معماریان مگ

کاربردها و مزایای استفاده از پارتیشن و پاراوان در دکوراسیون

پاراوان و پارتیشن در دکوراسیون
پاراوان و پارتیشن در دکوراسیون

 

مقدمه ای بر مقاله پاراوان و پارتیشن در دکوراسیون

پاراوان و پارتیشن ها گزینه بسیار مناسبی برای جداسازی بخش های مختلف خانه های نقلی می باشند که در زیبا سازی دکوراسیون داخلی آن ها نیز تاثیر بسزایی دارند.

در خانه های کوچک امروزی که فضای داخلی خانه برای انجام خیلی از فعالیت ها کم است، استفاده از پاراوان ها و پارتیشن های متحرک کمک زیادی به خلق فضاهای کاربردی کرده است. تنها با قرار دادن یک پاراوان که در طرحی مناسب با دکوراسیون داخلی خانه انتخاب شده می توان در فضا صرفه جویی کرد و بدون صرف هزینه، قسمتی از خانه را به یک فعالیت خاص اختصاص داد. برای منازلی که امکان تغییر معماری منزل و جابه جایی دیوارها وجود ندارد پارتیشن ها و دیوارهای متحرک یک گزینه خوب و کم هزینه به حساب می آیند. اگر فضای داخلی خانه باز باشد می توان با دست بازتر از پارتیشن ها استفاده کرد. در ادامه این مقاله وبسایت ساختمون به موضوع نقش پاراوان و پارتیشن ها در دکوراسیون داخلی ساختمان ها می پردازیم.

مقدمه ای بر مقاله پاراوان و پارتیشن در دکوراسیون
مقدمه ای بر مقاله پاراوان و پارتیشن در دکوراسیون

 

مزایای استفاده از پارتیشن و پاراوان در دکوراسیون داخلی

گاهی نیاز است قسمتی از دکوراسیون داخلی خانه از نظر دیگران مخفی بماند یا مثلا می خواهید نقصی از خانه را پنهان کنید. برای رسیدن به این اهداف پاراوان ها در جنس و طرح مناسب و متنوع طراحی شده اند. خیلی از افراد از پارتیشن های جدا کننده به عنوان یک المان تزیینی استفاده می کنند. یعنی لزوما نیاز به جدا کردن و قسمت بندی، دلیل استفاده از پاراوان ها نیست. اگر فضای داخلی اتاق خواب تان بزرگ باشد و بخواهید قسمتی را برای مطالعه یا انجام کار دل خواه تان اختصاص دهید می توانید با قرار دادن یک پاراوان به این هدف برسید.

 

 

پاراوان چیست؟ با انواع پاراوان ها آشنا شوید

پاراوان ها به دو صورت پایه دار و بدون پایه در بازار موجود هستند که انتخاب آن ها به سلیقه شما بستگی دارد. توجه کنید حداقل اجزای پاراوان برای آن که زیبایی مناسب را به همراه داشته باشد سه تکه است. عرض استاندارد لته های پاراوان 40 تا 50 سانتی متر و ارتفاع آن ها حدود 180 سانتی متر می باشد. در زیر برخی از پاراوان ها چرخ های کوچکی تعبیه شده که به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرد. اگر قصد شما از قرار دادن پاراوان ایجاد فضایی کاربردی و ثابت است توصیه می شود از جدا کننده های بدون چرخ که روی زمین ثابت می شوند استفاده کنید.

پاراوان چیست؟ با انواع پاراوان ها آشنا شوید
پاراوان چیست؟ با انواع پاراوان ها آشنا شوید

 

پاراوان های چوبی از قدیم مورد توجه و استقبال بخش زیادی از مردم بوده اند. معمولا طرفدارهای این نوع پاروان ها بیشتر از سایر انواع است. چوب به راحتی با دکوراسیون داخلی خانه ست می شود و به تنهایی هم زیبایی چشمگیری دارد. گاه پاراوان ها ترکیبی از چوب با پارچه هستند، همین تنوع و گوناگونی سبب می شود به راحتی بتوان مدل هایی که با مبلمان، پرده ها (مثل پرده زبرا، پرده کرکره) و سبک خانه همخوانی داشته باشد پیدا کرد.

نوع دیگری از محصول پاراوان مشبک است. از این پاراوان ها زمانی استفاده می کنیم که عبور نور اهمیت دارد. گاهی قرار دادن پاراوان در بخشی از خانه باعث تاریک شدن فضای پشت آن می شود پس اگر نور قسمت پشتی حائز اهمیت است باید انواع مشبک این محصول را انتخاب کنیم. در بعضی از پاراوان ها مشبک، شیشه های رنگی یا ساده کار شده است که نوع شیشه رنگی آن برای خانه هایی که سبک سنتی دارند بسیار مناسب است و باعث ایجاد فضایی خیال انگیز در خانه خواهد شد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر جهت خرید و نصب پارتیشن در خانه تان هستید؟

شرکت معماریان به کمک شما می آید

فروشگاهی کامل با بهترین کیفیت محصولات و قیمت مناسب

044-33472342

 

موارد استفاده از پارتیشن های جدا کننده در دکوراسیون داخلی

پارتیشن ها هم مانند پاراوان ها برای جدا کردن بخش های مختلف خانه استفاده می شوند با این تفاوت که شکل ظاهری آن ها به لت های چسبیده به هم محدود نمی گردند. پارتیشن ها در جنس و طرح های مختلف یکی از مهم ترین جدا کننده ها برای دکوراسیون منزل به حساب می آیند. مزیت برخی پارتیشن ها که قفسه دارند نسب به پاراوان ها این است که می توان از آن ها برای قرار دادن اشیا تزیینی و یا کتاب استفاده کرد. پس هم باعث زیباتر شده خانه می شوند و هم برای چیدمان وسایل کاربرد دارند. این پارتیشن ها معمولا ترکیباتی از چوب، کنف و شیشه هستند که استفاده از هرکدام بستگی به سبک دکوراسیون داخلی منزل دارد. در منازلی که دکورهای سنتی و قدیمی دارند و مبلمان رنگ چوب استفاده شده، قرار دادن یک پارتیشن چوبی که هم قفسه برای کتاب دارد و در قسمت زیرین آن محلی برای قرار دادن گل و گیاه تعبیه شده، ایده جالبی است. یا در منازلی که دکوراسیون داخلی مدرن دارند پارتیشن های شیشه ای که در اشکال هندسی خاص طراحی شده زیبایی خیزه کننده ای به اتاق نشیمن خواهد داد.

موارد استفاده از پارتیشن های جدا کننده در دکوراسیون داخلی
موارد استفاده از پارتیشن های جدا کننده در دکوراسیون داخلی

 

این روزها طراحان داخلی پارتیشن ها را در سبک های تلفیقی تولید می کنند، ترکیباتی از چوب، شیشه، فلزات زیبا، باکس های ام دی اف و… که باعث به وجود آمدن نمونه های خارق العاده ای شده است.
پارتیشن ها در هر قسمتی درون خانه ها، از اتاق نشیمن و اتاق خواب گرفته تا حمام و آشپزخانه کاربرد دارند.

آن چه مهم است انتخاب جنس درست آن هاست که با سایر وسایل خانه هم خوانی داشته باشد. به دلیل گران بودن پارتیشن های چوبی، نوع ام دی اف آن ها هم که هزینه تمام شده کم تری نسبت به چوب دارد تولید شده که می توان به راحتی برای ایجاد یک تغییر که زیبایی خانه را چند برابر کند از آن ها استفاده کرد.

 

 

بکارگیری پارتیشن در اتاق خواب

با توجه به این موضوع که نیازهای یک کودک در حال رشد مدام در حال تغییر است، پارتیشن ها یکی از المان های مورد توجه در طراحی اتاق کودک به حساب می آیند. چرا که می توان با صرف هزینه ای اندک فضا را متناسب با نیاز کودک در سنین مختلف طراحی کرد. برای کودکان خردسال قرار دادن پارتیشنی که امکان نقاشی کردن روی آن فراهم باشد ایده مناسبی است در حالی که برای فرزند نوجوان تان شاید قرار دادن پارتیشنی که جایی برای تعبیه لباس های اضافه دارد، بیشتر مورد توجه باشد. به هرحال پارتیشن ها بسته به نیاز طراحی می شوند و به راحتی هم قابل تغییرند.

بکارگیری پارتیشن در اتاق خواب
بکارگیری پارتیشن در اتاق خواب

 

 

طراحی  و معماری دکوراسیون داخلی توسط شرکت آریان

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون آریان معماری، با تکیه بر مهندسین و دکوراتورهای مجرب و کارکشته خود در حوزه دکوراسیون و با دارا بودن ده ها نمونه کار موفق در زمینه های مختلف طراحی دکوراسیون و معماری پروژه های ساختمانی، مجری و ایده پرداز صفر تا صد پروژه های معماری خانه و اتاق خواب های شما می باشد. طراحی داخلی، خرید و بکارگیری ملزومات مدرن و جذاب و همچنین ایده پردازی برای اجرای دکوراسیون خانه و اتاق خواب که دکوراسیون کمد دیواری نیز قسمتی از آن می باشد، بخش کوچکی از خدمات گسترده ای است که در شرکت معماری معماریان ارائه می شود. این خدمات، توسط پرسنل با تجربه با نظارت مستقیم مهندس آریان انجام می پذیرد. شایان ذکر است در طول این سال ها، شرکت معماریان با مشتریان زیادی همکاری داشته است و در طول این مدت، سعی در ارائه بهترین نتیجه و جلب رضایت کارفرمایان بوده که با عنایت به لطف خدا، تا حدود زیادی در این راه موفق بوده است.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر