معماریان مگ

۷ نکته برای دکوراسیون اتاق خواب های ایده آل و آرامش بخش

طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک مزیت دارد، آن هم این است که این اتاق خواب ، شخصی و متعلق به خود شماست. یعنی در طراحی آن نیازی به در نظر گرفتن مسائل مربوط به میهمان نیست و فقط بر طبق سلیقه خودتان طراحی می شود.

ساعات خواب هر شخصی متفاوت است، اما کمتر کسی هست که کمتر از ۶ساعت بخوابد. ذاتا علم نیز لزوم ۶ الی ۸ ساعت خواب برای هر شخص، را بیان می کند. و این بدان معناست که یک سوم و یا یک چهارم از طول روز ما در اتاق خوابمان می گذرد.

از این نظر، می توانیم بگوییم که اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه است. البته که تنها مدت زمان خواب، نیست؛ محیطی که ما در آن بیدار می شویم هم در کیفیت خوابیدن ما موثر است.

حال با در نظر گرفتن اینها می توانید بفهمید که دکوراسیون اتاق خواب چقدر بر روحیه ما تاثیر گذار است. در این مطلب ۱۰ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب معرفی می کنیم. اتاق خواب هایی که شاید خیلی هم لوکس نباشند ولی بسیار تاثیرگذار و ساده هستند.

دکوراسیون اتاق خواب های ایده آل و آرامش بخش

کاغذ دیواری های پاستلی دکوراسیون اتاق خواب

تاثیر تکنولوژی چاپ سه بعدی، بر دکوراسیون خانه ها بسیار آشکار می باشد. پوشش های کف سه بعدی، پانل های شیشه ای بین کابینتی سه بعدی و هم چنین کاغذ دیواری های سه بعدی از نمونه های استفاده این تکنولوژی در دکوراسیون خانه های مدرن می باشد.

در طراحی اتاق خواب، پوشاندن دیواری که سر تختی به آن میچسبد، با کاغذ دیواری مناسب به متعادل شدن و آرام شدن شما کمک می کند. فقط توجه داشته باشید که این کار را به وسیله کاغذ دیواری های به رنگ پاستلی (رنگ های خنثی) انجام دهید، نه با رنگ ها و نقوش زنده. همانند تصویری که در زیر می بینید.

کاغذ دیواری های پاستلی دکوراسیون اتاق خواب

کاغذ دیواری های پاستلی دکوراسیون اتاق خواب

 

 

تخت خواب های سایبان دار

خصوصا اگر در منطقه های گرم و پر از حشرات زندگی می کنید، یک پشه بند می تواند راه چاره شما برای یک خواب آرام و راحت باشد. البته برای این پشه بند ها مناسب ترین و زیبا ترین انتخاب، تخت خواب های سایبان دار می باشد. با پشه بندی که به دور سایبان این تخت خواب ها خواهید کشید، دیگر ترس اذیت شدن از طرف پشه ها را هنگام خواب نخواهید داشت و با خیال راحت می توانید پنجره ها را باز بگذارید.

تخت خواب های سایبان دار در دکوراسیون اتاق خواب

خیلی راحت می توانید تجربه یک خواب آرام را با این تخت خواب ها، به خود هدیه کنید. تخت خواب های سایبان دار، در کنار این کاربردهایی که دارد، عیب هایی هم دارد. مثلا اینکه حجم زیادی دارد و عمق زیادی به اتاق می دهد. البته در اتاق خواب های بزرگ این موضوع خیلی هم بد نیست و این حجم بزرگ یک هویت خاص به اتاق خواب می بخشد.

تخت خواب های سایبان دار در دکوراسیون اتاق خواب

 

رنگ های موجود در طبیعت باید در دکوراسیون اتاق خواب باشند.

یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب، هارمونی رنگ ها در اتاق خواب می باشد. اگر رنگ مبلمان، کف، فرش، قالیچه و رنگ دیوارها مناسب باشد، شما می توانید یک خواب راحت را تجربه کنید. استفاده از رنگ های طبیعی در دکوراسیون اتاق خواب نتیجه های مطلوبی می دهد.

با توجه به سلیقه خودتان و شناختی که از خود دارید می توانید پالت رنگی اتاق تان را انتخاب کنید. اگر شما جزء کسانی هستید که شب ها، به سختی به خواب می روند، توصیه می شود از رنگ های تیره استفاده کنید؛ و اگر از کسانی هستید که صبح ها به زحمت از خواب بیدار می شوند، بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ های الهام گرفته از طبیعت، به شما احساس طراوت و سرزندگی نیز می دهد.

رنگ های موجود در طبیعت در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ های موجود در طبیعت در دکوراسیون اتاق خواب

مبلمان های خلاقانه در دکوراسیون اتاق خواب

شاید در طراحی اتاق نشیمن، سالن پذیرایی یا آشپزخانه زیاد آزادانه نتوانید تصمیم بگیرید. چون در نظر گرفتن نظرات پدر و مادر و مهمان های تان نیز در طراحی این قسمت ها مهم خواهد بود. اما چون اتاق خواب یک حریم خصوصی محسوب می شود، می توانید در طراحی آن آزادانه تصمیم بگیرید و همه چیز را بر طبق سلیقه خودتان انتخاب کنید.

همانند تصویری که می بینید می توانید اینگونه در طراحی مبلمان اتاق تان، خلاقیت به خرج دهید. خوابیدن در اتاقی که تماما بر طبق سلیقه شخصی خودتان طراحی شده بسیار آرامش بخش خواهد بود.

مبلمان های خلاقانه در دکوراسیون اتاق خواب

مبلمان های خلاقانه در دکوراسیون اتاق خواب

 

متعادل بودن در دکوراسیون اتاق خواب

اگر در به خواب رفتن یا بیدار شدن از خواب مشکلی دارید، می توانید با انتخاب رنگ های متناسب، تیره یا روشن کمی از این مشکل را حل کنید و دیگر از این مشکل عصبانی نباشید. در این حالت انتخاب یک هارمونی رنگ متعادل و متناسب کمک حال شما خواهد بود. تعادل بین رنگ های تیره و روشن اتاق خواب شما را متعادل خواهد کرد. اما باز هم میگوییم که استفاده از رنگ های موجود در طبیعت یادتان نرود!

متعادل بودن در دکوراسیون اتاق خواب

اگر می خواهید بعد از یک روز خسته کننده کاری که به خانه برمی گردید و دلتان می خواهد در یک محیط آرام بخوابید، توصیه میکنیم اتاق خوابتان را با رنگها روشن به صورت متعادل طراحی کرده و از رنگها و نقوش زیاد و خسته کننده خودداری کنید. در این اتاق متعادل می توانید با آرامش به خواب روید و صبح در یک محیط آرام بیدار شوید.

متعادل بودن در دکوراسیون اتاق خواب

روشنایی در دکوراسیون اتاق خواب

روشنایی اتاق خواب نیز از ویژگی های مهم طراحی دکوراسیون اتاق خواب است. به خصوص اگر از کسانی هستید که بدون خواندن کتاب به خواب نمی روید. هم باید منبع نور کافی باشد و هم شما سبب اذیت کردن شما قبل از خواب نشود و هم یک عنصر زیبا در گوشه ای از اتاق خواب تان باشد که به شما آرامش می دهد.

روشنایی در دکوراسیون اتاق خواب

اشیاء اضافی را کنار بگذارید.

با خلاص شدن از شر لباس های اضافی تان از مشکل جای نگهداری آنها نیز خلاص می شوید. با این کار فضای اتاق خواب شما بازتر می شود. اتاق تنگ و کوچک شما تبدیل به یک محیط بزرگتر می شود و فضای بیشتری به وجود می آید. پس تا جایی که می توانید دور ریختنی ها را دور بریزید. برای داشتن یک اتاق خواب آرامش بخش، از وسایل و تزئینات کمتردر دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده کنید تا فضای بیشتری خالی بماند.

کنار کذاشتن اشیاء اضافی در دکوراسیون اتاق خواب

کنار کذاشتن اشیاء اضافی در دکوراسیون اتاق خواب

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر