد.

بکارگیری ایده های خلاقانه

 

سطح پگ بورد به شما امکان پیاده سازی مدل های بی شماری از چیدمان را می دهد که حتی با وجود وسایل ثابت، نما های متنوعی ایجاد خواهد شد. پس هر چند وقت یک بار وسایل روی پگ بورد را مجددا بازچینی کنید و از چیدمان جدید و بهینه تر وسایل تان لذت ببرید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر